Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Тиск в системі опалення приватного будинку: тиск теплоносія, води в закритій системі, трубах, для чого потрібно, як розрахувати, скільки атмосфер, норма, як знизити і створити

  1. Загальна характеристика
  2. Нормативні значення тиску в системі опалення
  3. Підвищення і зниження тиску в опалювальній системі
  4. Способи перевірки тиску води в трубах приватного будинку
  5. висновок

Наша сеть партнеров Banwar

зміст:

Опалення - це досить складна конструкція, функціонування якої залежить від маси параметрів. При проектуванні системи важливо врахувати кожен з цих параметрів, щоб система надалі працювала правильно. Одним з найважливіших параметрів, який не можна обділити увагою, є тиск в системі опалення.


Збалансоване тиск не тільки забезпечує переміщення теплоносія, а й збільшує термін служби елементів системи. Щоб мати можливість враховувати величину тиску при проектуванні опалення, потрібно уважно вивчити цей параметр і знати про тонкощі його налаштування. У даній статті буде розглянуто тиск в трубах опалення, його розрахунок і забезпечення.

Загальна характеристика

Існує кілька видів тиску в опалювальних системах:

  1. Статичний тиск. Дана величина визначається відповідністю висоти стовпа теплоносія і силою, яка через це впливає на елементи опалювальної системи. При розрахунках звичайно враховується, що 10 метрів висоти відповідають 1 атмосфері.
  2. Динамічне тиск. Найкраще зрозуміти, що таке динамічний тиск, допоможе циркуляційний насос, за рахунок якого і забезпечується дана величина. Динамічне тиск теплоносія в системі опалення виникає при його транспортуванні по трубопроводу і впливі на внутрішні поверхні системи.
  3. Робочий тиск. Формування робочого тиску здійснюється за рахунок спільної роботи двох попередніх значень. Саме робочий тиск води в системі опалення забезпечує її повноцінну і якісну роботу.

Саме робочий тиск води в системі опалення забезпечує її повноцінну і якісну роботу

Найбільше тиск в системі виявляється на водяну сорочку опалювального котла - вона знаходиться нижче інших елементів. Правда, іноді зустрічаються конструкції, в яких котельня розташована на даху, і в такому випадку найбільше навантаження припадатиме на саму нижню частину трубопроводу.

При збільшенні температури теплоносія тиск в системі також зростає, оскільки вода починає розширюватися. Якщо в системі встановлено циркуляційний насос, то за рахунок динамічного напору величина робочого тиску досягає максимального значення, тому думати про те, як створити тиск в котлі, не доведеться. Втім, при наявності розширювального бачка у відкритій опалювальній системі це не призводить до негативних наслідків.

Для вимірювання тиску в системі використовуються манометри. При проектуванні опалення для них необхідно виділити місце в самому нижньому ділянці трубопроводу - саме там тиск досягає пікових значень.

Нормативні значення тиску в системі опалення

Підтримка робочого тиску в контурі опалення дозволяє знизити рівень теплових втрат. Це можливо за рахунок того, що проходить по трубопроводу теплоносій при грамотно підібраній величині тиску практично не встигає охолонути. Для правильного налаштування системи потрібно знати, скільки атмосфер в опаленні конкретного типу.

Різним типам опалювальних систем властиві свої нормативні показники тиску:

  1. Опалення багатоповерхового будинку. Для опалювальних систем багатоквартирних будинків характерно високе значення статичного напору, причому його величина прямо залежить від висоти самої будівлі. У 9-поверхових будинках норма тиску становить близько 5-7 атмосфер, а в будинках з кількістю поверхів більше 12 - від 7 до 10 атмосфер. Тиск у вхідному контурі завжди становить близько 12 атмосфер. Щоб така система могла працювати, її потрібно оснащувати потужним насосом сухого ходу.
  2. Опалення приватного будинку. У відкритій опалювальній системі атмосфера і сама система об'єднані за допомогою розширювального бака. Навіть якщо систему укомплектувати циркуляційним насосом, тиск в системі опалення приватного будинку все одно буде збігатися з зовнішнім, тому показник манометра буде постійно показувати 0 бар.
  3. Закрите опалення приватного будинку. Тиск в закритій системі опалення приватного будинку має дещо інші характеристики. По-перше, в такій системі збільшується статичний тиск, що підвищує ефективність роботи конструкції, а по-друге, повністю виключається можливість контакту з повітрям. Щоб розрахувати статичний напір в такій системі, потрібно помножити на 0,1 відстань між самою верхньою і найнижчою точкою контуру. До отриманого значення додається 1,5 бар, і результат розрахунку покаже величину робочого тиску в опалювальній системі.

До отриманого значення додається 1,5 бар, і результат розрахунку покаже величину робочого тиску в опалювальній системі

У переважній більшості випадків норма тиску в газовому котлі закритого контуру складає близько 1,5-2 атмосфер. Значне перевищення цього показника багато разів підвищує ризик виходу системи з ладу - наприклад, може статися розгерметизація трубопроводу або ж пошкодження опалювального обладнання.

Звичайно, велика величина тиску підвищує ефективність роботи опалення, але перед тим, як розрахувати тиск в системі опалення, потрібно врахувати технічні особливості конкретного опалювального обладнання. Окремі моделі котлів розраховані на тиск не більше 3 бар, але стандартні вироби можуть ефективно працювати тільки при тиску в 2 бар. При налаштуванні опалення потрібно зробити все так, щоб в неактивній системі тиск був нижче робочого на 0,5 бар - цей запас забезпечить стабільну роботу обладнання після його запуску (докладніше: " Яке має бути робочий тиск в системі опалення приватного будинку - норми, правила, обмеження ").

Для квартир ця інформація неактуальна - вимірювати або регулювати тиск опалення в таких випадках просто неможливо. Все, що можна зробити - це вибрати радіатори і діаметри труб у власному трубопроводі. Наприклад, чавунні радіатори використовувати небажано, оскільки при тиску понад 6 бар вони виходять з ладу - а настільки низький тиск в системі опалення багатоквартирного будинку практично не зустрічається. Труби з надмірно високою пропускною здатністю, в свою чергу, призведуть до зниження тиску у всьому контурі.

Труби з надмірно високою пропускною здатністю, в свою чергу, призведуть до зниження тиску у всьому контурі

Величина тиску також безпосередньо залежить від температури теплоносія. У будь-яку опалювальну систему заливається певний обсяг теплоносія, при якому тиск виходить мінімальним. Коли система виходить на робочий режим, тиск піднімається - тобто регулювання нагріву води дозволяє також контролювати натиск в трубопроводі.

Для опалювальних систем завжди доцільно використовувати розширювальні бачки (гідроакумулятори). Такі пристрої приймають в себе надлишки теплоносія, тим самим не дозволяючи тиску досягти критичного рівня. Щоб система була максимально надійною, варто також доповнити її запобіжним клапаном, який в разі переповнення бака або перевищенні тиску в контурі понад 3 атмосфер забезпечить автоматичне скидання зайвої води.

Підвищення і зниження тиску в опалювальній системі

Для вимірювань тиску в опаленні використовується манометр, шкала якого розділена на кілька цілком зрозумілих секторів:

  • Біла зона означає зниження напору;
  • Зелений сектор говорить про нормальному тиску в контурі;
  • Червона зона сигналізує про перевищення величини тиску.

Біла зона означає зниження напору;   Зелений сектор говорить про нормальному тиску в контурі;   Червона зона сигналізує про перевищення величини тиску

Відстежувати свідчення манометра потрібно періодично, щоб відхилення від норми не стали неприємним сюрпризом. При зміні тиску потрібно знайти клапани нагнітання і підбурювання, які зазвичай розташовуються неподалік від котла. Працювати з ними дуже просто - при нестачі тиску відкривається нагнітач і утримується в такому положенні до відновлення системи, а при зайвому тиску потрібно взяти ємність для збору теплоносія і відкрити клапан стравлювання.

Втім, таке рішення підходить далеко не для всіх ситуацій, тому потрібно мати загальне уявлення про інші неполадки. Зазвичай перепади тиску відбуваються в результаті витоку теплоносія, про що сигналізує зниження статичного напору при відключеному насосі. Позбутися від проблеми допоможе перевірка контуру на герметичність, яку потрібно проводити перед тим, як знизити тиск в системі опалення.

У багатоквартирних будинках з централізованою опалювальною системою ця операція виконується наступним чином:

  • Перед початком опалювального сезону в трубопровід заливається холодна вода;
  • Якщо за півгодини натиск знизився на 0,06 МПа, або ж якщо за дві години ця величина знизилася на 0,02 МПа, тобто необхідність у пошуку витоків;
  • Після перевірки система заповнюється гарячим теплоносієм, а рівень тиску підвищується до максимально допустимого значення.

Способи перевірки тиску води в трубах приватного будинку

У пластиковому трубопроводі технологія перевірки виглядає інакше:

  • Система заповнюється водою, температура якої відповідає температурі навколишнього середовища;
  • Протягом півгодини в системі підтримується тиск в 1,5 рази вище номінального;
  • Тиск знижується в два рази в порівнянні з робочим і утримується протягом півтори години;
  • Якщо система герметична, то показники будуть рости.

Іноді перевірка виконується за допомогою повітря. Він запускається в систему, з якої відкачано вся вода. Такий спосіб відмінно підходить для невеликих будинків. Якщо статичний тиск в автономному опаленні при перевірці виявляється на належному рівні, то потрібно зайнятися пошуком несправностей в опалювальному обладнанні. Читайте також: " Який тиск має бути в системі опалення - норми і стандарти, причини падіння і підвищення тиску ".


Тиск в опалювальному контурі зазвичай знижується з наступних причин:

  • Устаткування знаходиться в несправному стані (наприклад, зношене або має заводські дефекти), і натиск знижується через мікротріщин в теплообміннику;
  • Підвищена концентрація накипу (проблему допоможуть нівелювати додаткові фільтри, які очищають воду);
  • Гідроудар, який зруйнував теплообмінник;
  • Пошкодження розширювального бачка;
  • Несправність в регуляторі тиску.

Як тільки причина перепадів тиску виявлено, потрібно вжити заходів щодо вирішення цієї проблеми:

  • При пошкодженні мембрани бака потрібно замінити її або всю місткість, якщо окрема деталь не підлягає заміні;
  • Якщо були допущені помилки при проектуванні системи, то доведеться заново провести всі розрахунки і замінити обладнання на більш підходяще;
  • Якщо в системі виникають повітряні пробки, то необхідно стравити повітря з системи вручну або ж встановити автоматичний;
  • Якщо вода потрапляє в опалення ззовні, вирішенням проблеми буде заміна арматури, що розділяє опалювальний контур і водопостачання.

При пошкодженні мембрани бака потрібно замінити її або всю місткість, якщо окрема деталь не підлягає заміні;   Якщо були допущені помилки при проектуванні системи, то доведеться заново провести всі розрахунки і замінити обладнання на більш підходяще;   Якщо в системі виникають повітряні пробки, то необхідно стравити повітря з системи вручну або ж встановити автоматичний;   Якщо вода потрапляє в опалення ззовні, вирішенням проблеми буде заміна арматури, що розділяє опалювальний контур і водопостачання

Є ряд досить простих рекомендацій, які дозволять уникнути проблем з неконтрольованими змінами тиску:

  1. Проектування і монтаж системи повинні виконуватися дуже уважно - це дозволить мінімізувати ймовірність виникнення неполадок.
  2. У приватному будинку з автономною системою опалення тиск повинен постійно перебувати в межах від 0,7 до 1,5 атмосфер. У багатоповерхових будинках за цими показниками стежать комунальні служби.
  3. В обов'язковому порядку потрібно укомплектувати опалення розширювальним баком, який компенсує перепади тиску і дозволить уникнути гідроударів.
  4. Опалення рекомендується перевіряти і прочищати кожні 2-3 роки. Якщо вода в регіоні характеризується великою кількістю домішок, то перед тим, як створити тиск в закритій системі опалення, варто встановити додаткові фільтри.

висновок

Тиск в системі опалення - це один з ключових чинників, завдяки якому дана система може нормально функціонувати. Знаючи, для чого потрібно тиск в системі опалення, і підтримуючи цей показник на належному рівні, можна домогтися повноцінної тепловіддачі і істотно продовжити термін експлуатації всіх елементів опалювальної системи.


 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов