Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Туристські послуги. Вимоги щодо забезпечення безпеки туристів

Наша сеть партнеров Banwar

МІНІСТЕРСТВО
З ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА МЕТРОЛОГІЇ

НАЦІОНАЛЬНИЙ
СТАНДАРТ
І НАУКИ
ФЕДЕРАЦІЇ

ГОСТ Р
50644-
2009

ТУРІСТСКІЕУСЛУГІ

Требованіяпо забезпечення
безпеки туристів

Москва

Стандартинформ

2010

Передмова

Цілі і принципи стандартизації в Російській Федерації встановлені Федеральним законом від 27 грудня 2002 № 184-ФЗ «Про техніческомрегулірованіі», а правила застосування національних стандартів Російської Федерації - ГОСТ Р1.0-2004 «Стандартизація в Російській Федерації. Основні положення"

відомості остандарте

1 РОЗРОБЛЕНО Відкритим акціонерним товариством «Всеросійський науково-дослідний інститут сертифікації», Департаментомтурістской діяльності та міжнародного співробітництва Міністерства спорту, туризму і молодіжної політики Російської Федерації за участю Федеральногоагентства по туризму

2 ВНЕСЕНО Технічним комітетом зі стандартизації ТК199 «Туристські послуги і послуги засобів розміщення»

3 ЗАТВЕРДЖЕНО ТА ВВЕДЕНО В ДІЮ ПріказомФедерального агентства з технічного регулювання і метрології від 15 декабря2009 г, № 773-ст

4 НА ЗАМІНУ ГОСТР 50644-94

Інформація про зміни до цього стандарту публікуетсяв щорічно видається інформаційному покажчику «Національні стандарти», атекст змін і поправок - в щомісячно видаються інформаційних покажчиках «Національні стандарти». У разі перегляду (заміни) або скасування настоящегостандарта відповідне повідомлення буде опубліковано в ежемесячноіздаваемом інформаційному покажчику «Національні стандарти». Соответствующаяінформація, повідомлення і тексти розміщуються також в інформаційній сістемеобщего користування - на офіційному сайті Федерального агентства по техніческомурегулірованію і метрології в мережі Інтернет

зміст

ГОСТ Р 50644-2009

НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ

ТУРІСТСКІЕУСЛУГІ

Требованіяпо забезпечення безпеки туристів

Tourist services.
Requirements provided for tourist's security

Датавведенія - 2010-07-01

Цей стандарт встановлює вимоги щодо забезпечення безопасностіжізні, здоров'я, майна туристів під час проведення подорожей.

Цей стандарт поширюється на юридичних осіб, незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, індивідуальних підприємців, які надають туристичні послуги.

Внастоящее стандарті використані нормативні посилання на такі нормативні документи:

ГОСТР 22.3.03-94 Безпека в надзвичайних ситуаціях. Захист населенія.Основние положення

ГОСТ Р 50646-94 Послуги населенню. терміни та визначення

ГОСТР 50681-94 Туристично-екскурсійне обслуговування. проектування турістскіхуслуг

ГОСТ Р51185-2008 Туристські послуги. Засоби розміщення. Загальні вимоги

Примітка - При користуванні даним стандартомцелесообразно перевірити дію посилальних стандартів в інформаційній сістемеобщего користування - на офіційному сайті Федерального агентства потехніческому регулювання і метрології в мережі Інтернет або по ежегодноіздаваемому інформаційному покажчику «Національні стандарти», которийопублікован станом на 1 січня поточного року, і по соответствующімежегодно видаваним інформаційних покажчиків, опублікованими в поточному году.Еслі контрольний стандарт замінений (змінений), то ін користуванні настоящімстандартом слід керуватися заміняє (зміненим) стандартом. Есліссилочний стандарт скасований без заміни, то положення, в якому дано посилання нанего, застосовується в частині, що не зачіпає це посилання.

У настоящемстандарте використано терміни по ГОСТ Р 50646, ГОСТР 22.3.03, а також такі терміни та визначення:

3.1 безпеку туризму: Безпека туристів (екскурсантів), збереження їх майна, а також ненанесение шкоди навколишньогосередовища, матеріальним і духовним цінностям суспільства, безпеки держави прісовершеніі подорожей.

3.2 безопасностьтурістской послуги: Відсутність неприпустимого ризику, нанесення шкоди життю, здоров'ю та майну туристів під час здійснення подорожі (екскурсії), атакож в місцях перебування на маршруті.

3.3 ризик (можлива небезпека) в туризмі: Вероятностьпрічіненія шкоди життю і здоров'ю туристів, майну, навколишньому середовищу, життю здоров'ю тварин і рослин з урахуванням тяжкості цієї шкоди.

3.4 неприпустимий (неприйнятний) ризик: Рівень ризику, встановлений адміністративними ілірегулірующімі органами як максимальний, при досягненні якого необходімопрінять заходів щодо його усунення.

3.5 прийнятний ризик: Рівень ризику, з которимобщество готове миритися для отримання певних благ і вигод в результатесвоей діяльності.

3.6 джерело небезпеки: Основна прічінавознікновенія шкоди, явище чи процес, властивість або розвиток якого можетстать причиною шкоди.

3.7 джерело небезпеки природного характеру: Джерела небезпеки, що залежать від стану навколишнього природного середовища, коториенаходятся поза контролем і волі людини.

3.8 джерела небезпеки техногенного характеру: Об'єкти матеріального світу, які в певні моменти здатні виходітьіз-під контролю людини і розвиватися в навколишньому середовищі (техногенні аварії ітехногенние катастрофи).

3.9 джерела небезпеки соціального (антропогенного) характеру: Джерела небезпеки, пов'язані з життям суспільства, взаємодією людей і їх поведінкою (збройні заколоти і конфлікти, терористичні акти, злочини й інші посягання на життя, здоров'я іімущество туристів, міжнаціональні, міжконфесійні та регіональниеконфлікти, що супроводжуються насильницькими діями відносно туристів).

3.10 джерела небезпеки в надзвичайних ситуаціях: Джерела небезпеки, що виникають при аваріях, катастрофах, стихійних або інихбедствіях в місцях перебування туристів і здатні спричинити за собойчеловеческіе жертви або збиток здоров'ю, а також матеріальні втрати і нарушеніежізнедеятельності туристів.

3.11 травмоопасность: Стан, характерізующеесяповишенним ризиком отримання туристом травм.

3.12 пожежонебезпека: Небезпека, що представляє собойріск загоряння.

3.13 гідрометеорологічна небезпека: Небезпека, обумовлена атмосферними, сезонними, погодними, кліматичними ігеографіческімі факторами, а також атмосферними явищами, які не властивими регіонуобичного перебування туристів.

3.14 біологічна небезпека: Небезпека, вознікающаяпрі впливі на туриста хвороботворних мікробів, бактерій, вірусів, пріконтакте з отруйними рослинами і тваринами і вживанні некачественнихпродуктов харчування.

Примітка - Біологічна небезпека може привести до неблагопріятнойсанітарно-епідеміологічну обстановку.

3.15 екологічна небезпека: Небезпека, вознікающаяпрі відхиленні від допустимих значень параметрів, що характеризують состояніепріродной середовища, в якій знаходяться туристи (хімічний склад повітря, води, грунту і т.д.).

3.16 токсикологічна небезпека: Небезпека, що виникає при високому вмісті в повітрі, воді та навколишнього туристів средехіміческіх речовин, шкідливих для здоров'я, порушення правил проведеніядезінфекціі і дератизації в місцях перебування туристів.

3.17 радіоактивна небезпека: Небезпека, вознікающаяпрі радіоактивне зараження місць перебування туристів.

3.18 криміногенна небезпека: Небезпека, пов'язана з посягательстваміна життя, здоров'я і майно туристів, що виникає при антіобщественнихпроявленіях, правові порушення, порушеннях громадського порядку.

3.19 військово-політична небезпека: Небезпека, що виникає в момент загрози або ведення військових дій в туристському регіоні, що включає терористичні і екстремістські дії.

3.20 психофізіологічна небезпека: Небезпека, що виникає при фізичних і нервово-психічних перевантаженнях туристів у времяпутешествія або в процесі надання туристичних послуг.

Примітка - Терміни та визначення: туризм, туристична діяльність, туроператорська діяльність, турагентскаядеятельность, туроператор, турагент, туристська організація, турістскійпродукт, туристична індустрія, формування туристичного продукту, продвіженіетурістского продукту, реалізація туристичного продукту, туризм внутрішній, туризм в'їзний, туризм виїзний, замовник туристського продукту, турист, екскурсант, інструктор-провідник застосовані в значенні, установленномФедеральним законом «Про основи туристської діяльності в Росс йскойФедераціі ».

4.1 Туристські послуги і умови їх надання повинні битьбезопаснимі для життя, здоров'я і майна туристів і навколишнього середовища [1] , [2] , [3] .

В процесі надання туристичних послуг необходімообеспечіть прийнятний рівень ризику для життя, здоров'я і майна туристів (екскурсантів) під час проведення подорожей.

4.2 Безпека туристів (екскурсантів) прісовершеніі подорожі поширюється на:

- життя, здоров'я, особисту непрікосновенностьтуріста (екскурсанта), включаючи фізичне (тілесне) і психічне (моральне) стан, а також приватне життя;

- майно туриста (екскурсанта), в тому чіслепредмети туристського спорядження та інвентарю, багаж, предмети особистого вжитку идругие предмети, які використовуються і (або) придбані туристом (екскурсантом) під час подорожі.

4.3 Основні чинники, що впливають на безопасностьтурістов при здійсненні подорожі, включають в себе:

- географічні та природні особливості місця пребиваніятурістов (морська, гірська, пустельна місцевості, клімат, наявність спеціфіческіхжівотних і комах і т.д.);

- культурну, соціальну середу временногопребиванія, особливості місцевої їжі, мова, культурні, релігійні іетніческіе традиції і т.д .;

- особливості видів туристських подорожей (екстремальний туризм, спортивно-оздоровчий туризм і ін.);

- рівень якості та безпеки оказиваемихуслуг;

- дотримання туристами (екскурсантами) правіллічной безпеки, в тому числі законів, правил і традицій (культурних, релігійних та ін.) Країни (місця) тимчасового перебування, санітарно-епідеміологічних норм і правил спеціальних розпоряджень, вказівок іінструкцій органів влади, спеціалізованих служб МНС, супроводжуючих гідів іінструкторов-провідників, а також використання засобів індивідуального захисту.

5.1 У процесі надання туристичних послуг могутпроявляться наступні джерела небезпеки:

- джерела небезпеки природного характеру;

- джерела небезпеки техногенного характеру;

- джерела небезпеки соціального характеру;

- джерела небезпеки в надзвичайних ситуаціях.

5.2 У результаті впливу сукупності іліотдельних джерел небезпеки туристи можуть бути піддані різним ризикам.

До ризиків в туризмі відносяться: травмоопасность, пожежонебезпека, гідрометеорологічна небезпека, біологічна, екологічна, токсикологічна, радіоактивна, криміногенна, військово-політична небезпеки, а також специфічні ризики.

Специфічні ризики обумовлені:

- можливістю виникнення природних ітехногенних катастроф в зоні розміщення туристських організацій турістскойіндустріі, включаючи маршрути подорожі, і надзвичайних подій і ситуацій (в тому числі пов'язаних зі станом громадського порядку в країні (місці) тимчасового перебування туристів);

- неналежним технічним состояніеміспользуемих об'єктів матеріально-технічної бази (туристських готелів, баз, кемпінгів, канатних доріг і підйомників, туристських, в тому чіслегорно-пішохідних, лижних, гірськолижних, водних трас, транспортних засобів, утому числі повітряних суден, поїздів, автобусів , автомобілів, велосипедів, маломірних і гребних судів, архітектурних пам'яток і об'ектовпоказа);

- складним рельєфом місцевості (річковими порогами, гірськими схилами, моренними, скельними, льодовими ділянками туристських трас іт.п.);

- непрофесійністю персоналу (гідів, екскурсоводів, інструкторів-провідників і ін.);

- непідготовленістю туристів до пересування помаршруту певного виду і категорії складності (інструктаж, екіпірування іт.п.);

- ненаданням або наданням неполнойінформаціі про умови подорожі туристам (екскурсантам).

6.1 Зниження ризику травмоопасності забезпечується:

- дотриманням туристами правил проїзду натранспортних засобах;

- дотриманням обслуговуючим персоналом правілпассажірскіх перевезень;

- установкою захисних пристроїв і огороджень пріпользованіі рухливими механізмами (підйомниками, канатними дорогами), проходженні небезпечних ділянок території (осипів в горах, біля водойм, гірськолижних трас і т.д.);

- використанням засобів індивідуального захисту (страхувальних мотузок при перетині складних ділянок туристського маршруту, шоломів, льодорубів, гаків тощо страхувального туристського спорядження);

- дотриманням ергономічних вимог ктурістскому спорядження і інвентарю;

- дотриманням будівельних вимог до житлових і громадських будівель і вимог відповідних нормативних документів, що пред'являються до технічного стану транспортних засобів, що використовуються дляперевозок туристів (екскурсійних автобусів, автомобілів, плавзасобів та ін.);

- дотриманням правил експлуатації інвентарю іобладнання (ліфтів, підйомників, візків тощо), що забезпечують егобезопасную роботу;

- випереджувальним інформуванням туристів офакторах ризику отримання травм.

6.2 Ризик пожежонебезпеки

При наданні туристичних послуг і експлуатації об'ектовтурістской індустрії повинні дотримуватися встановлені вимоги пожарнойбезопасності [4] .

6.3 Зниження ризику гідрометеорологіческойопасності забезпечується шляхом:

- вибору сприятливої ​​пори року і погоднихусловій для здійснення туристських поїздок в країні (місці) временногопребиванія;

- раціональним проектуванням трасситурістского маршруту з урахуванням кліматичних особливостей району;

- спорудою на трасах туристських маршрутовукритій від негоди;

- оснащенням приміщень і транспортних средствустройствамі кондиціонування, дезодорації повітря, опалення, автоматіческогоконтроля, пожежною і охоронною сигналізацією;

- забезпеченням відповідної екіпіровкітурістов, включаючи засоби індивідуального захисту;

- своєчасним інформуванням туристів ореальних і прогнозованих погодних умовах на маршруті (в тому чіслекліматіческіх умовах, перепадах висот і ін.).

Показники мікроклімату, атмосферного повітря, освітленості в приміщеннях для обслуговування туристів (спальних, помещеніяхпітанія, клубних та інших туристських об'єктах), а також в транспортнихсредствах повинні відповідати чинним санітарно-епідеміологіческімнормам і правилам [5] , [6] , [7] , [8] , [9] .

6.4 Зниження ризику біологічної небезпеки обеспечіваетсясоблюденіем встановлених санітарно-епідеміологічних норм і правил пріоказаніі туристських послуг, в тому числі:

- застосуванням обладнання і препаратів длядезінфекціі, дезінсекції, стерилізації, дератизації, автоматізацііпроізводственних процесів;

- використанням знаків безпеки і необхідність маркування на предметах оснащення і спорудах, використовуваних пріобслужіваніі туристів (посуду, кухонного інвентарю, в т. Ч. Для пріготовленіяпіщі в поході, місць водозабору, колодязів та ін.);

- проведенням попередніх і періодіческіхмедіцінскіх оглядів обслуговуючого персоналу;

- випереджувальним інформуванням туристів обопасних тварин, риб, плазунів, комах, рослинах, областіраспространенія яких збігаються з туристськими маршрутами, ізбеганіемнежелательних контактів, а також невідкладні дії туриста (екскурсанта), які слід вживати в разі отримання травми (контакту);

- інформуванням туристів про вознікновенііінфекціонних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь) ісостояніі навколишнього середовища.

6.5 Зниження ризику радіоактивної опасностіобеспечівается інформуванням туристів негативного впливу ультрафіолетового идругих небезпечних видів випромінювання на людину і способах використання коштів індівідуальнойзащіти.

Туристські маршрути, а також місця оказаніятурістскіх послуг повинні відповідати вимогам радіологіческойбезопасності.

6.6 Зниження ризику екологічної ітоксікологіческой небезпек забезпечується дотриманням екологічних і токсікологіческіхнорм і правил, а також плановим (в окремих випадках позаплановим) контролемсодержанія шкідливих хімічних речовин в повітрі, воді, ґрунті, продуктах пітаніяі інших біологічних середовищах, приміщеннях, транспортних засобах.

6.7 Зниження ризику псіхофізіологіческойопасності досягається:

- раціональним побудовою програм обслужіваніятурістов, графіків переміщення по туристських маршрутах, предусматрівающіхдостаточние умови для нормальної життєдіяльності людини (сну, пріемапіщі, задоволення санітарних і побутових потреб);

- урахуванням психофізіологічних особенностейтурістов при формуванні туристської групи;

- дотриманням ергономічних вимог кіспользуемим туристським спорядження і інвентарю, транспортних засобів, меблів.

Для зменшення ризиків, що виникають в процессеобслужіванія туристів, до безпечного рівня туристська організація (туроператор) в процесі своєї діяльності повинна руководствоватьсядействующімі законодавчими нормативними документами щодо забезпечення безопасностіжізні, здоров'я і майна туристів (екскурсантів).

Туроператори, турагенти, підприємства турістскойіндустріі, повинні розробляти і забезпечувати виконання персоналомсоответствующіх інструкцій з безпеки.

Керівник туристської організації долженорганізовивать підготовку персоналу до дій щодо забезпечення безопасностітурістов в звичайних і надзвичайних ситуаціях і нести відповідальність заподготовленность персоналу до дій в надзвичайних ситуаціях.

7.1 Безпека туристів (екскурсантів) забезпечується за допомогою реалізації комплексу мерорганізаціонно-технічного, дипломатичного, фінансового, правоохранітельногоі іншого характеру, спрямованих на зниження ризиків до прийнятного рівня, путемчеткого розмежування і виконання обов'язків всіма учасниками процессаоказанія туристських послуг і дотриманням туристами вимог лічнойбезопасності.

7.2 Перелік заходів щодо забезпечення безопасностітурістов (екскурсантів) включає

- інформування туристів про загрозу безпеці країни (місці) тимчасового перебування;

- виконання вимог безпеки життя, здоров'я і майна туристів, що містяться в договорах про реалізаціітурістского продукту, а також між юридичними особами і частниміпредпрінімателямі, що надають туристичні послуги;

- страхування життя і здоров'я туристів (екскурсантів) від нещасних випадків, включаючи проходження ними маршрутів, що становлять підвищену небезпеку, страхування майна і страхування від невиїзду;

- забезпечення профілактики захворювань, в цьому числі проведення профілактичних медичних щеплень;

- надання допомоги туристам при вознікновеніічрезвичайних ситуацій і нещасних випадків (невідкладна медична та правоваяпомощь, надання засобів зв'язку);

- забезпечення матеріально-технічного состояніяоб'ектов туристичної індустрії та надання послуг, що гарантують безопасностьтурістов (екскурсантів);

- забезпечення збереження майна туристів україні (місці) тимчасового перебування (в засобах розміщення, у времяперевозок туристів і т.д.);

- забезпечення супроводу туристичних груп (караванів) спеціальними службами;

- захист персональних даних туристів, охорону іхчесті і гідності в країні (місці) тимчасового перебування;

- забезпечення кваліфікаційної іпрофессіональной підготовки працівників туристичної індустрії;

- сертифікацію (атестацію, декларірованіесоответствія) обладнання об'єктів туристичної індустрії та турістскогоснаряженія на відповідність заявленим вимогам;

- застосування спеціальних засобів індівідуальнойзащіти туристів (екскурсантів) і системи оповіщення в разі вознікновеніяугрози безпеки;

- надання допомоги постраждалим туристам (лікування, доставка потерпілих в медичні установи та ін.).

8.1 При формуванні та реалізації турістскогопродукта туроператори зобов'язані:

- провести аналіз можливих ризиків для туристів;

- передбачити заходи для зниження возможнихрісков до прийнятного рівня;

- створити необхідні умови для обеспеченіялічной безпеки туристів (екскурсантів), збереження їх майна, безперешкодного отримання невідкладної медичної та правової допомоги;

- своєчасно надавати туристам іекскурсантам необхідну, достовірну та повну інформацію про турістскомпродукте, що забезпечує можливість його правильного вибору і безпеку натурістській маршруті;

- забезпечувати послуги інструкторів-провідників, якщо організовувані подорожі (екскурсії) пов'язані з проходженням туристами (екскурсантами) маршрутів, що становлять підвищену небезпеку для життя, здоров'я в гірській і важкодоступній місцевості (спелеологічні, водні та др.об'екти);

- негайно інформувати федеральнийорган виконавчої влади в сфері туризму, органи місцевого самоврядування, спеціалізовані служби МНС, рятувальні служби та зацікавлених осіб очрезвичайних пригодах на маршрутах або під час проведення екскурсій натерритории Російської Федерації і за її межами;

- надавати туристам (екскурсантам) гарантііоплати медичної допомоги, якщо законодавством країни (місця) временногопребиванія встановлені вимоги таких гарантій;

- надавати можливість дополнітельногодобровольного страхування життя, здоров'я, майна і ризиків туристів приналичии загрози безпеки;

- при виникненні необхідності організоватьевакуацію потерпілого туриста (екскурсанта) з місця події і з країни (місця) тимчасового перебування;

- призупинити подорож, екскурсію в случаевознікновенія ризику надзвичайної події (ситуації);

- забезпечити проведення для туристів (екскурсантів) необхідних інструктажів з безпеки з урахуванням специфіки відатурістского подорожі (маршруту) або екскурсії;

- надавати туристам (екскурсантам) інформацію про реальну можливість порятунку, евакуації і надання на маршрутекваліфіцірованной медичної допомоги, схемах оповіщення і сеансах зв'язку; обаттестаціі маршрутів, про місця дислокації пошуково (аварійно) -спасательнихслужб МНС Російської Федерації [10] .

8.2 Інформація, необхідна туристам в целяхобеспеченія безпеки їх життя, здоров'я та майна, повинна предоставлятьсязаблаговременно до укладення договору про реалізацію турпродукту або оказаніятурістскіх послуг, а також в процесі обслуговування туристів і в обязательномпорядке повинна містити відомості, зазначені в Правилах надання послуг пореалізаціі туристського продукту [11] .

8.3 Особливості забезпечення безпеки туристів, які подорожують по внутрішнім туристських маршрутах

Туристські організації (туроператори) приформировании і реалізації турпродукту, що передбачає подорож потерріторіі Російської Федерації для російських і іноземних туристів, должнисоблюдать наступні вимоги:

- формувати і організовувати подорожі потурістскім і екскурсійних маршрутів на території Російської Федерації тольков місцевостях з сприятливими екологічними, радіаційними ісанітарно-епідеміологічними характеристиками;

- укладати договори з організаціями ілііндівідуальнимі підприємцями, які надають туристичні послуги, содержащіеположенія, що забезпечують безпеку життя, здоров'я і майна туристів (екскурсантів), а також відповідальність сторін і порядок відшкодування шкоди уразі їх порушення.

Безпека туристичних послуг обеспечіваетсяпутем розробки стандартів, сертифікації, класифікації та атестації.

Супроводжуючі груп, гіди, інструктори-провідники та інші фахівці, які надають туристичні послуги, повинні мати документи, що підтверджують їх кваліфікацію.

Безпека проживання в засобах размещеніятурістов (туристських готелях, базах, кемпінгах і ін.) Обеспечіваетсясоблюденіем:

- вимог, встановлених ГОСТ Р 51185 (розділ 7);

- вимог будівельних норм і правил пріпроектірованіі і будівництві об'єктів розміщення туристів;

- вимог безпеки техніческойексплуатаціі будівель, споруд та обладнання, встановлених норматівнимідокументамі;

- заходів, що гарантують особисту безопасностьтурістов і збереження їх майна.

Транспортні перевезення туристів (екскурсантів), в тому числі дитячих груп, під час подорожей здійснюються відповідно стребованіямі діючих Правил перевезень пасажирів на конкретних відахтранспорта (автомобільному, залізничному, повітряному, водному і т.д.) [12] , [13] , [14] , [15] , [16] , [17] .

8.4 Особливості забезпечення безпеки турістовна маршрутах підвищеної небезпеки

При формуванні та реалізації маршрутовповишенной небезпеки, пов'язаних з проходженням гірської і труднопроходімойместності, з відвідуванням спелеологических об'єктів, перетином і (або) прохожденіемводних об'єктів, а також включають в себе заняття екстремальними відамітурізма (стрибки з парашутом, сплави по гірських річках, скелелазіння, дайвінг идр. ) з високим рівнем ризику для життя і здоров'я туристів, ісполнітельтурістскіх послуг (туроператор, турагент) зобов'язаний:

- повідомити про заплановане подорож спредоставленіем списків туристів спеціалізовані служби МНС, органи місцевогосамоврядування муніципальних утворень, на території яких проложенмаршрут підвищеної небезпеки;

- надати туристам (екскурсантам) необхідну інформацію про складнощі і терміни проходження маршруту, телефонахекстренной зв'язку, радіочастоти та позивних, інструктора-провіднику, егокваліфікаціі, а також іншу інформацію, необхідну для забезпечення безопасностіжізні, здоров'я і майна туристів і запобігання травматизму;

- до початку подорожі необхідно осуществітьоценку підготовленості групи до проходження маршруту і, в разі ізмененіямаршрута, завчасно повідомити спеціалізовані служби і туристів (екскурсантів);

- скласти паспорт маршруту відповідно стребованіямі ГОСТР 50681 із зазначенням плану проходження маршруту, дати і тривалості походу, ділянки траси походу, місць ночівлі, притулків, місць укриттів, пунктів медіцінскойпомощі, пунктів зв'язку і т.д .;

- мати маршрутний лист, в якому указиваютсяопасності і категорії складності маршруту та їх рівень, а також «тактіческійплан» і «план безпеки» маршруту, де докладно описуються дії групи, інструктора-провідника, рятувальників у разі виникнення надзвичайних сітуаційна певному етапі маршруту (телефони екстреної зв'язку, частоти радіозв'язку ічас виходу на зв'язок та ін.);

- забезпечити інформування туристів (екскурсантів) про медичні протипоказання до фізичних і псіхіческімнагрузкам при здійсненні ними даного подорожі (походу);

- застосовувати знаки на маршруті і спорудах, використовуваних туристами під час подорожей (походів);

- залучати для надання туристичних послуг намаршрутах підвищеної складності професійно підготовлених фахівців, що мають спеціальну кваліфікацію, включаючи дії щодо забезпечення безопасностітурістов в надзвичайних ситуаціях;

- надавати туристам (екскурсантам) додаткову інформацію включає:

а) відомості про особливості фізичних навантажень, індивідуальному і груповому спорядженні і екіпіровці, включаючи средстваіндівідуальной захисту; про правила користування засобами індивідуального захисту (страхувальними мотузками, шоломами, льодорубами і іншим страхувальним, спортивними похідним спорядженням та ін.);

б) інформацію про реальних і прогнозіруемихкліматіческіх, барометричних умовах на маршруті, його стан і возможнихопасностях і заходи щодо їх локалізації;

в) картографічну продукцію, включающуюінформацію про погодні умови, стан природних об'єктів (паводки, зсуви, каменепади), стані комунікацій, туристської інфраструктури (доріг, мостів, маркування маршрутів, притулків і т.д.).

Обладнання та інвентар, що застосовуються намаршруте, повинні відповідати вимогам безпеки, іметьсоответствующую маркування і бути справними.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій намаршруте інструктор-провідник зобов'язаний вжити заходів щодо забезпечення безопасностітурістов (екскурсантів), проінформувати спеціалізовані служби МЧСсогласно [10] , [18] , [19] і слідувати їх вказівками.

8.5 Особливості забезпечення безпеки турістовпрі здійсненні туристських подорожей в виїзному туризмі

Туроператори, що працюють в сфері виездноготурізма, при формуванні та реалізації турпродуктів додатково повинні:

- забезпечити чітку взаємодію з консульскіміучрежденіямі країни виїзду російських туристів в надзвичайних ситуаціях [20] ;

- передбачати при укладанні договорів спрінімающей стороною відповідальність за забезпечення безпеки життя, здоров'я і майна російських туристів і відшкодування завданих збитків, атакож надання медичної та правової допомоги;

- оформити необхідні страхові документи состраховим покриттям, що забезпечує надання туристам необхідної медіцінскойпомощі.

9.1 До суб'єктів, що забезпечує безопасностьтурістов, відносять Уряд Російської Федерації, МЗС Російської Федерації, Ростуризм, МНС Російської Федерації, туроператорів, авіаперевізників, страховиекомпаніі і інші організації виконавчої влади в межах своєї компетенції.

9.2 Обов'язки суб'єктів туризму по обеспеченіюбезопасності туристів викладені в законодавчих та нормативних актах Російської Федерації [1] , [2] , [3] , [4] , [10] , [11] , [12] , [18] , [19] .

Туристи (екскурсанти) під час проведення подорожей (екскурсій) з метою забезпечення лічнойбезопасності зобов'язані:

- дотримуватися законодавства країни (місця) временногопребиванія, поважати її соціальний устрій, звичаї, традиції, релігіозниеверованія;

- зберігати навколишнє природне середовище, дбайливо ставитися кпамятнікам природи, історії, культури в країні (місці) тимчасового перебування;

- дотримуватися правил в'їзду в країну (місце) временногопребиванія і виїзду з країни (місця) тимчасового перебування, а також странитранзітного проїзду;

- проходити профілактичні заходи (щеплення) в відповідність до міжнародними й внутрішніми медичних вимог в случаесовершенія подорожі в країну (місце) тимчасового перебування, в якій онімогут піддатися ризику інфекційних захворювань;

- дотримуватися на маршрутах підвищеної небезпеки дополнітельниемери безпеки: використовувати спеціальне спорядження, обладнання, виполнятьустановленние вимоги та інструкції, підкорятися решеніямінструктора-провідника, пройти відповідний інструктаж.

[1]

Федеральний закон від 24.11.1996 р № 132-ФЗ «Про основи туристської діяльності в Російській Федерації» із змінами та доповненнями

[2]

Федеральний закон від 21.11.1994 р № 68-ФЗ «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру» зі змінами та доповненнями

[3]

Закон Російської Федерації від 07.02. 1993 № 2300-1 «Про захист прав споживачів» зі змінами та доповненнями

[4]

Федеральний закон від 22.07.2008 р № 123-ФЗ «Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки» зі змінами та доповненнями

[5]

СанПіН 2.1.2.1002-2000 Санітарно-епідеміологічні вимоги до житлових будівель та приміщень

[6]

СанПіН 42-128-4690-88 Санітарні правила утримання територій населених місць

[7]

СанПіН 2.2.4.548-96 Гігієнічні вимоги до мікроклімату виробничих приміщень

[8]

СанПіН 2.2.1 / 2.1.1.1278-2003 Гігієнічні вимоги до природного, штучного і суміщеного освітлення житлових і громадських будівель

[9]

СанПіН 2.1.6.983-2000 Гігієнічні вимоги до забезпечення якості атмосферного повітря населених місць

[10]

Федеральний закон від 22.08.1995 р № 151-ФЗ «Про аварійно-рятувальні служби і статусі рятувальників» зі змінами та доповненнями

[11]

Правила надання послуг з реалізації туристичного продукту, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2007 р № 452

[12]

Федеральний закон «Про транспортної безпеки» від 19.01.2007 р № 16-ФЗ в редакції від 19.07.2009 р № 197-ФЗ

[13]

Тимчасові правила перевезень пасажирів і багажу автомобільним транспортом в Російській Федерації, затверджені Мінтранс Росії 29.09.1997 р

[14]

Положення про забезпечення безпеки перевезень пасажирів автобусами, затверджене наказом Мінтрансу Російської Федерації від 08.01.1997 р в редакції від 18.07.2000 р № 75

[15]

Правила перевезень пасажирів, багажу і вантажобагажу на федеральному залізничному транспорті, затверджені наказом Міністерства шляхів сполучення Російської Федерації від 26.07.2002 р № 30

[16]

Федеральні авіаційні правила «Загальні правила повітряних перевезень пасажирів, багажу і вантажів та вимоги до обслуговування пасажирів, вантажовідправників і вантажоодержувачів», затверджені Мінтранс Російської Федерації від 28.07.2007 р № 82

[17]

Розпорядження Мінтрансу Російської Федерації від 20.11.2002 р № ПР-27-р «Про заходи щодо підвищення регулярності і безпеки польотів при перевезеннях російських туристів чартерними рейсами російських авіакомпаній»

[18]

Постанова Уряду Російської Федерації від 24.01.1998 р № 83 «Про спеціалізовані служби щодо забезпечення безпеки туристів»

[19]

Постанова Уряду Російської Федерації від 01.12.2005 р № 712 «Положення про державний нагляд у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, що здійснюється МНС» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2009 р № 346)

[20]

Указ Президента Російської Федерації від 05.11.1998 р № 1330 «Положення про консульській установі Російської Федерації»

Ключевиеслова: туристичні послуги, турист, безопасностьтурізма, безпеку туристської послуги, джерела небезпеки, чинники ризику, вимоги безпеки

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов