Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Сонячний колектор своїми руками

  1. Принцип роботи системи сонячного колектора
  2. Як зробити сонячний колектор
  3. Переваги та недоліки повітряної системи
  4. Сонячний колектор своїми руками - підготовка до роботи
  5. Самостійне створення системи сонячного обігріву
  6. Варіанти утеплення повітряного сонячного колектора
  7. Фарбування і скління сонячного колектора
  8. Сонячний колектор своїми руками - приклади показників температури
  9. Колектор власними руками з використанням звичайного скла

Наша сеть партнеров Banwar

На сьогоднішній день використання сонячної енергії для отримання тепла стає більш популярним. Це пов'язано з економією коштів, незалежністю від енергопостачальних організацією і головне, можливістю створити своїми руками сонячний колектор, який буде постачати ваш будинок теплом в холодні періоди. На сьогоднішній день використання сонячної енергії для отримання тепла стає більш популярним

Принцип роботи системи сонячного колектора

Принцип роботи системи сонячного колектора

У систему сонячного повітряного обігріву входять:

  • сонячний повітряний колектор;
  • вентилятор;
  • повітроводи.

Як зробити сонячний колектор

сонячний колектор , Створений самостійно працює за принципом парникового ефекту - сонячні промені через скло нагрівають внутрішню частину колектора. Недостатньо тепле повітря надходить в колектор, де і нагрівається, а потім з більш високою температурою пропускається в приміщення.

Переваги та недоліки повітряної системи

Як і будь-яке обладнання повітряний колектор має свої переваги і недоліки. До переваг даного обладнання можна з упевненістю віднести:

  • простота у виготовленні, при невеликих витратах;
  • повітря в колекторі своїми руками здатний нагріватися до + 800С;
  • завдяки відсутності рідини в колекторі, система не замерзає, не буває ніяких протікань.

Якщо говорити про недоліки, слід зазначити:

  • відсутність можливості накопичити енергію;
  • результативна робота колектора можлива тільки в сонячну погоду;
  • для установки обладнання слід зробити два отвори в стіні.

Сонячний колектор своїми руками - підготовка до роботи

Жорстких рамок щодо розмірів і конструкції сонячних колекторів не існує. Ви можете самостійно продумати схему і розташування.

У зв'язку з тим, що взимку сонце знаходиться дуже низько відносно горизонту, рекомендується встановлювати повітряні колектори на стінах з південного боку.

Перший крок - перш ніж починати роботу, слід визначитися з місцем розташування майбутнього колектора, простежити щоб стіна, на якій він буде встановлений не затінює деревами або спорудами.

Наступним кроком при створенні сонячного колектора своїми руками слід вибрати вентилятор з потрібною вам продуктивністю.

Розрахувати продуктивність конкретного вентилятора можливо самостійно. Обчислення виконуються виходячи з розрахунку робочого внутрішнього обсягу колектора. Наприклад, якщо короб матиме розміри 2000 х 1000 х 115 мм, при врахуванні того що товщина утеплювача 40 мм, оргскла 10 мм, а задньої стінки 5 мм, тоді внутрішній обсяг орієнтовно становитиме 2 х 1 х 0,06 м3. Далі необхідно помножити внутрішній робочий об'єм колектора на 2000 і результатом стане продуктивність нашого вентилятора в кількості 240 м3 / год.

Самостійне створення системи сонячного обігріву

Перше, що необхідно зробити в процесі створення своїми руками повітряного колектора з Лабірінтовий системою - збити корпус. Він може бути виконаний з дерева або з вологостійкої фанери. Товщина бічних стінок - 20 мм, задній - 5 мм. Розмір короба вийде 2000 х 1000 х 15 мм. Насправді ви можете вибирати розміри на власний розсуд.

Така система є не зовсім обов'язковою, однак саме завдяки лабіринту підвищується ККД колектора. Це відбувається тому, що довжина шляху проходження повітря збільшується в три рази, а отже повітря прогрівається сильніше. Для того щоб не падала продуктивність вентилятора слід звернути увагу ширину проходів в лабіринті, яка не повинна знижуватися. Наприклад, якщо площа пропускного вікна становить 176 см2, переходи в лабіринті не повинні бути менше.

Коли короб буде готовий і система в ньому буде встановлена, його необхідно пофарбувати з урахуванням того, що колектор буде розміщуватися на вулиці під відкритим небом.

Коли короб буде готовий і система в ньому буде встановлена, його необхідно пофарбувати з урахуванням того, що колектор буде розміщуватися на вулиці під відкритим небом

Варіанти утеплення повітряного сонячного колектора

З метою досягнення максимального ефекту стінки колектора необхідно утеплити. Для цього ви можете вибрати пінополістирол, пінопласт, мінеральну вату або інші утеплювальні матеріали. У разі якщо температура застосування вашого утеплювача буде нижче 1700С, потрібно буде додатково використовувати спеціальну підкладку, яка застосовується для утеплення камінів і димоходів (спінений пінополіетилен).

Утеплення можна створювати різними способами, наприклад:

  1. На дно укладається мінеральна вата шаром в 4 см, а потім алюмінієвий лист (абсорбер) товщиною 0,2 - 0,5 мм.
  2. Другий варіант передбачає укладання на дно пінопласту (4 см), зверху нього - пінополіетилен з алюмінієвою фольгою (3 мм), потім алюмінієвий лист товщиною 0,2 - 0,5 мм (абсорбер).

Слід зазначити, що в жарку погоду температура в колекторі може досягати 1700С, а в зимовий, при температурі повітря нижче 100С температура не буде перевищувати 900С.

Абсорбер є поглинаючу поверхню. Для цього використовуються листи з міді або алюмінію. Ці матеріали відрізняються своєю високою здатністю проводити тепло. При створенні сонячного колектора своїми руками частіше застосовуються алюмінієві листи, оскільки вони набагато легше мідних і значно дешевше.

До відома, 1 м2 алюмінієвого листа (0,5 мм) важить 1, 4 кг. Лист міді такого ж розміру важить 4,5 кг, що підвищує його вартість. Різниця значна.

У разі якщо ви не можете знайти алюмінієвий лист, можна замінити його профнастилом або оцинкованим листом, однак потрібно розуміти, що кілька градусів тепла в цьому випадку буде губитися.

У разі якщо ви не можете знайти алюмінієвий лист, можна замінити його профнастилом або оцинкованим листом, однак потрібно розуміти, що кілька градусів тепла в цьому випадку буде губитися

Стики на кутах абсорбера слід обробити герметиком. Це допоможе запобігти втраті дорогоцінного тепла і попадання пилу від утеплювача (у разі використання для цієї мети мінеральної вати).

Наступним кроком після самостійної збірки сонячного колектора буде підготовка впускного і випускного отворів. Діаметр отворів повинен відповідати розмірам вентилятора і гофрованої або Воздухоотводная труби.

Фарбування і скління сонячного колектора

Внутрішню поверхню сонячного колектора слід фарбувати чорною матовою фарбою (жаростійкої). Для цього випадку відмінно підійде фарба в балончику, яка використовується при фарбуванні глушників для авто, мангалів і ін. Дана фарба висихає досить швидко, однак буде доцільним просушити сонячний колектор протягом одного - двох днів з метою зникнення запахів.

Склити колектор своїми руками можна за допомогою стільникового або монолітного полікарбонату - у цих матеріалів широкий діапазон температури від 400С до +1200.

В процесі робіт зі скління, з метою запобігання витокам тепла слід використовувати герметик і гумові ущільнювачі. Фіксацію скла можна виконати алюмінієвим куточком.

Готовий колектор своїми руками встановлюється шляхом просвердлювання в стіні двох отворів, за розміром збігаються з діаметром воздуховодов. Не забудьте утеплити їх за допомогою вати або піни, щоб стіни не забирали тепло.

Вентилятор може бути встановлений внизу або вгорі. Всмоктуючий отвір оснащується невеликим повітряним фільтром. Для цього можна використовувати пористу губку, синтепон або навіть капронову панчоху.

Сонячний колектор своїми руками - приклади показників температури

Перший приклад: Температура повітря на вулиці +60. Температура вихлопу становить + 650С (при врахуванні того, що всмоктується повітря мав температуру + 150С).

Другий приклад: Температура повітря на вулиці -50С. Температура вихлопу становить + 370С (при врахуванні того, що всмоктується повітря мав температуру + 110С).

Колектор власними руками з використанням звичайного скла

Компенсувати витрати на електричну енергію для вентилятора можна за допомогою невеликої сонячної панелі, яка самостійно або через інвертор забезпечить харчування вентилятора.

Автоматизувати процес опалення можливо шляхом установки термостата, що має виносний датчик. Датчик зможе автоматично відключати вентилятор в разі вихлопів повітря низької температури. Межі ви зможете встановлювати самостійно.

Рекомендуємо прочитати:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов