Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Теплі підлоги водяні монтажні схеми в квартирі

  1. Чи потрібно узгоджувати проект з комунальниками?
  2. Ключове питання - укладання труб «теплої підлоги» в міській квартирі
  3. Можливі перешкоди - підйом рівня підлоги і ускладнення конструкції
  4. Вибір матеріалів утеплювачів матів
  5. Вибір труб для «теплої підлоги»
  6. Визначаємося зі схемою укладання контуру
  7. Калькулятор розрахунку довжини труб контуру «теплої підлоги»
  8. Обладнання, необхідне для функціонування «теплої підлоги» в квартирі
  9. Відео: один із способів точного регулювання температури «теплої підлоги»
  10. Відео: приклад пристрою і збірки готового колекторного вузла

Наша сеть партнеров Banwar

Популярність систем опалення, організованих на сучасному принципі підігріву поверхні підлоги, постійно зростає. У багатьох країнах подібна технологія вже стала переважаючою, і «теплі підлоги», витіснивши звичні радіаторні схеми, закладаються в проекти багатоповерхових будівель і монтуються відразу, у міру зведення будівлі. Це пояснюється перевагами такого опалення в плані створення найбільш комфортних умов для проживання або роботи людей - йде рівномірний нагрів знизу вгору з оптимальним розподілом температур і без створення виражених горизонтальних переміщень повітряних мас. Популярність систем опалення, організованих на сучасному принципі підігріву поверхні підлоги, постійно зростає

Теплі підлоги водяні монтажні схеми в квартирі

Такі явні переваги подібної системи опалення змушують задуматися багатьох власників будинків і міських квартир - чи не варто перейти на неї? При розгляді можливих варіантів дуже часто до електричного підігріву підлог ставляться з певним упередженням, що пояснюється високою вартістю електроенергії, і водяний «тепла підлога» явно буде вигравати в плані економічності експлуатації. Це доповнюється ще й тим, що в квартирі вже прокладені труби водяного опалення, і дуже велика спокуса просто підключити до них контури підігріву підлоги. Напевно, це і пояснює той факт, що в топі пошукових запитів в мережі по темах опалення обов'язково є і такий, як «теплі підлоги водяні монтажні схеми в квартирі».

Можливо, вас зацікавить інформація про те, як монтується триходовий клапан для теплої підлоги

Однак, потрібно відразу ж застерегти власника квартири, який бажає перейти на водяне підігрівання полови - далеко не все так просто. Сама по собі система - досить складна і вимагає масштабних робіт. А в умовах багатоповерхової забудови кількість перешкод на шляху до успішної реалізації такого проекту багаторазово зростає. Причому, проблеми ці досить різнобічні - і технологічного характеру, і адміністративного плану.

Проте, при дотриманні певних умов, така можливість є. Але для початку, напевно, слід познайомитися з тими труднощами, які неминуче доведеться долати. Не виключено, що, побачивши перспективу і оцінивши масштаб заходів, які необхідно буде виконати, деяким власниками квартир буде прийнято рішення все ж зупинитися на більш простий в монтажі і безпечної експлуатації системі електричного «теплої підлоги».

Чи потрібно узгоджувати проект з комунальниками?

Зміст статті

У тому випадку, якщо господар квартири передбачає свою систему водяного «теплої підлоги» підключити до існуючої центральної системи опалення, він майже напевно зіткнеться з цілим рядом проблем адміністративного характеру.

Опалення багатоповерхового будинку - це складна розгалужена система, яка заздалегідь прораховувалася фахівцями, і її можливості - не безмежні. При її проектуванні враховувалися потужність котельні або локального теплопункту, діаметри і довжина трубопроводів, ступінь їх утеплення, необхідний натиск і температура теплоносія, схема поквартирною розводки і підключення радіаторів - і багато інших критеріїв. Самостійне внесення будь-яких змін в роботу цієї системи може призвести до дисбалансу, зниження загальної ефективності.

Зрозуміло, що проектування завжди ведеться з необхідним технологічним резервом, і підключення одного - двох контурів теплої підлоги, безумовно, в масштабах системи навряд чи буде помітно. Але, по-перше, шкодують врізати такий тип обігріву, швидше за все, відшукується чимало. А по-друге, те, що малопомітно в обсязі всієї місцевої системи, цілком може відчуватися в масштабі під'їзду або конкретного стояка. Підключення додаткових контурів, які зазвичай мають дуже чималу довжину, може позначитися спадом температури теплоносія в радіаторах сусідів. Напевно, це закінчиться скаргами на роботу теплоенергетикою, а ті, в пошуках причини, обов'язково її знайдуть, і несанкціоноване підключення призведе до серйозних заходів адміністративного впливу.

Вихід один - пройти через процедуру узгодження з керуючою компанією або з постачальниками теплової енергії. А ось чи дадуть вони такий дозвіл - це велике питання.

У кращому становищі в цьому випадку виявляються власники квартир, розташованих в самому кінці опалювального стояка. Наприклад, при нижній подачі це стане верхній поверх, а якщо в стояку теплоносій подається зверху (це трапляється частіше) то дозволом з більшою часткою ймовірності зможуть заручитися жителі квартир першого поверху. Відбір теплової енергії на підігрів підлоги вже ніяк не позначиться на радіаторах сусідів по стояку.

Але це, знову ж таки, зовсім не означає, що інших технічних умов з боку комунальників висунуто не буде. Так, майже напевно з їх боку ходи т т ребованіе по обов'язкове встановлення індивідуального приладу обліку спожитого тепла.

Так, майже напевно з їх боку ходи т т ребованіе по обов'язкове встановлення індивідуального приладу обліку спожитого тепла

При узгодженні підключення потрібно встановити індивідуальний прилад обліку спожитої теплової енергії

Може надійти від комунальників пропозицію організувати свою систему опалення по по луавтономному принципом. В даному варіанті для циркуляції води в трубах «теплої підлоги» не використовуватиметься теплоносій з центральної системи - контур виходить повністю замкнутим. А передача теплової енергії, одержуваної з котельні. Відбувається через спеціальний пристрій - теплообмінник, встановлений на трубі подачі.

Відбір тепла може відбуватися і через теплообмінник

Безумовно, при цьому доведеться встановлювати додаткове обладнання для організації циркуляції теплоносія і запобігання аварійних ситуацій. Крім того, така схема також не рятує господарів від необхідності придбання і монтажу приладу обліку спожитої теплової енергії.

Багатьох проблем можна уникнути, якщо прийняти рішення повністю перевести свою квартиру на автономне опалення. Подібна тенденція набирає популярність - господарі відмовляються від послуг опалення та гарячого водопостачання і встановлюють власний електричний або газовий котел.

Подібна тенденція набирає популярність - господарі відмовляються від послуг опалення та гарячого водопостачання і встановлюють власний електричний або газовий котел

Все більше господарів міських квартир намагаються перейти на повну автономність у питаннях опалення та гарячого водопостачання

Тут теж потрібне узгодження з житлово-експлуатаційними компаніями, але воно вже дещо іншого роду. Але зате власник автономної системи отримує свободу у виборі кількості і типу радіаторів, контурів «теплої підлоги», конвекторів тощо. Приладів обліку тепла в даному варіанті не буде потрібно - оплачуватися буде тільки витрати енергоносія - газу або електрики.

Не можна сказати, що на цьому проблеми власників квартир закінчаться - їх чекає чимало труднощів вже технологічного порядку. Але в се вони тим чи іншим способом все ж можна вирішити.

Ключове питання - укладання труб «теплої підлоги» в міській квартирі

Якщо адміністративний етап успішно пройдено, дозвіл на підключення отримано або забезпечена повна автономність системи опалення та гарячого водопостачання, то пора переходити до поетапного вирішення проблем з укладання контурів «теплої підлоги». Тут потрібно буде визначитися з можливою висотою підйому рівня підлоги, зі способом закриття контурів, з таким розрахунком, щоб не перевищити допустиме навантаження на міжповерхові перекриття. Дуже важливим моментом є якісна термоізоляція створюваної конструкції, надійність і довговічність труб і їх з'єднань. Ну і, звичайно, на цьому етапі належить розібратися з оптимальною схемою укладання, довжиною контурів, кроком їх укладання.

Можливі перешкоди - підйом рівня підлоги і ускладнення конструкції

Перше, що потрібно зробити - це оцінити, наскільки підніметься рівень підлоги в квартирі після монтажу «теплої підлоги», і чи можна в конкретних умовах це дозволити. А зростання товщини неминуче, і складається воно з трьох чинників.

А зростання товщини неминуче, і складається воно з трьох чинників

Орієнтовна схема водяного «теплої підлоги» під стяжкою

  • Нікому не хочеться платити гроші ні за що, і тому доведеться передбачити термоізоляційний бар'єр (поз. 1), який не дас т т еплу витрачатися практично даремно, на прогрів залізобетонних плит міжповерхового перекриття.

Якщо приміщення розташовані над іншою опалювальної квартирою, то зазвичай вистачає шару термоізоляції в 25 ÷ 30 мм пінополістиролу. За найсприятливіших обставин іноді навіть обмежуються рулонних фольгированним утеплювачем (зі спіненого поліетилену) товщиною близько 5 мм. Але от якщо знизу розташувався холодний підвал або неутеплений цоколь, то доведеться використовувати шар термоізоляції в 50 мм, а то і більше.

  • Ефективність роботи «теплої підлоги» забезпечується заливкою стяжки товщиною не менше 50 мм (поз. 2). Шар бетону не тільки що закриваються т т руби контурів (поз. 3), а й стає акумулює і рівномірно розподіляє тепло елементом всієї системи.

Але мало того що стяжка підніме рівень підлоги ще на 50 мм. Значно зростають навантаження на плиту перекриття, і необхідний обов'язково проконсультуватися, чи припустимо це в будинку конкретної серії.

  • І, нарешті, не можна скидати з рахунків і товщину самого фінішного покриття підлоги (поз. 4). Вона, звичайно, не порівняти з товщиною стяжки, але теж міліметрів 10 ÷ 15, а то і більше може додати, особливо якщо укладається товста керамічна плитка на шар клею.

Деяких проблем можна уникнути, застосувавши метод укладання «теплої підлоги» без бетонної стяжки. В цьому випадку для підвищення теплообміну використовуються спеціальні металеві пластини з каналами для укладання труб.

В цьому випадку для підвищення теплообміну використовуються спеціальні металеві пластини з каналами для укладання труб

Теплообменная пластина з каналом для укладки труби

Такі пластини можна розмістити в спеціальні модулі (дерев'яні або з деревного композиту), в утеплювальні мати особливої ​​конструкції, або ж зробити дерев'яну конструкцію підлоги на лагах, так, як показано на малюнку:

Водяний «тепла підлога» на дерев'яній основі без стяжки

Між лагами, встановленими на базовому підставі статі і вирівняними по горизонталі (поз. 1) покладений термоізоляційний матеріал (поз. 2). Зверху набиті дошки (поз. 3) з кроком, що забезпечує укладання теплообмінних металевих пластин (поз. 4). В канали пластин укладаються труби контуру «теплої підлоги» (поз. 5), а потім зверху вся конструкція закривається листами фанери, ОСП, гіпсокартону тощо. (Поз. 6) - це стане основою для укладання фінішного покриття.

Подібний спосіб укладання дещо програє стягуванні в ефективності тепловіддачі. Однак, так можна виграти і дорогоцінні міліметри висоти, і не допустити надмірних навантажень на перекриття.

Але в будь-якому випадку підйому рівня підлоги не уникнути. Значить, слід заздалегідь оцінити можливі рішення і зробити правильний вибір.

Тепер пройдемося по основним комплектуючим для укладання контуру «теплої підлоги» - утеплювальним матів і самих труб.

Вибір матеріалів утеплювачів матів

  • Як вже говорилося, в практично ідеальних умовах (сама будівля і перекриття зокрема вже має високоефективне утеплення, а знизу розташована добре опалювальне приміщення) можуть застосовуватися рулонні матеріали, наприклад, «пенофол».

Рулон фольгованого утеплювача на базі спіненого поліетилену

Укладання контуру в цьому випадку може здійснюватися з підв'язування петель труб до попередньо укладеної армуючої металевої стеку, або із застосуванням спеціальних монтажних рейок з пазами для труб.

  • Якщо потрібно більш якісне утеплення, то застосовують мати з пінополістиролу (найкраще - екструзійного).

Розкладний мат з пінополістиролу з нанесеними лініями розмітки

Такий утеплювач може бути у вигляді окремих плит, але краще придбати спеціальні мати, які розкладаються за типом «гармошки» або «тракторної гусениці». Дуже часто на таких виробах нанесена сітка, яка істотно полегшить процес розмітки і розкладки контуру. Фольгированная поверхню забезпечить відображення тепла в сторону приміщення, підвищивши загальну ефективність термоізоляції.

Фіксація труби на монтажній рейці і за допомогою пластикового хомута

Фіксація труб до таких матюків може проводитися також до армуючої сітки або з застосуванням монтажних рейок, або ж використовуються спеціальні хомути з гарпунними наконечниками, які надійно утримую т т рубу в заданому місці.

  • Однак, найкращим, хоча і недешевим рішенням стане придбання спеціальних профільних матів з пінополістиролу для водяного «теплої підлоги». Розміщення на їх поверхні виступи - бобишки дозволяють швидко і надійно зафіксувати петлі контуру без застосування яких би то ні було додаткових аксесуарів.

Профільний мат з бобишками і з полімерним покриттям

Оптимальний вибір - це профільні мати з полімерним покриттям, що мають замкові виступи (на малюнку показані стрілками). При укладанні виходить цілісна поверхню, що стає відмінною гідроізоляцією. Таким чином, вирішуються відразу три проблеми - утеплення, створення гідроізоляційної перепони і спрощення процесу укладання труб. Крім того, відпадає потреба в додатковому армуванні стяжки - виступаючі бобишки самі по собі виконують цю роль.

У профільному мате добре укладаються і теплообмінні пластини

До речі, такі мати можна використовувати і в тому випадку, якщо прийнято рішення обійтися без стяжки. Теплообмінні пластини встановлюються між бобишками, а в них вже укаливаются труби контуру.

Вибір труб для «теплої підлоги»

У цьому питанні не повинно бути ніяких спрощень - контури монтуються на тривалий термін, ховаються стяжкою і зовнішнім покриттям, тобто необхідно мати гарантію збереження і герметичності труб і їх з'єднань. Будь-яка, навіть незначна протікання може привести до катастрофічних наслідків і масштабного ремонту з обов'язковим розкриттям статі.

Які вимоги пред'являються до контурів труб:

  • Неприпустимі труби, виготовлені за шовного технології.
  • Не можна розташовувати в товщі статі з'єднання труб - контур повинен бути виконаний з однієї цільної бухти. Їсть, правда, винятки - про це буде сказано нижче.
  • Стійкість до корозії, до можливого агресивного хімічного впливу теплоносія, до утворення накипу або вапняних відкладень на внутрішніх стінках. В ідеалі - труби повинні протистояти і кисневої дифузії - багато сучасних моделей передбачають таку функцію.
  • Запас термічної і механічної міцності. Матеріал труб не повинен боятися підвищених температур теплоносія і витримувати тиск не менше 8 ÷ 10 атмосфер.
  • Труби повинні мати гладку внутрішню поверхню - для зниження гідравлічного опору контуру і для того, щоб струм теплоносія по ним не супроводжувався шумом.

Виходячи із зазначених критеріїв, відразу виключаються сталеві труби ВГП - вони шовні, і їх неможливо застосувати без створення стиків.

Напевно, велика спокуса використовувати поліпропіленові труби, так як вони недорогі, прості в монтажі. Однак в нашому випадку їх застосовувати не можна. Тепла підлога з поліпропіленовий труб - не найкращий варіант. По-перше, у них виражено великий коефіцієнт лінійного розширення при нагріванні. А по-друге збірка контуру зажадає дуже великого числа зварних з'єднань. Хоча якісно проварені стики поліпропілену відрізняються високою надійністю, в цих місцях можливі звуження умовного проходу, скупчення твердих опадів, та й самі численні прямокутні повороти ведуть до різкого зростання гідравлічного опору, що в контурах теплої підлоги неприпустимо.

Отже, вибір можна зробити з наступних різновидів труб:

  • Труби із зшитого поліетилену РЕ-Х

Спеціальна обробка поліетилену, що має лінійну молекулярну структуру, створює численні поперечні зв'язку ( «зшивання», що прийде матеріалу абсолютно нові якості. Труби з такого зшитого поліетилену відрізняються відміною гнучкістю і міцність, з легкістю витримують перепади температур, не бояться замерзання.

Труби з такого зшитого поліетилену відрізняються відміною гнучкістю і міцність, з легкістю витримують перепади температур, не бояться замерзання

Бухта труби із зшитого поліетилену РЕ-Ха

Найкращі експлуатаційні показники - у матеріалу з маркуванням РЕ-Ха - ступінь зшивання у них найвища, до 90%. А якщо вони доповнені ще й спеціальним шаром, що виключає кисневу дифузію, то це - ще краще.

Крім того, можна придбати труби з найбільш інноваційного полімеру - РЕ - RT, в якому позитивні гідності зшитого поліетилену, особливо в частині термічної стійкості, виражені ще глибше.

  • металопластикові труби

Неначе спеціально створені для «теплої підлоги» - легкі, мають хорошу тепловіддачу, дозволяють укладати складні контури з вигинами (при дотриманні технології). Однак, при їх виборі слід проявляти обережність - вже дуже багато на ринку низькопробного товару, що не витримує високих температур і стрибків тиску.

Однак, при їх виборі слід проявляти обережність - вже дуже багато на ринку низькопробного товару, що не витримує високих температур і стрибків тиску

Металопластикові труби

Крім того, шар алюмінію може бути вельми нестійкий до кисневої корозії, а це веде до розшарування труби і втратою нею своїх якостей. Тому, якщо вибираються металопластикові труби, то слід звертати увагу і на матеріал виготовлення зовнішнього і внутрішнього шару, і, бажано, на на відмінність кисневого бар'єру.

Завжди звертайте увагу на якість металопластикової труби

Оптимальним варіантом бачиться труба з РЕ-Х-поліетиленом зовні і всередині, і шаром алюмінію, звареного за спеціальною технологією.

За ступенем тепловіддачі і по довговічності експлуатації таких трубах, напевно, суперників немає.

За ступенем тепловіддачі і по довговічності експлуатації таких трубах, напевно, суперників немає

Укладений контур з мідної труби

Пластичність металу дозволяє виконувати контури будь-якого рівня складності. Мідь не боїться корозії, гідроударів, критичних температур. Єдине, що зупиняє її масове використання - дуже висока ціна.

  • Нержавіючі гнучкі гофровані труби

Ще один сучасний підхід - застосування гофрованих нержавіючих труб. Їх висока гнучкість - відмінна якість для укладання контуру, а стійкість до корозії, посилена ще й внутрішнім полімерним покриттям, гарантує довговічність експлуатації.

Їх висока гнучкість - відмінна якість для укладання контуру, а стійкість до корозії, посилена ще й внутрішнім полімерним покриттям, гарантує довговічність експлуатації

Відмінно себе показують сучасні гофровані труби з нержавіючої сталі

Крім того - е то те саме єдине виключення з правил, що дозволяє робити стикові з'єднання під поверхнею підлоги - це забезпечується високою надійністю штатних фітингів. І, незважаючи на те, що максимальна довжина в бухті - 50 м, їх сміливо можна використовувати для укладання і більш довгих контурів.

Єдиний недолік у використанні такого матеріалу - дуже висока ціна.

Визначаємося зі схемою укладання контуру

Щоб водяний «тепла підлога» в квартирі був дійсно ефективний, необхідно дотримуватися певних правил укладання його контурів.

  • Існують дві основні схеми укладання - це «змійка» або «равлик». Але вони можуть поєднуватися і комбінуватися в різних варіаціях. Базові схеми представлені на малюнку:

Базові схеми укладання контурів

а - «равлик». Вважається найбільш доцільною з точки зору рівномірного розподілу тепла. Відрізняється більш складним процесом укладання.

б - «змійка». У монтажі простіше, але має виражений недолік - тепло распредеяется зонально.

в - варіація «змійки» з подвійним заходом. Розподіл тепла по площі більш рівномірний, але є виражені смуги.

  • Щоб не допустити непотрібного витрати тепла на прогрів стінових конструкцій, контури укладаються на відстані не ближче 300 мм до них.
  • Один з визначальних параметрів контуру - крок його укладання, тобто відстань між сусідніми трубами в петлі. Зазвичай це значення лежить в діапазоні від 80 мм (менше зробити неможливо, тому що не дозволить радіус вигину труб) і до 300 мм (більше не роблять, тому що з'являється «ефект зебри» - виражені смуги теплого і холодного покриття).

Крок укладання багато в чому залежить від того, як планується використовувати «тепла підлога» - чи буде він єдиним джерелом тепла, або повинен працювати у взаємозв'язку з радіаторами. Крім того, для житлових комна т т ребуется температура нагріву поверхні до 29 ° С (якщо в якості фінішного покриття використовується натуральне дерево або паркет - до 27 ° С), тоді як у ванній. на кухні, в санвузлі, оброблених керамічною плиткою, в передпокої вона становить вже 33 ° С.

  • Радіатори опалення не дарма встановлюють близько віконних прорізів - вони створюють своєрідну завісу, мінімізуючи втрати тепла. Це також потрібно врахувати при складанні схеми «теплої підлоги» - передбачити більш щільну укладку в областях з максимальними тепловтратами - біля вікон і вздовж зовнішніх стін. І тут може бути дуже велика кількість варіацій «малюнків» контуру.

Схему укладання найкраще відразу в масштабі зображати на кресленні - схемою. Це стане і підмогою в процесі монтажу контуру, і дозволить заздалегідь розрахувати необхідну кількість труб.

Довжину контуру можна обчислити з використанням формули:

L = k × Sy / Hy

L - довжина контуру на певній ділянці.

Sy - площа ділянки.

Hy - крок укладання труб на ділянці.

k - коефіцієнт, що враховує вигини трубопроводу.

Таким чином, якщо по всій площі приміщення крок укладання рівномірний, то розрахунок проводиться разом для всього контуру. Якщо ж є виділені ділянки з ущільненої укладанням, то розраховують довжину труби для кожного, а потім підсумовують.

Для полегшення завдання, можна скористатися калькулятором, розміщеним нижче:

Калькулятор розрахунку довжини труб контуру «теплої підлоги»

Перейти до розрахунків

До отриманого значення обов'язково додають прямі ділянки подачі і обратки, а також необхідні «монтажні кінці» для підключення до колектора.

  • Слід пам'ятати, что контуру не может буті БЕЗМЕЖНИЙ. Гідравлічний Опір может стать вищє напору теплоносія, и контур просто «закріється». Так, якщо використовується труба Ду16, то слід обмежитися довжиною 70 - 80 м (оптимально - до 60м), при Ду20 - не більше 100 м (80 м). Якщо в результаті розрахунків вийде, що необхідний контур більшої довжини, доведеться розділяти його на два, з окремим підключенням кожного до колектора. При цьому бажано домогтися приблизно рівної довжини обох - допустима різниця - не більше 20%.

При цьому, якщо планується заливка «теплої підлоги» стяжкою, між різними контурами обов'язково робиться технологічний розрив покриття з установкою в нього такого матеріалу, як демпферна стрічка для стяжки . Така ж стрічка, для компенсації температурних розширень, повинна бути прокладена і уздовж стін по всьому периметру приміщення.

Обладнання, необхідне для функціонування «теплої підлоги» в квартирі

Наївно вважати, що укладання контурів труб вже вирішує всі проблеми - мовляв, залишилося підключити їх до подачі і обратки, і все відразу почне працювати. Нічого подібного - працездатність такої системи буде під великим питанням. Крім того, необхідно вирішити і ряд інших технологічних проблем:

  • Рідина завжди обере шлях найменшого гідравлічного опору, і щоб змусити її циркулювати по довгому трубному контуру, буде потрібно установка спеціального обладнання - насосного вузла.
  • Обов'язково потрібні пристрої для випуску накопичується повітря, щоб уникнути газових пробок.
  • Створюваний тиск в системі має бути вирівняним, щоб забезпечити циркуляцію теплоносія з максимально ефективною тепловіддачею, без застоїв і з виключенням ймовірності гідравлічних ударів.
  • Рівень температур в радіаторах опалення і в контурах «теплої підлоги» - абсолютно різний. Якщо в центральній системі нагрівання може досягати 80 градусів, то для підігріву підлоги це абсолютно неприпустимо. Такі температури і створять некомфортну обстановку в приміщенні, і деструктивно позначаться на стані стяжки утеплювача, приведуть до деформації підлогового покриття.

Зазвичай температура теплоносія в контурах «теплої підлоги» підтримується в межах 35 ÷ 40, максимум 50 ° С. Таким чином, потрібна установка спеціального вузла, який буде змішувати теплоносій з подачі і «обратки» для досягнення необхідного рівня нагрівання поверхні підлоги.

Таким чином, потрібна установка спеціального вузла, який буде змішувати теплоносій з подачі і «обратки» для досягнення необхідного рівня нагрівання поверхні підлоги

Схема змішування гарячого і охолодженого потоків теплоносія в простому триходовому крані

  • Теплоносій в системі повинен бути чистим, тому не завадить установка відповідних фільтрів, особливо якщо використовується вода з центральної системи опалення.
  • Щоб візуально контролювати параметри роботи системи - тиск в контурі і рівень температури, будуть потрібні відповідні прилади, манометр і термометр.
  • Система повинна бути безпечною в експлуатації - без дотримання цієї умови дозволу на її установку просто не буде отримано. Крім того, якщо планується підключення до центральних стояків, то створювані «теплі підлоги» ні в якій мірі не повинні перешкоджати штатній роботі системи опалення всього будинку.

До речі, при такому підході ніхто і не так ст ін оявлять зайву самостійність. Швидше за все, буде запропонована одна з типових схем під'єднання до центральної системи. Наприклад, така, як показу на на малюнку:

Наприклад, така, як показу на на малюнку:

Одна з типових схем підключення «теплої підлоги» до розведення опалювальної системи

Це - якраз той варіант, про який вже згадувалося - квартира розташована останньої по стояку подачі опалення в під'їзді.

На вході в виділену систему встановлений впускний вентиль (поз. 1) на схемі не показаний, але рекомендується тут же розташувати і «косою» фільтр-грязевик, щоб не допустити потрапляння нечистого теплоносія в розподільчий обладнання і в самі контуру «теплої підлоги».

На виході з системи встановлюється зворотний клапан (поз. 2) і запірний вентиль.

Температура теплоносія в контурах «теплої підлоги» в даному випадку встановлюється триходовим краном (поз. 3). Це може бути прилад з ручною установкою необхідного рівня змішання, або ж більш сучасний - з сервоприводом, які отримують керуючий сигнал від термодатчика на вході в подає колектор (показано зеленим пунктиром).

Це може бути прилад з ручною установкою необхідного рівня змішання, або ж більш сучасний - з сервоприводом, які отримують керуючий сигнал від термодатчика на вході в подає колектор (показано зеленим пунктиром)

Триходові крани - з ручним керуванням (зліва), і оснащений сервоприводом

Для забезпечення циркуляції встановлюється насос (поз. 4), який повинен за своєю продуктивністю і створюваному напору відповідати сумарними показниками всіх контурів, підключених до колектора.

На байпасе між колекторами встановлений перепускний клапан (поз. 5), що вирівнює, при необхідності, перепади тиску до необхідного значення.

На самих колекторах обов'язково повинні бути воздухоотводчики (поз. 6) і спускні крани (поз. 7)

У тому випадку, якщо система теплої підлоги підключається безпосередньо до обох трубах - і до високотемпературної подачі, і до обратке (це в основному буває при повністю автономну систему опалення квартири, або ж при отриманні відповідного дозволу на врізку в центральну), то тут можуть застосовуватися інші монтажні схеми:

Схема підключення Особливості схеми Схема підключення Особливості схеми   Використовується двухходовой кран (поз Використовується двухходовой кран (поз. 2). Мікшування не відбувається, і регулювання йде тільки за рівнем напору і, відповідно, швидкості тепловіддачі теплоносія.
Загальне налаштування, крім того, робиться за допомогою балансувальних вентилів на байпасе (поз. 3) і на звороті (поз. 4). Пропускний клапан (поз. 5) забезпечує необхідний для нормальної циркуляції перепад тиску.
Схема - далека від досконалості, досить складна в точної балансуванню.
Пунктир тут і далі - сигнальний кабель від термодатчика до регулюючого пристрою, оснащеного сервоприводом. Дуже схожий варіант, але прямої байпас без перепускного клапана (поз. 8) встановлено безпосередньо між подає і зворотним колектором. Балансувальні вентилі відсутні, але зате на обратке встановлений триходовий кран (поз. 11), який перенаправляє необхідний потік вже охолодженого теплоносія в лінію подачі.
Схема проста і досить ефективна, але якість мікшування в ній «кульгає». При такому розміщенні триходового крана (поз. 9) забезпечується повне, якісне змішення гарячого і охолодженого потоків ще до входу в вузол забезпечення циркуляції. Найбільш точну настройку дає використання четирёхходового крана (поз. 10) з ручним або електромеханічним управлінням.
Тонкої регулюванню піддаються і температура теплоносія в контурах «теплої підлоги», і рівень тиску. Цей тип підключення вже згадувався на початку статті - через теплообмінник (поз. 14).
Встановлено двухходовой кран і два регулювальних вентиля.
Але є одна важлива відмінність від всіх раніше розглянутих схем - обов'язкова наявність окремого розширювального бака (поз. 13) і власної «групи безпеки, (поз. 12) в якій найважливіша роль відведена запобіжного клапана.

Розширювальний бак і «група безпеки» обов'язкові, якщо передача нагріву йде через теплообмінник

Можливо, вас зацікавить інформація про те, як працює труба-перемичка, або байпас що це

Якщо передбачається підключення декількох контурів теплої підлоги, то необхідно передбачити ще їх взаємну балансування. Якщо щось не дотримати, то теплоносій знайде собі шлях найменшого гідравлічного опору, а в інших контурах циркуляція або буде неприпустимо малою, або, взагалі, перерветься. Витримати ідеально рівну довжину контурів - практично нереально, значить, потрібно додаткове регулювання.

Відео: один із способів точного регулювання температури «теплої підлоги»

Для цього на кожен їх виходів і входів гребінки колектора встановлюють крани - з їх допомогою можна буде виконати взаємну балансування. Крім того, ці крани дозволять локально відключать контуру при непотрібності їх використання або для проведення профілактичних або ремонтних робіт, не порушуючи працездатності решти системи.

Крім того, ці крани дозволять локально відключать контуру при непотрібності їх використання або для проведення профілактичних або ремонтних робіт, не порушуючи працездатності решти системи

Розподільчий колекторний вузол з термостатами на кожному підключеному контурі

Ще краще, якщо на кожен з контурів, підключених до колектора, буде стояти власний термостат. Так простіше буде домагатися точно установки температури по різних приміщеннях.

Як приклад, на малюнку показана схема роботи однієї з різновидів колекторно-регулювальних вузлів.

Як приклад, на малюнку показана схема роботи однієї з різновидів колекторно-регулювальних вузлів

Схематично - робота колекторного вузла

Чи варто займатися складанням такого вузла самостійно? В принципі, всі комплектуючі до нього знайти цілком можливо, а при належному досвіді в сантехнічних монтажних роботах і збірка не представляється непереборною перешкодою. Однак, все ж краще придбати готовий колекторний шафа - в його конструкції важливий як кожен окремий елемент, так і їх відповідність один одному.

У салоні можна підібрати готовий колекторний вузол під будь-яку схему розкладки «теплої підлоги»

В асортименті спеціалізованих магазинів можна відшукати необхідну модель, розраховану як на невелику площу обігріву з двома - трьома контурами «теплої підлоги», так і здатну взяти на себе розподіл і регулювання безлічі контурів, прокладених на великих площах великої квартири або будинку.

Відео: приклад пристрою і збірки готового колекторного вузла

Установку колекторного шафи, розрахованого на кілька контурів, зазвичай планують так, щоб мінімізувати довгі ділянки подачі. Тобто краще всього буде цін тр кв артіріт.

Отже, в публікації були розглянуті основні схеми монтажу теплої підлоги в квартирі. При виборі конкретного типу і прорахунку параметрів системи найкраще звернутися до кваліфікованого фахівця - помилки в такій справі дуже серйозно позначаються на якості обігріву і дуже непросто усуваються.

Чи потрібно узгоджувати проект з комунальниками?
Чи потрібно узгоджувати проект з комунальниками?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов