Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Сварка проводів - огляд способів і устаткування

  1. Технологія процесу і способи зварювання проводів
  2. Особливості зварювання мідних проводів
  3. Які електроди використовують

Наша сеть партнеров Banwar

Всі, хто в процесі електромонтажних робіт хоч раз стикався з необхідністю з'єднання проводів, знають, наскільки відповідальним повинен бути підхід до цієї справи. Головне завдання - мінімізувати перехідний електричний опір, яке виникає між контактуючими провідниками.

Як відомо з курсу фізики, чим слабкіша контакт, тим сильніше нагріваються провідники через підвищення опору. Отже, потрібно домогтися максимально міцного, практично монолітного, з'єднання електричних проводів. Це є обов'язковою умовою для надійної і безпечної роботи електроустановок.

Технологія процесу і способи зварювання проводів

Існують різні технології з'єднання жив: за допомогою клемників, затискачів, опресування, пайки або зварювання - всі вони детально описані в Правилах електроустановок (ПУЕ) і використовуються на практиці. Найбільш надійним з усіх визнаний метод зварювання.

Найбільш надійним з усіх визнаний метод зварювання

рис.1

Зварені воєдино провідники є однорідною жилу з рекордно низьким перехідним опором, що повністю виключає їхнє нагрівання і гарантує пожежну безпеку. Для електропроводки, в основному, використовується мідний дріт.

Щоб виконати зварювання, потрібен апарат з постійним або змінним струмом напругою 12-36 В, з можливістю регулювання струму. Цій умові відповідає інвертор для зварювання мідних проводів (рис.1).

З огляду на його чималу вартість, деякі умільці замість нього використовують трансформатор (рис. 2) або зварювальний апарат, виготовлений своїми руками.

У даній статті ми не будемо розповідати про те, як зробити сварочник самостійно. Модель може залежати від вихідних матеріалів, наявних у майстри під рукою, і від його знань і умінь.

Модель може залежати від вихідних матеріалів, наявних у майстри під рукою, і від його знань і умінь

Мал. 2

Для отримання надійного з'єднання двох і більш провідників (жив) використовується відпрацьована технологія. Порядок дій такий:

  1. З жили акуратно знімають відрізок ізоляції довжиною 60-80 мм, для чого використовують ніж або спеціальний інструмент (стриппер, зачістітель, знімач і ін.). Оброблення виробляють виключно вздовж провідника, щоб випадково не зробити надріз.
  2. Ретельно зачищають поверхню до стану блиску.
  3. Оголений ділянку провідника обробляють наждачним шкіркою.
  4. Змочують чисту ганчірку ацетоном, або уайт-спіритом і протирають поверхні провідників. Для мідних проводів використовують буру.
  5. Виконують скрутку. При виконанні скручування не варто допускати недбалість. Не можна просто звити проводки в «джгутик» або сплести з них «косичку». Роботу виконують акуратно, щоб не поламати провідники.
  6. Вирівнюють кінці і рівно зрізають торець, щоб він мав плоский зріз. Для цього використовують монтажні ножиці або звичайні кусачки.
  7. Сварка проводів, скручених в єдиний елемент, виконується по торцях провідників і займає 1-2 секунди, залежно від кількості жив в скрутці і отриманого загального перетину.
  8. Отримана в процесі зварювання крапля (у вигляді кульки) повинна охолонути (рис 4).
  9. Для довговічності її можна покрити лаком.
  10. Завершують роботу намоткой ізоляції (якісної, з надійним прилипанием) або приміщенням скручування в термоусадочну трубку.

Мал. 4. Зварювальний «кулька»

Особливості зварювання мідних проводів

Класикою зварювального справи багато років вважалися зварювальні трансформатори, генератори і випрямлячі. В даний час вони активно витісняються сучасними моделями - зварювальними апаратами інверторного типу. Вони позбавлені деяких недоліків звичайних трансформаторів, наприклад, таких:

  • пряма залежність вихідної напруги від вхідного;
  • «Залипання» електрода при падінні напруги в мережі (дуга НЕ підпалюється);
  • «Пережигание» зварюється при збільшенні струму трансформатора;
  • «Недожіганіе» металу при падінні напруги в мережі
  • важка вага агрегату, незручність його перенесення і т. д.

Інвертори без проблем створюють і надійно утримують зварювальну дугу завдяки постійній напрузі і перетворенню струмів високої частоти. «Залипання» електрода при роботі з інвертором - вкрай рідкісне явище.

Все сварочніка інверторного типу поділяються на домашні, професійні та промислові. Вибір моделі диктується передбачуваним режимом навантаження: від 20 хвилин безперервної роботи до багатогодинного інтенсивного використання в умовах виробничого цеху.

Якщо вам потрібен прилад для нечастого застосування, наприклад, щоб виконати зварювання проводів в розподільній коробці в умовах будинку, дачі або гаража, то цілком достатньо придбати недорогий апарат, що забезпечує силу максимального зварювального струму 160 А, потужністю приблизно 500 Вт. Її досить для скруток перетином в межах 25 кв.мм. Що стосується сили зварювального струму, то слід орієнтуватися на наступні значення:

Великим плюсом інверторів є невелике енергоспоживання;  у трансформаторів воно явно вище
Великим плюсом інверторів є невелике енергоспоживання; у трансформаторів воно явно вище. Інверторний апарат для зварювання мідних проводів ви можете спокійно підключити до домашньої електропроводки; він ніяк не вплине на роботу побутових електроприладів і не повибиває пробкі.Как бачимо, чим більше жив в скрутці, тим вище величина зварювального струму. Зазначені в таблиці значення є орієнтовними, так як хімічний склад мідного провідника у різних виробників може відрізнятися.

У цих приладів відмінна, стійка зварювальний дуга, що дозволяє навіть при невеликих значеннях струму виконати якісну роботу. При цьому вона не засліплює зварника, так як температура плавлення мідного провідника невисока, а використовувані струми мають досить низькі величини. Ще одна приємна обставина - під час зварювання не відбувається розбризкування металу.

Ці та інші переваги інверторів дозволяють використовувати їх в будь-яких обставинах: будинки, на виробництві, в звичайних умовах і в висотних роботах. Вони мають невеликі габарити і легка вага. Професійні електрики носять їх на ремені, що зручно для роботи на висоті.

Для нечастих зварних робіт його покупка недоцільна, так як цей апарат для зварювання проводів відрізняється досить високою вартістю. І це, мабуть, його єдиний мінус. Деякі ще скаржаться і на короткий кабель для підключення (всього 2,5 метра), але думається, що для виконання більшості домашніх робіт це не є великою незручністю.

Які електроди використовують

В зварювальних роботах по міді застосовують неметалеві плавляться графітові або вугільні електроди з мідним покриттям. Якщо їх під рукою не виявилося, можна скористатися щіткою від звичайного колекторного електродвигуна, або вугільним стрижнем від використаної батарейки. В   зварювальних роботах по міді   застосовують неметалеві плавляться графітові або вугільні електроди з мідним покриттям

За правилами зварювального справи при зварюванні мідних провідників вугільний або графітовий електрод «обмедняют», тобто використовують в якості присадочного матеріалу прутки з міді або бронзи.

Як вугільні, так і графітові електроди дуже швидко нагріваються: температура їх плавлення втричі вище, ніж у міді. Слід враховувати цю особливість матеріалу, щоб не перепалити скрутку. Надійне схоплювання, як уже згадувалося, відбувається за 1-2 секунди.

Сварка мідних проводів під силу навіть початківцю зварнику. Сам процес досить простий:

  1. Скручуєте воєдино потрібну кількість проводів.
  2. Однією рукою готову скрутку затискаєте в тримачі (клеммник, «крокодил», плоскогубці, щипці).
  3. В іншій руці тримайте електрод в затиску.
  4. Виставляєте на приладі потрібне значення струму.
  5. Підпалюєте дугу.
  6. Скручування з мідних дротів бажано тримати вертикально в напрямку вниз або під гострим кутом.
  7. Обпалюють електродом торець скручування до отримання акуратного кульки з розплавленої міді.
  8. Ізолюєте остиглі дроти.

Графічно процес продемонстрований на рис. 5

5

Мал. 5

Ручна дугова зварка є одним з найбільш надійних методів з'єднання мідних проводів. Її головна перевага полягає в максимальному наближенні опору в точці зварювання до значення опору самого матеріалу. Через відсутність корозії металу результат виходить довговічним, а зварене з'єднання проводів з успіхом прослужить вам не один десяток років.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов