Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Терморегулююча арматура як частина системи опалення

Наша сеть партнеров Banwar

Система опалення - складний механізм, ефективно працюючий тільки при злагодженій роботі багатьох її елементів, і термостатичні арматура теж грає тут певну роль Система опалення - складний механізм, ефективно працюючий тільки при злагодженій роботі багатьох її елементів, і термостатичні арматура теж грає тут певну роль. Про нюанси застосування терморегулюючої арматури в зв'язці з приладами опалення та системами різних типів, її переваги та можливі проблеми ми поговорили з Віталієм Івановичем Сасіна, генеральним директором науково-технічної фірми ТОВ «Вітатерм», завідувачем відділом опалювальних приладів і систем опалення ВАТ «НІІсантехнікі».

Віталій Іванович, якщо розглядати термостатичну арматуру як частина системи опалення, як розрізняються умови її роботи в різних системах?

У Росії в основному застосовуються два типи систем опалення - двотрубна і однотрубна. У двухтрубной системі термостатичний клапан встановлюють або перед приладом, або вбудовують в прилад, він може бути встановлений збоку, внизу, при центральній донної підводці. Але так чи інакше термостат і прилад є одне ціле.

У однотрубної же системі термостатичний клапан теж може бути на підводці або вбудованим в прилад, але в такому випадку разом вони являють собою вузол системи опалення, що складається з приладу, термостата і замикає ділянки. І потрібно зробити так, щоб вода по можливості йшла через прилад, а при закритому термостатичному клапані - через байпас, щоб не знизити помітно витрата води по стояку.

У «однотрубки» витрата по стояку приблизно однаковий, навіть якщо не використовувати регулятор витрати. Тому вона в меншій мірі залежить від балансування, ніж «двухтрубкі».

У двухтрубной системі може виникнути ситуація, коли через закриття термостатів змінюється перепад тиску на стояках, і цю різницю тиску в подаючому і зворотному стояках потрібно балансувати. До речі, буває і зворотна ситуація - коли термостат знімають і опір падає, то знову виникає розбалансування системи. А зараз часто користувачі термостати знімають, якщо незадоволені їх роботою. І в цілому попри всі «плюси» двотрубної системи в реальному житті вона часто поступається однотрубної.

Як особливості системи опалення впливають на підбір терморегулюючої арматури?

У двухтрубной системі опір на вході в термостат має бути велике і регульоване. Гравітаційний натиск на кожному поверсі свій, його треба погасити, інакше в різних місцях буде різний натиск. Тому для «двухтрубкі» краще використовувати термостати з передмонтажної налаштуванням. Але з нею не все так просто. Наприклад, якщо взяти першу позицію настройки, то отвір для протоку води виходить зовсім крихітне. Через його малих розмірів регулювання виходить непропорційна. Припустимо, температура в приміщенні підвищилася і клапан починає потроху зменшувати прохідний перетин - а нічого не зміниться, тому що через це маленьке регулювальний отвір вода надходить з таким тиском, що протікає навіть через невеликий зазор в клапані. І зупинити нагрівання повітря клапан може, лише повністю закрившись. Ось тільки через якийсь час, коли стане прохолодніше, він почне відкриватися. Але витрата через цей отвір преднастройки більше, ніж треба, і клапан знову швидко закриється. Тому при 1, 2 і навіть 3 позиції термостатичний клапан часто працює не пропорційно, а дискретно - відкрив-закрив.

Щоб уникнути цього, ми рекомендуємо використовувати в таких випадках запірно-регулюючу арматуру. Тоді термостатичний клапан буде регулювати тільки температуру повітря в приміщенні, а монтажну регулювання витрати забезпечить запірно-регулюючий пристрій, встановлений на зворотній лінії.

У однотрубної системі застосовуються термостатичні клапани з низьким опором, щоб вода затікала в прилад. Тут добре використовувати триходовий клапан - його встановлюють перед радіатором на вузол з байпасом - так він може перекривати струм води в прилад, не заважаючи їй текти по замикаючому ділянці.

В однотрубних системах на радіаторах потрібно використовувати також циркуляційний гальмо. Справа в тому, що коли термостатичний клапан перекриває струм теплоносія, вода в приладі опалення остигає, і в трубі на зворотній лінії виникають два різноспрямовані потоки води - холодна вода з радіатора рухається в бік стояка, а гаряча вода, навпаки, тече з стояка всередину приладу . В результаті виходить, що, хоча клапан і закритий, гарячий теплоносій все одно потрапляє в радіатор. При цьому ефекті прилад віддає до 40% своєї звичайної потужності. Здавалося б, витрата води маленький, але ж і температурний напір інший. Якщо, припустимо, у відкритому радіаторі на вході температура води 95 ° C, а на виході 92-93 ° C, то в такому закритому приладі при тій же температурі подачі вода витікає з температурою 28 ° C. Людина навіть не розуміє, що радіатор працює, відчуває тільки, що той не холодний. Але цей ефект можливий у прямій трубі, в той час як циркуляційний гальмо має вигин і не дає воді вільно текти в обох напрямках.

Дане явище характерне тільки для однотрубної системи?

Як правило, так. У двотрубних системах воно зустрічається рідше. До того ж в двотрубних системах вода на подачі має температуру 90-95 ° C, а в однотрубної - 100-105. Тому і ефект сильніше виражений.

Які правила варто дотримуватися при експлуатації терморегулюючої арматури, щоб отримати комфортну температуру?

Важлива обставина - як встановлена ​​запірна головка. Вона повинна бути розташована в горизонтальній площині, на відстані від труб системи опалення і на відкритому просторі. Буває, що користувачі закривають термостат віконними фіранками, прибирають прилади опалення за екрани - тоді термоголовка не може нормально реагувати на зміну температури в самому приміщенні і неправильно регулює роботу радіатора або конвектора. У таких випадках краще використовувати дистанційні датчики.

При нижньому підключенні термоголовку потрібно налаштовувати вже з урахуванням градієнта температур - у статі повітря холодніше, ніж в середині. І за таких умов, щоб отримати бажану температуру, наприклад в 25 ° C, терморегулятор виставляють на 23 ° C. В іншому випадку термостат зреагує пізніше, коли прогріється і повітря внизу, а в середньому в приміщенні температура буде до того моменту вже вище, ніж було потрібно.

Зараз в новобудовах радіатори найчастіше заздалегідь обладнають термостатичними клапанами. З якими проблемами можуть зіткнутися мешканці, заселяючись в такий будинок?

Коли ставлять опалювальні прилади, то, як правило, обладнають їх клапанами з захисними ковпачками замість термостатичних головок. А термоголовку потрібно потім окремо змонтувати.

По-хорошому, ДЕЗи, приймаючи систему опалення, повинні також прийняти або самостійно закупити відповідну кількість термостатичних елементів і видавати їх мешканцям у міру заселення будинку. Або навіть ставити їх своїми силами, якщо люди не знають, як встановлювати таке обладнання - а більшість дійсно не знають. Але це, на жаль, не завжди відбувається.

Головки і клапани різних виробників підходять один до одного?

Зазвичай так, а якщо не підходять, то їх монтують через адаптер. Часто компанії навіть вказують, до яких клапанів інших марок підходять їх термоголовки.

Ви говорили, що бувають випадки, коли люди самі знімають термостатичні клапани. Чим вони незадоволені?

Часто прилади опалення обладнають термоголовки з обмеженням температури повітря до 21 або до 24 ° C. І ось з термостатами з установкою на 21 градус можуть виникнути проблеми. Адже мало того, що такий термостатичний клапан не дає прогріти повітря в приміщенні до температури вище 21 ° C, так він зазвичай починає закриватися ще раніше, приблизно при 20 ° C. При цьому зігрітися за допомогою додаткових обігрівачів не вийде. Якщо поставити, наприклад, електричний радіатор, то коли температура в кімнаті перевищить 21 ° C, термостат на водяному приладі опалення перекриє ток теплоносія, і той гріти перестане. Домогтися більш високої температури вдасться лише тоді, коли приміщення буде опалюватися повністю за рахунок додаткових електрообігрівачів, при цьому водяний радіатор або конвектор просто закритий і не працює при наявності термостата з обмеженням температури повітря.

Крім того, потрібно враховувати і те, що для різних людей комфортна температура повітря в приміщенні теж різна. Так, у чоловіків в середньому це 23 ° C, у жінок - близько 25 ° C. А при температурі в 21 ° C мерзнуть зазвичай і ті і інші. Зараз нам вдалося добитися, щоб застосовували термостати з обмеженнями максимальної температури в 24 ° C.

А мінімальну температуру у термостатів теж обмежують?

Так, правда, зараз стали робити так, щоб мінімальна температура була не менше 15 ° C. Раніше автоматичне відкриття термостата відбувалося при 6 ° C, повністю закритий клапан відкривався сам при наближенні до цієї температурі, щоб приміщення не замерзло. Але тоді мешканці могли закривати свої термостати, щоб менше платити за тепло, і приміщення обігрівалися за рахунок тепла, що проходить через стінні перегородки від сусідів - адже перепад температур був вище.

З якими приладами опалення терморегуляція більш ефективна, а з якими - менше З якими приладами опалення терморегуляція більш ефективна, а з якими - менше? Чи позначається на ній інерційність приладів опалення - їх здатність швидко остигати і нагріватися?

Ось приклад: конвектор остигає за 10-15 хвилин, а радіатор - приблизно за 45. Тому можна сказати, що опалювальні прилади типу конвекторів найбільш підходять для терморегуляції.

Що стосується інерційних властивостей, то вони грають важливу роль, коли в спочатку холодний радіатор затекаетгорячая вода і він починає нагріватися швидко або, навпаки, повільно. А от у випадку термостатичного регулювання такої великої залежності від інерційності приладу немає, оскільки діє інерція всього обладнання, стін, меблів і навіть тепло людського тіла. Акумуляційні здатності приладу не так важливі на цьому тлі.

Крім того, дуже багато залежить і від конструктивних особливостей - від кількості теплоносія, від оребрения. Так, чим більше коефіцієнт оребрення, тим швидше прилад працює на сприйняття температури. Тому на першому місці по ефективності застосування з терморегуляторами - оребрені конвектори, на другому - алюмінієві радіатори, потім біметалеві, потім сталеві панельні прилади опалення - вони містять багато води, і в кінці - чавунні радіатори.

Відомо, що терморегуляція дає користувачам - комфортну температуру. А що вона може дати обслуговуючим організаціям?

Якщо є терморегулятор, то можна так організувати експлуатацію системи опалення, щоб споживач був зацікавлений в економії теплоти і, отже, в економії палива.

Чи потрібна термостатичних клапанів сервісне обслуговування?

Якогось спеціального обслуговування не потрібно, хіба що їх перевіряють під час планового обстеження всієї системи опалення. В іншому ж термостатичні клапани оглядають, тільки якщо є підозра, що щось трапилося - наприклад, якщо клапан неправильно регулює температуру.

Чи є слабкі місця у термостатичних клапанів?

Є. Так, клапан може з часом засмітитися, і тоді вода не піде через прилад, він буде холодним. Або, навпаки, буває, що клапан не може закритися, бо бруд потрапила під ущільнювач. Згодом ущільнювач стає тоншою - деформується при стисканні, коли клапан повністю закривається. Особливо швидко це відбувається влітку, якщо термоголовка не знята - тоді вона тисне на шток постійно, адже температура повітря і так висока. В результаті клапан починає менш точно регулювати температуру.

Часто виникають проблеми через помилки самих користувачів, коли вони відгвинчують гайку, на которойкрепітся відведення повітря. В цьому випадку виникає важко переборна текти.

Стаття опублікована у випуску журналу «Все для будівництва та ремонту» серії «Споживач» №17'2011

зима 2011/2012

Віталій Іванович, якщо розглядати термостатичну арматуру як частина системи опалення, як розрізняються умови її роботи в різних системах?
Як особливості системи опалення впливають на підбір терморегулюючої арматури?
Дане явище характерне тільки для однотрубної системи?
Які правила варто дотримуватися при експлуатації терморегулюючої арматури, щоб отримати комфортну температуру?
З якими проблемами можуть зіткнутися мешканці, заселяючись в такий будинок?
Головки і клапани різних виробників підходять один до одного?
Чим вони незадоволені?
А мінімальну температуру у термостатів теж обмежують?
З якими приладами опалення терморегуляція більш ефективна, а з якими - менше?
Чи позначається на ній інерційність приладів опалення - їх здатність швидко остигати і нагріватися?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов