Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Сухопарник в самогонному апараті, призначення та принцип роботи

  1. Для чого потрібен сухопарник в самогонному апараті
  2. Як працює сухопарник?
  3. конструкція сухопарнику
  4. Як зробити сухопарник для самогонного апарату своїми руками?

Наша сеть партнеров Banwar

В наші дні все більшу популярність набирає домашнє самогоноваріння. Найпримітивніші самогонні апарати дозволяють мати на виході самогон низької якості, що не очищений від сивушних масел та інших шкідливих домішок. Однак, варто бути обережнішими, вживаючи такі напої, адже сивушні масла можуть стати причиною серйозного отруєння. Але навіть зроблений кустарним способом апарат завжди можна вдосконалити, додавши будь-які додаткові пристрої. У цьому матеріалі ми розповімо про те, для чого потрібен сухопарник або дефлегматор, як його виготовити самостійно і додати в конструкцію пристосування для самогоноваріння.

Для чого потрібен сухопарник в самогонному апараті

Головне призначення цього пристрою - зменшити кількість сивушних масел в одержуваному самогоні шляхом їх конденсації. Самогонний апарат з сухопарнику виробляє більш чистий і міцний самогон. Крім того, сухопарник являє собою своєрідне перешкоду, яка запобігає потраплянню браги в готовий самогон при сильному кипінні.

Це пристосування в самогонному апараті необов'язково, однак, якщо ви бажаєте отримати в результаті якісно очищений продукт, то без сухопарнику цього буде важко досягти. Самогонні апарати, куплені в магазині в готовому вигляді, як правило, мають у своєму комплекті сухопарник. Якщо ж його немає, або у вас саморобний самогонний апарат, то цей пристрій можна виготовити самому. Виготовлення не займе у вас багато часу і не зажадає яких-небудь дорогих матеріалів.

Сухопарник або дефлегматор зазвичай встановлюється між перегінним кубом і холодильником, охолоджуючим конденсований самогон. У чому плюси використання сухопарнику? Готовий спиртний напій очищається за допомогою фізичних процесів, а це вважається більш ефективним способом, ніж тільки хімічне очищення (активоване вугілля, сода і так далі). З використанням цього пристосування можна отримувати набагато чистіший напій без вторинної перегонки, що істотно заощаджує час не завдаючи шкоду якості. Сировина навіть при сильному кипінні не влучає у готовий продукт. При цьому застосування сухопарнику відрізняється простотою і не особливо ускладнює конструкцію всього самогонного апарату. А якщо ви хочете ароматизувати самогон, то це можна зробити також за допомогою цього елемента. Досить додати в сухопарник різні прянощі, наприклад цедру лимона, зірочку анісу, імбир або інші, і ваш напій придбає відповідний аромат.

Як працює сухопарник?

Принцип роботи сухопарнику заснований на тому факті, що більшість шкідливих домішок має температуру кипіння трохи вище, ніж етиловий спирт. При попаданні в сухопарник, вся суміш парів частково конденсується - кислоти і сивушні масла залишаються на стінках пристрою і більше не скипають, тому що тепло витрачається на сублімацію легшою фракції - етилового спирту.
Після перегонки в ємності дефлегматора накопичується конденсат важких домішок і шкідливих масел. Зазвичай він має вигляд світло-коричневої рідини з різким неприємним запахом. Наприклад, якщо переганяти 10 літрів цукрової браги, то в резервуарі дефлегматора осяде приблизно 500 мл конденсату шкідливих домішок. Якщо ж не використовувати сухопарник, то всі ці домішки виявляться в готовому самогоні, зіпсувавши не тільки його смак, але зробивши його набагато шкідливіше.

Звести концентрацію шкідливих домішок до мінімуму можна, поєднуючи використання сухопарнику з хімічними методами очищення - марганцевої сумішшю, активованим вугіллям і т.д.

конструкція сухопарнику

Пристрій сухопарнику досить просте, в апарат для самогоноваріння, який зібраний за класичною схемою, сухопарник просто приєднується між перегінним кубом і охолоджувальним агрегатом. Дефлегматор можна виготовити самому або ж купити в магазині. Обсяги сухопарнику можна вибрати на свій смак, проте варто враховувати обсяги перегінного куба. Наповнився сухопарник не радять очищати в процесі сублімації, так як поки буде замінюватися і промиватися дефлегматор, то велика кількість парів спирту випарується.

Типова конструкція дефлегматора складається з:

  • ємність (відстійник), в якій будуть відстоюватися важкі домішки;
  • дві трубки або штуцери, причому вхідний штуцер повинен бути на 5-10 см нижче, ніж виходить, щоб брага при закипанні не потрапляла в самогон:
  • сполучних елементів, які повинні будуть забезпечувати герметичність, не даючи парам випаровуватися.

ємність (відстійник), в якій будуть відстоюватися важкі домішки;   дві трубки або штуцери, причому вхідний штуцер повинен бути на 5-10 см нижче, ніж виходить, щоб брага при закипанні не потрапляла в самогон:   сполучних елементів, які повинні будуть забезпечувати герметичність, не даючи парам випаровуватися

Як зробити сухопарник для самогонного апарату своїми руками?

Якщо ви ще новачок і у вас немає досвіду в самогоноваріння, то краще купити готовий дефлегматор в магазині. Зараз бракує у виборі немає, можна підібрати пристрій на свій смак. Але якщо ви вже маєте приблизне уявлення про те, як повинен виглядати ця деталь і про принципи її функціонування, то можна спробувати зробити цей необхідний елемент для самогонного апарату своїми руками.

Для цього вам буде потрібно:

  • скляна банка об'ємом від одного до трьох літрів (хоча занадто велику банку брати не має сенсу) з закручується металевою кришкою;
  • два штуцери із зовнішнім різьбленням і дві гайки;
  • прокладки з гуми або силікону або термостійкий герметик;
  • свердло потрібного діаметру.

Як збирати сухопарник. Спочатку треба відзначити місця кріплення штуцерів, прикладаючи їх до кришки і окреслюючи олівцем. Потім треба виконати в кришці отвори дрилем і свердлом. Розріз в кришці також можна виконати за допомогою шила. Потім встановлюються штуцери і фіксуються гайками. Місця з'єднання треба ущільнити прокладками або загерметизувати силіконом. А краще для надійності одночасно застосовувати і той, і інший спосіб. Штуцери приєднуються до трубок, що йде від перегінного куба і в холодильник. Всі з'єднання треба ретельно загерметизувати. Якщо залишаться дірочки і щілини, пар буде виходити крізь них, тим самим продуктивність всього апарату впаде. Після цього до кришки прикручується банку. Ось і все, саморобний дефлегматор готовий. Якщо необхідно, можна зробити конструкцію з двома сухопарнику або навіть більше, з'єднаними між собою послідовно. При підборі обсягу сухопарнику потрібно враховувати обсяг проходять через дефлегматор парів. Якщо сухопарник буде надто маленький, то пара не буде розщеплюватися на фракції і важкі домішки не будуть у достатній кількості осідати, а якщо занадто великий - то пари будуть надто сильно конденсуватися, включаючи пари і етилового спирту. Також не варто забувати, що дефлегматор треба регулярно мити. Тому використання саморобного сухопарнику в самогонному апараті навіть краще, ніж покупного, тому що банку легко знімати і промивати.


Як ми бачимо, сухопарник необхідний, якщо ви хочете отримувати більш чистий напій власного виробництва, який не відрізнятиметься неприємним смаком і шкідливими речовинами в домішках. Навіть для кустарного примітивного дистилятора легко пристосувати покупної дефлегматор або виготовити його самому. Якщо у вас ще залишилися якісь питання по виготовленню дефлегматора, ви зможете подивитися відео, в якому детально показується весь процес від початку до кінця.

У чому плюси використання сухопарнику?
Як працює сухопарник?
Як зробити сухопарник для самогонного апарату своїми руками?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов