Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Танатотерапевт і психолог пояснюють, як навчитися не боятися смерті - The Village

Наша сеть партнеров Banwar

Страх зникнути без сліду терзає людей багато тисяч років

Страх зникнути без сліду терзає людей багато тисяч років. Кожен з нас хоч раз замислювався про те, яка епітафія буде написана на могильній плиті, і про те, що хорошого згадають друзі на поминках. Замислювався - і лякався власних думок. The Village продовжує тиждень смерті і відродження. Для цього матеріалу ми поговорили з психологом і танатотерапевтом про те, як пережити втрату близьких і перестати боятися смерті.

1. Шість способів знайти безсмертя

2. Страшні казки: Сім нових фільмів жахів

3. Скільки коштує померти в Пекіні, Копенгагені, Амстердамі і Нью-Йорку

4. Смерть не личить

5. Священнослужитель - про православних активістів, смерті і Селфі

6. Що буде, якщо померти в Москві без реєстрації?

7. Кістки столиці: Гід по найцікавішим московським кладовищ

8. Візьми моє серце: Як розвивається трансплантологія в Росії

9. Як заморожують людей для пожвавлення в майбутньому

10. Як все влаштовано: Могильник

11. 10 міст-привидів, куди більше не ступає нога людини

12. Танатотерапевт і психолог пояснюють, як навчитися не боятися смерті

Олена Станковская

психолог

У соціальній психології конфлікт між бажанням жити і усвідомленням смерті вивчає теорія управління жахом ( Terror management theory ). Її творці відштовхувалися від того, що саме він виступає головною рушійною силою в житті: людина, як будь-яка жива істота, хоче жити, але усвідомлює, що коли-небудь помре. Жах перед смертю - то, що пронизує всю нашу життя і створює напругу. Досить зовсім маленького нагадування про смерть для того, щоб людина почала відчувати сильну тривогу і намагатися впоратися з цим страхом.

Один із способів подолання - людина, якій нагадали про смерть, стає більш патріотичним. Він шукає опору, хоче відчувати себе причетним чогось великого і сильного (своїй країні, наприклад) і думати про те, що як частина великої спільності він безсмертний. Проводилися такі експерименти: одній групі випробовуваних показували нейтральні короткі фільми, а інший - що містять згадка про смерть, а потім давали статтю про країну з пропусками прикметників. Ті, кому нагадали про смертність, використовували більше позитивних епітетів: «хороший президент», «прекрасна країна» і так далі.

Те, що ми бачимо в кіно, в новинах, нагадує нам про смертність, але куди сильніше наші переживання стають, коли ми втрачаємо близьку. Виходить подвійне навантаження: страх і біль втрати, якщо близька хворий, і зіткнення з тим, що я теж не вічний.

Виходить подвійне навантаження: страх і біль втрати, якщо близька хворий, і зіткнення з тим, що я теж не вічний

З точки зору одного з напрямків психотерапії, екзистенціального аналізу та логотерапія, страх смерті неможливо побороти. Завдання дорослого людини - прийняти той факт, що він в якийсь момент помре. Ядро всіх страхів і тривог - страх небуття, глобальної немічності. Він посилюється, якщо у людини немає відчуття сповненості, немає переживання «моя жизнь удалась, все було не дарма», - тоді може початися активний пошук себе. Смерть знищує нас фізично, але ідея смерті спонукає нас до життя, нагадує нам інший екзистенціальний психотерапевт, Ірвін Ялом. Змушує робити щось, у чому ми продовжимо: писати наукові статті, заводити сім'ю і так далі; загострює сприйняття цінності справжнього моменту і необхідності діяти.

Коли людина переживає догляд близьких, смерть з далекої ідеї перетворюється в попутника. Одночасно з гіркотою втрати смерть близької несе з собою дорослішання. У такі важкі моменти особливо важливо розтотожнитися з померлим чоловіком: усвідомити, нагадати собі, що це він пішов, не я. Знайти якісь опори. Хтось відчуває гнів і обурення, коли бачить, що світ навколо не змінився, земля не розверзлася, сонце світить як раніше і пташки співають, а кого-то це, навпаки, заспокоює. Важливо шукати опору в самих повсякденних речах. У важкі хвилини допомагає увагу друзів і родичів, але ненав'язливе і делікатне. Походи в кіно, на каток, подорож - заклики радіти життю можуть зробити гірше, така активність підточує сили, а людина і так витрачає багато сил, сумуючи. У такі важкі дні особливо важливо відпочивати, робити паузи. Прилягти на диван, полежати годину в тиші, концентруючись на відчуттях: ось диван, я на ньому лежу, світ навкруги не руйнується, все йде своєю чергою. Добре допомагають дихальні практики, наприклад глибоке дихання, яке використовують, наприклад, при лікуванні панічних атак. Глибоке дихання заспокоює тривогу. Безумовно потрібно поплакати. Непрожите горе загрожує депресіями. Завдання горя - встановити нові відносини з втраченої цінністю, нові відносини з життям. Алкоголь заважає переживання горя, хоча створює розвантаження, вікна відпочинку і спокою. Здається, що людина вимикає себе і випадає з пекла, впадає в забуття. Але алкоголь не здатний зміцнити нас і допомогти зрозуміти, як бути далі.

Але алкоголь не здатний зміцнити нас і допомогти зрозуміти, як бути далі

Володимир Баскаков

танатотерапевт

Танатотерапия - це практична область надання допомоги. У чому? В контакті живуть з процесами смерті і вмирання. Ви запитаєте: навіщо? Кожен знає, що помре.
Але в тому-то й річ: знаючи про це, людина все одно не вірить. І живе, як у відомому фільмі «Той самий Мюнхгаузен», як ніби життя триватиме цілу вічність. Що хорошого в усвідомленні власної смертності? Як мінімум, це дає велику наповненість життя.

Спробуйте голою рукою взяти гарячу сковорідку. Що трапиться? Ви отдёрніте руку! Ось так ми розриваємо контакт з реальністю смерті: Занадто сильні почуття, занадто гаряче. Краще не чіпати: занадто відштовхуюче. Як не боятися смерті? По-перше, ставитися до цієї реальності з винятковим інтересом. І тут є чому дивуватися. По-друге, розрізняти фізіологію страху смерті (вона вся позитивна і націлена на збереження вас і людини як виду) і психологію страху смерті, з якої, звичайно, треба працювати. І, знову ж таки, краще це робити з фахівцем-психологом, танатотерапевтом.

Фізіологія страху смерті спирається на тварини реакції: втеча - сутичка (активність) або завмирання (пасивність). Людське тіло часто в таких ситуаціях надходить афізіологічно: підкошуються коліна, трапляється і розлад шлунка (феномен бійця перед боєм), втрачається чутливість, збивається дихання. Тому важливо вже на рівні перерахованих тілесних процесів підтримувати людину. Щоб розібратися з психологією страху смерті, спочатку треба розібратися з тими, хто психологічно не боїться смерті. Таких - три категорії (згадайте тих, хто в «Єгипетських ночах» Пушкіна пішов спати з Клеопатрою). Це діти ( «станьте як діти»), закохані і так звані воїни. У російській традиції смерть означає «з заходом». В основі їх відсутності страху смерті і лежить ця загадкова «міра». Смерть - в переході,
в зазорі між полярностями. У дітей це відсутність зазору між ними і світом, в який вони включені. У закоханих - між закоханими.
У воїнів - між життям і смертю, коли максимальної життєвістю наповнений і акт вмирання. Такими ж символічними видами смерті
( «З заходом») для нас є повне розслаблення (на противагу напрузі), сон (проти неспання), оргазм (втрата контролю) і ще кілька.

У чому?
Ви запитаєте: навіщо?
Що хорошого в усвідомленні власної смертності?
Що трапиться?
Як не боятися смерті?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов