Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Теплоносій для системи опалення - вода або антифриз?

  1. Теплоносій - вода
  2. недоліки:
  3. Теплоносій - антифриз
  4. Антифризи на основі етилового спирту
  5. Антифризи на основі етиленгліколю
  6. Антифризи на основі пропіленгліколю
  7. Правила застосування антіфрізів

Наша сеть партнеров Banwar

Досить суворий російський клімат передбачає користування опаленням більше 6 місяців в році. Якість його функціонування опалювальної системи безпосередньо залежить від характеристик теплоносія. Однією з найболючіших проблем, як у власників опалювальних систем приватного будинку, так і у фахівців, які займаються монтажем, налаштуванням і технічним обслуговуванням даних установок, є з'ясування питання, що краще для опалення: вода або антифриз.
Досить суворий російський клімат передбачає користування опаленням більше 6 місяців в році Яким же повинен бути ідеальний теплоносій? Можна сказати коротко що такого теплоносія немає ...
Що краще заливати в систему опалення залежить від конкретних умов експлуатації, котельного обладнання, теплообмінників, насосного обладнання та т. Д. Проблема захисту систем опалення від розморожування виникає щорічно з настанням холодів в Росії.

Для того, щоб ці системи працювали безвідмовно в будь-який час року, необхідно використання таких теплоносіїв, які забезпечували б не тільки обігрів приміщення, а й володіли такими властивостями як:

  • низькою температурою замерзання,
  • високою теплопровідністю і теплоємністю,
  • низької корозійної активністю по відношенню до конструкційних матеріалів,
  • здатністю працювати без утворення накипу,
  • інертністю по відношенню до матеріалів ущільнювачів,
  • стабільністю в процесі експлуатації.

Будь-який з існуючих сьогодні теплоносіїв справно виконує свої функції лише в певному температурному діапазоні, вихід за рамки якого призводить до різких змін його якісних характеристик. З позиції безпеки теплоносій повинен мати певні (безпечні) характеристики по токсичності, температурі спалаху рідини і спалаху її парів. І останнє - рідина, яка використовується в якості теплоносія, не повинна обходитися занадто дорого або ж, у разі високої вартості, тривалий строк не міняти якісних характеристик і обсягу під час роботи в опалювальній системі.

Теплоносій - вода

Вода - найдешевший, доступний і екологічно безпечний теплоносій, випадковий витік з системи опалення не створить проблем для здоров'я домочадців. І в разі такого витоку відновити вихідний обсяг води в системі опалення дуже просто - потрібно лише долити необхідну кількість літрів у відкритий розширювальний бачок опалювальної системи.

недоліки:

  • вода утворює накип і зменшує тепловіддачу, внаслідок чого - збільшуються енерговитрати;
  • вода неминуче призводить опалювальний контур до корозії;
  • в разі відключення електрики або падіння тиску газу, при мінусовій температурі на вулиці, вода, маючи властивості, розширюватися при замерзанні, просто виведе з ладу систему обігріву Вашого будинку, розірвавши опалювальні труби;
  • не можна залишити без нагляду будинок в зимовий період, навіть при непередбачених обставин, щоб уникнути замерзання води (два-три дні і дорога заміна опалювальних труб забезпечена);
  • воду необхідно міняти як мінімум раз на рік на відміну від 5-річного терміну служби антифризу.

Вода - це єдина природна рідина, що розширюється і при нагріванні і при охолодженні.
Вода в своєму хімічному складі має багато різних домішок заліза, хлору, солей, в зв'язку, з чим при нагріванні відбувається висолювання на стінках труб, на поверхнях теплообмінників, нагрівальних елементах, що є причиною погіршення тепловіддачі а нагрівальні елементи можуть вийти з ладу через перегріву.
Найпростіший спосіб пом'якшення води добре відомий кожному - термічний (кип'ятіння), з використанням металевої ємності без кришки. В процесі термічної обробки частина солей відкладеться на дні ємності, з обсягу води буде видалений вуглекислий газ. Недолік термічного методу в тому, що таким способом усунути з води можна лише нестійкі гідрокарбонати магнію і кальцію, а їх стійкі сполуки при цьому збережуться.
Хімічний або реагентний метод більш ефективний, він дозволяє перевести містяться у воді солі в нерозчинний стан. Для його здійснення використовуються гашене вапно, кальцинована сода або ортофосфат натрію, але в даному випадку необхідно знати точне дозування реагентів.
У всіх інструкціях по експлуатації, рекомендаціях виробників і довідниках для монтажників одноголосно стверджується, що опалювальні конструкції призначені для використання в них стандартного теплоносія - дистильованої води, в ній повністю відсутні будь-які домішки, але є і недоліки - доведеться витратитися на покупку. Перед заливанням в систему опалення дистильованої води, необхідно ретельно промити опалювальні прилади звичайною водою. Бажано, щоб в дистильовану воду були додані спеціальні присадки, які сприяють «продовженню життя» системі опалення. Врахуйте, що то при температурі нижче 0 ° С вона замерзне, розшириться і завдасть непоправної шкоди опалювальній системі, тому практичніше і правильніше використовувати антифриз. Не забувайте про те, що це повинен бути не автомобільний тосол, трансформаторне масло або етиловий спирт, а антифриз, спеціально розроблений для систем опалення. Більш того, не можна забувати, що антифриз повинен бути пожежобезпечними і не містити в своєму складі добавок, взаємодіючих з металом обладнання і не допущені до застосування в житлових приміщеннях.

Теплоносій - антифриз

Антифриз, володіючи значно більш низькою температурою замерзання, ніж вода, здатний спокійно переносити російські зими. Він надійно оберігає установку від раптових відключень енергоносія (якщо в будинку не стане газу, то рідина в казані і трубах не замерзне), а також завдяки унікальним присадкам в своєму складі запобігає процесам утворення накипу і іржі. Для нашого клімату і експлуатаційних реалій антифриз, поза всяким сумнівом, є ідеальним варіантом для заправки в систему опалення.
Антифриз є сумішшю води, основного компонента (етиленгліколю або пропіленгліколю) і цільових добавок.

Для того щоб знизити корозійні властивості теплоносіїв використовують спеціальні інгібітори корозії Для того щоб знизити корозійні властивості теплоносіїв використовують спеціальні інгібітори корозії. Інгібітори - це спеціальні хімічні речовини, які гальмують хімічні процеси корозії, окислення і полімеризації. Крім того, додають інгібітори накипоутворення, запобігання набухання і розчинення гумових ущільнювачів систем опалення, запобігання піноутворення і т.д. Незамерзайки НЕ твердіють до певних низьких температур, в разі затвердіння - Не розширюються як і вода і не руйнують елементи опалювальної системи, а перетворюються в гелеобразную масу, обсяг якої не змінюється. Іншими словами, якщо температура замерзлого антифризу буде підвищена, то він повернеться з гелеобразного в рідкий стан без будь-яких наслідків для опалювального контуру.
У Росії випускають антифризи, розраховані на дві гранично низькі температури - до -65 ° С і до -30 ° С. При необхідності можна змінити концентрацію насиченого складу до бажаного, з пропорції одна частина дистильованої води на дві частини антифризу (наприклад, якщо літр антифризу першого типу, розрахованого на більш низьку температуру, розбавити 0,5 л води, то такий склад буде працювати до - 30 ° С). Хімічний склад антифризів розрахований на 10 сезонів опалення або 5 років експлуатації, після чого вони весь обсяг незамерзайки потрібно замінити.

Однак на цьому переваги і закінчуються, і починаються численні недоліки:

  • У робочому діапазоні температур теплоємність побутового антифризу на 10-15% нижче, ніж у води, отже, він гірше накопичує і віддає тепло. Для споживача це означає необхідність придбання більш потужних (а значить, і більш дорогих) радіаторів для системи опалення.
  • В'язкість у антифризу також в 4-5 разів вище, ніж у води, значить, змусити його циркулювати в системі опалення буде складніше (розрахункова витрата циркуляційного насоса слід приймати приблизно на 10% більше, а розрахунковий напір - на 60% вище). І коефіцієнт теплового розширення у нього більше, ніж у води, тому щоб уникнути проблеми "завоздушіванія" відкритої системи доведеться, можливо, встановити розширювальний бак більшого об'єму. Саме тому фахівці в один голос твердять: якщо в системі передбачається використовувати антифриз, її спочатку треба "вважати" саме на нього - спонтанна заміна води іншим теплоносієм чревата великими неприємностями.
  • Крім того, антифриз не можна перегрівати, оскільки це призводить до незворотних змін в його хімічному складі і, як наслідок, до втрати початкових фізичних властивостей.
  • І агресивний антифриз, як то кажуть, не в міру - не виносить контакту з оцинкованими поверхнями (хімічна реакція, що виникає в результаті такого сусідства, не тільки змінює складу антифризу, а й викликає утворення надзвичайно об'ємистого осаду, який здатний блокувати роботу системи) і запросто може "з'їсти" звичайні гумові прокладки, які в "водяний" системі опалення прослужили б досить довго (недарма всі порядні виробники радіаторів використовують в своїх виробах прокладки з хімічно стійких матері лов - паронита і т. п.)
  • Далеко не всі вони екологічні.
  • В процесі циркулювання по системі за певних умов вспеніваются, що викликає деякі обмеження можливостей балансування системи опалення і регулювання комфортного режиму за допомогою термостатів.
  • Необхідність тримати постійний запас антифризу на випадок, якщо знадобиться додати його в систему (наприклад, при витоку).

Антифризи на основі етилового спирту

Росіяни дуже винахідливі в цьому плані і часто для приготування незамерзайки використовують суміші етилового спирту з водою, в яких відсоток спирту коливається між 40 і 55%. Все б добре: і температура кристалізації відбувається при мінус тридцяти градусах, і екологічно і безпечно, але ... Такі суміші рекомендується застосовувати виключно в закритих опалювальних системах з примусовою циркуляцією теплоносія. Справа в тому, що спирт - це високолетких речовина і буде дуже швидко випаровуватися з суміші, його концентрація згодом знизиться і суміш просто перестане бути антифризом з усіма наслідками, що випливають звідси сумними наслідками. Та й кипить етиловий спирт при 90 градусах, що не зовсім підходить для стандартних систем. Це особливо важливо в системах опалення з керуючою автоматикою (наприклад: термостати SALUS , автоматика для управління водяним теплою підлогою SALUS ), Яка підтримує температуру в приміщенні шляхом визначення температури повітря, а не температури теплоносія.

Антифризи на основі етиленгліколю

Для побутових потреб, тобто для систем опалення приватних будинків, виробляються антифризи на основі етиленгліколю (моноетиленгліколю) і пропіленгліколю, велика частина яких пропонують в Росії - виготовлена ​​на основі етиленгліколю. Це токсична речовина, яка вкрай небезпечно для людини і його потрапляння на шкіру або тим більше в організм людини, абсолютно небажано.

Якщо температура замерзання антифризу становить -30 ° С, то концентрація етиленгліколю в такому розчині складає приблизно 44%. При температурі замерзання -65 ° С концентрація становить досягає 65%, (решта 4% - добавки-інгібітори). Цей продукт, що вважається оптимальним по теплотехнічних характеристиках, ніколи не розшаровується, не замерзає до температури -65 ...- 70 ° С, а етиленгліколь з нього практично не випаровується. Але ж для виконання своєї основної функції (перенесення тепла) антифриз повинен не тільки мати задовільну теплопровідність, але і не кипіти в діапазоні робочих температур, не пінитися, бути хімічно стабільним (неутворювати відкладень на поверхні системи) і не руйнувати конструкційні матеріали. Ці завдання йому допомагають вирішити різні присадки: інгібітори корозії металів, антівспенівателі і т. Д., Які становлять близько 4% ваги розчину.
Використання антифризу на основі етиленгліколю небажано в двоконтурних системах опалення, коли існує можливість підмішування теплоносія з контуру опалення в контур водопостачання, а також у відкритих системах опалення (з відкритим розширювальним баком), де можливо випаровування теплоносія. Склади на основі першого виду більше поширені і коштують дешевше, ніж засновані на дорогому пропіленгліколь, однак вони досить отруйні. Робота з антифризами, що містять етиленгліколь, вимагає обов'язкового захисту шкіри, органів дихання та зору. Етиленгліколь, що входить до складу антифризу, при попаданні в організм людини стає "отрутою" (належить до третьої групи небезпеки), смертельною дозою для дорослого може стати одноразовий "прийом" всього 100 мл цієї речовини. Ось чому антифризи на такій основі рекомендовані для застосування виключно (!) В закритих системах опалення (з закритим розширювальним баком).
Ще одним недоліком таких складів є те, що антифризи на основі етиленгліколю особливо чутливо ставляться до перегріву - при будь-якому, навіть короткочасному підйомі температури вище межі, встановленої виробником для даної марки незамерзайки, відбувається його термічний розклад, утворюються нерозчинний осад і кислоти. Осад, в разі його попадання на поверхні нагрівальних елементів, утворює нагар, що погіршує теплообмін на місцевому рівні і викликає перегрів з повторним утворенням осаду і т.д. Освічені в результаті розкладання етиленгліколю кислоти вступають в хімічну реакцію з конструкційними металами системи опалення, викликаючи множинні осередки корозії. В результаті розкладання присадок різко знижуються захисні властивості теплоносія, раніше забезпечуються їм для матеріалу ущільнювачів рознімних з'єднань, а при високій плинності це негайно викличе текти. Крім того, перегрів підвищує піноутворення антифризу, що, в свою чергу, додасть в систему опалення повітря. За описаним причин потрібно ретельно контролювати температуру нагрівання котлів і опалювальної системи, однак не всі моделі котлів це допускають.

Антифризи на основі пропіленгліколю

Менш небезпечні для життя і здоров'я людини. Важливо пам'ятати про те, що в складі такого антифризу повинні бути спеціальні присадки, що враховують те, що ущільнення в системі опалення можуть бути виконані з різних металів, які можуть руйнуватися в результаті застосування невідповідного для них компонента. Вкрай актуальними присадки, які знижують піноутворення, перешкоджають процесу окислення при попаданні в систему опалення кисню і т.д. При цьому не повинно бути інгібіторів, які роблять полімерні матеріали крихкими.

Незамерзайки з пропіленгліколем дозволено використовувати в двоконтурних котлах, тому що їх випадкове проникнення в питну воду, так само, як і протікання в місцях рознімних з'єднань, не принесуть шкоди людям. Пропіленгліколевої теплоносії, крім загальних таких же позитивних характеристик, як у етіленгліколевих, всередині системи опалення надають ефект змащення, знижують гідродинамічний опір і полегшують роботу насосів вторинного контуру. Теплопередача пропіленгліколевої антифризів вище, ніж у етіленгліколевих. Ось їх-то і можна сміливо застосовувати у відкритих системах. Правда є і мінуси - обходяться вони в 2-2,5 рази дорожче, ніж Етіленгліколевие.

Правила застосування антіфрізів

  • Перед придбанням опалювальний котла Переконайся, что виробник допускає его роботу в системе опалення з данімі антифризом, інакше заводська гарантія на котел знову не діятіме.
  • Сильно концентрованій антифриз часто розбавляють водою. Для Отримання антифризу з температурою замерзання -30 ° С до двох частин антифризу слід додаваті одну часть дістільованої води. Для Досягнення температури замерзання -20 ° С антифриз змішують навпіл з водою. Чи не можна забуваті про ті, что для розведення антифризу НЕ слід використовуват першу-ліпшу воду - вона обов'язково винна буті м'якою.
  • При побудові системи опалення НЕ застосовуваті оцінковані труби и фітинги.
  • Опалювальний котел знову не винен нагріваті теплоносій до температур, что перевіщують + 70 ° С (це гранична температура нагріву будь-которого антифризу, вищє нагріваті нельзя з Огляду на високий температурного Розширення, властівого теплоносія цієї групи).
  • Оснастіті систему більш потужного ціркуляційнім насосом, чем Який знадобівся б для водяного опалення.
  • Встановити більш місткій розшірювальніх бак, ОБСЯГИ которого перевіщує необхідній для водяного теплоносія як мінімум удвічі.
  • В системе опалення використовуват труби Свідомо БІЛЬШОГО діаметру и об'ємні радіатори.
  • Чи не встановлюваті автоматичні воздухоотводчики - только ручні (например - крани Маєвського).
  • Розумні з'єднання ущільнювати прокладками тільки з хімічно стійкої гуми, паронітовимі або тефлоновим. Можна використовувати лляну підмотування разом з герметиком, стійким до етиленгліколю (в разі використання антифризу на його основі).
  • Використовувати прокладки ущільнювачів тільки з хімічно стійких матеріалів у всіх роз'ємних з'єднаннях. При покупці чавунних радіаторів необхідно розібрати їх на секції і замінити існуючі гумові прокладки на паронітові або тефлонові.
  • Перед кожною повною заливкою в систему антифризу обов'язково промити її водою (котел теж) - виробники незамерзаек рекомендують повністю замінювати їх в опалювальній системі кожні 2-3 роки;
  • не слід ставити холодного котла відразу високу температуру нагрівання теплоносія-антифризу, потрібно піднімати температуру поступово, даючи час теплоносія на розігрів (у незамерзаек менша теплоємність, ніж у води).
  • Взимку, при відключенні двоконтурного котла в системі з антифризом на тривалий термін, не забудьте злити воду з контуру гарячого водопостачання, тому що вона може замерзнути і пошкодити труби контуру.

Як вибрати оптимальний теплоносій?

Якщо температура в системі опалення в холодний сезон не буде знижуватися нижче + 5 ° С, то оптимальний теплоносій для такої системи - вода, зі складу якої по максимуму виведені з'єднання солей. Якщо ж існує ймовірність падіння температури до мінусових значень, то в цьому випадку необхідний тільки антифриз. Зрозуміло, можна зливати воду із системи, що убезпечить її від пошкоджень при заморозках, проте в цьому випадку контур заповнить повітря, який різко прискорить корозійні процеси в умовах високої вологості. При виборі антифризу потрібно детально вивчити його характеристики, в числі яких:

  • допустима гранично низька температура;
  • склад присадок і їх призначення;
  • які взаємодії з елементами опалювальної системи (з чорного та кольорових металів, чавуну, пластику, гуми і т.д.) може відбутися при його використанні;
  • тривалість терміну використання в системі без заміни;
  • безпеку для людського здоров'я і екології (його ж доведеться кудись зливати).

На нашу думку найкращим вибором буде незамерзайка на основі пропіленгліколю.

Фахівці компанії "Термогород" Москва допоможуть Вам правильно підібрати, купити, а також змонтувати систему опалення, знайдуть прийнятне рішення по ціні. Задавайте будь-які Ваші запитання, консультація по телефону абсолютно безкоштовна, або скористайтеся формою "Зворотній зв'язок"
Ви залишитеся задоволені, співпрацюючи з нами!

Яким же повинен бути ідеальний теплоносій?
Як вибрати оптимальний теплоносій?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов