Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Стаття "Гучномовці, частина 7"

Наша сеть партнеров Banwar

Автор:

Ірина Алдошина

Звукові кабелі в акустичних системах.

Завершуючи серію статей по акустичних систем, необхідно зупинитися ще на одному важливому елементі акустичної системи - звуковому кабелі, що з'єднує її з підсилювачем низької частоти (УНЧ). Оскільки звукові кабелі працюють з високими рівнями напруги (наприклад, при підключенні до стоваттному підсилювача акустичної системи з номінальним опором 8 Ом сила струму дорівнюватиме 3,5 А), для них потрібно використовувати провідники з досить великим перетином. До 80-х років ХХ століття підхід до вибору звукового кабелю був досить прагматичним: потрібно мінімізувати втрати потужності при передачі сигналу від підсилювача до гучномовцю і спад АЧХ по напрузі на високих частотах. Втрати першого виду визначаються активним опором кабелю, другі - взаємодією індуктивності і ємності кабелю з реактивним опором акустичної системи.

Однак в останні роки з'явилося багато публікацій у вітчизняних і зарубіжних журналах за результатами суб'єктивних тестувань різних конструкцій звукових кабелів, які доводять надзвичайно велике впливу кабелю на якість звучання акустичної системи (чистоту, прозорість, чіткість і ін.), Особливо на високих частотах. Для пояснення цих явищ стали шукати різноманітні причини: вплив домішок кисню в міді, скін-ефект, ефект дисперсії (тобто залежність швидкості поширення сигналу від частоти), фазовий зсув, поглинання в ізоляторах, електромагнітні наведення і ін.

Серйозні наукові роботи були опубліковані у вітчизняній літературі з довгим (трансмісійним) лініях. Однак по звуковим кабелям у нас, в основному, публікувався надзвичайно суперечливий матеріал. Тому коротко викладені нижче дані з теорії звукових кабелів спираються на праці таких відомих фахівців, як RA Greiner, A. Davis, G. Ballou і ін., Опублікованих в журналах JAES, JASA, працях конгресів AES і енциклопедіях.

Характеристики звукових кабелів
Перш за все, необхідно відзначити, що звуковий кабель, який використовується для акустичних систем (рис. 1), зазвичай має довжину приблизно від трьох до десяти метрів, що дозволяє розглядати його як систему з зосередженими параметрами, оскільки його довжина значно менше довжини електромагнітної хвилі в межах звукового діапазону L << λ.

1), зазвичай має довжину приблизно від трьох до десяти метрів, що дозволяє розглядати його як систему з зосередженими параметрами, оскільки його довжина значно менше довжини електромагнітної хвилі в межах звукового діапазону L << λ

Довжина хвилі визначається як λ = v / f, де v - швидкість поширення електромагнітної хвилі в кабелі, яка пов'язана зі швидкістю поширення її в вакуумі (с - швидкість світла у вакуумі рівна 3 x 10 8 м / с) наступним співвідношенням Довжина хвилі визначається як λ = v / f, де v - швидкість поширення електромагнітної хвилі в кабелі, яка пов'язана зі швидкістю поширення її в вакуумі (с - швидкість світла у вакуумі рівна 3 x 10 8 м / с) наступним співвідношенням   , Де μ - магнітна, а ε - діелектрична проникність середовища (ізолятора) , Де μ - магнітна, а ε - діелектрична проникність середовища (ізолятора). Наприклад, для поліпропілену вона дорівнює 2,3, для тефлону - 2,1, для PVC - 3,5, тобто значення швидкості поширення електромагнітної хвилі в кабелі може становити мінімум половину швидкості світла - 1,5 x 10 8м / с (значення μ можна вважати близьким до одиниці).

Звідси мінімальна довжина хвилі на верхній частоті звукового діапазону складе λ хв = 1,5 х 10 8 (м / с) / 2 х 10 4 (Гц) = 7,5 км. Оскільки в звуковому кабелі виконується співвідношення L << λ (як було зазначено раніше, в АС використовується кабель довжиною 3-10 м), то можна розрахунок його параметрів виробляти, виходячи з еквівалентної схеми для системи з зосередженими параметрами, представленої на рис. 2 (розбіжність між розрахунками за цією схемою і розрахунками по точної теорії трансмісійних ліній починає проявлятися на частотах вище 50 кГц).

Звідси також випливає, що ефекти, характерні для довгих трансмісійних ліній, такі як фазовий зсув і дисперсія, в звукових кабелях проявляються дуже незначно: фазовий зсув становить ~ 0,3 град / м на 20 кГц і дисперсія (різниця за часом приходу високих частот по відношенню до низьких) менше 60 нс / м в звуковому діапазоні, що навряд чи може впливати на чутні спотворення. Крім того, флуктуації сигналу за рахунок хвильових відображень, характерні для довгих трансмісійних ліній, також ніяк не проявляються для коротких ліній в звуковому діапазоні частот, вони починають позначатися на частотах вище 30 МГц.

Скін-ефект
Ще одна з властивостей звукових кабелів, яке, як вважають багато авторів, робить істотний вплив на якість звучання - це скін-ефект. Скін-ефект (поверхневий ефект) виникає в провідниках, по яких тече змінний струм, за рахунок появи індукційних струмів (струмів Фуко). Ці струми спрямовані на поверхні провідника в напрямку первинного електричного струму, а у осі - назустріч йому. В результаті всередині провідника струм "слабшає", а біля поверхні збільшується. На високих частотах щільність струму поблизу осі виявляється практично рівною нулю, що викликає збільшення опору провідника і, відповідно, втрати потужності в ньому. Глибина скін-ефекту (на якій амплітуда струму зменшується в е раз, тобто в 2,73 рази) може бути обчислена за наближеною формулою:
Скін-ефект   Ще одна з властивостей звукових кабелів, яке, як вважають багато авторів, робить істотний вплив на якість звучання - це скін-ефект
де μ - магнітна проникність матеріалу провідника, σ - питома електропровідність (вони залежать від матеріалу провідника і задаються в довідкових таблицях), f - частота.

Ця формула придатна для суцільних провідників. Якщо кабель складається з окремих жив, то питома електропровідність буде зменшена за рахунок урахування коефіцієнта заповнення (оскільки між окремими циліндричними жилами є повітряні проміжки), який наближено дорівнює 0,9069. Для мідного провідника глибина скін-ефекту становить на 20 кГц приблизно 0,5 мм (глибина скін-ефекту не залежить від діаметра провідника, вона визначається тільки його матеріалом, правда, при зміні діаметра змінюється відсоток його використання).

Зв'язок зміни погонного опору R і погонного індуктивності кабелю L (тобто опору і індуктивності на одиницю довжини) з глибиною скін-ефекту (який залежить від частоти f) може бути оцінена наступним чином:
R / R 0 = r 0 / 2δ + 0,26;
ωL / R 0 = r 0 / 2δ - 0,02, де R 0 - опір на постійному струмі (на дуже низьких частотах), r 0 - радіус дроту.

Облік зміни загального опору за рахунок скін-ефекту показує, що на частоті 25 кГц опір зросте приблизно в 1,05-1,3 рази в залежності від розміру (калібру) провідника, і це може дати ефект втрати потужності, показаний на рис. 3. Цей ефект на частоті 25 кГц за рахунок обліку зміни опору суцільного провідника, викликаного скін-ефектом, складе 0,02 дБ (для багатожильних кабелів він буде ще менше за рахунок урахування коефіцієнта заповнення), що навряд чи може справити значний вплив на результат прослуховування звичайної акустичної системи.

Параметри звукових кабелів
Еквівалентна схема, показана на рис. 2, являє собою ланцюг, що складається з підсилювача, звукового кабелю і акустичної системи. Звуковий кабель характеризується такими параметрами, як погонное опір, ємність і індуктивність (так як зазвичай їх відносять до одиниці довжини кабелю, тобто до 1 м).

Погонное опір визначається перетином провідника і його матеріалом, зокрема, для мідного дроту перетином 1 кв. мм воно складає 0,019 Ом. Розмір провідника кабелю і його погонное опір задається за допомогою значень його калібру AWG (American Wire Gauge). Зв'язки калібру кабелю з площею перетину провідника і його погонних опором для міді дані в таблиці 1.

Зв'язки калібру кабелю з площею перетину провідника і його погонних опором для міді дані в таблиці 1

Одним з важливих вимог, що пред'являються до звукового кабелю, є передача сигналу без втрати потужності. Вважається допустимої втрата потужності не більше 0,5 дБ. Для цього активний опір кабелю R має бути істотно менше опору навантаження, тобто R << | Z АС |, де | Z АС | - номінальний імпеданс акустичної системи. Оскільки його значення лежить для побутових акустичних систем в межах 2..16 Ом, то значення опору кабелю R має лежати в межах 0,1..0,5 Ом. Звукові кабелі зазвичай мають довжину 3-5 м і перетин провідника 2,5-10 кв. мм (тобто AWG 10-14), тому вони цілком задовольняють цим умовам.

Звуковий кабель складається з двох провідників, розділених діелектриком, тобто представляє собою конденсатор. Ємність такого конденсатора, утвореного двома паралельними провідниками (жилами), дорівнює: С = ε 0επ / ln (d / a), де ε 0 - питома ємність вільного простору, рівна 8,854 х 10 -12 Ф / м; ε - діелектрична постійна (проникність) ізолятора; d - відстань між провідниками (жилами, м), а - радіус кожного провідника (м). Для коаксіальногокабелю цей вислів дещо зміниться: С = ε 0ε2π / ln (b / a), де b - зовнішній діаметр кабелю, а - внутрішній. Таким чином, погонне ємність залежить від конструкції кабелю, від розмірів провідника і від відстані між жилами (див. Табл. 2), від розмірів і властивостей діелектриків, використовуваних як ізолятори, і лежить в межах 10-100 пФ / м.

Оскільки в кабелі по провіднику протікає змінний струм, то він створює змінне магнітне поле. Зв'язок між величиною струму і створюваним їм магнітним потоком (числом магнітних силових ліній, які перетинають провідник) визначається за допомогою коефіцієнта індуктивності (або просто індуктивності) L. Індуктивність двох паралельних провідників радіусу а і відстанню між ними d дорівнює
L = (μμ 0 / π) (lnd / a + 0.25), де μ - магнітна проникність ізолятора, μ 0 - магнітна проникність вакууму 1,257 х 10 -6 Гн / м. Таким чином, погонне індуктивність залежить від геометрії і конструкції кабелю, і змінюється в межах 0,1-1 мкГн / м.

Зміни значень індуктивності і ємності зі зміною відстані між провідниками для мідного кабелю калібру 12AWG дані в таблиці 2.

Як видно з таблиці 2 і наведених вище формул, збільшення відстані між провідниками збільшує індуктивність і зменшує ємність кабелю.

рівномірність АЧХ
Крім вищевказаного вимоги до параметрів кабелю (передачі без втрат потужності сигналу від підсилювача до акустичної системи), є друга вимога, яке полягає в тому, щоб характеристика сигналу, що передається від підсилювача до акустичної системи, по напрузі зберігалася рівномірної в звуковому діапазоні частот. Щоб визначити умови, при яких ці вимоги будуть виконуватися, необхідно розглянути взаємодію опорів підсилювача, кабелю і акустичної системи.

Якщо подивитися на еквівалентну схему (рис. 2), то видно, що кабель можна розглядати як фільтр низьких частот другого порядку, що включає в себе послідовне опір, індуктивність і паралельну ємність (можна порівняти зі схемами фільтрів низьких частот, що використовуються в АС, які були наведені в попередній статті ). При виборі конструкції кабелю необхідно забезпечити значення цих параметрів такими, щоб частота зрізу була вище частотного звукового діапазону. Тобто, частотна характеристика по напрузі переданого по кабелю сигналу від підсилювача до акустичної системи була плоскою. Якби такий фільтр (тобто кабель) був навантажений на активний опір, то аналіз такої схеми і вибір параметрів не уявляв би особливих труднощів.

Однак кабель має комплексний імпеданс, що включає в себе як активну (R), так і реактивну частину (L, C) і володіє певною частотної залежністю. В роботі, яку виконав Fred E. Davis, був проведений експеримент з 12 видами кабелів різної конструкції. Значення погонних опорів, індуктивностей і ємностей обраних кабелів дані на рис. 4. З цих даних видно, що багатожильні плоскі кабелі (номера 6 і 11) мають мінімальну індуктивність, але більшу ємність, кабелі з двома паралельними провідниками (номера 1, 2 і 12) мають велику індуктивність, але малу ємність. Хороші кабелі повинні мати низький імпеданс (як його активну, так і реактивну частину), який залишається постійним у всьому аудіодіапазоне, щоб забезпечити плоску характеристику по напрузі.

Хороші кабелі повинні мати низький імпеданс (як його активну, так і реактивну частину), який залишається постійним у всьому аудіодіапазоне, щоб забезпечити плоску характеристику по напрузі

Виконані вимірювання частотних характеристик импедансов проводилися при заміні АС резистором 1 Ом. Деякі типи кабелів (наприклад, номер 6 - рис. 5) мають практично плоску частотну характеристику імпедансу, в той же час інші (наприклад, номер 3) показують деякий підйом характеристики. Аналіз цих даних показав, що підйом частотної характеристики відбувається за рахунок реактивної частини опору кабелю (його індуктивності) і скін-ефекту, який має значно менший вплив. Чим вище ємність кабелю, тим більше знижується загальне реактивне опір на високих частотах, що робить частотну характеристику імпедансу більш плоскою (що суперечить прийнятим думку, що чим більше ємність кабелю, тим більше загасають високі частоти, це слід було б з аналізу еквівалентної схеми без урахування індуктивності ). Кабель номер 6 на рис. 5 має найбільшу ємність (2,3 нФ на 1 м), найменшу індуктивність і саму плоску частотну характеристику імпедансу. При цьому ємність кабелю ще настільки мала, що вона не повинна впливати на стабільність професійного підсилювача.

При цьому ємність кабелю ще настільки мала, що вона не повинна впливати на стабільність професійного підсилювача

Основну проблему становить взаємодія кабелю з акустичною системою, яка володіє частотно-залежним комплексним опором (імпедансом, еквівалентна схема АС була представлена ​​в попередній статті). Залежність модуля імпедансу і його фази від частоти для трехполосной системи з фазоінвертором і пасивними фільтрами показана на рис. 6.

6

Результати вимірювань частотно-залежною характеристики по напрузі для кабелів різної конструкції з різними підсилювачами і акустичними системами (одна з комбінацій представлена ​​на рис. 7) показують наступне. Найкращі результати (величина спаду АЧХ на частотах вище 15 кГц менше 0,2 дБ) виходять при використанні багатожильних кабелів, що мають низький активний опір, низьку індуктивність і мінімальний скін-ефект (наприклад, номер 6) спільно з підсилювачами з низьким вихідним опором, ( зазвичай порядку 0,05 Ом), низьким вихідним індуктивним опором порядку (2 мкГн) і високим, не залежних від частоти, демпфирующим фактором, що зазвичай і виконується в хороших підсилювачах. При цьому, навіть при обліку низкоомной навантаження з боку АС, і впливу її реактивного опору, обумовленого індуктивністю і ємністю, частота зрізу (тобто частота, на якій спад АЧХ досягає -3 дБ) в такій системі "УНЧ - кабель - АС" лежить істотно вище звукового діапазону: 80-160 кГц, також як і частота можливого резонансу між індуктивністю кабелю і ємністю навантаження, яка знаходиться в межах 40 кГц.

При цьому, навіть при обліку низкоомной навантаження з боку АС, і впливу її реактивного опору, обумовленого індуктивністю і ємністю, частота зрізу (тобто частота, на якій спад АЧХ досягає -3 дБ) в такій системі УНЧ - кабель - АС лежить істотно вище звукового діапазону: 80-160 кГц, також як і частота можливого резонансу між індуктивністю кабелю і ємністю навантаження, яка знаходиться в межах 40 кГц

Таким чином, для відносно коротких звукових кабелів (довжиною до 10 м) можна отримати практично плоску характеристику по напрузі в чутному діапазоні частот (правда, для низькоомних АС не слід застосовувати кабелі занадто великої довжини).

Конструкції звукових кабелів
Виробництвом звукових кабелів займаються в даний час десятки (якщо не сотні) фірм, до числа найбільш відомих відносяться Audio Quest, DeLink, Gotham, Wirewold, Electronics, Belsis, Canare, Cordial, Horizon, Mogami, Prospecta, Samson, Tasker-Milan.

Конструкції кабелів все більш ускладнюються, постійно ведуться пошуки матеріалів для провідників та ізоляторів, і, відповідно, зростає ціна звукових кабелів, яка вже може перевершувати 800 $ за метр. Все це супроводжується великою кількістю реклам і публікацій, які переконують у величезному впливі звукових кабелів на якість звучання акустичних систем (чистоту, прозорість, чіткість, збалансованість музичного образу та ін.).

В даний час найбільш поширеними конструкціями акустичних кабелів є наступні.

1. Двожильний кабель - використовує два провідника в ізоляції (рис. 8а).

8а)

2. Багатожильний кабель - з звукових кабелів такого типу можна виділити конструкції типу Litz (фірма Audio Quest), де використовується багато тонких жив в ізоляції, що дозволяє зменшити скін-ефект. З метою зменшення електромагнітного взаємодії провідників між собою фірма Audio Quest застосувала особливу конструкцію (HyperLitz): кожна жила одягнена в ізоляцію з поліпропілену або фторопласта і скручена навколо пластикового стрижня, при цьому ніде не перетинаючись і не створюючи контактних втрат (рис. 8б).

8б)

У нових розробках фірма використовує в якості ізоляції трубки з тефлону, діаметр яких більший за діаметр провідника, що створює повітряний прошарок між ними, зменшуючи діелектричну постійну (у повітря вона близька до одиниці). У кабелях цього типу також застосовується технологія SST (Spread Spectrum Technology), яка передбачає використання жив різних діаметрів, наприклад, в кабелі Audio Quest CV-4 є дві жили калібру 20 AWG (0,52 кв. Мм) і дві 17 AWG (1 , 02 кв. мм).

У конструкціях кабелів типу "подвійна спіраль" використовуються вісім провідників, скручених в дві групи (рис. 8с) з калібрами 16, 18, 19, 21 AWG, при цьому в них застосовується дліннокрісталліческая мідь з особливо чистої поверхнею (технології PSC / LGC).

Нарешті, одна з останніх розробок фірми Audio Quest: дві спіралі провідників (позитивних і негативних) укладені спірально назустріч один одному в протилежних напрямках - Counter Spiraling Circular Helix HyperLitz (рис. 8д). На думку виробника, всі ці ускладнення конструкції кабелю значно покращують якість звучання акустичних систем (відповідно, і їх ціну).

3. Коаксіальні кабелі (рис. 9), в яких внутрішній і зовнішній провідник "вкладені" один в одного і розділені ізоляцією. При цьому значно зменшені поля розсіяння електромагнітної енергії при передачі сигналу по кабелю, тому вони в першу чергу використовуються для сигналів малої потужності і для високочастотних сигналів (наприклад, в вимірювальних системах).

Матеріали для провідників
Вибору матеріалів провідників в кабелі також приділяється дуже велика увага; зазвичай використовуються такі метали, як мідь або срібло. У 1984 році фірма Hitachi випустила на ринок перший кабель з безкисневої міді (OFC - Oxygen Free Copper). Присутність кисню в міді створювало вкраплення оксидів (на думку фірми, це призводило до спотворення временнОй структури звукового сигналу, особливо на низьких рівнях). Наступним етапом стало застосування матеріалу LC-OFC (Linear Crystal Oxygen) - бескислородная мідь з нізкокрісталліческой структурою (монокристал); як було пояснено в каталогах фірми, це зменшило "електричні бар'єри" між кристалами міді і поліпшило чистоту звучання.

Японські фірми Sony, Audio-Technica і ін. Почали застосовувати мідь, отриману методом безперервної витяжки з розплаву РС-ОСС, що дозволило отримати максимально довгі (до декількох метрів) кристали.

Провідна американська фірма по виробництву звукових кабелів Audio Quest в 1988 році розробила аналогічний власний процес отримання довгозернистим міді - LGC (long-grain copper), що дозволило добитися для жив діаметром 0,15..0,25 мм довжини кристала понад 200 м.

Крім того, фахівці тієї ж фірми зуміли отримати і почали використовувати особливо чисту мідь - 6N з вмістом міді 99,9999%. Ця технологія отримала назву FPC-6 (Functionally Perfect Copper - функціонально досконала мідь). Уже з'явилися повідомлення про застосування міді 7N, а також нової технології PSC (Perfect Surface Copper) - мідь з ідеально чистою поверхнею (оскільки через скін-ефекту поверхню провідника, на думку фірми, відіграє особливу роль в "музикальності" кабелю).

Аналогічні досліди із застосування чистого срібла в якості провідника в кабелях дозволили фірмі Audio Quest використовувати срібло FPS і PPS (Functionally Perfect Silver і Perfect Surface Silver), а фірмі Finestra Design Group - срібло з чистотою 5N. Однак чисте срібло дуже дорого, тому його, в основному, використовують для покриття мідних проводів (silver-clad cooper). З'явилися повідомлення про застосування кріогенної низькотемпературної обробки (рідким азотом) мідних провідників, що нібито благотворно впливає на провідність міді.

Треба сказати, що величезні витрати по створенню надчистих матеріалів для провідників звукових кабелів і пов'язане з цим значне підвищення цін на кабелі для апаратури Hi-Fi з фізичної точки зору важко пояснити, оскільки питома електропровідність металів залежить від L - середньої відстані між двома послідовними зіткненнями електронів з дефектами в кристалічній решітці металів (зумовленими наявністю домішок і ін.). Залежність ця виражається в такий спосіб: σ = ne 2L / p F, де σ - питома електропровідність, n - концентрація електронів провідності ~ 10 23 см -3, e - заряд електрона, pF - імпульс Фермі. При кімнатній температурі L ~ 10 -6 см, тому навряд чи перехід від міді з очищенням 6N до очищення 7N може привести до настільки значної зміни L, що це істотно змінить питому електропровідність кабелю і призведе до змін якості звучання акустичних систем, навіть на тихих рівнях .

Матеріали для ізоляторів
Вибір матеріалів для ізоляторів в звукових кабелях має істотне значення. Оскільки будь-який діелектрик в тій чи іншій мірі здатний поглинати електромагнітну енергію, то з метою зменшення втрат необхідно вибирати матеріали з малою діелектричної постійної і малими діелектричними втратами (які характеризуються зазвичай значенням тангенса кута втрат), наприклад, для поліетилену тангенс дорівнює tgδ = 2х10 -4 на 1 МГц. На більш низьких частотах він менше і тому для звукових кабелів ці втрати не вносять значних спотворень. Крім того, матеріали повинні володіти великою механічною міцністю, широким діапазоном робочих температур та ін.

Як матеріал для ізоляторів зазвичай в кабелях застосовувалися гума, шовк і т. П. Останнім часом використовуються такі матеріали, як полівінілхлорид, поліпропілен, фторопласт, поліуретан, поліетилен, тефлон і т. Д. З метою зменшення діелектричної постійної (оскільки вона впливає на значення ємності та індуктивності кабелю) фірми застосовують особливі матеріали, наприклад, спінений фторопласт або спеціальне штучне волокно з великим вмістом повітря (MicroFiber), у яких діелектрична постійна прагне до 1 (діелектрична п відстояти повітря 1,0167).

Прикладом сучасної конструкції кабелю може служити звуковий кабель фірми Gotham (Швейцарія) модель 50150 GAC-SPK 2 x 2.5mm2 Quaxial (рис. 9), що складається з зовнішньої оболонки (температуростойкостью поліуретан PUR діаметром 6,8 мм), роздільник (полівінілхлорид PVC діаметром 6 , 1 мм), двох оплеток (чиста мідний дріт діаметром 0,13 мм), ізолятора (PVC діаметром 4 мм), провідника (50 жив чистої мідного дроту діаметром 0,25 мм, площа 2,5 кв. мм).

Технічні характеристики такого кабелю:
- опір центрального провідника менше 7, 6 ом / км,
- опір зовнішньої обплетення менше 7,8 Ом / км,
- ємність (провідник / провідник) менше 450 нФ / км,
- тестове напруга (пров. / Пров.) 800 Vефф.,
- опір ізоляції більше 200 МОм / км,
- температурний діапазон (гнучка установка) від -5 до +50 С,
- температурний діапазон (фіксоване розміщення) від -30 до +70 С.

Слід зазначити також, що в ряді конструкцій високоякісних АС використовується метод підключення кожного гучномовця і фільтра до підсилювача своїм окремим системою кабелів ( "bi-wiring"), а не одним загальним. Фірми-виробники стверджують, що такий спосіб підключення зменшує взаємний вплив кабелів. При цьому обидва кабелі повинні мати дуже близькі значення індуктивності і ємності, щоб не було розходжень у фазових зрушеннях. Хоча аналіз, який виконав J. Lesurf, показує, що при такому включенні може збільшитися нерівномірність частотної характеристики по напрузі в області частоти зрізу між гучномовцями. Так що застосування такої схеми включення вимагає ретельного вибору параметрів.

Істотне значення для роботи акустичної системи з кабелем має вибір роз'ємів. Вони повинні забезпечувати надійне електричне з'єднання і механічну фіксацію кабелю. Опір контактів залежить від розмірів і площі дотичних поверхонь і зусиль, з яким вони притиснуті один до одного. Хороші роз'єми мають стійке покриття поверхонь і витримують п'ятирічний термін інтенсивної експлуатації, саме тому фірми-виробники приділяють їх конструкції серйозну увагу.

Висновок
Наведений вище аналіз і багаторічний досвід використання звукових кабелів в апаратурі Hi-Fi показує, що вибір кабелю, безумовно, є суттєвим моментом в забезпеченні високого рівня якості звучання акустичних систем. Кабель повинен мати певний набір електричних параметрів і надійною конструкцією, необхідно використовувати якісні матеріали для провідників та ізоляторів і т. Д., Однак застосування все більш складних і дорогих конструкцій кабелів з метою "істотного поліпшення якості звучання АС" (за твердженням фірм-виробників) поки не має розумного фізичного пояснення.

Інші статті серії
Гучномовці, частина 1.

Терміни, визначення, історія розвитку.
Гучномовці, частина 2.1. Електроакустичні вимірювання. Лінійні спотворення.
Гучномовці, частина 2.2. Нелінійні спотворення. Потужність. Імпеданс. Електромеханічні параметри.
Гучномовці, частина 3.1. Конструкція електродинамічних гучномовців. Причини виникнення лінійних спотворень.
Гучномовці, частина 3.2. Конструкція електродинамічних гучномовців. Причини виникнення нелінійних спотворень.
Гучномовці, частина 4. Нетрадиційні гучномовці: стрічкові і випромінювачі Хейла.
Гучномовці, частина 4.2. Нетрадиційні гучномовці: електростатичні і пьезопленочние.
Гучномовці, частина 5.1. Корпуси акустичних систем. Конструкції.
Гучномовці, частина 5.2. Корпуси акустичних систем. Методи розрахунку.
Гучномовці, частина 6. Розділові фільтри в акустичних системах.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов