Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Сонячний колектор водонагрівач з ПЕТ-пляшок. Як зробити сонячний водонагрівач. Досвід.

Наша сеть партнеров Banwar

Ще років зо два тому я експериментував з ПЕТ-пляшками на предмет виготовлення з них сонячного водонагрівача - колектора, який би в дачний сезон постачав би мою сім'ю гарячою водою і для миття і для господарських потреб. І ось нарешті в цьому році дійшли до нього руки.

І ось нарешті в цьому році дійшли до нього руки

Зібравши за зиму чимало ПЕТ пляшок з під питної води, я вирішив зробити з них сонячний колектор - водонагрівач. Купив так само трубу з поліпропілену діаметром 50 мм, пару пробок - заглушок і приступив до роботи. На довжині труби вміщувалося 20 ПЕТ-пляшок по 2 літри кожна. Таким чином обсяг сонячного колектора повинен був скласти близько 40 літрів води. Обсяг цілком достатній для добових потреб в частині миття посуду і миття.

Висвердливши в трубі потрібну кількість отворів під пляшки, я зіткнувся з проблемою герметизації стику пляшки і поліпропіленової труби. Силіконовий і акриловий герметики навідріз відмовлялися до неї прилипати і відлітали як листя від капустяного качана. Начебто щільно триматися, а трохи натиснув - відходить цілком. Вихід знайшовся у використанні термоклею. Але і тут не обійшлося без сюрпризів. Клей на кшталт добре чіплявся, але теж, відшаровувався пластами. Довелося взяти паяльник, і ретельно втерти (вплавити) клей в поліпропілен по периметру отвору. Теж довелося зробити і з пляшками. Клей довелося вплав в їх горловину. Після цього вдалося досить міцно і надійно вклеїти пляшки в трубу.

В одній з торцевих пробок я врізав штуцер для приєднання до водопроводу. Водонагрівач передбачався накопичувальний. Тобто з відкриттям крана він наповнювався водою (40 літрів), вода нагрівалася і зливалася в термос-накопичувач. Пляшки повинні були розташовуватися під кутом приблизно 20-30 градусів, шийкою вниз. Що б повітря в пляшках не заважав заповнення їх водою, в самій верхній частині всіх пляшок було зроблено невеликий отвір (2-3 мм).

Що б повітря в пляшках не заважав заповнення їх водою, в самій верхній частині всіх пляшок було зроблено невеликий отвір (2-3 мм)

Для того, що б колектор не "роз'їжджався» під вагою заповнювала його води, був зроблений ящик з дошки шириною 150 мм. На дно ящика був покладений шар пінополістиролу в 50 мм і покритий зверху побутової фольгою. Це зроблено для термоізоляції ПЕТ-пляшок і для підвищення ефективності роботи сонячного колектора.

Отже, вся система була покладена в ящик і підключена до системи водопроводу. Пляшки я покрив чорною матовою фарбою з балончика, пам'ятаючи про своїх експериментах з ПЕТ-пляшками для нагріву води ( Сонячний проточно накопичувальний водонагрівач ). Після заповнення сонячного колектора водою я вставив в одну і пляшок датчик від електронного термометра, що б стежити за температурою води і повітря.

Сам корпус сонячного колектора був орієнтований на схід (на жаль, дах вже була готова ...). Але оскільки її нахил досить маленький (приблизно всього 20-25 градусів), втрати ефективності повинні були бути невеликі. Фактично можна було вважати, що колектор розташований практично горизонтально.

Перший день роботи колектора видався з «мінливою хмарністю». Але сонця було досить багато і вода нагрілася по 48-50 градусів до 14 години. Корпус колектора ні нічим закритий і оскільки дув вітер середньої сили, я розумів, що пляшки як нагріваються від сонця, так і охолоджуються вітром. Та й 50 градусів для гарячої води - не так багато. Помитися, посуд помити - нормально. Але без «запасу», Навіть злита в термос така вода швидко охолоне навіть на наступний день.

Тому я вирішив зробити вітрозахист пляшок за допомогою декількох шматків скла, що лежав у мене з незапам'ятних часів. Приклеїв скло на кілька точок силіконовим герметиком, але залишив мікрощілини для провітрювання на випадок його запотівання.

День видався не ясний, а також з мінливою хмарністю. Але повітря було прозоре, майже без серпанку. Тому сонце світило яскраво, хоча і не «на 100%». З установкою стекол нагрів почав відбуватися набагато інтенсивніше, ніж без них ... Температура в 50 градусів (вихідна температура води близько 15 градусів) була досягнута приблизно о першій годині дня і далі продовжувала підвищуватися, хоча сонце перевалило через «перпендикуляр» до площини сонячного колектора.

Приблизно о 16 годині «сталося страшне». При досягненні температури води в 65 градусів (про що я і не мріяв) колектор просто почав руйнуватися! Термоклей розм'як настільки, що перестав витримувати навіть мінімальний тиск води і місця з'єднання ПЕТ-пляшок і поліпропіленової труби стали «плакати». Але це ще півбіди. Стали жолобитися самі ПЕТ-пляшки! Зрозуміло, що температура їх «корпусу» перевищила граничну для ПЕТ і була більше, ніж температура води. Я знав, що ПЕТ жолобиться при високій температурі, але не очікував що ця температура буде досягнута в примітивному по конструкції сонячному колекторі. Таким чином, мій сонячний колектор - водонагрівач припинив своє існування під час «випробувань».

Які висновки можна зробити з цього експерименту?

1. Можна зробити простий і надзвичайно дешевий сонячний водонагрівач - колектор з ПЕТ пляшок. Собівартість його не перевищить і 10 $! Пляшки - умовно-безкоштовно, труба 2 метри 50 мм - 60 руб, пара кришок-заглушок - ще 40 руб. Пара стрижнів термоклею - 30 руб. штуцер для підключення до водопроводу, обрізки пінопласту, дошки, скла або поліетиленова плівка ...

Єдиний недолік - температура води, що нагрівається їм води не повинна перевищувати 50-55 градусів. Інакше - сонячний колектор зруйнується. Проблему термоклею можна вирішити шляхом виготовлення штуцерів. Наприклад, взяти трубку (алюмінієву мул мідну), і нарізати на її зовнішній стороні різьблення. І парою гайок закріпити кришку пляшці на колекторі, що підводить воду. А пляшку просто вкрутити в власну пробку.

В принципі така температура води (50 градусів) достатня для побутових потреб. Можливо, в найспекотніші місяці літа не варто підвищувати ефективність сонячного водонагрівача. Нехай краще трохи недогрівають, ніж плавиться. А в демісезонні місяці - варто колектор прикрити склом.

2. Потенціал у сонячного колектора - водонагрівача навіть в середній смузі Росії є! І потенціал величезний! З квітня-травня і по вересень включно (фактично весь дачний сезон) сонячний колектор - водонагрівач належного розміру і конструкції може забезпечувати гарячою водою звичайну сім'ю, економлячи при цьому сотні (а може і тисячі) рублів сімейного бюджету, які витрачаються на електроводонагрівачі і їх роботу .

Зрозуміло, слід придумати щось більш надійне і термостійке, ніж ПЕТ-пляшки для застосування в сонячному колекторі - водонагрівачі. І зрозуміло - бюджетне. Наприклад - алюмінієві банки ....

Костянтин Тимошенко (с) 15.07.2009

Які висновки можна зробити з цього експерименту?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов