Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Телевізійна польська антена

Наша сеть партнеров Banwar

У статті дано характеристики "польської" антени, розглянуті її переваги і недоліки, а також практичні рекомендації по встановленню та налагодженню.

Антени, які ви бачите на малюнку 1 і модернізований варіант - на малюнку 2, названі в народі "польськими" через те, що їх виготовляють і завозять в Україну та інші країни СНД з Польщі.

Свою популярність "польські" антени придбали завдяки:

  1. Дешевизні: антена коштує 35 грн., А антена на рис.2 -55 грн. (Тут і далі ціни показані для Київського радіоринку і в регіонах можуть відрізнятися);
  2. Широкополосности: антени захоплюють весь діапазон ТВ каналів (МВ, ДМВ) і УКВ радіомовлення;
  3. Можливості приймати слабкі сигнали, що забезпечується застосуванням змінних підсилювачів.

Технічні характеристики антени:

  • Робочий діапазон частот 40 - 800 МГц;
  • Телевізійні канали 1 - 12; 21 - 69;
  • Ширина головної пелюстки діаграми спрямованості: по вертикалі - 46 °, по горизонталі - 27 °;
  • Власне посилення антени 10 - 13,5 дБ;
  • Хвильовий опір 300 Ом;
  • Розміри 800х600 мм;
  • Маса 1,7 кг.

Робочий діапазон частот 40 - 800 МГц;   Телевізійні канали 1 - 12;  21 - 69;   Ширина головної пелюстки діаграми спрямованості: по вертикалі - 46 °, по горизонталі - 27 °;   Власне посилення антени 10 - 13,5 дБ;   Хвильовий опір 300 Ом;   Розміри 800х600 мм;   Маса 1,7 кг

Нижче наведено зовнішній вигляд і основні компоненти польської антени.

Нижче наведено зовнішній вигляд і основні компоненти польської антени

Рис .1. Польська антена, основине елементи антени і підключення.

Антени, показані на малюнках 1 і 2, продають в розібраному вигляді, і покупець збирає їх сам. У комплект антени (рисунок 1) входять:

  • Рефлектор з комплектом кріплення до щогли -1 к-т; двухпроводная лінія (хвилевід) з кріпильної рейкою і монтажними пластмасовими коробками -1 к-т;
  • Пасивні вібратори (директори) - 4 шт .;
  • Активні вібратори МВ - 2 шт .;
  • Активні вібратори ДМВ - 6 шт .;
  • Антенний підсилювач (на вибір покупця) - 1 шт .;
  • Блок живлення ~ 220 В / = 12 В - 1 шт .;
  • Антенний штекер - 1 шт .;
  • Інструкція по застосуванню антени - 1шт.

Коштує цей комплект для самостійної збірки антени прміерно 35 грн.

Коаксіальний кабель (фідер) в комплект антени не входить, його купують окремо. Рекомендований діаметр кабелю 6,8 мм, а його довжину вибирають в залежності від місць розташування телевізора і антени. Варто 1 м кабелю 0,8 - 1,2 грн.

Варто 1 м кабелю 0,8 - 1,2 грн

Мал. 2. Модернізований варіант "польської" антени.

Антенний підсилювач виготовляють на окремій орендованій платі, радіоелементи на ній кріплять навісним монтажем. Розміщують плату в центрі антени в монтажній коробці (рис.1 а, в), що дозволяє ефективно посилювати прийнятий сигнал. При необхідності плату з підсилювачем можна легко зняти і замінити.

У продавців антен є великий вибір антенних підсилювачів. Всі вони за розмірами однакові і відрізняються лише посиленням - від 5 до 48 дБ. Кількість модифікацій їх стає дедалі більше. Параметри найбільш ходових підсилювачів наведені в табл. 1. Вартість кожного 10-12 грн.

Вартість кожного 10-12 грн

Мал. 3. Антенні підсилювачі.

Покупцеві іноді важко вибрати, який підсилювач потрібен для його антени. Використовуючи таблицю 1 і знаючи відстань від телецентру (ретранслятора), можна орієнтовно його визначити, але краще порадитися з продавцем антен або скористатися порадою знайомих, які раніше встановили таку антену.

Слід підкреслити, що верхня межа дальності прийому, зазначена в третій і четвертій колонках таблици 1, занадто завищена. Забезпечити стійкий і надійний прийом на відстані, що перевищує дальність прямої видимості (80-100 км), шляхом підвищення посилення антенних підсилювачів неможливо.

Таблиця рекомендованих антенних підсилювачів в залежності від відстані до телецентру (ретранслятора):

Для живлення підсилювача необхідно мати блок живлення (БП), який з змінної напруги 220 В виробляє постійне 12 В (БП входить в комплект антени). Ця напруга подається на підсилювач через антенний штек-кер і коаксіальний кабель (рис.1, в). А так як з цього кабелю в телевізор надходить і ТБ сигнал, то для їх поділу в антенном Штеккер встановлений конденсатор.

Потужність передавачів і вишок для ТВ каналів, коефіцієнти посилення передавальних антен:

Потужність передавачів і вишок для ТВ каналів, коефіцієнти посилення передавальних антен:

Іноді окремі умільці, щоб не застосовувати БП, використовують 12 В з телевізора [1]. Це нескладно здійснити в кольорових телевізорах ЗУСЦТ радянського виробництва, проте я настійно рекомендую не робити цього в телевізорах іноземного виробництва.

Антенний підсилювач підсилює ТВ сигнали, причому всі канали (частоти) посилюються однаково. На практиці іноді виникають ситуації, коли в антені наводиться сильно перекошений (по потужності) ТВ сигнал.

Це буває, коли одні канали випромінюються надпотужними передавачами телевежі, а інші малопотужними. Антенний підсилювач антени, розташованої недалеко від телецентру, однаково посилює всі канали і видає на телевізор потужний, сильно перекошений (по потужності) ТВ сигнал. АРУ телевізора не може погасити такий сигнал до оптимального рівня, і на екрані "біжать" 'кадри.

Таку ситуацію можуть створити передавачі телевежі м.Києва, потужності яких знаходяться в межах 1,50 кВт (табл.2).

Як випливає з табл.2, потужність передавачів метрових хвиль (УТ-1, УТ-2) 50 кВт, а ДМВ передавача ЮТАР всього 1 кВт. Який же вихід із ситуації? Як вирівняти ТВ сигнал в "польської" антени, погасивши сигнал на метрових хвилях і залишивши необхідне посилення на ДМВ?

Для виходу з цієї ситуації існують три способи:

  1. Найефективніший спосіб - встановити антенний підсилювач SBA-9000 / R (див. Табл. 1). Два підстроєних резистора підсилювача дозволяють плавно регулювати посилення окремо на метровому і дециметровому діапазонах і тим самим встановлювати оптимальний рівень посилення.
  2. Найпростіший спосіб - "вусики" верхніх активних вібраторів антени, що відповідають за метровий діапазон, необхідно або з'єднати між собою, або загнути, або зовсім зняти. Сигнал MB в цьому випадку сильно послабиться. Все це підбирають практично.
  3. Блоки живлення підсилювача продають двох видів: одні БП видають стабільну напругу 12 В, і змінювати його не передбачено (вони коштують 10 грн.), А інші дозволяють плавно спеціальним регулятором змінювати напругу живлення від 0 до 12 В (стоять 12-15 грн.) і тим самим регулювати ступінь посилення підсилювача, створюючи оптимальний рівень посилення ТВ сигналу. У будь-якому випадку рекомендую купувати саме регульований блок живлення для підсилювача антени.

Максимального ефекту щодо усунення перекосу можна домогтися при застосуванні 1-го і 3-го способів.

Слід зазначити, що застосування антенного підсилювача і БП хоча і дозволяє отримати впевнений прийом ТВ сигналу, але створює незручності в користуванні такою антеною. Доводиться кожен раз при включенні телевізора додатково включати (вставляти в розетку) БП і після закінчення перегляду виймати його. Тому в цій антені передбачений варіант роботи без підсилювача і БП. Коли ж їм можна скористатися?

Якщо ваш телевізор знаходиться в зоні впевненого прийому ТВ сигналу, тобто телецентр або ретранслятор розташовані недалеко від вашого будинку, то замість підсилювача на антені можна встановити плату узгодження (коштує 5 грн.).

БП в такому випадку зовсім не потрібен (рис.1, в). Феритові трансформатори, розташовані на платі узгодження, погоджують хвильовий опір антени 300 Ом з опором коаксіального кабелю 75 Ом.

Така антена завжди готова до роботи, так як харчування їй не потрібно, і коштує вона дешевше (28-30 грн.). Інформацію, як Вам краще вчинити: купити антену з підсилювачем або з платою узгодження, Ви можете отримати у того ж продавця антен. В крайньому випадку, можна купити і те й інше, і вдома все випробувати практично, а зайве повернути продавцеві, але при покупці про все це краще домовитися заздалегідь.

Для кріплення антени до щогли передбачено два затиску (рис.4). Їх кріплять з тильного боку рефлектора. На малюнках вони не показані, так як особливих пояснень не вимагають.

На малюнках вони не показані, так як особливих пояснень не вимагають

Мал. 4. Зажим для кріплення польської антени.

Як обробити коаксіальний кабель, щоб підключити його до підсилювача, показано на рис.1, в. Аналогічно обробляють кабель і з іншого боку - для антенного Штеккер.

Дізнатися, на яку висоту слід підняти антену, краще практично. Підключіть антену до телевізора, подайте 12 В на підсилювач харчування, направте антену на телецентр (ретранслятор) і, поступово піднімаючи антену, спостерігайте за екраном телевізора. Якщо, наприклад, на висоті 6 м на екрані з'явилося гарне зображення, додайте ще 1.2 м і сміливо закріплюйте антену, але піднімати її ще на більшу висоту немає необхідності.

Іноді хороші результати можна отримати, помістивши антену під дахом будинку (якщо дах не металева) або на балконі. Там антена буде захищена від блискавки і атмосферних опадів, і довго Вам послужить.

До речі, про атмосферні опади. Постійне потрапляння води в монтажну коробку антенного підсилювача може вивести антену з ладу. По-перше, вода проникає в коаксіальний кабель і значно погіршує його характеристики.

Для запобігання цьому торець кабелю після закріплення на підсилювачі слід обмазати (після закінчення гарантії на антену) декількома шарами клею, наприклад "Момент". По-друге, місце з'єднання антенного підсилювача з двухпроводной лінією (хвилеводом) у вологому середовищі з часом окислюється, і втрачається контакт.

Тому монтажну коробку накрийте декількома шарами поліетиленового пакета і закріпіть їх так, щоб вони надійно запобігли проникненню дощової води в монтажну коробку.

При установці антени на щоглі не забудьте її заземлити, а зверху встановити штир (блискавковідвід) довжиною 1 м. Але ось антена готова. Але до свого телевізора підходить один антенний штекер, а в телевізорі два гнізда, одне для МВ інше для ДМВ. Як бути?

Для цього на тому ж ринку Вам слід купити діплексер, який частотно розділить сигнал на два виходи. Його підключення показано на малюнку 5, а коштує він 2,5.3 грн. До речі, за таку ж ціну Ви можете купити і дільник ТВ сигналу, щоб підключити до антени кілька телевізорів.

До речі, за таку ж ціну Ви можете купити і дільник ТВ сигналу, щоб підключити до антени кілька телевізорів

Мал. 5. діплексера, який частотно розділить сигнал на два виходи.

Описана антена має односторонню спрямованість, тобто ТВ сигнал вона приймає тільки з одного боку. Якщо ж Вам необхідно прийняти сигнал з двох телецентрів (ретрансляторів), розміщених по різні боки від Вашого будинку, то Вам слід купити другу антену (таку або іншої конструкції) і направити на другий телецентр.

Незважаючи на свою популярність і хороші характеристики, "польська" антена має і недоліки:

  • Найголовніший з них - часте ушкодження антенного підсилювача, точніше його польових транзисторів. Причина - статичну електрику, удар блискавки або кидки напруги живлення. Зменшити їх згубний вплив можна, заземливши антену.
  • Кріплення пластмасового утримувача пасивних семіеле-цементних вібраторів (директорів) до монтажної коробки слабке, і часто від вітру або ваги птахів, наприклад, голубів, відвалюється. Доводиться його приклеювати.
  • Ті ж пластмасові утримувачі директорів від нагрівання сонця викривляються (рисунок 6), а від сонячної радіації на них з'являються тріщини і пластмаса розвалюється. Характеристики антени при цьому погіршуються, але працездатність зберігається. Новий власник з директорами коштує 2 грн. 4. Верхні вібратори, які відповідають за метрові хвилі, зроблені з тонких алюмінієвих трубочок і від потужного вітру або ваги птахів, наприклад, голубів, гнуться. Антена при цьому теж погіршує свої характеристики, але залишається працездатною.

Окремо слід сказати про модернізованої "польської" антени (рис.2). Всі описані вище підсилювачі, блоки живлення і погоджують плати підходять і до цієї антени, але вона має і свої особливості:

  1. Всі металеві частини антени мають анодируване захисне латунне покриття, що запобігає корозії.
  2. Активні вібратори дециметрового діапазону виконані з пластин, тому радіотехнічні характеристики антени краще.
  3. Кількість директорів (пасивних вібраторів) зменшено до трьох, що трохи погіршило спрямованість антени, але зате зменшило вірогідність відривання їх пластмасового утримувача.

Всі ці "особливості" незначно підвищили якість цієї антени, але ціна зросла на 50% (коштує 55 грн.). Тому ставлення ціна / якість не на користь цієї антени.

Мал. 6. Викривлення пластмасових власників директорів від нагрівання сонця.

Продаючи свої антени, продавці встановлюють на них гарантію від 1 до 6 міс. Гарантія поширюється на весь комплект антени, включаючи підсилювач і БП, проте претензії по гарантії не приймаються, якщо мають місце:

  • Пошкодження плати підсилювача (механічні пошкодження, подряпини, тріщини, різні написи і наклейки);
  • Розукомплектування антени;
  • Покриття плат фарбою, лаком, воском, жиром, клеєм і т.д .;
  • Відсутність дати виготовлення в документі.

Польська антена, як і будь-яка техніка, вимагає періодичного технічного обслуговування. Хоча б один раз в два роки її треба знімати і перевіряти надійність контактів, міняти поліетиленові кульки, що захищають підсилювач від атмосферних опадів і видаляти іржу з її металевих частин.

На жаль, готуючи цю статтю, я ніде не міг отримати підтвердження про те, що "польські" антени сертифіковані в Україні.

Н. П. Власюк, г. Киев.

Який же вихід із ситуації?
Як вирівняти ТВ сигнал в "польської" антени, погасивши сигнал на метрових хвилях і залишивши необхідне посилення на ДМВ?
Коли ж їм можна скористатися?
Як бути?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов