Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Тиск в системі опалення багатоповерхового будинку

  1. види
  2. схеми
  3. однотрубна
  4. двотрубна
  5. тиск
  6. нормативне
  7. як виміряти
  8. Причини нестабільного тиску
  9. перепади тиску
  10. Падає тиск. Відео

Наша сеть партнеров Banwar

Опалення багатоповерхового будинку повинно працювати безперебійно і якісно, ​​інакше безліч мешканців виявиться в складних умовах. Одним з найважливіших факторів є тиск в системі опалення і підтримання його в стабільному стані протягом холодної пори року. Від стабільності нормативного тиску залежить ефективність опалення та збереження опалювальних приладів багатоповерхового або приватного будинку. Опалення багатоповерхового будинку повинно працювати безперебійно і якісно, ​​інакше безліч мешканців виявиться в складних умовах

Схема опалення багатоповерхового будинку

види

Залежно від процесів, що відбуваються в опалювальній системі, існують різні види тиску:

  1. Статична. Воно визначає фізичний вплив теплоносія, що знаходиться в стані спокою, на систему опалення. Статичний тиск залежить від висоти водяного стовпа, т. Е. Від висоти опалювального будинку.
  2. Робоча. Поєднує статичну і динамічну тиск, який виникає при роботі насоса. Нормативні параметри робочого тиску повинні зберігатися протягом всього опалювального періоду.
  3. Випробувальний. Значно перевищує робочий тиск, і тим більше статична. Створюється воно примусово під час запуску системи. З його допомогою визначаються слабкі місця, протікання і тріщини в теплопроводі.

схеми

У багатоповерхових будинках найбільш часто використовуються дві схеми.

однотрубна

У такій системі теплоносій за допомогою циркуляційного насоса подається по одній трубі. Теплоносій проходить через нагрівальні прилади всіх поверхів. Недоліком такої системи є те, що в разі завоздушенності або поломки одного з радіаторів, перестає функціонувати вся система будинку. Щоб усунути цю проблему влаштовується байпас перед опалювальним приладом між трубою подачі і виходу, а в місцях приєднання батареї до трубопроводу монтуються запірні крани. У такій системі в разі поломки радіатора можна кранами перекрити йому подачу теплоносія і виконувати ремонт або заміну приладу. Теплоносій через байпас піде далі по системі.

двотрубна

Найбільш часто в багатоповерхових будинках використовується двотрубна схема опалення. У такій системі є труба для подачі і труба для повернення теплоносія. Кожен радіатор опалення для подачі підключений до однієї труби, а для обратки - до іншої. Перевагою є те, що на всіх поверхах подається теплоносій необхідної температури, а остиглий - повертається по окремої лінії.

тиск

Тиск в системі опалення необхідно для того, щоб забезпечити її теплоносієм, щоб у всіх квартирах багатоповерхового будинку була комфортна температура. Таким чином, чим більше поверхів у будинку, тим вище тиск. Під його значення підбираються відповідні опалювальні прилади. Важливо, щоб показники зберігалися в допустимих межах.

Перевищення значення робочого тиску може привести до поломки опалювальних приладів і їх протікання, а згодом зупинці опалення у всьому будинку. У разі низького навантаження теплоносій може не досягати верхніх поверхів, а також можливо закипання (кавітація) теплоносія.

Види опалювальних схем: зліва - проточна; праворуч - з байпасом

  1. Котел. Виконує нагрівання теплоносія.
  2. Циркуляційний насос. Забезпечує примусову циркуляцію теплоносія.
  3. Розширювач. Нівелює тиск в системі при нагріванні, а в результаті і розширенні теплоносія.
  4. Автоматичний. При утворенні завоздушіванія в трубопроводі автоматично випускає повітря.
  5. Запірна арматура. Кран дозволяє замінити радіатор, не зводячи теплоносій з теплопроводу.

нормативне

Нормативне значення визначається технічною документацією, зокрема «Будівельні норми і правила» (СНиП). На цей показник впливають такі фактори:

  • площа багатоквартирного будинку;
  • віддаленість від котельні;
  • тип трубопроводу;
  • діаметр трубопроводу;
  • потужність опалювальної системи.

Норма для багатоповерхівки заввишки до 9-ти поверхів становить 5-7 атмосфер. Якщо будинок перевищує 9 поверхів, то значення навантаження має становити 7-10 атмосфер. Якщо нижня подача з підвищенням поверховості тиск падає, яке воно буде на останньому поверсі, залежить від потужності насоса. Різниця між першим і останнім поверхом не повинна перевищувати 10%. Таким чином, якщо на першому поверсі тиск 10 атмосфер, то на останньому воно повинно бути не менше дев'яти.

Тиск, при якому відчувають систему, (випробувальний тиск) має бути на 15-20% вище робочого, це забезпечить запас міцності.

При запуску системи можливі гідроудари і навантаження значно перевищує робоче значення. Тому міцність опалювальних приладів повинна бути здатна витримати таке навантаження.

як виміряти

Прилад, за допомогою якого вимірюють тиск в системі, називається манометр. Такі прилади встановлені в підвалі будівлі, вони показують значення на вході в будинок. Можна встановити манометр у власній квартирі, щоб постійно моніторити стан в трубопроводі. Для установки його необхідно урізати в трубу на вході в радіатор опалення.

Для установки його необхідно урізати в трубу на вході в радіатор опалення

Як виглядає манометр для вимірювання тиску в системі

Причини нестабільного тиску

У багатоквартирному будинку, особливо якщо він вже досить давно введений в експлуатацію, мешканці часто починають самовільну заміну опалювальних приладів. Це часто призводить до зниження тиску, тому мимовільними жертвами стають все мешканці багатоповерхового будинку. Причин зміни показників досить багато:

  1. Діаметр труб. При проектуванні теплопроводу було поставлено необхідний діаметр труб, щоб забезпечити відповідний тиск. В результаті самовільної заміни труб на окремих ділянках воно збільшується (якщо заміна зроблена на труби меншого діаметра) або знижується (якщо діаметр труб більше).
  2. Повітряні пробки. В процесі ремонтних робіт або в результаті хімічної реакції теплоносія і опалювальних приладів в системі може утворитися повітряна пробка. Вона значно ускладнює циркуляцію теплоносія, в результаті чого знижується навантаження.
  3. Знос опалювальних приладів, трубопроводу та запірної арматури. З роками в процесі експлуатації основні вузли трубопроводу руйнуються. Крім того, в опалювальних приладах і трубах постійно виконується відкладення накипу, сміття та інших домішок. Це значно погіршує якість теплоносія і знижує його навантаження.
  4. Аварійний випадок. Якщо в результаті зносу обладнання або неякісно виконаних ремонтно-монтажних робіт утворилася витік теплоносія, то навантаження знижується.
  5. Під час запуску системи. Щоб наповнити все опалювальні прилади теплоносієм, тиск значно перевищує робоче.

Засмічений трубопровід до і після очищення

Дуже часто при проведенні випробувань під дією підвищених навантажень в зношеної системі утворюються протікання. Тому спочатку необхідно замінити старе обладнання і усунути явні поломки.

перепади тиску

Причин зміни тиску досить багато, для ефективного опалення їх необхідно усунути. Це легше зробити для приватного будинку з автономною системою опалення, але деякі заходи можливі і для багатоповерхівки:

  1. При заміні труб важливо, щоб нові труби були такого ж діаметру, як і старі. Правда, в умовах багатоквартирного будинку не можна встежити за сусідами зверху чи знизу, залишається сподіватися на їх розсудливість. У разі, якщо таке сталося, необхідно звернутися в організацію, що відповідає за експлуатацію теплопроводу. Вони повинні з'ясувати причини змін.
  2. На кожному опалювальному радіаторі встановлено пристосування для випуску повітря, називається воно краном Маєвського. Про завоздушенності говорить нерівномірний нагрів радіатора, сторонні шуми і вібрація в системі. В цьому випадку необхідно відкрити кран Маєвського за допомогою спеціального ключа або викрутки і випустити повітря. З повітрям буде витікати вода, тому потрібно попередньо поставити ємність для неї. За допомогою крана Маєвського випускається повітря з радіатора. Щоб випустити повітря з системи, в найвищій її точці влаштовується автоматичний.
  3. У разі зносу обладнання необхідно замінити всі старі батареї і проржавіла запірну арматуру. Також потрібно промити трубопровід, але для багатоповерхового будинку промивку виконує організація, що відповідає за стан опалювальної системи в будинку. Такі заходи допоможуть підвищити тиск.
  4. Якщо стався аварійний випадок, необхідно терміново повідомити майстру на ділянці, який перекриє подачу теплоносія і виконає ремонт трубопроводу або викличе бригаду кваліфікованих фахівців, в залежності від масштабів події.

Кран Маєвського на радіаторі для спуску повітря

Під дією високої температури пластикові труби можуть кілька розширюватися.

Падає тиск. Відео

Відповідь на питання, чому падає тиск води в системі, можна отримати, переглянувши це відео.

Регулярний моніторинг тиску в системі опалення допоможе визначити, коли потрібно реагувати на його підвищення або зниження. І той, і інший варіант згубний для теплопроводу. Якщо причину перепаду навантажень можна усунути своїми руками, то потрібно знати, як і в яких випадках це зробити. Якщо це неможливо, то необхідно звернутися до відповідної інстанції.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов