Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Технологія зварювання поліпропіленових труб: час з'єднання, набір для монтажу

  1. Робота з трубами з поліпропілену
  2. Зварювальний апарат для РР-R труб
  3. Нюанси зварювання труб з поліпропілену
  4. Процес зварювання труб з поліпропілену

Наша сеть партнеров Banwar

Епоха водопровідних труб з металу вже давно позаду. Такий матеріал, як поліпропілен, а також технологія зварювання поліпропіленових труб стоять в наш час на чолі кута, що стосується пристрою систем водопроводу, опалення і т.д. в будинку або квартирі.

На рубежі століть мешканці старих багатоповерхівок стали міняти металеві труби на пластикові, які в ті часи ще були далеко недосконалі і тепер вимагають чергової заміни. Статистика свідчить, що сьогодні понад 70% трубопроводів виконують з поліпропілену. На рубежі століть мешканці старих багатоповерхівок стали міняти металеві труби на пластикові, які в ті часи ще були далеко недосконалі і тепер вимагають чергової заміни

За своєю вартістю труби з поліпропілену дешевше металевих, при цьому термін експлуатації таких труб значно вище, а кількість необхідних зусиль на їх установку - незрівнянно менше. Крім іншого, маса поліпропілену найнижча серед всіх полімерів, і навіть поліетилену.

Даний факт, відповідно, впливає на зниження витрат з транспортування матеріалу, до того ж компактності матеріалу можна добитися, вклавши труби меншого діаметра в вироби з великим.

При бажанні змінити стояк або зробити монтаж водопроводу з поліпропіленових труб в своїй квартирі , Не потрібно поспішати з викликом майстра - вся робота може бути зроблена самостійно, природно, при наявності бажання і вільного часу.

Робота з трубами з поліпропілену

На сьогоднішній день була розроблена технологія монтажу поліпропіленових труб, яка включає в себе збірку труб різних діаметрів, а також всі необхідні з'єднувальні елементи, обводи, включення, кріпильну і запірну арматуру.

Комплектація системи розроблена таким чином, що дозволяє сконструювати трубопровідну схему будь-якої конфігурації і складності. Єдиний мінус трубопроводів з поліпропілену, та й той непрямий - неможливість роз'єму при звареному способі з'єднання.

Тому технологія з'єднання поліпропіленових труб ребует граничної зібраності, щоб не допустити помилок в складанні.

Освоїти метод зварювання поліпропіленових труб своїми руками може кожен , Однак новачка в цій справі чекає маса можливих помилок, пов'язаних в основному з неуважністю або поспіхом. Перед зварюванням елементів труб необхідно кілька раз упевнитися в правильності їх розрахунків і розмірів.

Тепер щодо пайки - способу з'єднання поліпропіленових труб з фітингами і конструктивними деталями. Інструмент, за допомогою якого здійснюють зварювання, в народ називають паяльником. І хоча з точки зору техніки дане назва некоректно, такий простий і зрозумілий термін прижився і став застосовуємо навіть в колі професіоналів.

Процес зварювання труб з поліпропілену виглядає наступним чином:

  1. зварювальним апаратом (паяльником) одночасно нагрівають обидві деталі, що зварюються;
  2. з'єднують їх;
  3. після нетривалого часу охолодження витягують з апарату вже готове з'єднання.

Подібне зварене з'єднання володіє такою герметичністю і міцністю, що здатне витримати практично будь-який тиск.

Зварювальний апарат для РР-R труб

У набір для зварювання поліпропіленових труб, природно, входить зварювальний апарат, який за своїм устроєм дуже простий і не надто різниться від конструкції звичайної праски, хіба що своїм дизайном.

Апарат також складається з терморегулятора, нагрівальної плити і ручки. Нагрівальна плита має два отвори, що дозволяють кріплення в ній зварних елементів.

Оскільки під час зварювання труб з поліпропілену зазвичай застосовують саму трубу і будь-яку конструктивну деталь (фітінг), в яку вставляється труба, то і пара зварювальних елементів (насадок) апарату теж зовні відрізняється.

Найбільш популярними трубами, які застосовують в домашніх опалювальних і водопровідних системах, вважаються вироби з зовнішнім діаметром 32 і 20 мм. Маркування про діаметр є на кожному поліпропіленовому виробі.

У стандартний комплект для зварювання поліпропіленових труб входить, як правило, чотири пари зварних елементів, які дозволяють вирішувати практично будь-які завдання - від 20-ти до 40 мм в діаметрі.

Вони покриті тефлоновим напиленням, що робить самостійне виготовлення даного приладу неможливим. І навіть якщо зуміти виточити елементи на токарному верстаті, що не складе особливих труднощів, при нагріванні без тефлонового покриття пластик буде прилипати до металу.

Нюанси зварювання труб з поліпропілену

Елементи зварювального апарату

  1. Одним з основних вимог при зварюванні поліпропіленових труб , Яке часто ігнорується, є знежирення поверхонь елементів, що зварюються. Звичайно, зварювання можна виробляти і без нього, однак якість з'єднання буде куди нижче.

Перш ніж почати процес, торець труби і внутрішню поверхню фітингових елемента слід протерти спиртом. Це також сприяє видаленню дрібного абразиву і частинок пилу з поверхні, які негативно впливають на цілісність тефлонового покриття насадок зварювального апарату.

Перед безпосередньою установкою, поверхні насадок також вимагають огляду і обробки спиртом для запобігання налипання розплавленого пластики, при подальшому механічному видаленні якого тефлон може бути пошкоджений.

  1. Розмітка глибини посадки поліпропіленових труб є не менш важливим моментом, який повинен бути врахований під час зварювання поліпропіленових труб.

Фітинги різного калібру припускають різну глибину зварного з'єднання. Це означає що перед зварюванням труб необхідно виміряти глибину за допомогою штангенциркуля або лінійки.

При цьому не буде зроблена помилка з введенням труби в отвір з'єднується елемента глибше, ніж треба. Інакше, може бути звужене перетин прохідного отвору або ж зовсім запаювання труби.

Порада! Якщо ви хочете навчитися тому, як правильно паяти пластикові труби - відео в мережі Інтернет, або інструкція, що додається до зварювального апарата, зможуть вам допомогти.

  1. Як правило, проведення розмітки труб є досить клопіткою заняттям. Глибину посадки елементів професіонали визначають на око, однак такий досвід можливий лише згодом тривалої практики і не для кожного.

Для полегшення завдання часто виготовляють спеціальне пристосування, яке дозволяє не тільки полегшити процес вимірів, але і заощадити час. Таке пристосування для труби 20 мм в діаметрі роблять з відрізка труби 32 мм в діаметрі.

При глибині посадки 20 міліметрової труби в 15мм, необхідно відрізати від 32 міліметрової труби кільце 15 мм в ширину. Кільце може бути застосовано для точної оцінки лінії, що означає глибину посадки, що дуже зручно при потребі зварювання великої кількості елементів між собою.

Розмічального кільце може бути модернізовано приклейкою пластикового або картонного дна, що зведе складність процесу розмітки до мінімуму. Подібні кільця можуть бути виготовлені для поліпропіленових труб всіх діаметрів, крім найбільшої.

зазвичай пайка поліпропіленових труб своїми руками проводиться однією людиною на столі або підлозі. Але часом при складанні трубопроводу виникає необхідність зварювання труб на місці установки. Тоді без ще однієї пари рук просто не обійтися.

Помічник при цьому повинен бути ознайомлений з тим, як правильно зварювати поліпропіленові труби.

У процесі зварювання труб з поліпропілену ні в якому разі не можна зволікати. Потрібно суворо дотримуватися час нагрівання елементів, що з'єднуються, яке зазначено у відповідній таблиці для кожного діаметра, особливо, коли зварювання виробляється на місці установки, і не буде можливості перевірки якості з'єднання.

Найбільш поширеною помилкою є перегрів деталей, внаслідок чого відбувається звуження перетину труби.

Порада! При зварюванні труб за місцем дислокації, одній людині слід тримати зварювальний апарат, а іншому стикувати трубу і фітінг спершу з гарячими звареними насадками, а після між собою. Поодинці не завжди виходить зняти з паяльника одночасно і трубу, і фітінг. Щось одне може залишитися, і тоді помічникові слід негайно допомогти з отриманням.

Процес зварювання труб з поліпропілену

Таблиця зварювання поліпропіленових труб

  1. Включають зварювальний апарат. Індикатор кнопки включення повинен світитися. Нагрівання зварювального апарату відбувається протягом 10-30 хвилин в залежності від температури навколишнього повітря. Робоча температура апарату складає 260 градусів. Якщо апарат експлуатується вперше, після нагрівання йому дають постояти протягом 5 хвилин, і тільки потім починають зварювання.
  2. Труба і фітінг одночасно вставляються в зварювальну насадку по одній осі. Нагрівання відбувається відповідно до таблиці і в залежності від діаметра елементів, що зварюються.
  3. Після закінчення часу нагріву фітінг і трубу знімають зі зварювального апарату і тут же з'єднують, утримуючи їх нерухомо протягом зазначеного часу.
  4. Остигнуло з'єднання свідчить про те, що зварювання закінчена, а деталі можна використовувати як єдине ціле.

Отже, стаття на тему «труби поліпропіленові: як встановити та як здійснити зварювання» закінчена. Тепер при самостійному монтажі трубопроводу у вас не повинно виникнути проблем.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов