Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Терморегулятори для електричного теплого статі

Наша сеть партнеров Banwar

Теплі підлоги як спосіб опалення приміщень з кожним роком стають все більш популярні Теплі підлоги як спосіб опалення приміщень з кожним роком стають все більш популярні. І це не дивно - вони безшумні, непомітні (на відміну від радіаторів і конвекторів), не збирають пил, обігрівають м'яко, а головне - прогрівають нижній шар повітря, зазвичай найхолодніший і неприємний. Електричні теплі підлоги, крім іншого, ще й не вимагають підведення води, легко монтуються і не загрожують протечками. Однак тепла підлога здатний не просто опалювати приміщення, але і віртуозно підтримувати комфортний клімат з точністю до градуса. Щоб це стало можливо, його оснащують спеціальними терморегуляторами.

Терморегулятор (термостат) для системи електричного теплого статі - це невеликий пристрій, оснащене датчиком температури, основне завдання якого зводиться до підтримки заданої температури за допомогою включення і виключення теплої підлоги (буквально - замикання і розмикання ланцюга). Однак сама реалізація цієї, здавалося б, простий завдання буває різною. Виробники намагаються зробити терморегулятори більш зручними, щоб користувачам не доводилося весь час контролювати роботу цих пристроїв. Нарешті, тенденція до впровадження енерго-
зберігаючих технологій не обійшла і термостати для теплої підлоги - багато сучасних моделей дозволяють значно скоротити енергоспоживання теплої підлоги без дискомфорту для людей.

Найчастіше терморегулятори випускають виробники електричних теплих підлог, щоб доповнити ними свою продукцію. Нерідко термостат входить в комплект теплої підлоги, в інших випадках його можна вибрати окремо з декількох варіантів. Проте терморегулятори здебільшого стандартизовані і допускають комбінацію з системами теплих підлог різних видів (кабельні, плівкові і т. Д.) І марок.

На ринку представлені терморегулятори багатьох виробників - AEG Haustechnik, Caleo, Devi, Electrolux, Energy, Gira, Uriel, Rehau, Siemens, Stiebel Eltron, Thermo, «Теплолюкс» і ін.

ДАТЧИКИ

Щоб терморегулятор міг підтримувати температуру підлоги на заданому рівні і реагувати на її зміни, він повинен працювати в парі з датчиком температури. Існують датчики для визначення температури підлоги або повітря. Датчик статі - найбільш поширений тип, він входить в комплект більшості терморегуляторів. Його встановлюють безпосередньо в підлогу в ході монтажу системи. Спосіб установки може бути різним у залежності від типу статі. Якщо для опалення обраний підлогу у вигляді матів, то датчик допустимо монтувати і в шарі плиткового клею під оздоблювальним матеріалом. Якщо ж приміщення буде опалюватися за допомогою кабельної системи, яку прийнято прокладати на більшій глибині, ніж мати, датчик розташовують безпосередньо в шарі стяжки. При цьому важливо, щоб він знаходився на однаковій відстані від витоків кабелю, між якими він прокладений, в іншому випадку він буде некоректно визначати температуру через надмірне нагрівання від занадто близько прокладених проводів.

Датчик для визначення температури підлоги з'єднаний з терморегулятором за допомогою кабелю. Незважаючи на те що датчик має досить високий захист, вихід його з ладу з різних причин - явище нерідке, а тому виробники вживають заходів, щоб в разі несправності датчика його можна було б без проблем замінити. Так, завдяки монтажу всередині пластикової трубки датчик легко витягти, а в решту в підлозі трубку реально встановити новий. Тут варто зазначити, що терморегулятори не просто допускають заміну зламаних датчиків на інші, справні, але при цьому навіть не завжди обов'язково, щоб новий був точною копією попереднього. Датчики мають ряд стандартних характеристик, тому регулятори і датчики навіть різних виробників цілком сумісні при однакових параметрах. Крім того, в деяких моделях терморегуляторів передбачена можливість підключення до них датчиків навіть з іншими параметрами - в цьому випадку досить задати в налаштуваннях регулятора тип нового датчика, щоб система змогла налаштуватися на нього і правильно обробляти одержувану з датчика інформацію. Але упевнитися в сумісності датчика і регулятора найкраще перед покупкою, так як датчик, що купується окремо, досить дорогий.

Терморегулятор, оснащений тільки датчиком підлоги, в процесі роботи може спиратися тільки на його свідчення. Однак деякі моделі терморегуляторів обладнані, крім датчика статі, ще й датчиком для визначення температури повітря. Наявність двох датчиків дає користувачам можливість вибору, на яку температуру буде орієнтуватися регулятор. Наприклад, датчик повітря може бути корисний, якщо система теплих підлог служить основним, а не допоміжним джерелом тепла в приміщенні. Якщо ж тепла підлога не більше ніж додаток до інших опалювальних приладів, широко застосовуються датчики статі.

Датчик повітря зазвичай розташовується безпосередньо в корпусі терморегулятора. Правда, для більш коректної роботи при установці терморегулятора потрібно дотримати кілька нехитрих умов. По-перше, регулятор повинен знаходитися на висоті 1,5 м над рівнем підлоги і вище, щоб фіксувати середню температуру в приміщенні (адже відомо, що шари повітря на різній висоті прогріті неоднаково). По-друге, важливо, щоб на датчик не впливали навколишні предмети - наприклад працює побутова техніка або опалювальні прилади, які можуть випромінювати тепло, через що датчик буде помилково вважати температуру повітря в цілому більш високою, ніж вона є насправді. Не варто розташовувати терморегулятор поблизу вікон, холодний потік повітря від них також спотворить свідчення датчика. Нарешті, сам терморегулятор повинен знаходитися на відкритому місці, де повітря циркулює вільно.

Як правило, в термостатах з двома датчиками не передбачена можливість їх одночасної роботи - прилад повинен спиратися на показання або одного, або іншого. Однак в деяких моделях при обраному «основним» датчику повітря датчик підлоги може бути задіяний для визначення температури підлоги, щоб виключити ризик його перегріву.

Датчики підлоги і повітря визначають температуру по-різному. Так, температура підлоги стандартно вище, ніж повітря, тому при досягненні бажаної температури повітря підлогу насправді буде трохи тепліше. Крім того, самі покриття для підлоги теж різняться своїми властивостями, в тому числі теплопровідністю. Так, покриття з деревини прогріваються гірше, через що температура підлоги під ними буде вище, ніж при використанні плитки. Тому при налаштуванні термостата і застосуванні датчиків ці особливості також повинні враховуватися.

ВИДИ ТА МОЖЛИВОСТІ терморегулятор ВИДИ ТА МОЖЛИВОСТІ терморегулятор

Виробники випускають терморегулятори для різних способів монтажу. Поширені моделі накладного типу (корпус такого термостата виступає зі стіни) і вбудовані (для установки всередині стіни в монтажній коробці, зовні закриті тонкою декоративною накладкою).

За принципом роботи розрізняють терморегулятори з механічним і електронним управлінням.

Терморегулятори з механічним управлінням досить поширені і популярні в силу невеликої вартості. Вони прості у використанні - температуру в таких пристроях задають зазвичай за допомогою поворотної ручки з розподілами, а режими, якщо вони є, переключаються зміною положення важеля на корпусі. Всі настройки на таких термостатах потрібно робити вручну. Втім, для більшої зручності користувачів і економії енергії такий механічний регулятор постачають таймером - пристроєм, який купується окремо і дозволяє заздалегідь встановити час включення і відключення приладу, переходу на економний режим і т. Д.

Електронні термостати представлені великим числом моделей, серед яких є і економічні зразки з мінімальним набором функцій, і дорогі апарати з широким функціоналом. Прилади цього типу зазвичай постачають дисплеями для спрощення налаштування регулятора і відображення основних параметрів роботи теплої підлоги. У деяких сучасних терморегуляторів дисплей і зовсім сенсорний, такими пристроями керують не за допомогою кнопок, а дотиками до дисплея - зовсім як у поширених нині смартфонів.

Найбільш прості електронні терморегулятори мають ручне управління. Як і в разі механічних регуляторів, вони підтримують одну і ту ж температуру до тих пір, поки користувач не задасть нові параметри вручну. Однак більшість електронних термостатів зараз мають можливість програмування режимів роботи теплої підлоги. Такі термостати дозволяють скоротити витрати електроенергії на опалення приміщень. Наприклад, реально запрограмувати режим роботи регулятора таким чином, щоб в приміщенні комфортна для людини температура підтримувалася не цілодобово, а тільки в той час, коли вдома є люди.

У періоди, коли всі мешканці відсутні (наприклад, йдуть на роботу в будні дні), терморегулятор НЕ буде опалювати приміщення в повну потужність, а знизить температуру на кілька градусів, зменшуючи витрати енергії. Незадовго до повернення мешканців тепла підлога почне нагрівати повітря, і до призначеного терміну температура повітря буде знову комфортною. Багато терморегулятори дозволяють задати програми на тиждень і більше, тому можна створити програму з різними графіками роботи теплої підлоги. При цьому терморегулятори, як правило, підтримують програмування графіків як блоками по кілька днів (наприклад, окремо - дні робочої «п'ятиденки», окремо - вихідні), так і кожен день індивідуально.

Також в електронних термостатах часто можна зустріти програми тимчасового переходу в режим з іншою температурою (для цього задають час періоду, коли діє режим, і нову температуру) з подальшим автоматичним поверненням до звичайних налаштувань. Такий режим може бути встановлений і на кілька годин протягом дня, і на тривалий час (що вигідно, наприклад, під час довгих від'їздів господарів з квартири або будинку). В цілому, чим більше програм реалізовано в регуляторі, тим більше можливостей у користувачів спланувати роботу теплих підлог з найменшими витратами енергії і найбільшим зручністю для мешканців.

Програмування термостата - нескладний процес, але повторювати його часто через випадкової втрати даних все одно незручно. Тому в багатьох моделях термостатів встановлені автономні джерела живлення, які не дадуть йому скинути настройки при відключенні електрики в будинку. На захист від втрати або зміни налаштувань спрямована і інша популярна функція - блокування органів управління термостата (так званий захист від дітей).

На швидкість нагріву повітря в кожному приміщенні впливають відразу кілька факторів - матеріал покриття підлоги, площа кімнати, висота стель, теплоізоляція приміщення і т На швидкість нагріву повітря в кожному приміщенні впливають відразу кілька факторів - матеріал покриття підлоги, площа кімнати, висота стель, теплоізоляція приміщення і т. Д. Тому час досягнення заданої температури залежить від конкретних умов і заздалегідь передбачити його неможливо. Проте в деяких регуляторах застосовуються спеціальні алгоритми збору та аналізу даних - прилади збирають статистику за кілька днів про час між початком нагрівання і досягненням потрібної температури, а потім враховують її при ввімкненні. Таким чином, термостат може підлаштовуватися під умови в конкретному приміщенні і нагрівати повітря точно до заданому терміну.

Незважаючи на наявність програм по днях, більшість сучасних програмованих регуляторів можуть працювати і в ручному режимі управління, в якому користувач задає параметри, а термостат підтримує температуру на одному рівні на всьому протязі роботи - поки ручної режим не буде відключений.

Переважна більшість термостатів для теплих підлог, представлених на ринку, так чи інакше припускають, що параметри для їх роботи будуть вносити через органи управління, розташовані на корпусі, - будь то поворотні регулятори, кнопки або сенсорні екрани. При цьому людина повинна перебувати в тому ж приміщенні, що і терморегулятор. Однак зараз це не єдиний спосіб управління термостатами. На ринку вже з'являються моделі, що дозволяють задавати настройки дистанційно. Прикладом такої інновації можна вважати терморегулятори з підтримкою Wi-Fi, керувати якими можна зі смартфонів і планшетів. На самому термостаті такого виду може не бути органів управління взагалі - все команди надходять через вбудований Wi-Fi модуль. Подібні технології дозволяють не тільки контролювати опалення житла здалеку, буквально не встаючи з робочого місця, а й стежити за станом теплих підлог в різних приміщеннях в залежності від можливостей, закладених виробниками в свої продукти.

Найпоширеніша схема роботи терморегулятора така: одна система теплої підлоги управляється одним термостатом. У той же час існують термостати з підтримкою роботи з декількома системами відразу. Це зручно, якщо, наприклад, в квартирі або будинку системи теплої підлоги встановлені в різних кімнатах. У цьому випадку кожна забезпечена окремим датчиком температури, який, в свою чергу, підключений до виконавчого модулю - особливому пристрою, що підтримує зв'язок з термостатом дистанційно (наприклад, по радіоканалу). Термостат отримує дані від виконавчих модулів і на їх підставі віддає їм команди для включення і відключення систем теплих підлог. Оскільки сам терморегулятор при цьому не вимагає прив'язки до датчика за допомогою кабелю, немає необхідності жорстко фіксувати його на стіні. Тому такий термостат може бути портативним, на зразок пульта дистанційного керування.

У кожного термостата є свій діапазон температур, які він здатний підтримувати. Однак навіть в межах цього діапазону зазвичай можна встановити обмеження на мінімальну і максимальну допустиму температуру. Це потрібно, наприклад, для захисту підлоги від пошкоджень внаслідок перегріву. У електронних термостатів настройки діапазону програмуються, як і інші функції. У механічних терморегуляторів для обмеження температур застосовуються спеціальні регулювальні фіксатори всередині регулювального коліщатка, на яких потрібні параметри виставляються вручну.

Окремо варто згадати функції захисту від замерзання. Як відомо, низькі температури в будинку можуть пошкодити комунікацій (наприклад, замерзла вода здатна розірвати труби і сантехнічне обладнання). Щоб уникнути такої катастрофи, термостат включається автоматично, якщо температура в приміщенні небезпечно знизилася, і може підтримувати температуру на рівні 5-10 градусів.

У ряді термостатів реалізований захист від замерзання і в разі несправності датчика - терморегулятор не може контролювати температуру, але і повністю відключити тепла підлога не можна, так як без обігріву приміщення промерзне. Тоді термостат включає тепла підлога на невеликі тимчасові проміжки, щоб хоч трохи опалювати кімнату, але без ризику перегріти підлогу.

МОНТАЖ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ МОНТАЖ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ

Як і у будь-яких електричних приладів, у терморегуляторів для систем теплих підлог є свої правила експлуатації. При їх дотриманні ризик поломки пристрою знизиться, а безпеку для людини підвищиться.

В першу чергу важливим є правильний монтаж терморегулятора. Його небажано встановлювати в приміщеннях з високим рівнем вологості, і особливо якщо є ризик потрапляння бризок на корпус. Більшість моделей мають низьку захист від бризок та уразливі перед вологою, яка загрожує окисленням контактів або навіть замиканням. Тому не рекомендується монтувати регулятори в ванних кімнатах - краще вивести провід від датчика в коридор або інше сухе сусіднє приміщення, де розташувати сам терморегулятор на стіні в зручному місці.

При використанні теплої підлоги у вологих приміщеннях необхідно забезпечити заземлення терморегулятора, як і всієї системи в цілому. У сухих приміщеннях ця вимога не обов'язково, але також бажано - для зменшення ризику випадкового ураження електричним струмом.

Довжина проводу дозволяє встановлювати терморегулятори на видаленні від датчика. Регулятор навіть не обов'язково повинен розташовуватися в тому ж приміщенні, що і тепла підлога. Зазвичай терморегулятор комплектується датчиком з проводом довжиною в кілька метрів, але при необхідності можливо подовжити його до декількох десятків метрів (при дотриманні умов, зазначених виробником: кількості жив, їх перетину і т. Д.).

При віборі терморегулятора важліво враховуваті плановану Потужність теплої підлоги. Виробники вказують, на якові комутаційну Потужність або силу Струму розрахована та чи Інша модель. Если Потужність теплої підлоги виявило вищє, регулятор может перегрітіся і вийти з ладу. Втім, існують решение, Які дозволяють монтуваті терморегулятор з невелика комутаційної потужністю на потужній підлогу, чи не пошкодили его. Для цього в схему включають магнітний пускач, через який йде струм, а сигнал на включення / вимикання нагріву подає терморегулятор.

Причиною поломки терморегулятора можуть стати і перепади напруги. В силу високої потужності системи теплої підлоги захистити терморегулятори від нестабільного харчування складно, тому, як і в разі датчиків, до несправності і заміні термостата потрібно бути готовим.

Як правило, терморегулятори для теплої підлоги компактні, їх малі габарити дозволяють встановлювати їх в стандартних електромонтажних коробках. А ось лицьова панель і обробка пристрої залежать від виробника і його асортименту. Одні компанії обмежуються єдиним варіантом дизайну термостата, інші - декількома, з яких користувач може вибирати. Багато виробників приділяють особливу увагу дизайну своїх продуктів і їх стилю, тому їх термостати сумісні з великим числом декоративних рамок, розроблених для лінійок електричних виробів. Деякі термостати в силу стандартних розмірів можуть підходити до рамкам інших виробників. Все це дозволяє легко інтегрувати термостат в інтер'єр приміщення. До слова, терморегулятор не обов'язково повинен розташовуватися окремим блоком - його також можна включити в блок для групи елементів (разом з розетками, вимикачами, диммерами і т. Д.).

Монтаж терморегуляторів вимагає уваги до деталей - правильному підключенню контактів і дотримання інструкції по установці. Щоб уникнути поломок через помилки при монтажі краще довірити його кваліфікованим фахівцям. Послуги з монтажу систем електричних підлог пропонують як самі продавці обладнання, так і окремі компанії і майстри.

Круглий стіл опублікований в журналі "Споживач. Все для будівництва та ремонту ОСІНЬ-ЗИМА 2013 (№ 12` 2013)

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов