Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

тролінг

  1. тролінг
  2. Вудилище для троллінгу
  3. Як вибрати вудилище
  4. Котушка для троллінгу
  5. особливості мультиплікаторів
  6. Види мультиплікаторних котушок
  7. Передавальне число
  8. недоліки мультиплікаторів
  9. безінерційні котушки
  10. фрикціон
  11. Волосінь для троллінгу
  12. Принади для троллінгу
  13. повідці
  14. Човни для троллінгу
  15. Мотор для троллінгу
  16. ехолот
  17. Даунригери
  18. Що таке Даунригери
  19. види Даунригери
  20. Троллінг з Даунригери

Наша сеть партнеров Banwar

Вітаю Вас, дорогі рибалки на сторінках сайту FishX.org! Сьогодні я розповім вам про лов риби явищем. Розглянемо вибір спінінга, котушки, волосіні, приманок для лову явищем. Вибір човна, мотора, ехолота. Навіщо потрібен Даунригери?

зміст:

тролінг

Зовсім недавно цей спосіб лову був на межі законодавчої заборони. Сьогодні доріжка або троллінг дозволений на більшості водойм країни, але деякі обмеження залишилися. Метод полягає в тому, що на катер встановлюються кілька вудилищ спінінгів (вибирати потрібно відповідно навантажень), на які встановлюються приманки і додаткові снасті для контролю за приманками, відведення їх від катера і заглиблення. Катер починає хід, і відповідно, приманки так само починають свою гру. Троллінгом можна заглибити приманку на саму різну глибину. Видобуток - як правило, щуки, великі окуні, соми, судаки й інша хижа риба. Тролінг - рибалка, що вимагає спеціальної підготовки, обладнання. Зверніть увагу, що на доріжку можна ловити і з човна на веслах. Але давайте розберемося детальніше.

Для лову тролінгом на річці такий багатий і дорогий арсенал не потрібен. Ділянки облова тут порівняно невеликі і нерівні, що не дозволяють задіяти багато різних приманок, і риба тримається більш локально. Цілком можна обійтися двома спінінгами на одну невелику моторну або веслову човен. В основному річкова троллінговая ловля відбувається або на досить рівних ділянках річки з пологими поливами від мілководдя до руслу, на глибині до 5-6 м, на перекатах з глибиною в 1-1,5 м, на руслових брівках заток-стариць і на брівках протяжних ям. Для облову такого роду ділянок найпростіше запастися плаваючими воблерами з різним заглибленням, а для початку взяти приманки з забарвленням, характерної для кормової риби, якою харчуються хижаки в даній водоймі. Я даю лише загальні рекомендації, які можна використовувати з поправкою на конкретні умови. Доведеться включити в справу власні спостереження за річкою і її мешканцями.

Вудилище для троллінгу

Отже, розглянемо вибір спінінга, а також основні параметри вудилища для троллінгу, які повинні бути присутніми при ловлі хижої риби.

Троллінговая ловля має свої особливості, і вимоги до вудилища пред'являються особливі. Наприклад, у порівнянні з вудилищем для джиговой лову , Вимоги не такі жорсткі. На які параметри спінінга важливо звернути увагу при покупці.

Як вибрати вудилище

По-перше, необхідно визначитися з довжиною вудилища. Для троллинговой лову найбільш оптимальною довжиною буде 2-2,5 метра. Такі вудилища не втомлюють під час лову, дозволяють виконати своєчасну підсічку і успішно підвести рибу до човна.

По-друге, вага вудилища не грає головної ролі, але чим легше спінінг, тим краще. При цьому стінка вудилища повинна бути товстою. Це позначиться на «живучості» спінінга, яке піддається значним навантаженням при троллінге на річці.

Матеріал вудлища може бути будь-який, але краще все ж графіт. На друге місце можна поставити композитні «палиці» з відсотковим вмістом графіту і скла 50:50. І найгірше використовувати при троллінге скляні спінінги, тому що вони занадто м'які і не дозволяють ефективно управляти приманкою.

Наступний момент при виборі вудилища для троллинговой лову - це тестові значення. Мінімальна межа тесту спінінга повинна бути 15-20 гр., А максимальна межа - 60-70 гр. При використанні особливо «упористее» дайверів, які глибоко занирювати, тест вудилища повинен бути близько 100-150 гр.

Для зручної лову краще вибирати вудилища для троллінгу з довгою ручкою. Якщо в процесі лову спінінг знаходиться постійно в руках, то прекрасно підійде коркова рукоятка. А коли при троллінге застосовуються власники або підставки, корковий матеріал швидко фарбували. Тому перевагу слід віддати дуплоновой рукоятці.

Для лову з мультіплікаторной котушкою вудлище повинне бути оснащено спеціальним курком і двулапимі кільцями.

Що стосується переваги тій чи іншій фірмі-виробнику, то все залежить від фінансових можливостей рибалки, а також від його симпатій до певних марок вудилищ. ( більш детально про вудилищах для троллінгу )

Котушка для троллінгу

Наведу опис оптимальної котушки для троллінгу.

В першу чергу котушка, яка бере участь в лові троллінгом, повинна мати достатню потужність, враховуючи особливості лову, де використовується буксирування великих глибоководних воблеров. Крім того, котушка повинна бути надійною і простий в роботі. І найчастіше в лові троллінгом застосовуються мультіплікаторних котушки, які ще називають «мультиплікаторами».

особливості мультиплікаторів

До числа явних переваг цих міцних навіть на вигляд і масивних котушок сміливо можна віднести довгу їхнє життя і функціональність, якщо порівнювати з котушками безінерційний. Іншим позитивним якістю даних котушок є здатність мультиплікаторів визначати відстань до приманки, що робиться за допомогою встановленого лічильника волосіні. Лічильники фінських виробників від Рапала і Стінгери вважаються простішими і функціональними. Вони визначають відстань в футах і метрах.

Види мультиплікаторних котушок

Мультиплікаторні котушки підрозділяються на види. Невеликі і легкі котушки, що мають невеликий обсяг місткості шпулі, величають без особливих затій «мильницями». Вони є спритними котушками з швидким числом передачі і в основному застосовуються в кастингу. Ці мультиплікатори тільки умовно підходять для риболовлі явищем.

«Бочки» найбільш поширені мультиплікатори в троллінге «Бочки» найбільш поширені мультиплікатори в троллінге. Вони мають посилені параметри і велику місткість шпулі. Наприклад, для трофейної риболовлі потрібно котушка з параметрами, які представлені у формулі 0,5х200, що розшифровується як діаметр волосіні і довжина її на шпулі котушки, тобто місткість шпулі при такій товщині шнура або волосіні. Але найчастіше при таких параметрах мова йде про монофильной волосіні.

Передавальне число

Особливе значення має формула передавального числа котушки. Мультиплікаторні котушки - це неквапливі пристрої, що працюють повільно, за принципом лебідки, але тягові показники їх більш потужні, ніж у інших котушок.

Найскладніші, універсальні і дуже дорогі мультіплікаторних котушки здатні працювати за принципом коробки передач автомобіля. Ці трансмісійні котушки можуть змінювати передавальне число в процесі лову, якщо цього вимагають умови троллінгу в даному місці. Такі котушки і сервісне обслуговування отримують в спеціалізованих майстернях. До них вже не поткнешся з викруткою і маслянки, якщо маєш туманне уявлення про конструкцію і особливості котушки. Крім того, запросто позбудешся гарантії. Найбільш часто зустрічаються такі мультиплікатори в каталогах відомої компанії Shimano.

недоліки мультиплікаторів

Тепер про деякі недоліки мультиплікаторів, про які треба знати при виборі котушки. Якщо в безінерційних котушках немає особливої ​​різниці, з якого боку встановлена ​​рукоятка, так як це можна поміняти за хвилину, то в мультиплікатора правші або лівші треба відразу визначитися, яку котушку вибирати. Потім можна буде тільки міняти розташування котушки шляхом перевёртиванія вудилища, але це створить певні труднощі з розблокуванням шпулі. І підмотка волосіні буде відбуватися в зворотному порядку, що теж незручно. Тому треба відразу брати в магазині потрібну котушку під свою руку, проконсультувавшись у продавця.

безінерційні котушки

Але багато рибалок цілком усвідомлено вибирають для лову троллінгом безінерційні котушки з-за їх більш низьку ціну і деяких переваг Але багато рибалок цілком усвідомлено вибирають для лову троллінгом безінерційні котушки з-за їх більш низьку ціну і деяких переваг. До числа таких плюсів можна віднести просту опцію відключення миттєвого гальма, що недоступно мультиплікаторів, де гальмо включений завжди. І тільки фрикціон відпрацьовує удари і ривки хижака. Безінерційна котушка після відключення гальма працює в режимі фрикциона і підмотки в ручному режимі.

фрикціон

Тепер про роль фрикційного гальма в троллінге взагалі. У будь-якому типі котушки фрикціон повинен бути налаштований точно під умови риболовлі. І тут можна навести як приклад дві ситуації. У першому випадку при слабкій налаштування гальма волосінь буде скидатися при першому ж легкому поштовху і зачепі воблера за дно. В іншому випадку туго затягнутий фрикціон не здасть волосінь при «мертвому» зачепі приманки в каменях або за корч. І тоді можливий обрив волосіні або навіть може статися поломка вудилища.

Але безінерційні котушки «живуть» не так довго. Їх короткий вік пов'язаний із зносом шестерень в механізмі, особливо при силових навантаженнях. І першою ознакою старості котушки стане люфт деталей.

Волосінь для троллінгу

Волосінь для троллінгу вибирають в залежності від величини потенційного трофея. Зазвичай застосовують «плетінку», оскільки вона забезпечує більш чіткий контакт з приманкою і чинить менший опір потоку. Але варто враховувати те, що «плетінка» не володіє еластичністю монофіла, тому для троллінгу краще вибирати вудилища повільного ладу для пом'якшення удару при різкій клювання. Швидкість річкового троллінгу невелика - 2-4 км / год, і монофильной шок-лідер для пом'якшення удару в оснащенні не потрібно. У морській лові такий елемент оснащення обов'язковий, інакше приманка буде вилітати з пащі риби.

Принади для троллінгу

Звичайно, колір приманки залежить і від стану води: в каламутній можуть краще працювати приманки більш яскравих, «хімічних» забарвлень, а у світлій - природних. Крім того, має значення, і форма воблера: іноді починає працювати принцип «подібності», тобто щука, наприклад, бере приманку тільки в формі «шед» і відвертається від «мінно», оскільки її природний корм саме в цій водоймі - широкотелая плотва або подлещик. При пошуку лінії лову на один спінінг ставиться, наприклад, воблер із заглибленням до 5 м, а на іншій - до 1,5 м. Таким чином можна визначити, на якій глибині саме в цей день знаходиться хижак.

Воблер необов'язково повинен пройти саме на тому горизонті, де стоїть щука або судак. Досить часто хижак піднімається за приманкою, що проходить в метрі і більше над його головою, звичайно, за умови, що вода досить прозора або приманка володіє дуже привабливою для нього грою.

Перед тим як відпускати приманку за корму, подивіться, як вона грає, заглубив її на кілька сантиметрів поруч з бортом пливе човна. Так ви зможете підібрати потрібну швидкість ходу човна, для того щоб приманка давала найоптимальнішу гру.

Глибокі ями можна також облавливать воблерами з великим заглибленням, але варто розщедритися і на простенький Даунригери. Він дозволяє задіяти для риболовлі практично всі види приманок аж до штучних мушок, про нього ми поговоримо трохи нижче .

Іноді на річці дуже непогано працюють блешні, що коливаються. Глибина їх подачі залежить від маси і форми приманки, швидкості ходу човна і довжини відпустки волосіні.

повідці

При ловлі щуки потрібно ставити довгий повідець. У практиці не раз трапляються «промахи» хижачки, коли вона атакує воблер з великим випередженням і ріже «плетінку» перед повідцем.

Човни для троллінгу

Спеціальні човна або катера для троллінгу використовують головним чином для лову на море і великих внутрішніх озерах і водосховищах, де доводиться обловлювати великі ділянки води на різних горизонтах. Такі човни оснащуються потужними підвісними або стаціонарними моторами для швидкого переходу від причалу до району риболовлі. Ловлять на тих же моторах або ставиться додатковий мотор невеликої потужності, спеціально для троллінгу.

човен оснащується Даунригери для ведення приманок на великій глибині, для середніх глибин застосовуються додаткові грузила на волосінях, заглубітелі і шнури з внутрішньої підвантаженням. Верхній шар води обловлюваних приманками, що йдуть за катером або човном без підвантаження. Для розлучення лісок з приманками, або, як їх ще називають, «ліній», застосовуються різних розмірів планери і щогли - аут-риггери. Таке обладнання дозволяє рибалці задіяти більше десяти ліній одночасно, тобто вести на декількох водних горизонтах до двох десятків різних за характеристиками приманок: блешень, воблерів, виброхвостов, твистеров, октопусів і т. Д. Все це необхідно, щоб знайти і зловити лосося, кумжу і інших хижаків, «проціджуючи» великі простори морських заток, проток в архіпелагах і внутрішніх озер типу Ладоги або Онега. ( детально про вибір човна для троллінгу )

Мотор для троллінгу

Давайте перейдемо до опис особливостей човнових моторів для троллінгу. Розглянемо потужність, безшумність, і резервний двигун.

Наші вітчизняні двигуни - басовито ревуть «Вихори» і «Нептун», що спалюють за пару годин повний бак бензину, так і не стали світовими брендами, хоча свого часу були мрією будь-якого волзького рибалки, особливо «Вихор-30». І двигун «Нептун-23», який є зразком розробок військової промисловості, також входив до числа кращих радянських двигунів. Вони, ці легендарні движки, до сих пір виводять човна на глиссирование і доставляють рибалок до уловистим брівкам. Але зараз, коли з'явилися у вільному продажі човнові мотори Mercury , Honda, Yamaha і інші зірки японської, корейської, а частіше китайської промисловості, все намагаються придбати ці легкі, потужні і економічні двигуни. І тут не посперечаєшся, ці мотори на висоті за всіма показниками, в тому числі і за вартістю. Останній пунктик нерідко є серйозною перешкодою для не дуже багатих судновласників.

Для лову троллінгом потрібно безсила двигун потужністю 2,5-3 кінські сили, що працює безшумно на малих обертах і здатний рухатися на малому ходу зі швидкістю 2,5-5 км на годину. Незважаючи на твердження про те, що щука навіть більш азартно атакує воблери, коли заводиться двигун для човна, немає сумнівів в тому, що шум двигуна об'ємом 600 кубів і потужністю 30 кінських сил, наприклад, такого, як Honda BF30DK2 SHGU, гарантовано розжене хижаків. При цьому цілком імовірно, що муркотіння якогось движка Troll з тягою в 2,5 кінські сили створює високочастотні коливання, подібні зі звуком тріскачки воблера для троллінгу. І це дійсно викликає у щуки агресію. Нерідкі випадки, коли спінінгісти, пройшовши волзьку протоку з кастинговими забросами приманок, залишалися без здобичі. Але варто було протягнути тут же воблер способом тролінг, як слідувала атака хижака.

Виходить, для троллінгу потрібно легкий мотор з невеликою потужністю. Але тут вимальовується проблема: до дальньої точки лову відстань по волзькому водосховищу може становити близько 5 км, що при потужності двигуна для троллінгу в 2,5 кінські сили зробить шлях до уловистою бровки тривалим подорожжю. Вихід один - підвішувати два двигуна на транце корпусних човна або човна ПВХ довжиною не менше 4,2 метра.

Один двигун буде служити для швидкої доставки рибалок до місця лову, а інший - для риболовлі явищем. І ось тут можна скористатися послугами бюджетного двигуна минулої епохи, який, як і раніше, домчить з вітерцем і бризками до потрібної уловистою точки. Другий же двигун, наприклад, корейський «Troll 2,5 HP» буде з діловим стрекотіння обстежити воблерами звали на ями і ракушечники по верхній брівці хоч цілий день, спалюючи при цьому мінімум палива. Крім того другий мотор може стати рятівником, якщо раптом під час шторму в критичній ситуації затихне основний двигун. Тому резервний мотор необхідний, як для риболовлі, так і для екстреної доставки на берег. Слід сказати, що при великій хвилі на повному газу і не підеш. Тому безсила двигун буде непогано лавірувати серед хвиль.

З потужністю двигуна для троллінгу ми визначилися. Але яка потужність двигуна потрібна для того, щоб вивести плоскодонну човен ПВХ в режим глиссирования? Є дані, що на 30 кг ваги потрібно 1 кінська сила для виведення човна на редан. Отже, для переходу на глиссирование човни ПВХ з двома рибалками потрібна потужність мотора 12-15 кінських сил, якщо довжина човна становить 4-4,2 метра, яка є оптимальною для троллінгу.

Існує думка, що 4-тактний двигун краще, ніж 2-тактні. Це за багатьма параметрами не так, особливо для троллінгу. Двотактні двигуни більш прості, як в експлуатації, так і в обслуговуванні, що пов'язано з відсутністю елементів газорозподільних механізмів.

ехолот

У будь-якому випадку тролінг стає ефективним тільки при застосуванні ехолота. З його допомогою можна чітко контролювати глибину лову, прокладати маршрут вздовж бровок. Крім того, ехолот допомагає уникнути втрат приманок при виході човна на мілину або коряжник. ( про ехолоті для троллінгу )

Даунригери

Ну а тепер, давайте розбиратися з системою Даунригери. Який принцип дії системи, де можна застосовувати Даунригери.

Що таке Даунригери

Система Даунригери спочатку застосовувалася на морській рибалці. Однак, використання цієї системи дозволяє прекрасно ловити на водоймах і річках щуку, окуня, судака і сома.

Даунрігері представляет собою лебідку, яка дает можлівість ловити на будь-якіх Глибинне з човни Даунрігері представляет собою лебідку, яка дает можлівість ловити на будь-якіх Глибинне з човни. Головною його перевагою є те, що ця система дозволяє вести ловлю риби на будь-якій глибині різними приманками. Наприклад, тролінг передбачає ловлю хижої риби в основному на спеціальні воблери. З Даунригери можна ловити і на блешні, і на будь-які воблери, і на силіконові приманки. Особливо хороший результат показують колебалки, які в звичайних умовах неможливо «загнати» на велику глибину. До того ж, з цією системою легко контролювати глибину лову.

види Даунригери

Даунригери бувають двох видів: ручні і електричні. Для лову на водоймах і річках краще використовувати ручний варіант. Вони більш прості, їх швидше встановлювати на човен, ними добре керувати.

В системі Даунригери є лебідка з ручкою, на яку намотується металевий трос. На трос монтується вантаж, який опускається в воду, а глибину його опускання показує лічильник. Слідом за вантажем встановлюється кліпса, на яку затискається волосінь спінінга. А безпосередньо до волосіні прив'язується будь-яка приманка.

Перевага цієї системи особливо сильно проявляються влітку, коли утворюється у воді «термоклин». При звичайній ловлі буває дуже складно підібрати приманку, яка буде йти в тому шарі води, де стоїть риба. З Даунригери це зробити просто, причому можна подати рибі на будь-яку глибину навіть маленьку приманку.

Троллінг з Даунригери

Щоб успішно ловити Даунригери знадобиться човен з мотором, ехолот, навігатор і сама система Даунригери, оснащена тримачем для спінінга і міцною стрілою.

Вантажі бувають різних видів, але краще всього вибирати діскообразий тип із застібкою і крилом. Він добре ріже воду і дає можливість ловити на великих швидкостях проводки. При лові вантаж повинен бути видно на екрані ехолота, щоб точно вибирати горизонт проводки. Іноді необхідно злегка повернути датчик ехолота, щоб побачити вантаж. Повертаючи ручку Даунригери, можна опускати або піднімати його на потрібну глибину. Синхронно повинна змінюватися довжина волосіні на спінінгу.

Відстань приманки до вантажу коливається від 2 до 20 метрів. Волосінь затискається в кліпсі таким чином, щоб при різкому збільшенні швидкості на 2 км / год вона звільнялася від кліпси.

При клювання риби відбувається розпрямлення верхівки, тому що волосінь звільняється з кліпси. У цей момент рибалці потрібно виконати підсікання, і спокійно спінінгом підвести трофей до човна.

Успіху і всього Вам доброго!

Успіху і всього Вам доброго

Навіщо потрібен Даунригери?
Але яка потужність двигуна потрібна для того, щоб вивести плоскодонну човен ПВХ в режим глиссирования?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов