Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Термостабільний підсилювач потужності НЧ (25 Вт при 4Ом)

  1. Принципова схема
  2. Деталі та конструкція
  3. налагодження

Наша сеть партнеров Banwar

Відмітна особливість пристрою - гранична простота і висока температурна стабільність, що дозволяє експлуатувати транзистори вихідного каскаду при температурі переходів, близькою до граничної.

Основні параметри:

  • Номінальна вихідна потужність, Вт, на навантаженні опором 4 Ом - 25;
  • Номінальна вхідна напруга, В - 1;
  • Коефіцієнт гармонік,%, не більше, на частоті, Гц: 1 000 - 0,1; 5 000 - 0,14; 10 000 - 0,2; 20 000 - 0,35;
  • Коефіцієнт інтермодуляційних спотворень (при подачі сигналів частотою 160 Гц і 1,4 кГц і відносно амплітуд 4: 1),%, не більше - 0,3;
  • Смуга потужності, Гц - 20 - 150 000;
  • Максимальна швидкість наростання вихідної напруги, В / мкс - 8;
  • Вхідний опір, кОм - 150;

Принципова схема

Підсилювач - двохкаскадний, ервий каскад виконаний на ОП А1, другий - на транзисторах VЗ, V5-V7. Для отримання максимально можливого розмаху підсилюється сигналу застосовано так зване «плаваюче» харчування ОУ (за рахунок подачі в ланцюг харчування частини вихідного сигналу через резистор R6).

В основу вихідного каскаду покладена схема так званого «паралельного» підсилювача, який знайшов застосування в малопотужних (до 1 Вт) підсилювачах потужності. Для поліпшення амплітудної характеристики між базами транзисторів V6, V7. Твключен діод V4. При відсутності сигналу і до тих пір, поки він не досягне певного рівня, цей діод закритий і на роботу каскаду не впливає.

При відсутності сигналу і до тих пір, поки він не досягне певного рівня, цей діод закритий і на роботу каскаду не впливає

У момент обмеження наростаючого в позитивну сторону сигналу, коли струми через резистор R7 і базу транзистора V6 стають рівними, і транзистор V5 закривається, напруга зворотного зсуву на діод V4 починає зменшуватися, так як транзистор V3 відкритий, і сигнал на його емітер продовжує збільшуватися. Нарешті, настає момент, коли діод відкривається, і замість каналз посилення V5-V6, утворюється канал V3-V4-V6.

При посиленні сигналу, наростаючого в негативну сторону, аналогічно утворюється канал V5-V4-V7. Резистор R8, шунтирующий діод V4, усуває різкі злами вихідного сигналу в моменти закривання транзисторів V3, V5 і відкривання діода V4. Висока термостабільність підсилювача досягається використанням гарну теплову зв'язку між транзисторами VЗ, V6 і V5, V7.

Наявність двох входів спрощує використання підсилювача в многополосних системах з розділовими фільтрами на вході. Так, в двосмугової системі досить встановити всього лише один фільтр верхніх частот між входами одного з підсилювачів (низькочастотний сигнал утворюється в результаті віднімання сигналів зі входу і виходу фільтра).

При використанні инвертирующего входу 2 слід пам'ятати, що опір джерела сигналу входить в ланцюг негативного зворотного зв'язку, що охоплює ОУ А1, тому воно не повинно перевищувати 15 кОм. Невикористаний вхід в будь-якому випадку необхідно з'єднати з загальним проводом. Для підвищення стійкості підсилювача проти самозбудження на вході необхідно включити фільтр нижніх частот з частотою зрізу 20 кГц.

Деталі та конструкція

Зазначені параметри отримані при харчуванні підсилювача від стабілізованого джерела. Якщо ж джерело нестабілізований, напруга живлення необхідно знизити на 20%.

Транзистори VЗ, V6 і V5, V7 закріплені попарно на пластинчастих тепловідведення розмірами 80 X 70 мм, виготовлених з листового алюмінієвого сплаву товщиною 2 мм, анодованого в чорний колір. Перед установкою охолоджуючі поверхні транзисторів необхідно змастити мастилом ЦИАТИМ-201.

Транзистори встановлюють по обидва боки тепловідведення і закріплюють одним гвинтом з гайкою. Для забезпечення надійного теплового контакту протягом всього часу експлуатації під гайки необхідно підкласти розрізні стопорні шайби. Підсилювач із зазначеними тепловідведення працездатний при температурі навколишнього повітря до 35 ° С. Струм спокою (при нормальній температурі - близько 50 мА) збільшується при прогріванні не більше ніж на 15%.

Замість ОУ К140УД8 в підсилювачі можна використовувати ОУ К140УД8Б, К140УД6, К140УД10, К140УД11, К544УД1, К574УД1. Котушку L1 можна намотати на каркасі діаметром 7 і довжиною 25 мм. Вона в цьому випадку повинна містити 30 витків дроту ПЕВ-2 - 1,0, намотаних в два шари.

налагодження

Правильно зібраний підсилювач налагодження не вимагає.

Джерело: Борноволоков Е. П., Фролов В. В. - Радіоаматорські схеми.


джерело: Radiostorage.net/

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов