Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Три схеми УНЧ для новачків

  1. список радіоелементів
  2. Прикріплені файли:
  3. оцінити статтю

Наша сеть партнеров Banwar

Після освоєння азів електроніки, початківець радіоаматор готовий паяти свої перші електронні конструкції. Підсилювачі потужності звукової частоти, як правило самі повторювані конструкції. Схем досить багато, кожна відрізняється своїми параметрами і конструкцією. У цій статті будуть розглянуті кілька найпростіших і повністю робочих схем підсилювачів, які успішно можуть бути повторені будь-яким радіоаматором. У статті не використані складні терміни і розрахунки, все максимально спрощено, щоб не виникло додаткових питань.

Почнемо з більш потужною схеми.
Отже, перша схема виконана на відомій мікросхемі TDA2003. Це моно підсилювач з вихідною потужністю до 7 Ватт на навантаження 4 Ом. Хочу сказати, що стандартна схема включення цієї мікросхеми містить малу кількість компонентів, але пару років тому мною була придумана інша схема на цій мікросхемі. У цій схемі кількість комплектуючих компонентів зведено до мінімуму, але підсилювач не втратила свої звукові параметри. Після розробки даної схеми, всі свої підсилювачі для малопотужних колонок став робити саме на цій схемі.

Схема представленого підсилювача має широкий діапазон відтворюваних частот, діапазон живлячих напруг від 4,5 до 18 вольт (типове 12-14 вольт). Мікросхему встановлюють на невеликій тепловідвід, оскільки максимальна потужність досягає до 10 Ватт.

Мікросхему встановлюють на невеликій тепловідвід, оскільки максимальна потужність досягає до 10 Ватт

Мікросхема здатна працювати на навантаження 2 Ом, це означає, що до виходу підсилювача можна підключати 2 головки з опором 4 Ом.
Вхідний конденсатор можна замінити на будь-який інший, з ємністю від 0,01 до 4,7 мкФ (бажано від 0,1 до 0,47 мкФ), можна використовувати як плівкові, так і керамічні конденсатори. Всі інші компоненти бажано не замінювати.

Всі інші компоненти бажано не замінювати

Регулятор гучності від 10 до 47 кОм.
Вихідна потужність мікросхеми дозволяє застосовувати його в малопотужних АС для ПК. Дуже зручно використовувати мікросхему для автономних колонок до мобільного телефону і т.п.
Підсилювач працює відразу після включення, в додаткової налагодженні не потребує. Радиться мінус харчування додатково підключити до теплоотводу. Всі електролітичні конденсатори бажано використовувати на 25 Вольт.

Друга схема зібрана на малопотужних транзисторах, і більше підійде в якості підсилювача для навушників.

Це напевно найякісніша схема такого роду, звук чистий, відчуваються весь частотний спектр. З хорошими навушниками, таке відчуття, що у вас повноцінний сабвуфер.

Підсилювач зібраний всього на 3-х транзисторах зворотного провідності, як найдешевший варіант, були використані транзистори серії КТ315, але їх вибір досить широкий.

Підсилювач може працювати на низкоомную навантаження, аж до 4-х Ом, що дає можливість, використовувати схему для посилення сигналу плеєра, радіоприймача і т.п. Як джерело живлення використана батарейка типу крона з напругою 9 вольт.
В остаточному каскаді теж застосовані транзистори КТ315. Для підвищення вихідної потужності можна застосувати транзистори КТ815, але тоді доведеться збільшити напругу живлення до 12 вольт. У цьому випадку потужність підсилювача буде досягати до 1 Ватт. Вихідний конденсатор може мати ємність від 220 до 2200 мкФ.
Транзистори в цій схемі не нагріваються, отже, будь-яке охолодження не потрібно. При використанні більш потужних вихідних транзисторів, можливо, знадобляться невеликі тепловідводи для кожного транзистора.

І нарешті - третя схема. Представлений не менш простий, але перевірений варіант будови підсилювача. Підсилювач здатний працювати від зниженої напруги до 5 вольт, при такому випадку вихідна потужність УМ буде не більше 0,5 Вт, а максимальна потужність при харчуванні 12 вольт досягає до 2-х Ватт.

Вихідний каскад підсилювача побудований на вітчизняній комплементарної парі. Регулюють підсилювач підбором резистора R2. Для цього бажано використовувати підлаштування регулятор на 1кОм. Повільно крутимо регулятор до тих пір, поки струм спокою вихідного каскаду НЕ буде 2-5 мА.

Підсилювач не має високу вхідний чутливістю, тому бажано перед входом застосувати попередній підсилювач.

Підсилювач не має високу вхідний чутливістю, тому бажано перед входом застосувати попередній підсилювач

Чимало важливу роль в схемі грає діод, він тут для стабілізації режиму вихідного каскаду.
Транзистори вихідного каскаду можна замінити на будь-яку комплементарних пару відповідних параметрів, наприклад КТ816 / 817. Підсилювач може живити малопотужні автономні колонки з опором навантаження 6-8 Ом.

список радіоелементів

Завантажити список елементів (PDF)

Прикріплені файли:

Теги:

винагородити Я зібрав 0 0

x

оцінити статтю

  • Технічна грамотність
  • актуальність матеріалу
  • виклад матеріалу
  • корисність пристрої
  • повторюваність пристрої
  • Орфографія

0

оцінити Скинути

Середній бал статті: 0 Проголосувало: 0 чол.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов