Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Установка радіаторів опалення: схеми і способи підключення своїми руками

  1. Кращий початок - правильний вибір радіаторів
  2. види
  3. Підрахунок кількості секцій
  4. Монтаж батарей опалення
  5. Будівельні правила установки
  6. самостійний монтаж
  7. Обслуговування та догляд

Наша сеть партнеров Banwar

Сучасне будівництво нових будівель, а також реконструкція старих передбачає обов'язкове вдосконалення систем опалення з включенням всіх етапів роботи: проектування з твердженням схеми підключення опалювальних приладів, пристрій магістралей, а також вибір і монтаж в систему батарей опалення. Установка радіаторів опалення є одним з найважливіших етапів підключення і подальшого функціонування всього обігріву приміщення. Для створення тепла і комфорту в будинку, зручності обслуговування і можливості подальшої модернізації потрібно знати, як встановити радіатор опалення найбільш правильно.

Кращий початок - правильний вибір радіаторів

Перш ніж починати розмову про те, як встановити радіатор опалення, потрібно вибрати батареї, які підходять саме вам, і підрахувати необхідне їх кількість.

види

Ринок сучасного опалювального обладнання може запропонувати вам кілька типів радіаторів і варіацій модельного ряду для кожного з них:

  • Чавунних, є «класикою», яка заслужила повагу багатьох поколінь. На користь установки чавунних апаратів виступають відмінна зносостійкість і стійкість до корозії. Вони мають високу інертністю, що в одних випадках може виявитися недоліком, а в інших - перевагою. Крім цього, установка батареї з чавуну вимагає щорічного промивання і регулярного фарбування.
  • Сталевих. Мають досить високим показником тепловіддачі (потужності), широкими можливостями дизайну і малої засоряемость взвесями з теплоносія. Радіатор, відлитий з простої стали, може піддаватися корозії, а виконаний з «нержавійки» порівняно дорого коштує.
  • Алюмінієвих. Підключення алюмінієвих секцій - це економія коштів, найкраща тепловіддача і відмінне рішення інтер'єру. Але установка алюмінієвих радіаторів неможлива для центральних систем опалення, так як вони погано переносять зайвий натиск води (гідроударів потужністю більше 25-ти атм).
  • Біметалевих. На відміну від алюмінієвих батарей, підключення радіаторів опалення з біметалу можливо як в автономних, так і в центральних системах опалення. У біметалевих приладів висока тепловіддача (майже як у алюмінієвих), але більш високі стійкість до гідроудару і зносостійкість.

Крім цього, радіатори одного виду можуть відрізнятися по конструкції (трубчасті або панельні) і за розмірами (стандартні, низькі, вертикальні і т.п.). Технічні можливості різних моделей можуть сильно відрізнятися.

Технічні можливості різних моделей можуть сильно відрізнятися

Зробіть вибір правильно

Увага! Так само, як і установка приладів з алюмінію, є проблемою підключення до центральної систему опалення панельних батарей з будь-яких інших матеріалів (сталевих), так як вони також не переносять різких підвищень тиску теплоносія.

Підрахунок кількості секцій

Після вибору радіаторів певної моделі вам буде потрібно зробити нескладний арифметичний підрахунок кількості батарей для установки в кожній кімнаті.

Для збереження постійно комфортної температури приміщення вам буде потрібно підключення радіаторів опалення, тепловий потік від яких буде перекривати втрати тепла на вулицю через стіни, вікна та двері. Для цього на кожні 10 м2 площі стандартної кімнати (зі стелею не вище 3-х метрів) буде потрібно не менше 1-го кВт теплової енергії. Тобто для розрахунку кількості секцій потрібно:

  1. Спочатку обчислити необхідну для приміщення потужність шляхом ділення його загальної площі на стандартну величину - 10 м2.
  2. Потім число, необхідно розділити на потужність одного радіатора, зазначену в паспорті приладу (або в списку технічних характеристик моделі в інтернет-каталозі).
  3. Результат треба округлити до цілих одиниць в більшу сторону - це і буде кількість елементів, яке потрібно підключити до системи.

Запам'ятайте! Монтаж радіаторів опалення в приміщеннях з більш високими стелями (торгові та спортивні зали тощо) має на увазі збільшення кількості приладів. Це можна зробити, помноживши отримане в п.2 число на відношення висоти вашого стелі до числа стандарту 3, а потім округлити аналогічно п.3.

Монтаж батарей опалення

Тепер ми підійшли до питання, як підключити радіатор опалення по всім правилам.

Будівельні правила установки

Будівельні норми і правила (СНиП) свідчать, що обв'язка радіаторів опалення повинна відбуватися таким чином:

  • Монтаж батарей повинен відбуватися в місцях найбільшої втрати тепла, тому стандартним місцем для них вважається простір під вікнами.
  • Установка батареї повинна йти з урахуванням вимог до її розташуванню, тобто до відстаней до підвіконня, підлоги і стін. Тут відстань до вікна має бути не менше 10-ти см, до стіни - від 3-х см, а до підлоги - не менше 6-ти см.
  • Кріплення пристрою до стіни має бути не менше ніж триразовим. Кронштейни встановлюються по одному внизу приладу і по два - вгорі. Всі кронштейни кріпляться до стіни між окремих секцій батарей, за допомогою дюбелів і цементного розчину.
  • До верху кожної секції необхідно підключити клапан ручного дії або працює самостійно (автоматичний) для спуску зайвого повітря.
  • Підключення радіаторів в систему має відбуватися відповідно затвердженої схеми.
  • При заповненні системи водою запірний кран для радіатора опалення необхідно відкривати якомога більш плавно, щоб уникнути гідроударів.

самостійний монтаж

Монтаж опалювальних апаратів можна провести самостійно. Установка радіаторів опалення своїми руками передбачає не тільки наявність деякого досвіду, але і послідовне виконання етапів.

Отже, ви вибрали для установки конкретний вид батареї, і вам буде потрібно провести монтаж алюмінієвих, чавунних або інших приладів.

Увага! Для уточнення виду апаратів, підключення яких потребує ваша нова система, обов'язково ознайомтеся з технічними характеристиками обраних вами моделей. Вони дають найбільш точну відповідь на питання про те, установка батарей опалення якого виду вам буде потрібно.

Вони дають найбільш точну відповідь на питання про те, установка батарей опалення якого виду вам буде потрібно

Монтаж алюмінієвих радіаторів

Для подальшої роботи вам будуть потрібні потрібного розміру динамометричні ключі і наступні правила установки радіаторів опалення своїми руками:

1. У вас заздалегідь повинна бути готова схема підключення нових батарей (проект нової системи). Саме в описі схеми ви знайдете список необхідних додаткових деталей, без яких підключити радіатор буде неможливо, а лінійні розміри їх диктуються обраної вами різновидом радіатора. Підключення ж однієї секції в систему може здійснюватися кількома способами. Варіанти схеми такі:

  • Верхнє.
  • Нижня, або підлогове. Нижня підключення часто використовується при необхідності приховати зайві відрізки труб, наприклад при установці вертикальних радіаторів.
  • Бокове (однотрубні) підключення вимагає установки додаткової труби - байпаса.
  • Діагональне.

Найкращу тепловіддачу дають діагональне і підлогове під'єднання, а ось в бічному йдуть втрати тепла до 15%.

Найкращу тепловіддачу дають діагональне і підлогове під'єднання, а ось в бічному йдуть втрати тепла до 15%

байпас

2. Для центральних систем купуються тільки металеві труби і фітинги, тоді як в заміському будинку можна дозволити собі металопластик.

Знайте! Часто за вимогами схеми, створеної в монтажних організаціях, установка батареї вимагає використання «крана кульового з американкою», під'єднати який герметично досить складно. При підключенні радіаторів своїми руками краще замінити його на простий кран для радіатора опалення.

3. Перед установкою або заміною радіатора треба переконатися, що в системі немає води, або перекрийте її поруч з потрібним вам приладом.

4. Спочатку треба правильно влаштувати кріплення, за допомогою якого радіатор буде триматися на стіні. Настінні радіатори зазвичай кріпляться на кронштейни, але кріплення може бути і підлогове, коли прилад встановлюється на спеціальну підставку (частіше у дерев'яних стін). Для полегшених стінових конструкцій використовуються кронштейни, кріплення яких відбувається з іншого боку стіни.

5. Перед монтажем чавунних радіаторів потрібно їх розібрати і підкрутити ніпелі.

6. Установка алюмінієвих радіаторів починається з пристрою клапанів для регулярного скидання повiтря.

7. Щоб уникнути протікання, установка біметалічних радіаторів повинна проходити без використання напилків і наждачки.

7. Для захисту від повітряних пробок радіатори краще підключати не горизонтально, а з невеликим ухилом.

8. Тільки коли радіатор закріплений на кронштейни, його можна підключити до системи за допомогою сгонов.

9. Коли установка радіатора буде закінчена, потрібно провести процедуру опресування з використанням спеціального приладу - пресувальник, або викликавши для цього відповідні служби.

10. Захисна плівка з батарей знімається тільки після закінчення всіх робіт - коли установка батареї закінчена повністю.

Кріплення батареї до стіни

Обережно! По можливості монтаж опалення в квартирі не варто виконувати своїми руками, краще надати цю справу фахівцям. Звичайно, хочеться заощадити на установці і виконати її самостійно, але самовпевненість часто чревата проблемами і новими витратами коштів.

Обслуговування та догляд

Радіатори різних видів служать в середньому близько 20-ти - 30-ти років, а деякі ще менше (до 15-ти років). Пил, вологість, агресивне середовище теплоносія зношують їх, згодом приводячи в непридатність. Правильна установка батарей опалення продовжує їхнє життя, як і відповідні догляд та обслуговування. Тому при їх експлуатації слід враховувати кілька правил, що описують способи господарського ставлення до опалення вашої квартири:

  • Поверхня чавунних приладів час від часу потрібно фарбувати для виключення їх корозії,
  • Площині алюмінієвих і біметалічних батарей, котрі мають потреби в забарвленні, потрібно регулярно очищати від пилу, що заважає віддавати тепло по максимуму,
  • Внутрішні порожнини батарей (особливо чавунних) після закінчення сезону потрібно промивати від засмічень.

Запам'ятайте! Внутрішні поверхні біметалевих апаратів можуть коррозировать при тривалому контакті з повітрям. Тому на час їх спустошення (зливу води з систем центрального опалення на літній період) потрібно повністю закривати всі вентилі підведення і залишати вільними тільки клапани воздухоотводов.

Теплих зим!

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов