Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Теплова гармата своїми руками - газова, електрична, на солярці і інші варіанти зі схемами

  1. Призначення і принцип дії теплової гармати
  2. Види теплових гармат
  3. Таблиця: порівняння теплових гармат з різними способами нагріву
  4. З яких елементів складається теплова гармата
  5. Розрахунок потужності приладу
  6. Таблиця: залежність необхідної потужності гармати від площі приміщення
  7. Варіанти виготовлення своїми руками
  8. Як зробити електричну теплову гармату
  9. Відео: саморобна електрична теплова гармата
  10. Виготовлення газової теплової гармати
  11. Відео: газова теплова гармата й непрямого нагрівання своїми руками
  12. Відео: збірка дизельної теплової гармати своїми руками
  13. Відео: саморобна теплова гармата на дровах
  14. Особливості ЕКСПЛУАТАЦІЇ та догляд

Наша сеть партнеров Banwar

Теплова гармата багатьом обивателям здається екзотичним приладом, але насправді цей вид опалювачів вже сильно поширений. Невеликі моделі використовуються в побуті, потужні - на виробництві. Якщо ви до цих пір упевнені, що теплова гармата потрібна тільки для монтажу натяжної стелі, з цієї статті ви дізнаєтеся, для чого ще вона може стати в нагоді саме вам, як розрізняти види гармат і в чому специфіка їх виготовлення своїми руками.

Призначення і принцип дії теплової гармати

Теплова гармата - це, по суті, потужний тепловентилятор, здатний швидко і довго обігрівати приміщення великого розміру. Найчастіше прилад виглядає як товста коротка труба на підставі, що і викликає асоціації з гарматою. Джерело тепла може бути стаціонарним або пересувним (в полегшеному варіанті для перенесення або на базі з колесами).

Джерело тепла може бути стаціонарним або пересувним (в полегшеному варіанті для перенесення або на базі з колесами)

Більшість теплових гармат дійсно нагадують гармату, але багато хто може бути кубічними

Теплові гармати необхідні для:

  • епізодичного швидкого нагріву приміщень (наприклад, будівельних об'єктів для швидкої просушки штукатурки, зерно / овочесховищ для зменшення вологості продуктів);
  • швидкого нагріву кімнати для виконання специфічних робіт (наприклад, монтажу або ремонту натяжної стелі);
  • виконання технологічних операцій в промислових будівлях;
  • сезонного обігріву нежитлових приміщень, що не підключених до тепломагістралі (наприклад, теплиць, ангарів, складів);
  • постійного або тимчасового тривалого обігріву житлових приміщень, які неможливо підключити до інших джерел тепла (наприклад, дач і заміських котеджів).

У побуті малопотужні теплові гармати допомагають відігріти замерзлий на стоянці автомобіль, просушити погром під час весняних паводків, забезпечити комфортну температуру в альтанці пізньої осені і т. Д.

Д

У майстерні теплова гармата забезпечить комфортні умови для працівника і оптимальні умови зберігання для машини

Принцип дії теплових гармат практично не відрізняється від способу роботи звичайного тепловентилятора. Завдяки теплогенератору (ТЕНу, спіралі або згорає паливо), він нагріває що знаходиться всередині корпусу повітря і за рахунок вентилятора поширює цей нагріте повітря по всьому приміщенню.

Теплові гармати з циліндричним корпусом далекобійні, а квадратні краще підходять для зонального обігріву.

Види теплових гармат

Теплові гармати підрозділяються в залежності від типу використовуваного нагрівача. Загалом розрізняють електричні (працюють при підключенні до електромережі) і горючі (споживають енергію згорає палива) прилади. Але при покупці вам більше допоможе детальна класифікація. Так, електричні можуть бути тенів, інфрачервоними або спіральними, а горючі бензиновими, дизельними, газовими або працювати на комбінованому паливі. Для них зазвичай не вказується чітке призначення, але для власної безпеки важливо розуміти, що горючі теплові гармати краще підходять для нежитлових приміщень, а електричні - для епізодичних робіт. Детальніше розібратися в цьому питанні вам допоможе порівняльна таблиця.

Таблиця: порівняння теплових гармат з різними способами нагріву

Стаціонарно встановлювати в приміщенні теплову гармату без згоди контролюючих органів можна тільки в тому випадку, якщо прилад електричний або дизельний. Газові моделі відносяться до вибухонебезпечних, тому їх експлуатація можлива тільки після дозволу служби контролю за безпекою.

Оскільки горючі теплові гармати становлять небезпеку через продукти згоряння палива, на ринку з'явилися більш безпечні різновиди таких приладів - гармати непрямого нагріву.

Як видно зі схеми, основна різниця в конструкції - наявність димовідвідної труби

Як уже згадувалося, горючі або рідкопаливні нагрівальні прилади поділяються на:

  • гармати прямого нагріву - це пристрої, в яких нагрівається повітря змішується з продуктами горіння і поширюється по всьому приміщенню. При роботі виділяється чадний газ, тому їх ні в якому разі не можна використовувати не тільки в житлових кімнатах, але і в місцях тривалого скупчення людей (наприклад, робочий цех на підприємстві). У приміщенні, де стоїть теплова гармата прямого нагріву, повинна бути потужна вентиляція, вона потрібна як для відводу шкідливих газів, так і для поліпшення роботи самої гармати (при горінні спалюється кисень, потрібно підганяти новий). Гармати прямого нагріву часто використовують в гаражах, оскільки вони дуже економно витрачають паливо, ККД понад 99%.
  • гармати непрямого нагріву забезпечені теплообмінником. Це означає, що нагріта в пальнику суміш повітря і шкідливих газів передає тепло повітрю в приміщенні, не змішуючись з ним. При цьому продукти згоряння потрапляють в димовідвод, що нівелює небезпеку для людей в приміщенні. Теплову гармату такої конструкції можна встановлювати на підприємстві або в гаражі без потужної вентиляції. Але ККД у таких приладів істотно нижче, так як частина тепла неминуче йде в трубу.

Маючи бажання і деякий досвід ремонту нагрівальних приладів, можна спорудити теплову гармату будь-якого виду: електричну, рідкопаливну, водяну. Труднощі можуть виникнути хіба що з інфрачервоною, так як в ній використовуються більш складні комплектуючі.

Якщо плануєте поставити в гаражі теплову гармату прямого нагріву, використовуйте тільки модель на газі або біодизелі і обов'язково включайте вентиляцію. Відпрацьовані гази інших видів палива більш небезпечні і неминуче нададуть шкідливу дію на здоров'я.

З яких елементів складається теплова гармата

Обігрівальний прилад збирають з таких комплектуючих, як:

  • корпус, який представляє собою коротку трубу великого діаметру, іноді куб або призму. Стінки корпусу часто товстостінні (в електричних моделях, особливо мобільних, стінка корпусу тонше, в горілчаних -толще). Матеріалом служить метал, вогнестійкий пластик або кераміка;
  • нагрівальний елемент (ТЕН, спіраль, або пальник). Саме від нього залежить потужність, ККД і безпеку приладу;
  • вентилятор для ефективного повітрообміну. Він значно потужніше побутового, тому переробити звичайний тепловентилятор в теплову гармату не вийде, навіть при гарному нагрівальному елементі ККД такої саморобки виявиться нижче ніж треба;
  • автоматика з проводами і кнопками включення, виключення, регулювання потужності. Блок управління повинен бути надійним, а провідники - досить товстими, інакше прилад швидко вийде з ладу;
  • захисна металева решітка, яка не дозволяє користувачеві доторкнутися до нагрівального елементу. Вона також запобігає потраплянню в прилад великих горючих предметів.

Така будова характерно тільки для електричних теплових гармат зі спіраллю

У гарну теплову гармату обов'язково повинен бути термостат - обмежувач нагріву, здатний проконтролювати поточну температуру і вчасно включити / вимкнути прилад. Він допомагає ефективніше використовувати пристосування і електроенергію / теплоносій, а також продовжити термін служби самого приладу. Відсутність термообмежувач може стати причиною пожежі на складі або загибелі рослин в теплиці або оранжереї.

Розрахунок потужності приладу

Щоб гармата була максимально ефективною у вашому приміщенні, потрібно для початку обчислити мінімальну потужність приладу за формулою.

Qт = V × ΔT × K / 860, де

  • Qт - мінімальна потужність опалювального приладу в КВт / год;
  • V - об'єм приміщення, що обігрівається в м3;
  • ΔT - різниця між мінімальною температурою на вулиці і необхідною температурою в приміщенні в оС;
  • К - коефіцієнт тепловтрат:
    • 3,0 - 4,0, якщо будівля не теплоізольовані;
    • 2,0-2,9, якщо присутній малоефективна теплоізоляція;
    • 1,0-1,9 при теплоізоляції середнього рівня (стіни товщиною в 2 цегли, мало вікон, проста покрівля без прорізів);
    • 0,6-0,9, якщо теплоізоляція хороша (утеплені стіни, є контурне ущільнення дверей і вікон, склопакети).

Якщо ваше приміщення не виробниче (висота стель не вище 3 м), можна скористатися даними з таблиці.

Таблиця: залежність необхідної потужності гармати від площі приміщення

Зайве потужна теплова гармата в невеликому приміщенні може стати причиною пожежі. Використовуйте прилади підходящої потужності (або з регулятором) і / або не залишайте їх без нагляду.

Варіанти виготовлення своїми руками

Теплова гармата - це потужний прилад, що вимагає відповідального поводження. Якщо у вас не було досвіду ремонту подібних виробів, виготовлення краще почати з електричних моделей. Вони більш прості і безпечні в застосуванні, особливо якщо підключати пристрій до мережі через УЗО. У гіршому випадку саморобка не працюватиме, або прийдуть в непридатність будь-які її елементи. Але влаштувати пожежу або вибух, що нерідко трапляється при використанні рідиннопаливних саморобних гармат, з електричною моделлю досить складно.

Перші кілька днів не залишайте саморобну теплову гармату працювати без нагляду. Навіть якщо у вас великий досвід створення подібних приладів, краще перестрахуватися, ніж виправляти наслідки випадкової помилки.

Як зробити електричну теплову гармату

Конструктив теплової гармати можна умовно розділити на механічну і електричну частини.

Конструктив теплової гармати можна умовно розділити на механічну і електричну частини

Конструкція електричної теплової гармати проста і зрозуміла, що оптимально для початківців майстрів

Для збору механіки вам знадобляться:

  • тонкостінна труба відповідного діаметру для корпусу або жерсть, з якої можна зігнути корпус потрібного розміру;
  • нагрівальний ТЕН розрахованої потужності або кілька ТЕНів з відповідною сумарною потужністю;
  • вентилятор (мотор з крильчаткою в зборі) з потужністю, що відповідає підібраним Тенам;
  • готова база-опора, ніжки або арматура, з якої можна зварити опору;
  • трубка з кріпленнями, що виконує роль ручки для перенесення (за бажанням);
  • захисні решітки (діаметр повинен відповідати перетину корпусу) або дріт, з якої можна сплести грати.

Для економії можна скористатися частинами від старої техніки, потрібно тільки упевнитися в працездатності деталі і уточнювати її потужність.

Не використовуйте в якості корпусу електричної теплової гармати азбестоцементні труби, вони часто вибухають при сильному нагріванні. Найбільш безпечний аналог - керамічна труба для димоходу.

Не намагайтеся змінювати рекомендовану схему, якщо ви погано розбираєтеся в електротехніці

Електричний блок теплової гармати складуть:

  • перемикачі для зміни режиму роботи приладу (середня потужність нагріву, повний нагрів, тільки вентилятор);
  • термообмежувач, що запобігає перегрів приладу (не допустить поломки і пожежі);
  • терморегулятор, що допомагає контролювати ступінь нагрівання повітря;
  • дроти для з'єднання деталей (уточніть перетин при покупці, якщо не можете підібрати самостійно);
  • шнури з вилками під 220 В (2 шт., обов'язково з заземленням).

Важливо: двигун вентилятора теплової гармати і її нагрівальний елемент підключаються до електромережі окремо.

Інструкція по виготовленню електричної теплової гармати своїми руками:

  1. Закріпіть в передній частині корпусу нагрівальний елемент і підключіть до ТЕНу кабель живлення.

    Круглий сухий ТЕН для тепловентілятора з декількома спіралями - оптимальний варіант для саморобної теплової гармати

  2. У задній частині корпусу зафіксуйте вентилятор з мотором і також підключіть до них дроти, виведіть всі дроти назовні корпусу.

    Якщо ваша гармата буде малопотужною, підійде вентилятор від радянського пилососа

  3. Зберіть електричний блок управління, слідуючи прикладеної вище схемою. Захистіть блок управління корпусом (можна взяти харчової контейнер) і виведіть назовні кнопку включення.

    Ретельно контролюйте якість кожного з'єднання

  4. Встановіть захисні решітки на передній і задній торці корпусу. Встановіть корпус на ніжки або базу.

    В якості захисних ґрат для теплової гармати згодяться решітки від старого вентилятора без пластикових частин

Після складання обов'язково потрібно провести випробування приладу. Бажано, щоб розетки, якими ви користуєтеся, були підключені через УЗО. Так в разі помилкової складання вузлів харчування відключиться автоматично. Якщо прилад працює без нарікань, можете сміливо почати його використання.

Відео: саморобна електрична теплова гармата

Для складання електричної теплової гармати не знадобляться спеціалізовані інструменти, цілком достатньо саморезоверта з битою і свердлом. А ось створення газового аналога вже складніше, обов'язково потрібно хороший зварювальний апарат.

Виготовлення газової теплової гармати

Якщо ви вирішили власноруч спорудити газову гармату, краще зробити прилад непрямого нагріву. Його конструкція не набагато складніше, зате він безпечніше і приємніше в експлуатації.

Його конструкція не набагато складніше, зате він безпечніше і приємніше в експлуатації

Якщо потрібно виготовити газову гармату прямого нагріву, труба 5 Не приварюється, а передня частина корпусу закривається гратами

Для виготовлення газової теплової гармати потрібні такі деталі:

  • газовий пальник в зборі;
  • толстостенная металева труба невеликого діаметру (наприклад, 8 см). Після приварювання до пальника вони утворюють камеру згоряння газу;
  • толстостенная металева труба більшого діаметру (наприклад, 18 см), яка стане корпусом теплообмінника;
  • вентилятор для подачі повітря в камеру згоряння;
  • пристрій дистанційного підпалу газу;
  • редуктор (знижує тиск газу при подачі пального з балона / магістралі в камеру згоряння);
  • металева труба діаметром 8-10 см для відводу продуктів горіння. Її довжина залежить від віддаленості патрубка на корпусі від вентиляційного отвору в стіні приміщення;
  • рама для розміщення конструкції.

Щоб пальник стала придатною до використання в гарматі, її отвір слід збільшити до 5 мм в діаметрі і розширити жиклер (отвір для подачі палива) до 2 мм в діаметрі.

Приступимо до роботи:

  1. До корпусу гармати приваріть трубу для відводу газів, висвердлите отвір для розпалювання палива, встановіть решітки і приварити ніжки.

    Якщо шов буде недостатньо якісним, продукти згоряння палива будуть потрапляти в кімнату

  2. Додайте до пальника трубу-подовжувач і заведіть його кінець в трубу-теплообмінник, зафіксуйте положення металевими хомутами. Можна використовувати 1-2 готових керамічних пальника, для них слід зробити отвори в корпусі.

    Готові пальника більш надійні, ніж саморобні

  3. Встановіть в корпусі вентилятор, захисні решітки, підключіть шнур живлення вентилятора.

    Вентилятор - ще один вузол, який для страховки можна взяти готовим

Готове пристрій можна підключати до балона зі скрапленим пропаном або іншим горючим газом через редуктор / регулювальний вентиль.

Важливо: ретельно герметизують з'єднання трубок, що подають газ, а також обов'язково встановіть пристрій дистанційного підпалу. Якщо не дотримуватися правил, встановлення обігріву може вибухнути.

Відео: газова теплова гармата й непрямого нагрівання своїми руками

Виготовлення дизельної або бензинової теплової гармати

Гармата, яка працює за рахунок спалювання соляри (солярки) або іншого виду дизельного палива, відрізняється від електричної наявністю паливного бака. При цьому чим більше бак, тим довше може працювати гармата без дозаправки.

При цьому чим більше бак, тим довше може працювати гармата без дозаправки

Через велику паливного бака дизельна гармата важче газової і займає більше місця

Для виготовлення теплової гармати дизельного типу вам знадобляться:

  • паливний бак з матеріалу з низькою теплопровідністю або металевий з шаром утеплювача і захисним кожухом. Якщо вибрати невідповідний матеріал, паливо буде підігріватися при роботі гармати і виникне небезпека загоряння і вибуху;
  • толстостенная труба або металевий бак для основного корпусу гармати;
  • толстостенная труба меншого діаметра для камери згоряння. Вона повинна вільно розміщуватися в основному корпусі так, щоб між зовнішніми стінками камери згоряння і внутрішніми стінками корпусу залишався простір для відводу теплого повітря. Оптимальне співвідношення діаметрів труб 1: 2;
  • електродвигун підходящої потужності, здатний поміститися в корпусі;
  • вентилятор для підключення до електродвигуна. Діаметр крильчатки повинен бути як мінімум на 1-2 см менше внутрішнього діаметра труби корпусу;
  • паливний насос, фільтр і форсунка для подачі палива;
  • пальник з свічок запалювання для підпалювання палива;
  • повітряний насос, вхідний і вихідний фільтри для системи розподілу повітря;
  • захисні решітки для основного корпусу.

Вищеописані деталі слід з'єднати між собою так, як показано на зображенні. Важливо дотримуватися відстані між паливним баком і корпусом, стежити за герметичністю всіх камер і якістю з'єднання електричних складових. Але якщо ви ніколи не робили подібної роботи, конструкція може вийти вкрай небезпечною. Тому варто скористатися спрощеною схемою:

  1. Візьміть грубку від старого Запорожця або ее аналог (опалювальний прилад для авто, что працює на рідкому паливі) и встановіть ее на базу або ніжки.

    При покупці печі обов'язково прослідкуйте за наявністю проводів і автоматики

  2. Підключіть до приладу кабель живлення через трансформатор з 12 В до 220 В, використовуйте вилку і розетку із заземленням. Якщо у вас є непотрібний автомобільний акумулятор або гараж не підключений до мережі, підключіть прилад до акумулятора.

    Квітами позначено, як повинні приєднуватися дроти до частин приладу

  3. Підключіть трубку для подачі палива до каністрі або баку, простеживши за герметичністю з'єднання.

    Якщо в базі зробити додаткову поличку для акумулятора, пристрій буде компактніше

В результаті у вас вийде мобільна жидкотопливная теплова гармата, в якій більшість відповідальних вузлів зібрано на заводі, а такі прилади набагато довговічніше і безпечніше саморобних.

Відео: збірка дизельної теплової гармати своїми руками

Теплова гармата на дровах

Теплова гармата, яка працює на твердому паливі, являє собою стаціонарний дров'яної котел опалення, тільки він гріє не воду, а повітря в приміщенні. По суті, це звичайна буржуйка, яку здатний зробити майже кожен власник гаража. Для неї не потрібні складний корпус або багато електронних складових. Відмінність тільки в додатковому патрубку, до якого підключається вентилятор. Тому якщо ви розібралися, як зробити електричну або рідкопаливну теплову гармату, дров'яна точно не стане проблемою.

Тому якщо ви розібралися, як зробити електричну або рідкопаливну теплову гармату, дров'яна точно не стане проблемою

Невелика модифікація буржуйки зробила з неї теплову гармату

Відео: саморобна теплова гармата на дровах

Якщо ви не впевнені в тому, що зможете знайти якісні матеріали та комплектуючі, або сумніваєтеся у власних навичках зварника і електрика, зверніться за допомогою до більш досвідченій людині, зробіть замовлення у професіонала або купіть готову конструкцію. Так ви забезпечите власну безпеку і зможете користуватися дійсно надійним приладом.

Особливості ЕКСПЛУАТАЦІЇ та догляд

Якщо ви хочете, щоб прилад служив якомога довше, необхідно:

  • використовувати тільки якісне паливо (газ, дизель, бензин);
  • не допускати сильних перепадів напруги в електромережі (якщо у вашому регіоні вони трапляються часто, підключати гармату слід через УЗО - пристрій захисного відключення);
  • не допускати попадання води на електричну теплову гармату, а також не використовувати її в приміщеннях з високою вологістю (понад 93%);
  • оберігати прилад від ударів, падінь і механічних навантажень;
  • розташовувати прилад далі 0,5 м від легкозаймистих речей, в тому числі тканин і меблів;
  • витримувати період звикання (від 2 годин) після транспортування приладу на холоді (нижче 0 ° С);
  • регулярно очищати захисні решітки та корпус.

Неприпустимо накривати працюючу теплову гармату, ставити її в ящик, або іншими способами заважати нормальній циркуляції повітря в приладі.

Явні свідчення для ремонту:

  • візуально помітні ушкодження корпусу, трубок, проводів;
  • іскріння в місцях приєднання проводів;
  • неодноразове спрацьовування захисного реле.

Зверніть увагу: причини і методи усунення дійсні для електричних теплових гармат

Якщо ви придбали теплову гармату, більш детальну інформацію про її експлуатацію зможете отримати з гарантійного талона або доданого виробником буклету. Ті, хто сконструював прилад самостійно, можуть ознайомитися з правилами, розшукавши в мережі інструкцію для подібної моделі.

Як бачите, при належній увазі і старанності, можна спорудити теплову гармату, яка забезпечить вам комфорт в будь-якому неопалюваному приміщенні.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов