Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Спрацьовування реле із затримкою 220в своїми руками. Схема реле часу з затримкою на відключення

  1. 1. Принципова схема реле часу з затримкою включення.
  2. 2. Конструкція і деталі.
  3. Куди слід купити таймер включення і виключення електроприладів за часом
  4. Різновиди реле часу, програмованих користувачем: особливості вибору
  5. Автоматичні таймери від DigiTOP можна купити в Москві і регіонах
  6. Просте реле часу на 220 В
  7. Реле часу витримки з регулюванням часу 220 В
  8. Переходимо до принципу роботи схеми
  9. Відео по темі - інший варіант
  10. Як влаштовані реле часу?
  11. проста Радіосхема
  12. Багатофункціональні релейні пристрої
  13. переваги таймерів
  14. Реле часу на транзисторах
  15. найпростіший таймер
  16. Схема таймера на двох транзисторах
  17. Реле часу 220в
  18. Реле часу на мікросхемах
  19. Висновок

Наша сеть партнеров Banwar

Привіт шановні читачі сайту. Зовсім недавно виникла необхідність в, через яке планувалося живити витяжні вентилятори в туалеті і ванній кімнаті. Ідея полягала в тому, щоб даремно не ганяти вентилятори якщо знаходишся в зазначених приміщеннях менше хвилини: тут і економія електроенергії і менший знос деталей вентилятора.

Купувати реле виходило дорогувато, а в інтернеті схему з потрібними параметрами не знайшов. Тому довелося зайнятися розробкою схеми реле часу самостійно, після чого на світ народилася ось така простенька конструкція. Причому таке реле може зібрати будь-який початківець радіоаматор всього за один день.

Увага! Ця конструкція має бестрансформаторних живлення від мережі змінного струму . Збираючи її, звертайте особливу увагу на дотримання техніки безпеки при роботі з електроустановками.

1. Принципова схема реле часу з затримкою включення.

Реле часу містить 12 деталей і складається з двох частин: вузла харчування і вузла реле часу.

Вузол реле часу зібраний на інтегральному таймері DA1 і реле KL1. Якщо вузол харчування прибрати, то вузол реле часу можна використовувати для включення навантаження на напруга живлення 12 Вольт, наприклад, включення магнітоли, світла або підсвічування в салоні автомобіля.

Пристрій працює так: при подачі напруги живлення запускається лічильник таймера DA1 і з цього моменту починається відлік часу затримки, після закінчення якого на виході таймера DA1 формується сигнал, що включає реле KL1, яке своїми контактами подає напругу на витяжний вентилятор.


Вузол живлення зібраний за бестрансформаторних схемою з гасить конденсатором С3.
Резистор R2 служить для прискорення процесу розрядки конденсатора С3 при виключенні пристрою. Напруга після конденсатора С3 випрямляється діодами VD4 і VD5 і стабілізується стабілітронів VD3. Конденсатором С2 згладжуються пульсації вихідної напруги, яке становить 12 Вольт.

На інтегральному таймері NE555 (вітчизняний аналог КР1006ВІ1) зібраний вузол затримки включення реле. Вузол затримки представляє схему одновібратора, керованого по ланцюгу харчування.

У момент подачі живлення таймер DA1 починає відлік часу, після закінчення якого на виході (висновок №3) формується позитивний імпульс вихідної напруги, що включає реле KL1, яке замиканням своїх контактів KL1.1 подає харчування на витяжний вентилятор.

За рахунок того, що таймер NE555 забезпечує на виході струм навантаження до 200 mA, не довелося встановлювати транзистор для управління вихідним реле KL1.

Час затримки включення реле задається ємністю електролітичного конденсатора С1 і величиною опору резистора R1. При указних номіналах цих деталей на принципової схемою час затримки становить 70 секунд.

Діод VD1 усуває вплив можливих викидів напруги живлення таймера протягом звіту часу затримки, а діод VD2 служить для надійного спрацювання реле KL1. Час затримки в секундах розраховується за формулою: Т = 1,1 * R1 * C1.

2. Конструкція і деталі.

Всі деталі реле часу розміщені на друкованій платі розмірами 84х29 мм, яка вмонтована в корпус вентилятора.

Друкована плата розрахована на установку постійних резисторів типу МЛТ або на аналогічні імпортні. Времязадающій резистор R1 складений з резисторів 1МОм і 510 кОм потужністю по 0125 Вт і включених послідовно. Резистор R2 потужністю 0,5 Вт і опором 470 кОм.

Постійний конденсатор С3 може бути ємністю від 0,68 до 1,0 микрофарад і напругою не менше 400В. времязадающій електролітичний конденсатор С1 ємністю 47 микрофарад і напругою 15В, а С2 ємністю 220 микрофарад і напругою не менше 25 Вольт.

У конструкції використані імпортні діоди типу 1N4007. Можна встановлювати будь-які випрямні діоди , Розраховані на струм 1 Ампер і напруга не менше 300 Вольт. Стабілітрон VD3 з напругою стабілізації 12 В. Обмотка реле KL1 на напругу 12 В, а контакти KL1.1 повинні комутувати напругу 220 В.




При справних деталях і правильному монтажі реле часу починає працювати відразу і в налагодженні не потребує. Щоб при випробуванні схеми не чекати півтори хвилини, зменшіть опір резистора R1 до 100 кОм.

Ви можете зробити свій креслення друкованої плати , Використовуючи матеріал цього відеоролика, в якому показано процес, починаючи від компонування деталей на платі і закінчуючи малюванням доріжок. Подивившись цей відеоролик, Ви зможете скласти креслення друкованої плати практично для будь-якої конструкції такої складності.

У цьому ролику показано процес підготовки друкованої плати: свердління отворів, нанесення малюнка доріжок, травлення доріжок. Далі йде розпаювання деталей на плату і монтаж реле часу в корпус витяжного вентилятора.

Як Ви зрозуміли - це реле часу з затримкою включення універсально, і тому його можна пристосувати під будь-які потреби.
Успіхів!

Література: Коломбет Е. А. Таймери. 1983р.

Незамінний в побуті помічник - таймер включення і виключення електроприладів. Він позбавляє від рутинних дій і допомагає налаштувати автоматичний режим роботи різних пристроїв: від мультиварки до кліматичної системи.

Залежно від функціональності приладу користувач може задавати добові або тижневі графіки роботи побутової техніки.

Реле часу з затримкою відключення, купити які пропонує DigiTOP, застосовуються для оптимізації умов експлуатації всілякого електрообладнання.

Куди слід купити таймер включення і виключення електроприладів за часом

Використання реле часу, купити які можна прямо на сайті DigiTOP, виправдовують себе практично скрізь, де задіяні побутові прилади.

  • Приготування їжі. Таймер включення допоможе розігріти їжу до певного терміну і подбає про своєчасне відключення електроприладу.
  • Освітлення. Налаштування реле затримки часу включення освітлювальних елементів дозволяють створити ефект присутності в квартирі, що знизить ризик крадіжки, відлякуючи зловмисників під час тривалої відлучки господарів.
  • Оптимізація мікроклімату. Таймер часу в поєднанні з термореле - зручна система керування кліматичними установками (обігрів, кондиціювання та ін.).
  • Регулює роботу мультимедійних пристроїв. Таймер управління запуску і відключення електрообладнання допоможе використовувати телевізор, музичний центр в якості будильника.
  • Допускається утримання тварин і догляд за рослинами. Електронне реле часу організовує полив газону, підключить лампу для обігріву тераріуму чітко за розкладом.

Перелік можливостей застосування таких пристроїв практично нескінченний, всюди таймер побутової дає безперечні переваги:

  • економія енергоресурсів, зниження платежів за них;
  • автоматизація побутових процедур, що полегшує людині життя, позбавляючи його від рутинних дій.

Кожен таймер включення і виключення електроприладів, купити який можна в інтернет-магазині DigiTOP, забезпечений інформацією щодо характеристик і типах настройки режиму роботи.

Різновиди реле часу, програмованих користувачем: особливості вибору

Таймер

дозволяє формувати зручний розклад, відповідно до якого буде працювати побутова техніка . Моделі пристроїв мають різний набір функцій і можливості настройки і установки, тому не варто брати перший-ліпший таймер вимикання електроприладів, купити бажано той, який допоможе у вирішенні конкретної задачі.

Серед базових характеристик, актуальних для вибору реле часу з затримкою вимикання 220 В, можна виділити:

  • тривалість циклу - добова або тижнева (тижневий режим зручно використовувати при наявності нюансів експлуатації електротехніки в різні дні);
  • кількість міток, що визначають кількість виконуваних команд для контролю електрообладнання;
  • потужність сукупності приладів, що приєднуються до реле часу з затримкою вимикання (вказана в техпаспорті);
  • наявність незалежної пам'яті, яка виключає повторну настройку після відключення електрики;
  • спосіб монтажу - підключення до розетки, кріплення на DIN-рейку.

Підбираючи пристосування для техніки, що працює в мережі 220 В, потрібно врахувати, що для одного пристрою досить придбати реле, що підключається до розетки. Якщо ж планується управління декількома приладами, то необхідний багатофункціональний таймер вимикання, що вмонтовується на DIN-рейку.

Реле часу на відключення, побутове застосування якого ефективно апріорі, добре зарекомендувало себе і в промисловій сфері, при використанні в різних організаціях. Пристрій, запрограмований на включення і виключення електроприладів в мережі на 220 вольт (вентилятори, кондиціонери, обігрівачі, вітрини, системи зовнішнього та внутрішнього освітлення) в нічний час, знижує ризик пожежі та зменшує енергоспоживання.

Ціна приладу реле часу з затримкою включення електрообладнання залежить від функціональності моделі.

Автоматичні таймери від DigiTOP можна купити в Москві і регіонах

DigiTOP дає можливість електрообладнання бренду купити в Москві і в регіонах, скориставшись послугами інтернет-магазину або допомогою російського представника - ТОВ «Росток-Електро».

Таймер відключення зручно підібрати на сайті, що містить опису і фото товарів.

  • ПРВ-1с. Модель, що підключається до розетки.
  • Таймер електричний, що має дві модифікації ПРВ-2с і ПРВ-2н з можливостями добової або тижневої настройки графіка.
  • ПТ-2. Вбудовані програми дозволяють організувати циклічне функціонування техніки через встановлені відрізки часу (2 години працює, 1 година не працює)
  • Програмований пристрій, що випускається в двох варіантах: ПРВ-6с і ПРВ-6н (добова і тижнева настройка). Дані моделі оснащуються микроконтроллерами, що працюють на частоті 16 МГц, що поліпшують стійкість, точність і стабільність роботи. Навантаження - 16А.

Будь-яке реле часу цифрове, розроблене командою кращих українських фахівців, має безліч переваг:

  • кращі комплектуючі;
  • висока точність;
  • гнучкість і простота настройки;
  • зручне табло;
  • об'єктивна ціна;
  • виняткова надійність (електрообладнання піддається жорсткій перевірці);
  • застосування власних інноваційних розробок.

Повноцінний модельний ряд дозволяє підібрати пристрій, оптимальне для конкретних умов експлуатації.

Вибравши таймер електронний, купити його ви зможете недорого: вартість не містить торгових націнок. Крім того, DigiTOP передбачає знижки на оптові замовлення. Доставка організована в Москві і по регіонах РФ.

У цій статті ми розглянемо різні варіанти схем реле затримки часу з напругою живлення 220 Вольт. Принцип роботи такого пристрою в тому, що при появі стартового події: натискання кнопки або включення в мережу живлення, пристрій підключає навантаження до мережі.

Після заданого часу відбувається вимикання навантаження і більше вона не включається, аж до настання наступного стартового події.

Існує безліч різних схемотехнічних рішень для таких реле часу вимикання на 220 Вольт. Розберемо на початку які варіанти можливі.

По-перше, вони діляться на:

  • з гальванічною розв'язкою;
  • без гальванічної розв'язки.

Перші більш безпечні і дорогі; другі - менш безпечні, але дешеві.

По-друге за типом вихідного елемента, комутуючого навантаження:

  • реле ( «сухий контакт» - перемикає, що включає, що відключає або група контактів);
  • симистор;
  • тиристор.

Перший варіант - найменш чутливий до типу підключається навантаження і стійкий до струмовим сплесків; симистор - менш надійний і чутливий до індуктивному навантаженні; а тиристор не може комутувати синусоїдальна напруга 220В, тому як правило управляє тільки півхвилею. За допомогою тиристора можна управляти навантаженням, нечутливою до форми живлячої напруги.

Також можна розділити види схемотехнік на:

  • постійне час витримки;
  • настроюється час витримки (таймер).

Просте реле часу на 220 В

Дане реле витримки часу на 220 Вольт є гальванічне не розв'язаним і є найпростішим. Як елемент комутації застосовується тиристор.

Як ми говорили, тиристор дозволяє комутувати навантаження, нечутливі до форми напруги живлення: лампу розжарювання, тен, галогеновую лампу тощо.

Не можна підключити світлодіодний драйвер або енергосберегайку типу КЛЛ, будь-який електронний прилад, який має на вході трансформатор.

Мінімум деталей схеми і простота схема дозволять зібрати це схему будь-якого, витративши не більше 50-100 руб.

Однак врахуйте, що схема не має гальванічної розв'язки і вимагає граничної обережності і дотримання правил техніки безпеки!

Схема працює так само просто, як і виглядає. Якщо замкнути контакт S1, то почнеться поступова зарядка C1. В процесі заряду цього конденсатора, тиристор VS1 буде відкритий.

На навантаженні HL1 буде напруга в електромережі. Як тільки конденсатор зарядиться, тиристор VS1 закриється і струм через нього проходити перестане. Наш прилад завершити роботу і станеться вимикання навантаження.

Схема містить такі деталі:

  • діодний міст, що виконує функцію подачі на тиристор випрямленого струму: складається з діодів з максимальним струмом не нижче 1А і має зворотний показник напруги не нижче 400В (1N4007);


діодний міст, що виконує функцію подачі на тиристор випрямленого струму: складається з діодів з   максимальним струмом   не нижче 1А і має зворотний показник напруги не нижче 400В (1N4007);

  • тиристор серії BT151 (якщо у вас завалялися КУ 202Н або КУ 202м - застосовуйте);


тиристор серії BT151 (якщо у вас завалялися КУ 202Н або КУ 202м - застосовуйте);

  • опір R1 - 4.3 МОм, потужністю 1 Вт;
  • опір R2 200 Ом, 1 Вт;
  • R3 такої ж потужності, 1.5 кОм;
  • конденсатор пристрої С1 на 0.47 мкФ, на 630В або більшу напругу;
  • потужністю не більше 200 Вт; при застосуванні ламп розжарювання, і в тому числі галогенних ламп пам'ятайте, що стартовий струм при включенні може перевищувати робочий в 10 разів, хоча це триває не так довго.
  • вимикач або тумблер S1.

Так як весь принцип роботи цього реле зводиться до зарядки конденсатора, то змінюючи ємність конденсатора найпростіше змінити час включення реле.

Через простоту даного пристрою дати просту формулу розрахунку часу витримки неможливо, так як час залежить від параметрів конкретного тиристора, опорів резисторів, ємності конденсатора.

Реле часу витримки з регулюванням часу 220 В

Щоб зробити більш надійне, якісне та безпечне пристрій буде потрібно більше зусиль і коштів.

Наведена нижче схема зібрана на мікросхемі таймері 555, вперше випущеної в 1972 році, але тим не менш не зменшувати свою популярність. Застосування мікросхеми дозволяє з великим ступенем точності відрахувати необхідний інтервал часу витримки таймера від 3 сек до 10 хвилин.

Для живлення пристрою застосовується трансформатор - керуюча частина схеми має гальванічну розв'язку.

Комутація навантаження проводиться за допомогою силового сімістора. Його включення здійснюється сімісторний оптопарою, що має схему виявлення нуля.

В результаті - комутація навантаження відбувається близько до моменту переходу синусоїдальної напруги харчування через нуль. Таке включення максимально безболісно для навантаження і не виробляє перешкод в момент включення.


Переходимо до принципу роботи схеми

Після подачі живлення ланцюжок R1-C3 генерує стартовий імпульс, тривалістю приблизно 100 мс для мікросхеми DD1, з якого вихід OUT мікросхеми встановлюється в лог.1, включаючи тим самим оптосімістори VS1, симистор VS2 і підключаючи навантаження до мережі 220В. З цього ж моменту починається відлік часу.

Час витримки таймера задається ланцюжком R3-R6-C2. Час зарядки конденсатора C2 до напруги відключення вихід OUT мікросхеми DD1 в логічний 0 визначається формулою:

t = 1,1 * (R3 + R6) * C2

Резистор R6 обмежує мінімальний час затримки 3 сек. Конденсатор C1 необхідний для фільтрації перешкод в харчуванні мікросхеми DD1 і повинен розташовуватися максимально до неї близько.

Резистор R4 задає струм світлодіода оптосімістори і при застосуванні аналогів MOC3043, наприклад MOC3042 або MOC3041 повинен бути зменшений, так як їм необхідний більший струм для роботи.

Дана схема може застосовуватися і для комутації пускачів, але врахуйте, що у випадках малих струмів пускачів можливо помилкове спрацьовування або їх дзижчання в відключеному режимі, так як вони можуть включатися через ланцюжок R5-C5. В такому випадку, цей ланцюжок вимагає корекції по номіналах.

Звернемо увагу, що частина схеми, що відповідає за отримання постійної напруги 12 В можна замінити на готовий блок живлення (адаптер харчування), з вихідною напругою 12 В.

Такий пристрій можна купити відразу в готовому вигляді, або застосувати непотрібний від будь-якого пристрою: роутера, модему, телефону або подібного. В такому випадку пристрій реле помітно спроститься.

Трансформатор T1 можна замінити на будь-який інший з номінальним вхідним напругою 220 Вольт, вихідним - 12 Вольт.

Якщо схема реле затримки вимкнення вас зацікавила і ви б хотіли скачати файл із зображенням розведеною друкованої плати - залишайте ваші коментарі.

Відео по темі - інший варіант

Рубрика: Мітки:,

Реле часу сьогодні є електронним пристроєм, який встановлюється на будь-які побутові прилади, для яких має значення відлік часу. Тому великий інтерес для любителів електроніки є збірка реле часу своїми руками.

При цьому, витримки часу потрібні не тільки для включення і виключення приладів, але також і для потужності нагріву, як це передбачають мікрохвильові печі. Залежно від часу включення відбувається її нагрів.

  • Як влаштовані реле часу?
  • проста Радіосхема

Як влаштовані реле часу?

Для того, щоб зрозуміти, як влаштовано електронне реле, корисно згадати старі механічні регулятори часу. Скажімо, у колишніх пральних машин поворот винесеною на корпус ручки включав виконавчий механізм. Одночасно запускалася витримка. Після заданого часу виконавчий механізм відключався. За таким алгоритмом працюють будь-які вмикачі часу або таймери, навіть знаходяться в мікроконтролері (МК).

Хоча сьогодні, у вік електроніки, існують дуже багато електронних годинникових механізмів і реле, то виникає питання про необхідність виготовлення механізму, що регулює час своїми руками. Відповісти на нього дуже просто. Часто вдома доводиться робити щось, де будуть потрібні дозовані часові межі. Тому прості механізми регулювання временівозможно зібрати і самому, своїми руками.

проста Радіосхема

Наведемо одну з найбільш простих схем. Для наочності наводиться схема і зображення друкованої плати реле на 12 в.

Уявімо, що кнопка sb1 вимкнена. На обкладанні конденсатора з1 зараз напруги немає. В результаті цього, транзистори закриті і в обмотках реле струм відсутній. Після включення кнопки відбувається заряд ємності з1, що відкриває транзистор vt1, до бази якого прикладається негативна напруга. В результаті буде відкрито другий транзистор і спрацює реле k1.

Для економії на платежах за електроенергію наші читачі радять "Економітель енергії Electricity Saving Box". Щомісячні платежі стануть на 30-50% менше, ніж були до використання економітеля. Він прибирає реактивну складову з мережі, в результаті чого знижується навантаження і, як наслідок, струм споживання. Електроприлади споживають менше електроенергії, знижуються витрати на її оплату.

Якщо відпустити кнопку, то станеться розряд конденсатора по ланцюгу: r2-r3 емітер vt1-r4.

Реле залишається включеним, до того моменту, коли напруга на контактах ємності не знизиться до 2-3 вольт. Протягом цього часу з'єднання реле будуть перебувати в одному з положень: або включеному, або відключеному.

Тимчасова витримка регулюється в межах, які залежать від ємності з1 і суми опорів підключених до неї ланцюгів. Затримка за тривалістю може регулюватися за допомогою опору r3. Отримання більш збільшених меж витягів можливо з допомогу збільшення номіналів з1 і r3. Схема проста, мікросхеми відсутні.

Якщо потрібно виготовити реле часу на 220 в, то можна скористатися наступною схемою. Тут представлена ​​дуже проста схема підключення реле часу.


З включенням соедіненіяs1 ємність з1 буде заряджатися, на керуючу ніжку тиристора подається плюс, тиристор відкриється і при цьому загориться послідовно з'єднана в ланцюг лампа L1. Поки конденсатор заряджається, по ньому перестає проходити струм. Відповідно тиристор закривається і відбувається вимикання лампи.

При віключенні контакту s1 Ємність розряджається с помощью резістораr1 и реле часу зайнять свою попередня позицию. Длительность горіння лампи буде около 4 -7 секунд. Для того, щоб збільшити затримки, нужно Изменить Ємність конденсатора. Таке реле можна поставити для ввімкнення освітлення на сходовому майданчику або підключити до АВР.


Таке реле можна поставити для ввімкнення освітлення на сходовому майданчику або підключити до АВР

В даній схемі основний упор зроблений на мікросхему D1. Подібна мікросхема може працювати з різними пристроями на 12 в.Вся ж схема, зібрана своїми руками, теж має різне застосування. Наприклад, якщо її підключити до контактора, то можна дистанційно керувати електроприладами, як пускателем. Подібні контактори, керовані слабкими струмами, можуть використовуватися в різних автоматичних системах, наприклад, відкривати ворота гаража або включати в ньому освітлення.

На одному контакторі можливо своїми руками зібрати схему АВР. Такі схеми АВР встановлюються для включення і * виключення пристроїв телемеханіки та вуличного освітлення. Автоматичне включення резерву (АВР) необхідно для швидкодії при відключенні харчування. Система АВР містить в собі реле часу з годинниковим механізмом, яке через мінімальну затримку часу відключає ланцюг силового трансформатора . Зазвичай такі АВР, що використовують саме годинникові механізми працюють на електричних підстанціях.

Багатофункціональні релейні пристрої

Своїми руками можна зібрати і багатофункціональні релейні пристрої, які можуть бути застосовані в домашньому господарстві. Ними можна організувати включення і виключення опалення, вентиляції, освітлення. Багатофункціональні пристрої можуть працювати з будь-якими заданими проміжками часу. Затримку можна налаштувати в інтервалі від 0,1 сек і до 24 діб, при цьому напруга живлення може бути від 12 до 220в змінного або постійного струму.

Головними функціями роботи реле в таких випадках вважаються:

  • Затримка вимкнення, яка відбувається за рахунок перемикаються контактів;
  • Затримка спрацьовування пристрою.

Таким чином, реле часу мають широке застосування.

Для забезпечення точних проміжків часу при виконанні різних дій за допомогою електрообладнання застосовуються реле часу.

Вони всюди застосовуються в побуті: електронний будильник, зміна режимів роботи пральної машини, мікрохвильової печі, витяжні вентилятори в туалеті і ванній кімнаті, автоматичний полив рослин і т. П.

переваги таймерів

З усіх різновидів найбільш поширені електронні пристрої . Їх переваги:

  • малі розміри;
  • виключно малі енерговитрати;
  • відсутність рухомих частин за винятком механізму електромагнітного реле;
  • широкий діапазон тимчасових витягів;
  • незалежність терміну служби від кількості робочих циклів.

Реле часу на транзисторах

Володіючи елементарними навичками електрика, можна виготовити електронне реле часу своїми руками. Його монтують в пластиковому корпусі, де розміщуються блок живлення, реле, плата і елементи регулювання.

найпростіший таймер

Реле часу (схема нижче) проводить підключення навантаження до харчування на час 1-60 сек. транзисторний ключ управляє електронним реле К1, який підключає споживач до мережі контактом К1.1.
Реле часу (схема нижче) проводить підключення навантаження до харчування на час 1-60 сек

У початковому стані перемикач S1 замикає конденсатор С1 на опір R2, який підтримує його вирядженим. Електромагнітний перемикач К1 при цьому не працює, оскільки транзистор замкнений. При підключенні конденсатора до мережі живлення (верхнє положення контакту S1) починається його зарядка. Через базу протікає струм, який відкриває транзистор і включається К1, замикаючи ланцюг навантаження. Напруга живлення на реле часу - 12 вольт.

В процесі зарядки конденсатора базовий струм поступово зменшується. Відповідно падає величина колекторного струму, поки К1 своїм Відключення не розімкне ланцюг навантаження контактом К1.1.

Щоб знову підключити навантаження до мережі на заданий період роботи, схему слід знову запустити знову. Для цього перемикач встановлюється в нижнє положення "вимкнено", що призводить до розрядки конденсатора. Потім пристрій знову включається за допомогою S1 протягом заданого часового проміжку. Затримка регулюється за допомогою установки резистора R1, а також може бути змінена, якщо конденсатор замінити на інший.

Принцип дії реле із застосуванням конденсатора заснований на його зарядці протягом часу, що залежить від твору ємності на величину опору електричного кола.

Схема таймера на двох транзисторах

Неважко зібрати реле часу своїми руками на двох транзисторах. Воно починає працювати, якщо подати харчування на конденсатор С1, після чого почнеться його зарядка. При цьому струм бази відкриває транзистор VT1. Слідом за ним відкриється VT2, і електромагніт замикає контакт, подаючи харчування на світлодіод. За його світіння буде видно, що спрацювало реле часу. Схема забезпечує перемикання навантаження R4.

У міру того як конденсатор заряджається, емітерний струм поступово знижується, поки транзистор ви не вийдете. В результаті реле відключиться, і світлодіод припинить роботу.
У міру того як конденсатор заряджається, емітерний струм поступово знижується, поки транзистор ви не вийдете

Повторний запуск пристрою відбувається, якщо натиснути кнопку SB1, а потім її відпустити. При цьому конденсатор розрядиться і процес повториться.

Робота починається, коли на реле часу 12 В підключений до джерела живлення. Для цього можуть застосовуватися автономні джерела . При харчуванні від мережі до таймера підключається блок живлення, що складається з трансформатора, випрямляча і стабілізатора.

Реле часу 220в

Більшість електронних схем працюють на малому напрузі з гальванічною розв'язкою від мережі, але при цьому можуть комутувати значні навантаження.

Тимчасова затримка може проводитися від реле часу 220В. Всім відомі електромеханічні пристрої з затримкою вимикання старих пральних машин. Досить було повернути ручку таймера, і пристрій включало двигун на заданий час.

На зміну електромеханічним таймерам прийшли електронні пристрої, які також застосовуються для тимчасового освітлення в туалеті, на сходовому майданчику, в фотозбільшувач і т. П. При цьому часто використовуються безконтактні перемикачі на тиристорах, де схема працює від мережі 220 В.
На зміну електромеханічним таймерам прийшли електронні пристрої, які також застосовуються для тимчасового освітлення в туалеті, на сходовому майданчику, в фотозбільшувач і т

Харчування здійснюється через діодний міст з допустимим струмом 1 А і більше. Коли контакт вимикача S1 ​​замикається, в процесі зарядки конденсатора С1 відкривається тиристор VS1 і спалахує лампа L1. Вона служить навантаженням. Після повної зарядки тиристор закриється. Це буде видно по відключенню лампи.

Час горіння лампи становить кілька секунд. Його можна змінювати, встановивши конденсатор С1 з іншим номіналом або підключивши до діода D5 змінний резистор на 1 кОм.

Реле часу на мікросхемах

Транзисторні схеми таймерів мають багато недоліків: складність визначення часу затримки, необхідність розрядки конденсатора перед наступним пуском, малі інтервали спрацьовування. Мікросхема NE555, що отримала назву "інтегральний таймер", давно завоювала популярність. Її застосовують в промисловості, але можна побачити безліч схем, за якими роблять реле часу своїми руками.
Транзисторні схеми таймерів мають багато недоліків: складність визначення часу затримки, необхідність розрядки конденсатора перед наступним пуском, малі інтервали спрацьовування

Тимчасова витримка задається опорами R2, R4 і конденсатором С1. Контакт підключення навантаження К1.1 замикається при натисканні на кнопку SB1, а потім він самостійно розмикається після затримки, тривалість якої визначається з формули: t і = 1.1R2 ∙ R4 ∙ C1.

При повторному натисканні на кнопку процес повторюється.

У багатьох побутових приладах застосовуються мікросхеми з реле часу. Інструкція для користування - це необхідний атрибут правильної експлуатації. Вона також складається для таймерів, створених своїми руками. Від цього залежить їх надійність і довговічність.

Схема працює від найпростішого блоку живлення на 12 В з трансформатора, діодного моста та конденсатора. Струм споживання становить 50 мА, а реле комутує навантаження до 10 А. Регульовану затримку можна зробити від 3 до 150 с.

Висновок

В побутових цілях можна легко зібрати реле часу своїми руками. електронні схеми добре працюють на транзисторах і мікросхемах. Можна встановити безконтактний таймер на тиристорах. Його можна включати без гальванічної розв'язки від діючої мережі.

Як влаштовані реле часу?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов