Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Способи прочищення свердловини

  1. Розглянемо особливості різних методів очищення свердловини від замулювання:
  2. Продування свердловини стисненим повітрям
  3. Прокачування свердловини насосом (помпою)
  4. Прочищення свердловини желонкою
  5. Свердловину прочистили. А фільтр?

Наша сеть партнеров Banwar

Провівши діагностику свердловини, Ви зробили висновок, що водозабірна частина в районі фільтра забита мулом або піском. Який Ваш наступний крок?

Не поспішайте відразу починати чистку свердловини усіма відомими методами. Спочатку з'ясуйте причини замулювання. Без цієї інформації будь-які дії по відновленню працездатності джерела води не матимуть сенс, адже засмічення з великою ймовірністю повториться. Тим більше, що занадто часта прочищення не тільки збільшує Ваші витрати, але і шкодить свердловині.

Повернути в будинок якісне водопостачання можна чотирма способами прочищення свердловини. У кожному використовується різне обладнання та фізичні методи. При виборі способу очищення крім його ефективності необхідно врахувати параметри свердловини: глибину, матеріал обсадної труби, матеріал фільтру, термін простоювання свердловини

При виборі способу очищення крім його ефективності необхідно врахувати параметри свердловини: глибину, матеріал обсадної труби, матеріал фільтру, термін простоювання свердловини

Розглянемо особливості різних методів очищення свердловини від замулювання:

  • промивка водою під тиском
  • продування стисненим повітрям
  • прокачування насосом (помпою)
  • очищення желонкою

Промивання свердловини водою під тиском

Вода закачується з поверхні під тиском через шланг. Шланг опускається в свердловину безпосередньо до місця замулювання, високий тиск створюється помпою. Струмінь води розмиває накопичився мул і пісок, виносячи їх на поверхню безпосередньо через експлуатаційну колону. Спосіб застосуємо для сильно замулене свердловин, коли пісок повністю перекриває фільтр і не пропускає воду з горизонту. Недоліки промивання під тиском:

  • Руйнування сітчастого фільтра. Злежаний мул можна розмити і підняти на поверхню тільки якщо подавати воду під великим тиском. Такий тиск здатне розірвати або змістити сітчастий фільтр. Знаючи матеріал і технічні характеристики фільтра, теоретично можна розрахувати максимально допустимий тиск при якому сітка залишиться цілою. Однак цього тиску може не вистачити для очищення свердловини. Старі фільтри часто мають механічні та корозійні пошкодження, що знижують їх міцність.
  • Пісок, мул, глина і частинки іржі. Вихід разом з фонтаном води зі свердловини осад може серйозно забруднити Ваш ділянку в радіусі кількох метрів. Щоб зберегти в чистоті газон, квітник і стіну найближчого будинку - закрийте все пластиковою плівкою.
  • Потрібно багато води. Необхідний для промивання свердловини обсяг води залежить від кількості мулу, що скупчився в свердловині. Знадобиться як мінімум кілька кубометрів рідини. Якщо свердловина довго не використовувалася, мул ущільнився, що ускладнює його розмивання і зажадає ще більше води. У важких випадках для промивання доводиться викликати спеціальну машину, що має на борту потужну помпу і резервуар. В цьому випадку необхідно організувати вільний заїзд на ділянку.

машина для промивки свердловини
машина для промивки свердловини

Продування свердловини стисненим повітрям

Метод дуже схожий на промивку, тільки замість води використовується стиснене повітря. Повітря по шлангу нагнітається в свердловину під тиском до 15 атмосфер. Як джерело повітря використовується ерліфт, по суті це звичайний електричний компресор. Потік повітря приводить в рух воду і мул, перемішує їх. Створюване в стовбурі свердловини тиск піднімає всю цю масу до гирла свердловини.

компресор для продувки свердловини
компресор для продувки свердловини

Недоліки методу продувки свердловини такі ж, як у методу промивання. Більш високий тиск, що створюється компресором, підвищує ризик руйнування сітчастого фільтра. На відміну від нестисливої ​​і має велику щільність води, повітря в силу фізичних причин не може ефективно очищати свердловину глибиною понад 40 м.

Увага! Перш ніж чистити свердловину промиванням або продуванням під тиском, обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями з буріння. Руйнування фільтра в піщаній свердловині в більшості випадків ремонту не підлягає.

Прокачування свердловини насосом (помпою)

Якщо замулювання повністю не перекрило надходження води через фільтр, то свердловину можна спробувати прокачати за допомогою свердловинного насоса або водяної помпи (насосної станції). Насос свердловини повинен мати нижній забір води та витримувати перекачування води з великою кількістю твердих абразивних частинок і інших механічних домішок. Дуже часто для цих цілей використовують вібраційні насоси типу «Малюк». Відцентрові насоси тут не застосовні, так як розраховані на роботу в чистій воді, або з дуже невеликою кількістю піску (не більше 50 г / м куб води). Замість насоса можна використовувати помпу. По суті це поверхневий насос, шланг від якого опускається в свердловину.

помпа для прокачування свердловини
помпа для прокачування свердловини

Використовуйте додатковий шланг, щоб відвести викачувати піщано-водяну масу до місця скидання в найближчу канаву. Якщо місця для утилізації піску немає, застосуєте найпростіший уловлювач піску - конструкцію у вигляді ємності з двома кранами. У верхній кран подається вода з піском, через нижній (на середині висоти ємності) виходить вода без піску. Весь пісок залишається в нижній частині ємності.

Метод прокачування завдає свердловині ніякої шкоди, але може бути марний при сильному замулювання і великій глибині свердловини.

Прочищення свердловини желонкою

Желонірованіе - найбільш трудомісткий, довгий, але дуже ефективний і безпечний для свердловини метод очищення. Цей спосіб повернення свердловини до життя Ви можете реалізувати самостійно вручну. Буде потрібно тільки желонка і міцний сталевий трос.

Желонка - це порожній циліндр, часто просто обрізок сталевої труби, довжиною від 1 до 3 м. Діаметр вибирається такий, щоб желонка вільна проходила крізь всю експлуатаційну колону свердловини до самого дна. Нижня частина желонки забезпечена захоплюючим пристроєм у вигляді зворотного клапана і чимось на зразок зубів-розпушувачів для злежалого мулу.

желонка з плоским клапаном
желонка з плоским клапаном

Желонка на тросі опускається в свердловину, нижній край з зубами врізається в масу мулу, мул потрапляє всередину циліндра. Механізм клапана працює так, що потрапив в нижню частину желонки пісок залишається в ній. Желонка піднімається на 50-80 см і цикл повторюється кілька разів. Коли внутрішній обсяг циліндра заповнюється піском майже повністю, зібраний пісок піднімається на поверхню. У процесі руху по свердловині вгору, забрана разом з піском вода зливається назад, так як желонка не герметична. Процес желонірованія проводиться до повного очищення стовбура свердловини. Після реанімована свердловина прокачується насосом до чищенням води.

Свердловину прочистили. А фільтр?

Буває так, що використавши один з вищеописаних способів, Ви прочистили свердловину, але вода в колишньому обсязі все одно не надходить. Можливо, необхідно прочистити свердловинний сітчастий фільтр. Швидше за все дрібні осередки фільтра забиті частинками піску або зарості мінеральними відкладами. Про те, як чистити свердловинний фільтр - ми розповіли в статті ремонт свердловини . Там же описаний випадок, як почистити від піску не саме фільтр, а простір навколо нього, що також часто заважає вільному проходженню води в свердловину.

А фільтр?
Який Ваш наступний крок?
А фільтр?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов