Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

батарейки

Батарейки та акумулятори - як вибрати і протестувати

Наша сеть партнеров Banwar

Елементи живлення для електроприладів - кращі саме ті, які вказані в інструкції до кожного конкретного приладу. Якщо, для заміни, таких немає або не влаштовує їх магазинна ціна, то вибирають аналогічні, які найбільше підходять за розміром, вольт-амперних характеристиках і термостійкості.
Для застосування в домашніх умовах, в малопотужної побутової техніки, при малому струмі навантаження (наприклад, в настінних годиннику і будильниках) - досить буде дешових сольових вугільно-цинкових батарейок, які, при стабільних кімнатних температурах, майже не відрізняються від дорогих джерел електроживлення. Перевага їх експлуатації в літній час - мала вага, який можна порівняти з "літієм". Приклад напису на сольовий батарейці типорозміру AA: R6 (міжнародний стандарт макріровкі) або 316 (вітчизняний ГОСТ). Через півтора року роботи (з урахуванням значного саморазряда при високих значеннях температури) - їх треба вчасно міняти і викидати з касет, інакше "потечуть" (згодом і при повному розряді - починає витікати електроліт). Сольові цинк-хлоридні елементи (R6P, Heavy Duty), в порівнянні з вугольноцинковими - в півтора рази більше енергоємні і трохи довше зберігаються (завдяки меншій саморазряду).


Батарейки та акумулятори при мінусових температурах, в умовах зимових холодів

Для експлуатації на вулиці, в екстремальних умовах, при значних перепадах температури, в суворих зимових умовах (холодніше, ніж мінус двадцять градусів за Цельсієм) - підходять літієві (FR - циліндричні, CR - дискові) батарейки. Вони мають меншу вагу (в півтора рази легше, ніж звичайні лужні елементи), не містять води в електроліті, добре держут велике навантаження (струми споживання понад 500мА) і можуть зберігатися більше 10 років. Ємність полуторавольтовимі літію (точніше, 1.6 вольт), типорозміру АА - близько трьох ампер-годин.
Срібно-цинкові (кнопкові "таблетки", SR) елементи живлення і телефонні літій-іонні акумулятори - вони працездатні до мінус десяти градусів.
При температурі близько нуля, можуть працювати якісні лужні (алкалінові, марганцево-цинкові елементи, AA: LR6 / А316) батарейки.
Термостійкі акумулятори, що зберігають працездатність при негативних температурах до -20 ° С: нікель-кадмієві (NiCd, KR), деякі метал-гидридні (Ni-MH, HR), нові літій-залізо-фосфатні (LiFePO4, 3.7 вольта) і важкі свинцево-кислотні (Pb, lead-acid або герметичні гелеві - SLA).
Перераховані типи батарейок і акков (за винятком мініатюрних типорозмірів), створені для забезпечення надійної роботи пристроїв з високими рівнями споживання електроенергії - плеєра, навігатора, електромеханічної дитячої іграшки, потужних ліхтарів, фотоапаратів і фотоспалахів.
Навіть у сильний мороз, незалежно від стану погоди на вулиці, можна використовувати будь-які джерела харчування, ставлячи їх в утеплений зовнішній батарейний блок. Невелика касета може вміститися в нагрудній кишені одягу. Стабільно плюсовій температурний режим - підтримується теплом від тіла людини (тридцятиградусна температура - додатково збільшує енерговіддачу батарейки). Підключення до апаратури проводиться через кабель з відповідними контактними роз'ємами.
Зовнішню батарейну касету (на 4 батарейки AA або AAA), з розеткою у вигляді USB-гнізда, можна використовувати в якості автономного і всепогодного зарядного пристрою для екстреної підзарядки акумулятора мобільного телефону, для продовження ресурсу його роботи.
Мал. 1. Батарейні відсіки під елементи розміром AA.
Батарейки, на відміну від акумуляторів - одноразові (неперезаряжаемие), але вони на порядок дешевше, мають більшу напругу на одному елементі (1.5 вольт, на відміну від металгідридних акк-ів, у яких лише 1.2 вольта на банку) і можуть зберігатися, без обслуговування , 7 років і більше. Сучасні джерела електроживлення - можна порівняти за ємності, при рівних геометричних розмірах. На сьогоднішній день, для експлуатації в суворих зимових умовах, кращими вважаються літієві батарейки - вони найлегші, по вазі, довговічні (термін зберігання - не менше 10 років), їх ємність майже не залежить, навіть від великого розрядного струму, а по діапазону робочих температур, з ними можуть зрівнятися тільки деякі срібно-цинкові елементи. Може бути, єдиний недолік таких елементів живлення, як Energizer Lithium - дуже висока ціна (розмірів АА, на півтора вольта). Для мініатюрних світлодіодних ліхтариків можна пристосувати трёхвольтовие дискові (наприклад, відносно недорогі CR2032) батарейки.


Типорозміри гальванічних елементів, акумуляторів і батарей

Геометричні розміри і форма корпусу джерел живлення для побутової електронної апаратури - вказуються в міліметрах і десятих частках. Фактичні габарити можуть відрізнятися від табличного стандарту на 1 мм.
Найбільш поширені циліндричні елементи електроживлення:
Батарейки на 1.5 і 3 вольта:
AA (LR6, пальчикова, лужна), 1.5 В, довжина 50, діаметр 14 мм.
AAA (LR03, мізинчикові, лужна), 1.5 В, 44х10мм.
D (LR20, найбільша, лужна), 1.5 В, 61х34 мм.
AA (FR06, пальчикова, літієва батарейка Energizer Ultimate Lithium), 1.5 В, 50х14 мм.
N (LR1, лужна), 1.5 В - висота 30, діаметр 12мм.
CR 1 / 3N (CR1 / 3N, літієва батарейка), 170 mAh, -20 +60 ° С, 3 В - 11х12 мм.
LR44 (A76, AG13, лужна, дискова "таблетка"), 1.5 В, 5х12мм.
LR41 (лужна, для годин), експлуатувати протягом півтора років, 25-30 мА • год, 1.5 В, 3.5х8мм.
SR41 (оксид срібла, кращий електроліт NaOH, для наручних годинників), використовувати протягом року, 40-45 мА • год, -10 +60 ° С, 1.6, 3.5 х 8мм.
CR123 (CR123A, CR 123, літієва батарейка для фото), зберігає 90% за 10 років 1500 mAh, -20 +45 ° С, 3 В, 34х17мм.
CR2032 (літевая бат-ка, плоска "монетка"), Shelf life - 10 year, 210-230мAч (при 21 ° C і 6,5 КОМ), від -30 до + 70 ° С, 3 В, 3х20мм. (Використовується в комп'ютерах, на системній платі, для енерго-залежної пам'яті CMOS і системних годин). Типовий струм розряду - 0.2-0.3 мА, максимальний короткочасний - 3-4 мА, max імпульсний (до декількох секунд) - до 15-20мА (енергію імпульсу - можна збільшити за допомогою конденсатора, в сотні микрофарад, підключеного паралельно).
CR2450 (літевая батарейка, плоска "монетка"), тривалий термін зберігання (10 year), 550-600мAч, від -30 до + 70 ° С, 3 В, 5х24мм. Максимальний короткочасний струм розряду: 20-30мА.
Акумулятори:
AA (HR6, пальчиковий, метал-гідридний), 1.5 В, довжина 50, діаметр 14 мм.
AAA (HR03, мізинчикові, металгідридні), 1.5 В, 44х10мм.
16340 (RCR123A, літій-іонний акумулятор), 3.7 В, 34х16мм.
18650 (168A, літійіонних акки), 3,7 В, 65х18мм.
CR 2 (літієвий акк-р), 3 В - довжина 27, діаметр 15мм.
Геометричні розміри і форма корпусу джерел живлення для побутової електронної апаратури - вказуються в міліметрах і десятих частках
Мал. 2. Порівняння геометричних розмірів джерел живлення
(Батарейок і акумуляторів) циліндричної форми.
Батареї складаються з декількох, з'єднаних послідовно елементів живлення.
Циліндричні (button cell / "кнопкові", складені стовпчиком):
3LR50 (A23, лужна високовольтна батарейка), 12 В - 29х10 мм.
прямокутні:
3LR12 (КБС, 3336, «Рубін», «Планета», лужна батарея), 4.5 В - 65х61х21 мм.
6LR61 ( «Крона», лужна батарейка), 9 В - 49х27х18 мм.
Повний список:
http://ru.wikipedia.org/wiki/Типоразмеры_гальванических_элементов


Швидке тестування, перевірка, відбраковування батарейок

На сучасному споживчому ринку, серед електротоварів можуть зустрічатися неякісні вироби, підробки і заводський брак. Тому, перед покупкою комплекту батарей, необхідно вибірково протестувати окремі екземпляри елементів електроживлення. Якщо продавець категорично проти відкриття упаковки і перевірки, тоді - купити один примірник, з партії, для випробувань.
Джерело струму тестується контрольним розрядом ( "ударним", короткочасним або довгим - протягом певного інтервалу часу) під достатнім навантаженням. На зображенні показані три варіанти схем саморобних пристроїв для тесту полуторавольтовимі батарейок. Такі способи дозволяють приблизно оцінити ступінь придатності джерела ел.пітанія.
У першому випадку (дивись малюнок 3) - вимірювання проводяться вольтметром, а в якості навантаження (для обмеження до струму, приблизно, 1 ампер) використовується шунт - електричний опір 1-2 Ом (потужний резистор, реостат або шматок тонкого дроту, намотаною на цеглу ). Увага! Не порушувати правила електро-і пожежобезпеки. За достатній величині вимірюваної напруги ( "напряжение" більше 1 вольта) і малій швидкості його зменшення, в перебігу декількох секунд - робиться висновок про придатність елемента живлення для подальшої експлуатації. Просадка напруги - обумовлена ​​ступенем розряду, внутрішнім опором джерела живлення і величиною зовнішнього навантаження.
Полярність підключення шнура - плюсової провід до позитивного полюса батареї, мінус до мінуса. Чорний провід тестера - це мінус (на мультиметри, там, значок землі намальований), червоний (його можна ще вузликом зав'язати) - плюс.
У другому прикладі, для експрес-тесту в режимі "короткого замикання" (за винятком свинцево-кислотних акумуляторів, тому що у них дуже низький внутрішній опір!) Контактів батарейки, використовується амперметр, переключено на максимальну межу вимірювання (кілька ампер, " постійний струм "- DC). Прилад з обмеженням в 1.5 А - повинен мати захист від перевантаження (його буде зашкалювати, але по відскоку стрілки, буде приблизно видно порядок величини). Придатна батарейка, при підключенні на пару секунд, покаже більше 2 ампер і повільне зменшення струму, з часом (через 2 секунди тестування "під максимальним навантаженням"). Для перевірки дрібних, кнопкових елементів живлення (для годин) - потрібно переключитися на межу вимірювань в 60 або 300 мА (нормальними вважатимуться значення тесту, коли ампераж не менш 50 міліампер). Метод суворий, але швидкий і об'єктивно показує, наскільки добре тримає велике навантаження гальванічний джерело живлення. Увага! Даним способом можна перевіряти літієві елементи електроживлення, тому що в цьому варіанті немає зовнішнього обмеження по струму. Не порушувати правила електро-і пожежобезпеки. Не можна коротити розетку - там можна міряти тільки напруга!
Для перевірки стану 12-вольтів автомобільних (свинцевих, як звичайних кислотних, так і необслуговуваних - гелевих) акумуляторів - використовують спеціальну "навантажувальну вилку" з потужним низькоомним (0.1 Ом) шунтом і "показометр". Мультиметр і простий амперметр, в режимі КЗ - згорять (якщо в приладі немає автоматичного захисту або нормального запобіжника).
Для третьої схеми - береться будь-який стрілочний індикатор, невеликого розміру, і до нього послідовно підключається обмежувальний резистор (до декількох кіло, треба підбирати відповідний). Порядок вимірювань такий же, як з вольтметром. Градуювання шкали - можна зробити за допомогою стандартного вольтметра, підключивши його, на час еталоніровкі, паралельно.
"Народний спосіб" тестування батарейки - спробувати на кінчик язика (відстань між контактами - до 1 сантиметра, при напрузі до 1.5 - 4.5 вольт). Увага! Не застосовувати при хворому серці і встановленому кардіостимулятор.
Мал. 3. Саморобні тестери для перевірки батарейок
і акумуляторів типорозміру AA, AAA, C, D
На фотографії зображений магазинний пробник для тестування різних батарей, в тому числі і малогабаритних, мініатюрних (кнопкових).
Мал. 4. Фірмовий тестер елементів живлення: AAA (LR3), AA (LR6),
C (LR14), D (LR20), Крона (9V), button cell (для годин)
Якщо немає можливості перевірити батарейки прямо в магазині, тоді надійніше буде - купувати вироби провідних світових виробників, визнаних брендів і марок (Varta, Panasonic, Duracell, Sanyo Eneloop, Renata, GP), що лідирують в рейтингах незалежних експертів. І навіть в цьому випадку, перед походом в магазин, варто знову подивитися в Інтернеті актуальні, свіжі результати тестування конкретних найменувань моделей джерел живлення, щоб заздалегідь знати, що краще шукати.
Серед наявного, на прилавках, асортименту, цілком можна знайти недорогі батарейки з хорошими параметрами. Наприклад, китайський Космос, Трофі і продукцію інших торгових марок, що займають високі позиції в останніх тестах, по співвідношенню ціна / якість. При покупці - обов'язково потрібно подивитися термін придатності, зазначений маркуванням на корпусі елемента електроживлення (повинен бути - плюс три роки або більше, від поточної дати).


Детальніше читайте на Інтернет-сторінці сайту:
http://www.kakras.ru/mobile/book/Batteries-and-Accumulators.html
Опубліковано 4 квітня 2015 року

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов