Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

вентиляція

Наша сеть партнеров Banwar

Вентил я ція (від лат. Ventilatio - провітрювання), регульований повітрообмін в приміщенні, а також пристрої, які його створюють. В. призначена для забезпечення необхідних чистоти, температури, вологості і рухливості повітря. Ці вимоги визначаються гігієнічними нормативами: наявність шкідливих речовин в повітрі (гази, пари, пил) обмежується гранично допустимими (нешкідливими для здоров'я людей) концентраціями, а температура, вологість і рухливість повітря встановлюються залежно від умов, необхідних для найбільш сприятливого самопочуття людини. Для багатьох виробничих приміщень (цехи збірки точних механізмів, радіоелектроніки та ін.) Чистота повітря, його температура і вологість визначаються також особливостями технологічного процесу. У ряді випадків температура і вологість повітря в приміщеннях повинні відповідати умовам найкращого збереження що знаходяться в них предметів і матеріалів (фондосховища музеїв, архіви, склади), устаткування, а також будівельних конструкцій.

Основне джерело виділення шкідливих речовин, тепла і вологи в виробничих приміщеннях - що відбувається в них технологічний процес. У житлових будинках ці виділення мають місце, головним чином, в санітарних вузлах і кухнях, особливо під час користування газовими плитами. Життєдіяльність людського організму також супроводжується виділенням шкідливих речовин (вуглекислий газ), запахів, тепла і вологи. Приготування їжі, прання, купання, чищення одягу підвищують температуру і вологість повітря приміщень, збільшують його запиленість і бактеріальну забрудненість (особливо при наявності хворих). Всі ці речовини підлягають видаленню за допомогою В. При забрудненні повітряного басейну (Наприклад, вихлопними газами автомобільного транспорту, промисловими викидами і ін.) Шкідливі речовини можуть потрапляти в приміщення із зовнішнім повітрям.

Джерелами додаткових теплопоступлений в приміщення є сонячна радіація (в основному через вікна), а також штучне освітлення. Зменшення виділення шкідливих речовин, надлишків тепла і вологи - істотний чинник поліпшення стану повітряного середовища у виробничих приміщеннях, воно створює також більш сприятливі умови для дії В. З цією метою в виробничих процесах застосовують нетоксичні або малотоксичні речовини, герметизують технологічне обладнання та комунікації, покривають тепловою ізоляцією поверхні, що виділяють тепло. Зниження надлишкових теплопоступлений досягається застосуванням сонцезахисних пристроїв на вікнах, теплопоглинальних стекол, використанням для освітлення світильників з примусовим відведенням тепла і ін. Заходами. Гігієнічні норми, що діють в СРСР, передбачають, що повітря житлових приміщень повинен мати (в зимовий період): температуру 18-22 ° С, відносну вологість 40-60%, рухливість 0,1-0,2 м / сек, зміст CO2 не більше 0,1%; в повітрі не повинно бути домішок шкідливих газів.

Розрізняють В .: припливну, витяжну, припливно-витяжну, общеобменную, місцеву, природну і механічну.

Припливна В. забезпечує тільки подачу чистого повітря в приміщення; видалення повітря з нього відбувається в основному через нещільності в захисних конструкціях і відкриваються двері, за рахунок виникає надлишкового тиску.

Витяжна В. призначена для видалення повітря з вентильованого приміщення і створення в ньому розрідження, за рахунок якого в це приміщення через нещільності в огородженнях і двері може надходити повітря зовні і з сусідніх приміщень.

Припливно-витяжна Ст забезпечує одночасно подачу повітря в приміщення і організоване видалення його; при цьому в залежності від співвідношення кількості подаваного і витягується повітря в приміщенні може бути надлишковий тиск або розрідження. У суміжних приміщеннях надлишковий тиск та розрідження перешкоджають проникненню забрудненого повітря з одного приміщення в інше (наприклад, з курильної в фойє, з кухні в обідній зал, з гальванічного відділення в складальний цех і т.д.). Для ефективності цього прийому необхідно, щоб надлишковий тиск або розрідження в вентильованих приміщеннях створювалося стійко інтенсивним повітрообміном. Показником інтенсивності повітрообміну, який може відбуватися без вентиляційного пристроїв (через нещільність в огорожах, під дією вітру і різниці температур внутрішнього і зовнішнього повітря), є кратність повітрообміну, тобто відношення обсягу надходить або видаляється протягом 1 год повітря до внутрішнього об'єму приміщення.

При загальнообмінної В., яка використовується у всіх житлових і громадських будівлях, що виділяються в приміщенні шкідливі речовини розбавляються подається в нього чистим повітрям до гранично допустимих концентрацій; надлишки тепла і вологи асимілюються припливним повітрям, який повинен мати при цьому більш низькі температуру і вологість.

Місцева припливна В. створює необхідні умови повітряного середовища на обмеженому просторі виробничих приміщень за допомогою повітряних душів , повітряних оазисів і т.п. При місцевою витяжною В. шкідливі включення уловлюються і віддаляються від місць їх виникнення за допомогою місцевих відсмоктувачів: витяжних шаф (рис. 1), парасольок, бортових відсмоктувачів (рис. 2) і ін. При виділенні шкідливих речовин від технологічного обладнання останнім забезпечується вбудованими місцевими відсмоктувачами і укриттями, що представляють собою його невід'ємну частину.

При природній В. повітря надходить в приміщення і віддаляється з нього внаслідок різниці температур (а, отже, і щільності зовнішнього і внутрішнього повітря), а також під впливом вітру. Неорганізована природна Ст здійснюється інфільтрацією і ексфільтрація повітря через нещільності в захисних конструкціях будівлі, в вікнах, дверях і т.д., а організована природна В. - шляхом подачі і видалення повітря, що переміщується по воздуховодам, а також через відкриваються в певному порядку отвори в стінах, вікнах і ліхтарях (див. аерація будівель ).

Механічна В. (рис. 3) здійснюється переважно вентиляторами з електричним приводом. У припливних системах виробляється підготовки повітря зовнішнього повітря, обладнання для якої зазвичай розташовують в припливної вентиляційної камері, поблизу воздухозабора. Від камери повітря розподіляється приточними воздуховодами по вентильованим приміщенням і подається в них через жалюзі, перфоровані стелі, декоративні решітки та ін. Припливні вентиляційні насадки (рис. 4). При загальнообмінної В. повітря видаляється через мережу витяжних повітропроводів, забезпечених вентиляційними гратами, а при місцевій В. - через місцеві відсмоктувачі, що приєднуються зазвичай до окремих витяжних систем (рис. 5). Повітря, забруднене особливо токсичними речовинами або місцевими відсмоктувачами, необхідно чистити. З цією метою перед викидом забрудненого повітря в атмосферу встановлюють очисні пристрої, пилеулавлівателі, фільтри і т.п. Устаткування витяжних вентиляційних систем мають у своєму розпорядженні в витяжних камерах; на промислових підприємствах (при сприятливих кліматичних умовах) можливо відкрите розташування. Якщо шум від вентиляційного обладнання не створює істотних перешкод для роботи, що виконується в цеху, на складі або в якому-небудь ін. Виробничому приміщенні, це обладнання допускається розміщувати безпосередньо в вентильованому приміщенні. У таких випадках застосовують також припливні, опалювальні і витяжні вентиляційні агрегати, що встановлюються на підлозі або на колонах і стінах.

У житлових будинках найбільш поширена витяжна В. з природним спонуканням з кухонь і санітарних вузлів, з надходженням зовнішнього повітря через відкриваються у вікнах стулки, кватирки, нещільність в стінах. У сучасних промислових і громадських будівлях широко застосовується припливно-витяжна В. з механічним спонуканням. У ряді випадків припливну В. поєднують з повітряним опаленням , Для чого постачають її потужнішим воздухоподогревателем, що забезпечує підігрів повітря, що подається до температури більш високою, ніж температура в приміщенні. При цьому надлишкове тепло, яке несе з собою припливне повітря, йде на відшкодування тепловтрат приміщення. Якщо параметри повітря в приміщенні повинні постійно відповідати строго певним умовам (кондиціям), застосовують кондиціонування повітря . При цьому задані параметри повітря в приміщеннях підтримуються за допомогою автоматичного регулювання процесів обробки повітря в кондиціонерах залежно від стану зовнішнього повітря, виділення тепла і вологи в приміщеннях. Розвиток і розширення застосування кондиціонування повітря і вдосконалення способів його подачі в приміщення сприяють подальшому підвищенню ефективності дії В.

Про В. гірничих виробок см. провітрювання шахти , провітрювання кар'єра .

Літ .: Ливчак І. Ф., Вентиляція багатоповерхових житлових будинків, М., 1951; Каменєв П. Н., Опалення та вентиляція, 2 видавництва., Ч. 2, М., 1964; Батурин В. В., Основи промислової вентиляції, 3 вид., [M.] 1965; Реттер Е. І. та Стриженов С. І .. Аеродинаміка будівель, М., 1968: Марзєєв А. Н., Жаботинський В. М., Комунальна гігієна, 3 вид., М., 1968.

Вентил я ція (від лат

Мал. 5. Схема механічної витяжної вентиляційної системи від місцевих насосів: 1, 2, 3, - місцеві відсмоктувачі (витяжна шафа, витяжний парасоль, бортовий відсмоктувач від технологічної ванни); 4 - повітропровід; 5 - вентилятор (пристрій для очистки повітря не показано).

Мал. 4. Схема припливних вентиляційних насадок: а, б - для вертикальної зосередженої подачі; в, г - для одно- і двосторонньої зосередженої подачі під різними кутами; д - для зосередженої похилої подачі; е, ж - для розсіяною горизонтальної подачі.

Мал. 2. Бортові відсмоктувачі ванн: а - короткою; б - довгою.

Мал. 1. Витяжна шафа: 1 - робоча поверхня стола; 2 - робоче отвір столу; 3 - рухлива дверцята; 4 - повітропровід до вентилятора; 5 - клапан, який перекриває верхнє або нижнє отвір відсмоктування повітря з шафи.

Мал. 3. Схема механічної припливно-витяжної вентиляції: 1 - воздухозаборная шахта; 2 - пилеосадочная камера; 3 - масляний фільтр; 4 - калорифери; 5 - зволожувальні сопла; 6 - краплевіддільники; 7 - вентилятор; 8 - припливні канали; 9 - витяжний вентилятор; 10 - витяжні канали; 11 - витяжна камера; 12 - припливна камера.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов