Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Техогляд автомобіля в Україні 2018: документи, терміни проходження, штрафи

  1. Техогляд автомобіля в Україні 2018: документи, терміни проходження, штрафи Недовго власники легкових...
  2. Терміни проходження технічного огляду ТЗ
  3. Скільки коштує новий техогляд?
  4. Документи для проходження ОТК
  5. Вимоги для ОТК
  6. Техогляд автомобіля в Україні 2018: документи, терміни проходження, штрафи
  7. Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році
  8. Терміни проходження технічного огляду ТЗ
  9. Скільки коштує новий техогляд?
  10. Документи для проходження ОТК
  11. Вимоги для ОТК
  12. Техогляд автомобіля в Україні 2018: документи, терміни проходження, штрафи
  13. Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році
  14. Терміни проходження технічного огляду ТЗ
  15. Скільки коштує новий техогляд?
  16. Документи для проходження ОТК
  17. Вимоги для ОТК
  18. Техогляд автомобіля в Україні 2018: документи, терміни проходження, штрафи
  19. Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році
  20. Терміни проходження технічного огляду ТЗ
  21. Скільки коштує новий техогляд?
  22. Документи для проходження ОТК
  23. Вимоги для ОТК

Техогляд автомобіля в Україні 2018: документи, терміни проходження, штрафи

Наша сеть партнеров Banwar

Недовго власники легкових автомобілів роз'їжджали по дорогах країни без техогляду (ТО) власних транспортних засобів (ТЗ). Нівельовані в 2012 році закон про обов'язковий техогляд в Україні приватних машин повертається в доопрацьованому вигляді. Причини скасування ТО полягали в безмежній корумпованості цієї процедури, а також відсутність будь-якої практичної користі. Мотивом повернення техогляду в Україні став загальний курс держави на інтеграцію до Євросоюзу.

Відразу відповімо на питання, коли введуть техогляд в Україні, який апріорі спантеличує будь-якого автовласника. Техогляд в Україні стартує в 2018 році - з 1 липня. Процедуру будуть запроваджувати поетапно.

Важливо! Порядок проходження ТО для приватних авто стане обов'язковою процедурою при першій реєстрації транспортного засобу, а також в процесі переоформлення машини. Крім цього, ТО будуть піддаватися в обов'язковому порядку авто, що виїжджають в країни Євросоюзу, оскільки це диктує договір про асоціацію з ЄС.

Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році

Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році

Законотворці, напевно, через те, що термін «техогляд» себе скомпрометував або через небажання викликати у автовласників недоречних асоціацій, перейменували ТО. Тепер техогляд автомобіля іменується обов'язковий Техконтроль (ВТК). Формулювання поміняли, а суть залишилася колишньою. Власне ОТК вже з 2017 року проходить весь транспорт, який задіяний на комерційних перевезеннях. Поетапне повернення техогляду в Україні пройде за наступною схемою:

  1. Першими під ОТК потрапляють перевізники, які спеціалізуються на міжнародних пасажирських перевезеннях. Транспортні засоби повинні в обов'язковому порядку оснастити пристроями, що лімітують швидкісний режим, і тахографами.
  2. Наступні на черзі внутрішньодержавні пасажирські перевізники. По відношенню до них висуваються такі ж вимоги щодо монтажу додаткових приладів і проходження ОТК, які необхідно реалізувати, починаючи з 1 січня 2019 року.
  3. Якщо законопроект про приведення внутрішньодержавних стандартів до норм ЄС, все-таки, знайде юридичну силу - буде прийнятий, то для власників легкових авто ОТК стане актуальним з 1 січня 2021 року.

Важливо! В рамках відповіді на запитання, де проходити ОТК, відзначимо: техогляд будуть здійснювати приватні організації, які пройшли авторизацію в Національному агентстві з акредитації та мають відповідну матеріально-технічну базу - тобто, на європейський манер. Причому вся процедура буде фіксуватися фотокамерою, запобігаючи, як здається чиновникам, хабарництво та фіктивне проходження огляду транспорту. На фото, яке планується зберігати протягом 3 років, повинен буде відображатися держномер і VIN-код авто.

Терміни проходження технічного огляду ТЗ

Незалежно від терміну експлуатації машини, ВТК з 2017 року проходять 1 раз на рік таксі і транспорт, що перевозить небезпечні вантажі. Для нових автомобілів некомерційного використання наступна, після першої реєстрації, перевірка машини на придатність до експлуатації буде здійснюватися через 4 роки. Потім, кожні 2 роки. Терміни проходження техогляду комерційним автотранспортом - щорічно. Варто відзначити, ВТК піддадуться не тільки легкові автомобілі, причепи, а й будь-який транспорт, що розвиває швидкість понад 40 км / год - мотоцикли, трактори і т.д. Процедура ВТК буде складатися з кілька етапів перевірки:

  • інструментальна;
  • органолептическая;
  • візуальна.

За результатами огляду автовласник або водій машини отримають Сертифікат, який підтверджує придатність авто до експлуатації, а також спеціальну наклейку на лобове скло, в якій буде прописано термін проходження наступного ОТК і рівень забруднення за стандартами ЄС - «Євро-4», «Євро-5» і т.д. Документ буде супроводжувати «мокра» печатка і підпис експерта, який здійснив ОТК.

Скільки коштує новий техогляд?

Проект нового закону не регламентує вартість ОТК. Однак у профільному комітеті йде дискусія про розмір в межах 150 - 200 грн. Скільки ж насправді буде коштувати проходження нового техогляду, враховуючи, що цим будуть займатися «приватники», покаже час. А ось зі штрафом за межі не пройдений або прострочений техогляд визначилися відразу. Він складе 340 грн. Повторне порушення протягом року буде каратися позбавленням прав строком від 3 до 6 місяців або адміністративним арештом до 10 діб.

Важливо! Страховий поліс ОСАГО оформляється тільки при наявності Сертифіката придатності транспорту до експлуатації. Причому рівно на термін до наступного планового проходження ОТК.

Документи для проходження ОТК

Отже, що потрібно для проходження нового ТО? Звичайно ж, наявність документів для техогляду. Правила проходження ОТК диктують автовласникові або водієві мати при собі документи, що посвідчують особу (паспорт, посвідчення водія, військовий квиток і т.д.). Медична довідка скасована ще в 2011 році. Автомобіль повинен мати такі документи:

  1. Техпаспорт.
  2. Для транспорту, який функціонує на газу, потрібно документ, що підтверджує проходження установки відповідних випробувань.
  3. Для транспорту, обладнаного звуковими і / або світловими спеціальними сигналами, буде потрібно документ, який дозволяє використання цих пристроїв.
  4. Для транспорту, що спеціалізується на перевезенні небезпечних вантажів різної категорії, необхідно подати свідоцтво про допуск ТЗ до такого роду діяльності, а також документ, що підтверджує проходження водієм відповідних підготовчих курсів.

Вимоги для ОТК

Законопроект висуває також нові вимоги для техогляду. Іншими словами, його не вийде пройти, якщо:

  • транспортний засіб не буде відповідати даним, відбитим в документації, які допомагають ідентифікувати його, чи не штатні бампери, «кустарна» ілюмінація ( «противотуманки», прожектори і так далі), чіп-тюнінг, литі диски і розмір «гуми» невідповідні базової комплектації і т.д .;
  • відміну при перевірці госномеров авто від тих, які заявлені в документі;
  • розбіжність при перевірці VIN-коду автомобіля ;
  • відсутність необхідних для техогляду документів автовласника або на машину.

Важливо! Законопроектом передбачено проведення позачергового ТО, якщо авто потрапило в ДТП, при переоформленні ТЗ з умовою переобладнання машини. Також позаплановий техогляд призначається при втраті (крадіжки) свідоцтва реєстрації, якщо дані відсутні в Єдиному реєстрі, а також в разі зміни власника.

Повернення техогляду в Україні - невідворотний факт. Причому не тільки тому, що країна цілеспрямовано рухається в ЄС з усіма витікаючими наслідками, а й внаслідок збільшення ДТП, винуватцями яких у великій кількості стають ТЗ, які не пройшли ТО - не рідкість на дорогах країни, коли, наприклад, у авто, що рухається на повній швидкості, відвалюється колесо, через своєчасної заміни колеса на автомобілі . У підсумку, смертність на дорогах України б'є, на жаль, всі рекорди. Варто також відзначити, одним ОТК справа не обійдеться. Законопроект передбачає перевірку комерційного транспорту безпосередньо на дорогах.

Таким чином, планується піддати перевірки до 5% всього транспорту, що спеціалізується на комерційних перевезеннях, а його в Україні налічується близько 320 тисяч. Вважається, що в цілому ОТК і перевірки на дорогах знизять виїзд технічно несправних ТЗ, щоб скоротити кількість ДТП.

Техогляд автомобіля в Україні 2018: документи, терміни проходження, штрафи

Недовго власники легкових автомобілів роз'їжджали по дорогах країни без техогляду (ТО) власних транспортних засобів (ТЗ). Нівельовані в 2012 році закон про обов'язковий техогляд в Україні приватних машин повертається в доопрацьованому вигляді. Причини скасування ТО полягали в безмежній корумпованості цієї процедури, а також відсутність будь-якої практичної користі. Мотивом повернення техогляду в Україні став загальний курс держави на інтеграцію до Євросоюзу.

Відразу відповімо на питання, коли введуть техогляд в Україні, який апріорі спантеличує будь-якого автовласника. Техогляд в Україні стартує в 2018 році - з 1 липня. Процедуру будуть запроваджувати поетапно.

Важливо! Порядок проходження ТО для приватних авто стане обов'язковою процедурою при першій реєстрації транспортного засобу, а також в процесі переоформлення машини. Крім цього, ТО будуть піддаватися в обов'язковому порядку авто, що виїжджають в країни Євросоюзу, оскільки це диктує договір про асоціацію з ЄС.

Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році

Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році

Законотворці, напевно, через те, що термін «техогляд» себе скомпрометував або через небажання викликати у автовласників недоречних асоціацій, перейменували ТО. Тепер техогляд автомобіля іменується обов'язковий Техконтроль (ВТК). Формулювання поміняли, а суть залишилася колишньою. Власне ОТК вже з 2017 року проходить весь транспорт, який задіяний на комерційних перевезеннях. Поетапне повернення техогляду в Україні пройде за наступною схемою:

  1. Першими під ОТК потрапляють перевізники, які спеціалізуються на міжнародних пасажирських перевезеннях. Транспортні засоби повинні в обов'язковому порядку оснастити пристроями, що лімітують швидкісний режим, і тахографами.
  2. Наступні на черзі внутрішньодержавні пасажирські перевізники. По відношенню до них висуваються такі ж вимоги щодо монтажу додаткових приладів і проходження ОТК, які необхідно реалізувати, починаючи з 1 січня 2019 року.
  3. Якщо законопроект про приведення внутрішньодержавних стандартів до норм ЄС, все-таки, знайде юридичну силу - буде прийнятий, то для власників легкових авто ОТК стане актуальним з 1 січня 2021 року.

Важливо! В рамках відповіді на запитання, де проходити ОТК, відзначимо: техогляд будуть здійснювати приватні організації, які пройшли авторизацію в Національному агентстві з акредитації та мають відповідну матеріально-технічну базу - тобто, на європейський манер. Причому вся процедура буде фіксуватися фотокамерою, запобігаючи, як здається чиновникам, хабарництво та фіктивне проходження огляду транспорту. На фото, яке планується зберігати протягом 3 років, повинен буде відображатися держномер і VIN-код авто.

Терміни проходження технічного огляду ТЗ

Незалежно від терміну експлуатації машини, ВТК з 2017 року проходять 1 раз на рік таксі і транспорт, що перевозить небезпечні вантажі. Для нових автомобілів некомерційного використання наступна, після першої реєстрації, перевірка машини на придатність до експлуатації буде здійснюватися через 4 роки. Потім, кожні 2 роки. Терміни проходження техогляду комерційним автотранспортом - щорічно. Варто відзначити, ВТК піддадуться не тільки легкові автомобілі, причепи, а й будь-який транспорт, що розвиває швидкість понад 40 км / год - мотоцикли, трактори і т.д. Процедура ВТК буде складатися з кілька етапів перевірки:

  • інструментальна;
  • органолептическая;
  • візуальна.

За результатами огляду автовласник або водій машини отримають Сертифікат, який підтверджує придатність авто до експлуатації, а також спеціальну наклейку на лобове скло, в якій буде прописано термін проходження наступного ОТК і рівень забруднення за стандартами ЄС - «Євро-4», «Євро-5» і т.д. Документ буде супроводжувати «мокра» печатка і підпис експерта, який здійснив ОТК.

Скільки коштує новий техогляд?

Проект нового закону не регламентує вартість ОТК. Однак у профільному комітеті йде дискусія про розмір в межах 150 - 200 грн. Скільки ж насправді буде коштувати проходження нового техогляду, враховуючи, що цим будуть займатися «приватники», покаже час. А ось зі штрафом за межі не пройдений або прострочений техогляд визначилися відразу. Він складе 340 грн. Повторне порушення протягом року буде каратися позбавленням прав строком від 3 до 6 місяців або адміністративним арештом до 10 діб.

Важливо! Страховий поліс ОСАГО оформляється тільки при наявності Сертифіката придатності транспорту до експлуатації. Причому рівно на термін до наступного планового проходження ОТК.

Документи для проходження ОТК

Отже, що потрібно для проходження нового ТО? Звичайно ж, наявність документів для техогляду. Правила проходження ОТК диктують автовласникові або водієві мати при собі документи, що посвідчують особу (паспорт, посвідчення водія, військовий квиток і т.д.). Медична довідка скасована ще в 2011 році. Автомобіль повинен мати такі документи:

  1. Техпаспорт.
  2. Для транспорту, який функціонує на газу, потрібно документ, що підтверджує проходження установки відповідних випробувань.
  3. Для транспорту, обладнаного звуковими і / або світловими спеціальними сигналами, буде потрібно документ, який дозволяє використання цих пристроїв.
  4. Для транспорту, що спеціалізується на перевезенні небезпечних вантажів різної категорії, необхідно подати свідоцтво про допуск ТЗ до такого роду діяльності, а також документ, що підтверджує проходження водієм відповідних підготовчих курсів.

Вимоги для ОТК

Законопроект висуває також нові вимоги для техогляду. Іншими словами, його не вийде пройти, якщо:

  • транспортний засіб не буде відповідати даним, відбитим в документації, які допомагають ідентифікувати його, чи не штатні бампери, «кустарна» ілюмінація ( «противотуманки», прожектори і так далі), чіп-тюнінг, литі диски і розмір «гуми» невідповідні базової комплектації і т.д .;
  • відміну при перевірці госномеров авто від тих, які заявлені в документі;
  • розбіжність при перевірці VIN-коду автомобіля ;
  • відсутність необхідних для техогляду документів автовласника або на машину.

Важливо! Законопроектом передбачено проведення позачергового ТО, якщо авто потрапило в ДТП, при переоформленні ТЗ з умовою переобладнання машини. Також позаплановий техогляд призначається при втраті (крадіжки) свідоцтва реєстрації, якщо дані відсутні в Єдиному реєстрі, а також в разі зміни власника.

Повернення техогляду в Україні - невідворотний факт. Причому не тільки тому, що країна цілеспрямовано рухається в ЄС з усіма витікаючими наслідками, а й внаслідок збільшення ДТП, винуватцями яких у великій кількості стають ТЗ, які не пройшли ТО - не рідкість на дорогах країни, коли, наприклад, у авто, що рухається на повній швидкості, відвалюється колесо, через своєчасної заміни колеса на автомобілі . У підсумку, смертність на дорогах України б'є, на жаль, всі рекорди. Варто також відзначити, одним ОТК справа не обійдеться. Законопроект передбачає перевірку комерційного транспорту безпосередньо на дорогах.

Таким чином, планується піддати перевірки до 5% всього транспорту, що спеціалізується на комерційних перевезеннях, а його в Україні налічується близько 320 тисяч. Вважається, що в цілому ОТК і перевірки на дорогах знизять виїзд технічно несправних ТЗ, щоб скоротити кількість ДТП.

Техогляд автомобіля в Україні 2018: документи, терміни проходження, штрафи

Недовго власники легкових автомобілів роз'їжджали по дорогах країни без техогляду (ТО) власних транспортних засобів (ТЗ). Нівельовані в 2012 році закон про обов'язковий техогляд в Україні приватних машин повертається в доопрацьованому вигляді. Причини скасування ТО полягали в безмежній корумпованості цієї процедури, а також відсутність будь-якої практичної користі. Мотивом повернення техогляду в Україні став загальний курс держави на інтеграцію до Євросоюзу.

Відразу відповімо на питання, коли введуть техогляд в Україні, який апріорі спантеличує будь-якого автовласника. Техогляд в Україні стартує в 2018 році - з 1 липня. Процедуру будуть запроваджувати поетапно.

Важливо! Порядок проходження ТО для приватних авто стане обов'язковою процедурою при першій реєстрації транспортного засобу, а також в процесі переоформлення машини. Крім цього, ТО будуть піддаватися в обов'язковому порядку авто, що виїжджають в країни Євросоюзу, оскільки це диктує договір про асоціацію з ЄС.

Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році

Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році

Законотворці, напевно, через те, що термін «техогляд» себе скомпрометував або через небажання викликати у автовласників недоречних асоціацій, перейменували ТО. Тепер техогляд автомобіля іменується обов'язковий Техконтроль (ВТК). Формулювання поміняли, а суть залишилася колишньою. Власне ОТК вже з 2017 року проходить весь транспорт, який задіяний на комерційних перевезеннях. Поетапне повернення техогляду в Україні пройде за наступною схемою:

  1. Першими під ОТК потрапляють перевізники, які спеціалізуються на міжнародних пасажирських перевезеннях. Транспортні засоби повинні в обов'язковому порядку оснастити пристроями, що лімітують швидкісний режим, і тахографами.
  2. Наступні на черзі внутрішньодержавні пасажирські перевізники. По відношенню до них висуваються такі ж вимоги щодо монтажу додаткових приладів і проходження ОТК, які необхідно реалізувати, починаючи з 1 січня 2019 року.
  3. Якщо законопроект про приведення внутрішньодержавних стандартів до норм ЄС, все-таки, знайде юридичну силу - буде прийнятий, то для власників легкових авто ОТК стане актуальним з 1 січня 2021 року.

Важливо! В рамках відповіді на запитання, де проходити ОТК, відзначимо: техогляд будуть здійснювати приватні організації, які пройшли авторизацію в Національному агентстві з акредитації та мають відповідну матеріально-технічну базу - тобто, на європейський манер. Причому вся процедура буде фіксуватися фотокамерою, запобігаючи, як здається чиновникам, хабарництво та фіктивне проходження огляду транспорту. На фото, яке планується зберігати протягом 3 років, повинен буде відображатися держномер і VIN-код авто.

Терміни проходження технічного огляду ТЗ

Незалежно від терміну експлуатації машини, ВТК з 2017 року проходять 1 раз на рік таксі і транспорт, що перевозить небезпечні вантажі. Для нових автомобілів некомерційного використання наступна, після першої реєстрації, перевірка машини на придатність до експлуатації буде здійснюватися через 4 роки. Потім, кожні 2 роки. Терміни проходження техогляду комерційним автотранспортом - щорічно. Варто відзначити, ВТК піддадуться не тільки легкові автомобілі, причепи, а й будь-який транспорт, що розвиває швидкість понад 40 км / год - мотоцикли, трактори і т.д. Процедура ВТК буде складатися з кілька етапів перевірки:

  • інструментальна;
  • органолептическая;
  • візуальна.

За результатами огляду автовласник або водій машини отримають Сертифікат, який підтверджує придатність авто до експлуатації, а також спеціальну наклейку на лобове скло, в якій буде прописано термін проходження наступного ОТК і рівень забруднення за стандартами ЄС - «Євро-4», «Євро-5» і т.д. Документ буде супроводжувати «мокра» печатка і підпис експерта, який здійснив ОТК.

Скільки коштує новий техогляд?

Проект нового закону не регламентує вартість ОТК. Однак у профільному комітеті йде дискусія про розмір в межах 150 - 200 грн. Скільки ж насправді буде коштувати проходження нового техогляду, враховуючи, що цим будуть займатися «приватники», покаже час. А ось зі штрафом за межі не пройдений або прострочений техогляд визначилися відразу. Він складе 340 грн. Повторне порушення протягом року буде каратися позбавленням прав строком від 3 до 6 місяців або адміністративним арештом до 10 діб.

Важливо! Страховий поліс ОСАГО оформляється тільки при наявності Сертифіката придатності транспорту до експлуатації. Причому рівно на термін до наступного планового проходження ОТК.

Документи для проходження ОТК

Отже, що потрібно для проходження нового ТО? Звичайно ж, наявність документів для техогляду. Правила проходження ОТК диктують автовласникові або водієві мати при собі документи, що посвідчують особу (паспорт, посвідчення водія, військовий квиток і т.д.). Медична довідка скасована ще в 2011 році. Автомобіль повинен мати такі документи:

  1. Техпаспорт.
  2. Для транспорту, який функціонує на газу, потрібно документ, що підтверджує проходження установки відповідних випробувань.
  3. Для транспорту, обладнаного звуковими і / або світловими спеціальними сигналами, буде потрібно документ, який дозволяє використання цих пристроїв.
  4. Для транспорту, що спеціалізується на перевезенні небезпечних вантажів різної категорії, необхідно подати свідоцтво про допуск ТЗ до такого роду діяльності, а також документ, що підтверджує проходження водієм відповідних підготовчих курсів.

Вимоги для ОТК

Законопроект висуває також нові вимоги для техогляду. Іншими словами, його не вийде пройти, якщо:

  • транспортний засіб не буде відповідати даним, відбитим в документації, які допомагають ідентифікувати його, чи не штатні бампери, «кустарна» ілюмінація ( «противотуманки», прожектори і так далі), чіп-тюнінг, литі диски і розмір «гуми» невідповідні базової комплектації і т.д .;
  • відміну при перевірці госномеров авто від тих, які заявлені в документі;
  • розбіжність при перевірці VIN-коду автомобіля ;
  • відсутність необхідних для техогляду документів автовласника або на машину.

Важливо! Законопроектом передбачено проведення позачергового ТО, якщо авто потрапило в ДТП, при переоформленні ТЗ з умовою переобладнання машини. Також позаплановий техогляд призначається при втраті (крадіжки) свідоцтва реєстрації, якщо дані відсутні в Єдиному реєстрі, а також в разі зміни власника.

Повернення техогляду в Україні - невідворотний факт. Причому не тільки тому, що країна цілеспрямовано рухається в ЄС з усіма витікаючими наслідками, а й внаслідок збільшення ДТП, винуватцями яких у великій кількості стають ТЗ, які не пройшли ТО - не рідкість на дорогах країни, коли, наприклад, у авто, що рухається на повній швидкості, відвалюється колесо, через своєчасної заміни колеса на автомобілі . У підсумку, смертність на дорогах України б'є, на жаль, всі рекорди. Варто також відзначити, одним ОТК справа не обійдеться. Законопроект передбачає перевірку комерційного транспорту безпосередньо на дорогах.

Таким чином, планується піддати перевірки до 5% всього транспорту, що спеціалізується на комерційних перевезеннях, а його в Україні налічується близько 320 тисяч. Вважається, що в цілому ОТК і перевірки на дорогах знизять виїзд технічно несправних ТЗ, щоб скоротити кількість ДТП.

Техогляд автомобіля в Україні 2018: документи, терміни проходження, штрафи

Недовго власники легкових автомобілів роз'їжджали по дорогах країни без техогляду (ТО) власних транспортних засобів (ТЗ). Нівельовані в 2012 році закон про обов'язковий техогляд в Україні приватних машин повертається в доопрацьованому вигляді. Причини скасування ТО полягали в безмежній корумпованості цієї процедури, а також відсутність будь-якої практичної користі. Мотивом повернення техогляду в Україні став загальний курс держави на інтеграцію до Євросоюзу.

Відразу відповімо на питання, коли введуть техогляд в Україні, який апріорі спантеличує будь-якого автовласника. Техогляд в Україні стартує в 2018 році - з 1 липня. Процедуру будуть запроваджувати поетапно.

Важливо! Порядок проходження ТО для приватних авто стане обов'язковою процедурою при першій реєстрації транспортного засобу, а також в процесі переоформлення машини. Крім цього, ТО будуть піддаватися в обов'язковому порядку авто, що виїжджають в країни Євросоюзу, оскільки це диктує договір про асоціацію з ЄС.

Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році

Етапи введення техогляду в Україні в 2018 році

Законотворці, напевно, через те, що термін «техогляд» себе скомпрометував або через небажання викликати у автовласників недоречних асоціацій, перейменували ТО. Тепер техогляд автомобіля іменується обов'язковий Техконтроль (ВТК). Формулювання поміняли, а суть залишилася колишньою. Власне ОТК вже з 2017 року проходить весь транспорт, який задіяний на комерційних перевезеннях. Поетапне повернення техогляду в Україні пройде за наступною схемою:

  1. Першими під ОТК потрапляють перевізники, які спеціалізуються на міжнародних пасажирських перевезеннях. Транспортні засоби повинні в обов'язковому порядку оснастити пристроями, що лімітують швидкісний режим, і тахографами.
  2. Наступні на черзі внутрішньодержавні пасажирські перевізники. По відношенню до них висуваються такі ж вимоги щодо монтажу додаткових приладів і проходження ОТК, які необхідно реалізувати, починаючи з 1 січня 2019 року.
  3. Якщо законопроект про приведення внутрішньодержавних стандартів до норм ЄС, все-таки, знайде юридичну силу - буде прийнятий, то для власників легкових авто ОТК стане актуальним з 1 січня 2021 року.

Важливо! В рамках відповіді на запитання, де проходити ОТК, відзначимо: техогляд будуть здійснювати приватні організації, які пройшли авторизацію в Національному агентстві з акредитації та мають відповідну матеріально-технічну базу - тобто, на європейський манер. Причому вся процедура буде фіксуватися фотокамерою, запобігаючи, як здається чиновникам, хабарництво та фіктивне проходження огляду транспорту. На фото, яке планується зберігати протягом 3 років, повинен буде відображатися держномер і VIN-код авто.

Терміни проходження технічного огляду ТЗ

Незалежно від терміну експлуатації машини, ВТК з 2017 року проходять 1 раз на рік таксі і транспорт, що перевозить небезпечні вантажі. Для нових автомобілів некомерційного використання наступна, після першої реєстрації, перевірка машини на придатність до експлуатації буде здійснюватися через 4 роки. Потім, кожні 2 роки. Терміни проходження техогляду комерційним автотранспортом - щорічно. Варто відзначити, ВТК піддадуться не тільки легкові автомобілі, причепи, а й будь-який транспорт, що розвиває швидкість понад 40 км / год - мотоцикли, трактори і т.д. Процедура ВТК буде складатися з кілька етапів перевірки:

  • інструментальна;
  • органолептическая;
  • візуальна.

За результатами огляду автовласник або водій машини отримають Сертифікат, який підтверджує придатність авто до експлуатації, а також спеціальну наклейку на лобове скло, в якій буде прописано термін проходження наступного ОТК і рівень забруднення за стандартами ЄС - «Євро-4», «Євро-5» і т.д. Документ буде супроводжувати «мокра» печатка і підпис експерта, який здійснив ОТК.

Скільки коштує новий техогляд?

Проект нового закону не регламентує вартість ОТК. Однак у профільному комітеті йде дискусія про розмір в межах 150 - 200 грн. Скільки ж насправді буде коштувати проходження нового техогляду, враховуючи, що цим будуть займатися «приватники», покаже час. А ось зі штрафом за межі не пройдений або прострочений техогляд визначилися відразу. Він складе 340 грн. Повторне порушення протягом року буде каратися позбавленням прав строком від 3 до 6 місяців або адміністративним арештом до 10 діб.

Важливо! Страховий поліс ОСАГО оформляється тільки при наявності Сертифіката придатності транспорту до експлуатації. Причому рівно на термін до наступного планового проходження ОТК.

Документи для проходження ОТК

Отже, що потрібно для проходження нового ТО? Звичайно ж, наявність документів для техогляду. Правила проходження ОТК диктують автовласникові або водієві мати при собі документи, що посвідчують особу (паспорт, посвідчення водія, військовий квиток і т.д.). Медична довідка скасована ще в 2011 році. Автомобіль повинен мати такі документи:

  1. Техпаспорт.
  2. Для транспорту, який функціонує на газу, потрібно документ, що підтверджує проходження установки відповідних випробувань.
  3. Для транспорту, обладнаного звуковими і / або світловими спеціальними сигналами, буде потрібно документ, який дозволяє використання цих пристроїв.
  4. Для транспорту, що спеціалізується на перевезенні небезпечних вантажів різної категорії, необхідно подати свідоцтво про допуск ТЗ до такого роду діяльності, а також документ, що підтверджує проходження водієм відповідних підготовчих курсів.

Вимоги для ОТК

Законопроект висуває також нові вимоги для техогляду. Іншими словами, його не вийде пройти, якщо:

  • транспортний засіб не буде відповідати даним, відбитим в документації, які допомагають ідентифікувати його, чи не штатні бампери, «кустарна» ілюмінація ( «противотуманки», прожектори і так далі), чіп-тюнінг, литі диски і розмір «гуми» невідповідні базової комплектації і т.д .;
  • відміну при перевірці госномеров авто від тих, які заявлені в документі;
  • розбіжність при перевірці VIN-коду автомобіля ;
  • відсутність необхідних для техогляду документів автовласника або на машину.

Важливо! Законопроектом передбачено проведення позачергового ТО, якщо авто потрапило в ДТП, при переоформленні ТЗ з умовою переобладнання машини. Також позаплановий техогляд призначається при втраті (крадіжки) свідоцтва реєстрації, якщо дані відсутні в Єдиному реєстрі, а також в разі зміни власника.

Повернення техогляду в Україні - невідворотний факт. Причому не тільки тому, що країна цілеспрямовано рухається в ЄС з усіма витікаючими наслідками, а й внаслідок збільшення ДТП, винуватцями яких у великій кількості стають ТЗ, які не пройшли ТО - не рідкість на дорогах країни, коли, наприклад, у авто, що рухається на повній швидкості, відвалюється колесо, через своєчасної заміни колеса на автомобілі . У підсумку, смертність на дорогах України б'є, на жаль, всі рекорди. Варто також відзначити, одним ОТК справа не обійдеться. Законопроект передбачає перевірку комерційного транспорту безпосередньо на дорогах.

Таким чином, планується піддати перевірки до 5% всього транспорту, що спеціалізується на комерційних перевезеннях, а його в Україні налічується близько 320 тисяч. Вважається, що в цілому ОТК і перевірки на дорогах знизять виїзд технічно несправних ТЗ, щоб скоротити кількість ДТП.

Скільки коштує новий техогляд?
Скільки коштує новий техогляд?
Скільки коштує новий техогляд?
Скільки коштує новий техогляд?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов