Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

тунельний діод

Наша сеть партнеров Banwar

Тунн е ний ді о д, двухелектродний електронний прилад на основі напівпровідникового кристала, в якому є дуже вузький потенційний бар'єр, що перешкоджає руху електронів; різновид напівпровідникового діода . Вид вольтамперної характеристики (ВАХ) Т. д. Визначається головним чином квантово-механічним процесом тунелювання (див. тунельний ефект ), Завдяки якому електрони проникають крізь бар'єр з однієї дозволеної області енергії в іншу. Винахід Т. д. Вперше переконливо продемонструвало існування процесів тунелювання в твердих тілах. Створення Т. д. Стало можливим внаслідок прогресу в напівпровідникової технології, що дозволив створювати напівпровідникові матеріали з досить строго заданими електронними властивостями. Шляхом легування напівпровідника великою кількістю певних домішок вдалося досягти дуже високої щільності дірок і електронів в р - і n- областях, зберігши при цьому різкий перехід від однієї області до іншої (див. Електронно-дірковий перехід ). З огляду на малу ширину переходу (50-150 Å) і досить високій концентрації легуючої домішки в кристалі, в електричному струмі через Т. д. Домінують туннелируют електрони. На рис. 1 наведені спрощені енергетичні діаграми для таких р - n - переходів при чотирьох різній напрузі зсуву U. При збільшенні напруги зсуву до U1 міжзонний тунельний струм (it на рис. 1, б) зростає. Однак при подальшому збільшенні напруги (наприклад, до значення U2, рис. 1, в) зона провідності в n-Область і валентна зона в р-області розходяться, і з огляду на скорочення числа дозволених рівнів енергії для тунельного переходу струм зменшується - в результаті Т. д. переходить в стан з негативним опором . При напрузі, що досягла або перевищив U3 (рис. 1, г), як і в разі звичайного р - n-переходу, домінуватиме нормальний дифузійний (або тепловий) струм.

Перший Т. д. Був виготовлений в 1957 з Німеччина ; проте незабаром після цього були виявлені ін. напівпровідникові матеріали, придатні для отримання Т. д .: Si, InSb, GaAs, InAs, PbTe, GaSb, SiC і ін. На рис. 2 приведені ВАХ ряду Т. д. В силу того що Т. д. В деякому інтервалі напруг зсуву мають негативне диференціальний опір і володіють дуже малою інерційністю, їх застосовують в якості активних елементів в високочастотних підсилювачах електричних коливань, генераторах і перемикаючих пристроях.

Л. Есакі.

Від редакції. Т. д. Був запропонований в 1957 лауреатом Нобелівської премії Л. Есакі , Тому Т. д. Називають також діодом Есакі

Літ .: Esaki L., New phenomenon in narrow germanium р - n junctions, «Physical Review», 1958, v. 109, № 2; його ж, Long journey into tunnelling, «Reviews of modern Physics», 1974, v. 46, № 2.

46, № 2

Мал. 2. Вольтамперні характеристики (ВАХ) тунельних діодів на основі Ge (1), GaSb (2), Si (3) і GaAs (4): U - напруга зсуву на тунельному діоді; I / I m - відношення струму через діод до струму в максимумі ВАХ.

Вольтамперні характеристики (ВАХ) тунельних діодів на основі Ge (1), GaSb (2), Si (3) і GaAs (4): U - напруга зсуву на тунельному діоді;  I / I m - відношення струму через діод до струму в максимумі ВАХ

Мал. 1. Енергетичні діаграми електронно-діркового переходу тунельного діода при різній напрузі зсуву (О <U 1 <U 2 <U 3): E fp і E fh - рівні Фермі дірок і електронів; E g - ширина забороненої зони; W - ширина p - n-переходу; е - заряд електрона; i t і i d - тунельний і дифузійний струми.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов