Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Устаткування для пайки труб великого діаметру. Технологія зварювання поліпропіленових труб, поради фахівця.

  1. особливості вибору
  2. ручний апарат
  3. механічна зварювання
  4. Чому так важливо звертати увагу на марку і виробника?
  5. потужність паяльника
  6. Комплектація насадок
  7. Керівництво по використанню
  8. Узагальнення по темі
  9. Зварювальні апарати для труб з поліпропілену
  10. Комплектація апаратів
  11. різновиди апаратів
  12. вартість паяльників
  13. Що потрібно врахувати при виборі?
  14. потужність паяльника
  15. Насадки для паяльників
  16. Додаткове обладнання
  17. Популярні моделі
  18. Ресурс РСА-1500: опис і характеристики
  19. Електроприлад АСТ-2,5: опис і характеристики
  20. TW-7215X BauMaster: опис і характеристики
  21. Електромеханічний пристрій Turan Makina AL 160: опис і характеристики
  22. Wester DWM 1000: опис і характеристики
  23. Основні види зварювальних апаратів
  24. ручні апарати
  25. Механічний зварювальний апарат
  26. Електрогідравлічне обладнання для зварювання
  27. Апарати для розтрубної і муфтової зварювання
  28. Вибір зварювального апарату
  29. Вибираємо ручний пристрій для застосування в побуті
  30. Вибір пристрою для пайки труб великого діаметра
  31. Шукаємо професійний апарат
  32. Підведемо Підсумки

Наша сеть партнеров Banwar

набір Remweld

Сьогодні багато хто намагається самостійно освоювати деякі ремонтні технології і економити значні кошти на наймання професійних майстрів. Якщо є елементарні будівельні навички, не так вже й складно відтворити повний цикл тих чи інших робіт.

Деякі навіть вирішуються самостійно змінювати інженерні комунікації в будинку. Заміна труб - справа нехитра, якщо під рукою є потрібний інструмент. Так, наприклад, для зварювання поліпропіленових труб необхідний спеціальний паяльник. Перед його покупкою слід детально вивчити особливості зварювального апарату і процесу зварювання.

особливості вибору

Будь-який зварювальний апарат - це серйозний і потрібний прилад, який використовується при монтажі пропіленових труб. Він застосовується для створення герметичного неразборного трубопроводу. Процес складання заснований на технології дифузійної зварювання і відбувається наступним чином:

  • За допомогою описуваного інструменту розігрівається шов, по якому повинна проводитися зварювання.
  • Паяльний апарат прикладається до двох кінцях з'єднань.
  • Розігріті елементи стикаються, їх температура зменшується, і виходить герметичний шов - дуже міцний і при цьому досить пластичний.

Якщо зварювальний апарат обраний правильно, монтаж ланцюга проходить дуже швидко і якісно. При цьому конструкція приладу не відрізняється особливою складністю. По суті, вона складається з трьох елементів - нагрівальної плити, зручної рукоятки і міцного корпусу.

Однак у продажу є два різновиди інструменту, що використовується для зварювання пропілену. Існує прилад для ручного зварювання і пристрої для механічного зварювання.

Чим вони відрізняються один від одного?

ручний апарат

Є деякі нюанси, які неспеціаліст знати не може. Наприклад, ручний зварювальний препарат, призначений для зварювання пропіленових труб, здатний виконати герметичні стикувальні шви за однієї умови - якщо діаметр елементів, які використовуються для створення єдиного ланцюга трубопроводу, не перевищуватиме 50 мм.


ручний апарат

Подібний інструмент має невеликі розміри. А його просте функціонування дозволяє використовувати ручний зварювальний апарат навіть без навичок роботи з таким обладнанням.

Але крім явних позитивних якостей, є і мінуси. І це в першу чергу обмеження функцій. Труби більшого діаметру з'єднати за допомогою ручної моделі не вийде. І це обов'язково потрібно враховувати, вибираючи зварювальний апарат для пропіленових труб.

механічна зварювання

Більш складний інструмент для зварювання пропіленових труб діаметром від 40 мм і вище - це професійне обладнання, що дозволяє проводити механічну зварювання. За допомогою неї можна монтувати трубну магістраль, діаметр якої здатний доходити до 2000 мм.

Головна перевага пристрою - його універсальність. За допомогою механічної зварювання з'єднують пластикові, поліпропіленові та металопластикові труби будь-якого діаметру.

ROWELD P 160 SANILINE

Головний недолік - складність управління. Працювати з подібним обладнанням непрофесійному будівельнику або ремонтникові буде не так-то просто. Та й чи варто механічний прилад набагато дорожче ручної моделі. Звичайно, універсальність сповна нівелює подібний нюанс, але для разових робіт в побуті механічний зварювальний апарат купувати не варто - він себе не виправдовує.

Подібний інструмент входить в набір професійного майстра, чия основна сфера діяльності - монтаж трубопроводів будь-якої складності. Тому, перш ніж вибрати потрібну модель, варто визначитися зі сферою її застосування.

Тип паяльника - ще один важливий критерій. Іноді набір професійного майстра складається з двох видів таких інструментів. За допомогою механічного варіанту вирішується одне коло завдань, а за допомогою ручного - інший. Практика показує, що найчастіше майстри, націлені на постійний заробіток, пов'язаний зі складанням пластикових або пропіленових труб, використовують ручний тип паяльника. А все тому, що він більш мобільний і має ту ж ефективність, що і механічний зварювальний апарат. Тому при роботі з трубами, діаметр яких не перевищує 50 мм, набувають саме його.

Перш ніж вибрати і купити конкретну модель, необхідно врахувати масу факторів, що впливають на загальну продуктивність процесу. Основними з них є:

  1. Країна виробник.
  2. Потужність інструменту.
  3. Наявність або відсутність необхідної кількості насадок.

Чому так важливо звертати увагу на марку і виробника?


Чому так важливо звертати увагу на марку і виробника

Основні елементи

На думку професійних майстрів, саме від марки апарату багато в чому залежить якість роботи. З цим твердженням важко сперечатися. Практично всі виробники сьогодні пропонують широкий асортимент різного зварювального обладнання . І негативні моменти при його роботі часто з'являються саме через неправильне вибору моделі.

Звичайно, є культові інструменти, які обов'язково входять в набір кваліфікованого майстра. Вони відрізняються від аналогових пропозицій своєю універсальністю. Але це не означає, що конкурентна продукція гірше. Просто її не можна використовувати для вирішення широкого кола завдань. Тому головна порада - звертайте увагу і на марку інструменту, і на країну-виробника.

Який же зварювальний апарат підійде для побутового використання?

Паяльний прилад, виготовлений в Чехії - кращий інструмент з великим експлуатаційним ресурсом. Він обов'язково входить в набір майстрів, для яких складання пластикових і пропіленових труб - основний вид професійної діяльності. Простий обиватель, який мріє самостійно освоїти монтаж пластикових або пропіленових комунікацій, може вибирати між турецькими і китайськими виробниками.

Їхня продукція коштує на порядок дешевше чеської, але як працює «азіатський інструмент», сказати однозначно складно. Досвідчені майстри «турка» не дарують. Про «китайця» кажуть, що вибрати кращий інструмент важко, тому що це велика лотерея. Є марки, які легко конкурують з європейськими виробниками, а є і відверті підробки. Тому рада вибирати китайський зварювальний апарат годиться тільки для того, хто купує подібне обладнання для разових робіт.

потужність паяльника


потужність паяльника

Розрахункова таблиця часу зварювання

Ще один важливий критерій - потужність апарату. Вибір з цієї точки зору багато в чому залежить від якості пропілену або будь-якого іншого оброблюваного матеріалу, а також від діаметра труби. Формула вибору проста:

  • Для спайки пропілену або пластикових труб від 16 до 75 мм знадобиться інструмент, потужність якого становить не більше 0,85 кВт.
  • Для з'єднання елементів трубопроводу, діаметр яких становить від 90 до 125 мм, знадобиться зварювальний апарат потужністю 1,5 кВт.

Паяльники з більш низькими або більш високими показниками підійдуть тільки для вузькоспеціалізованих майстрів, що займаються професійною прокладкою труб. У будь-якому випадку, при покупці приладу варто уважно вивчити його інструкцію. Вона додається до кожного інструменту, і в ній зазначені основні вимоги, які пред'являються до використання такого обладнання.

Комплектація насадок

Як правило, описується обладнання - це стандартний набір, в який обов'язково входить не тільки сам паяльник, але і певну кількість насадок для нього. Саме вони дозволяють за допомогою одного інструмента обробляти труби різного діаметру.

Зверніть увагу! Подібна комплектація характерна і для ручних, і для механічних зварювальних апаратів. Різниця лише в одному - в кількості пропонованих насадок.

види насадок

У нормированном комплекті завжди стільки насадок, скільки може обслуговувати цей інструмент. Фахівці при вирішенні питання, який зварювальний апарат вибрати - з меншою або більшою кількістю насадок - не рекомендують ганятися за розширеною комплектацією.

Адже побутові комунікації збираються максимум з 4-х типорозмірів пластикових або поліпропіленових труб. Тому тим, хто шукає модель для самостійної збірки інженерних комунікацій, досвідчені майстри радять купувати набір, в комплектації якого є всього 4 насадки - діаметром 16, 32, 50 і 110 мм.

Зверніть увагу! насадки різних виробників мають різні види покриттів. Тефлон і металізований тефлон - найміцніші з них.

Керівництво по використанню

Вирішуючи питання, який зварювальний апарат вибрати, потрібно розуміти, що технологія зварювання ніяк не залежить від типу інструменту. Стикувальні шви згуртовуються між собою по чітко продуманої схемою:

Інструкція в наборі

  • Спочатку місце стику готують, обрізаючи трубу в місці з'єднання дуже рівним зрізом. Від якості зрізу буде залежати герметичність шва.
  • Необхідна насадка надівається на жало паяльника. Вона не буде перешкодою для передачі тепла до місця стику. Паяльник включається в електромережу, потужність якої складає не менше 220 Вольт. Для гарного прогріву паяльника і насадки необхідно якийсь час.
  • Насадка має два торця. У них одночасно з одного боку вставляється муфта, а з іншого - кінець труби. Потім обидва елементи знімаються і швидко вставляються один в іншій. У міру остигання матеріалу відбувається процес пресування.
  • Усередині стику утворюється кірка, яка і забезпечує герметичність з'єднання. З протилежного боку муфти з'єднання можна проводити лише тоді, коли стикувальний шов стабілізується.
  • Точно таку ж операцію виконують з куточком, трійником або будь-яким іншим стикувальним елементом.

Узагальнення по темі

Сьогодні багато хто воліє самостійно здійснювати деякі ремонтні технології і навіть намагаються збирати своїми руками побутові інженерні комунікації. Для цього необхідно мати під рукою спеціальний інструмент. Перед тим як вибирати паяльник для, фахівці рекомендують детально вивчити особливості зварювального процесу і сферу використання подібного інструменту.

Схожі записи

Поширення пластикових труб обумовлено практичністю цього матеріалу. Такі труби досить довговічні, надійні і при цьому цілком доступні за ціною. Ще одним плюсом є те, що труби ці легко монтувати, з роботою впорається і непрофесійний монтажник, в розпорядженні якого є інструмент для зварювання поліпропіленових труб. Зрозуміло, наявність деякого практичного досвіду не завадить, але його легко придбати, провівши пробні зварювання на непотрібних відрізках труб.

Сьогодні багато домашні майстри відмовляються від послуг професійних будівельників, коли виникає необхідність провести ремонт або монтаж трубопроводу. Адже працювати з пластиковими трубами набагато простіше, ніж з традиційними матеріалами.

Якщо придбати обладнання для зварювання поліпропіленових труб (до речі, ціни на апарати цілком доступні), то домашній майстер відмінно впоратися з монтажем трубопроводу або ремонтом існуючих систем водопроводу або каналізації. Розберемося, який вибрати апарат для зварювання поліпропіленових труб і як його використовувати.

Зварювальні апарати для труб з поліпропілену

Зварювальне обладнання для труб з поліпропілену можна розділити на два типи:

  • Апарат для пайки поліпропіленових труб ручної або пістолет для зварювання поліпропіленових труб. Це найкращий варіант для домашнього майстра. Такі апарати призначені для зварювання труб малого діаметра (до 50 мм). Втім, ручні апарати можна використовувати для зварювання труб різних розмірів, просто потрібно використовувати спеціальні насадки.
  • Апарати для зварювання поліпропіленових труб механічні зварювальні. Це техніка призначена для зварювання труб великих діаметрів (від 40 мм).

Найпоширеніше обладнання для зварювання пластикових труб - це ручні апарати, які майстри часто називають словом «праска». Потрібно сказати, що принцип роботи цього апарату для поліпропіленових труб нагадує принцип дії звичайної праски, призначеного для прасування білизни.


Складові цих апаратів аналогічні - плита нагрівальна і терморегулятор. Єдина відмінність - наявність спеціальних отворів для кріплення насадок.

Комплектація апаратів

Кожен з виробників надає власний комплект для зварювання поліпропіленових труб. Втім, можна виділити три базових варіанти комплектації:

  • Найпростіша. Включає в себе апарат і ключ для установки насадок. Прекрасно підійде для домашнього майстра, якому потрібно зварювати труби одного-двох діаметрів.
  • Середня комплектація. Це найбільш зручний варіант для використання в побутовому плані. У комплект крім самого апарату входять насадки, які підходять для труб найбільш часто зустрічаються діаметрів труб (40, 32, 25, 20 мм). Крім того, в комплектацію входить зручний чемодан-футляр для перенесення і транспортування.

Порада! Якщо буде потрібно виконати зварювання труб інших діаметрів, то насадки відсутніх розмірів можна буде купити додатково.

  • Професійна комплектація. Це повний набір, який використовують фахівці. Всі необхідні комплектуючі для зварювання укладені в зручну валізу. Якщо планується постійно працювати з поліпропіленовими трубами, то краще придбати такий комплект, так як цей же набір, куплений по частинах, обійдеться набагато дорожче.


Якщо планується постійно працювати з поліпропіленовими трубами, то краще придбати такий комплект, так як цей же набір, куплений по частинах, обійдеться набагато дорожче

Будь-які апарати для зварювання поліпропіленових труб, незалежно від комплектації, обов'язково мають інструкцію з експлуатації. Інструкція повинна бути уважно вивчена, так як апарати можуть відрізнятися по потужності і іншими показниками. В інструкції ж будуть описані всі нюанси роботи саме з цим пристроєм.

різновиди апаратів

У продажу можна зустріти різні види зварювальних апаратів, найбільш часто зустрічаються мечовидні паяльники, укомплектовані відповідні насадками. Така популярність цього варіанту пояснюється широким асортиментом і доступною ціною апаратів.

На професійних апаратах частіше зустрічаються нагрівальні насадки циліндричної форми. Зрозуміло, і ті, і інші апарати мають свої переваги і власні недоліки. Тому вибір типу пристрою, як правило, здійснюється суб'єктивними відчуттями.

Набагато важливіше, щоб зварювальний апарат для поліпропіленових труб міг зберігати стабільну температуру. Природно, що в пристроях, які позиціонуються, як професійні, стабільність нагріву підтримується набагато краще.

вартість паяльників

Потрібно зауважити, що розбіг вартості обладнання для зварювання пластикових труб досить великий. Так, надійний професійний апарат для з'єднання поліпропіленових труб буде коштувати в межах 200-220 доларів, а найпростіший варіант можна придбати і за 1000 рублів.

Ціна, звичайно, залежить і від того, хто є виробником апарату. Не варто приховувати, що більшість техніки, яка сьогодні продається на наших ринках, випускається в Китаї.


Не варто приховувати, що більшість техніки, яка сьогодні продається на наших ринках, випускається в Китаї

Але цей прилад настольно простий, що, як правило, проблем з його експлуатацією не виникає. Основна вимога до нього - можливість підтримувати стабільну температуру - 260 градусів (це температура, при якій поліпропілен починає плавитися).

Що потрібно врахувати при виборі?

Питання про покупку такої речі, як прилад для зварювання поліпропіленових труб, стає актуальним для домашніх майстрів, які самостійно вирішують відремонтувати або зібрати трубопровід.

Як вибрати найбільш підходящий апарат? Чи варто довіряти тільки рекомендаціям консультантам? Звичайно, набагато краще, якщо людина буде заздалегідь знати, які характеристики апарату йому необхідні.

Основні критерії, які потрібно врахувати при виборі, - продуктивність обладнання, його працездатність. Крім того, він повинен бути надійним. Як правило, для роботи домашнього майстра підходить компактне обладнання. Головне, щоб обладнання могло підтримувати стабільну температуру в 260 градусів.

Порада! Якщо апарат купується не для виконання одноразової операції, то краще вибрати варіант, який укомплектований різними насадками, призначеними для зварювання труб декількох діаметрів.

потужність паяльника

Потужність - це показник, який визначає швидкість прогрівання обладнання. В інструкції, що додається до обладнання, обов'язково містяться вимоги, які стосуються його використання.


Одним з основних вимог, яка повинна зацікавити домашнього майстра, є можливість підключення цього апарата до звичайної електромережі.

Порада! Більшість домашніх майстрів воліє апарати, що мають потужність від півтора до двох кіловат, проте, на практиці, цілком можна обійтися і апаратом з меншим рівнем потужності.

Ось вимоги по потужності для зварювання труб різного діаметру:

  • Якщо планується паяти труби, які мають діаметр 16-49 мм, то необхідно використовувати потужність 680 Вт.
  • При зварюванні труб 49-75 мм, слід працювати з потужністю 850 мм.
  • Якщо роботи ведуться з трубою, що має діаметр 125 мм, то потрібна буде потужністю 1200 Вт.

Насадки для паяльників

Найбільш ефективні і функціональні паяльники, які припускають можливість використовувати різні насадки для деталей, що зварюються. Такі прилади дозволяють вирішувати різноманітні практичні завдання. Покриття що застосовуються насадок може бути різним. Основна вимога до покриття - міцність. Найчастіше, сучасні виробники використовують металізований тефлон.


Не варто забувати, що при зварюванні труб різного діаметру, тобто, при використанні різних насадок, час нагрівання труб і час, необхідний для застигання пластика буде відрізнятися. Щоб отримати якісне з'єднання, необхідно ретельно витримувати тимчасові рамки, які виробник дає в інструкції.

Додаткове обладнання

Потрібно сказати, що набір для зварювання поліпропіленових труб включає в себе не тільки паяльник, але і пристосування для різання труб. Дуже важливо, щоб розріз був виконаний чисто і строго перпендикулярно. Зрозуміло, якщо потрібно провести зварювання одного-двох швів, можна обійтися і звичайною ножівкою по металу.

Порада! Якщо труби розрізають ножівкою, то потрібна додаткова обробка торців до отримання ідеально рівній поверхні.

Набагато зручніше користуватися не ножівкою, а спеціальним пристосуванням - труборізом. Це обладнання випускається в різних модифікаціях, воно призначене для розрізання труб різних діаметрів. Для труб невеликого розміру зручно застосовувати прилад, який працює за принципом ножиць, та й зовні має схожість з цим звичним пристроєм.

Наявність спеціальних ріжучих механізмів і зручні ергономічні ручки роблять роботу з цим приладом дуже зручною. Є моделі, доповнені Фаскознімачі (він може бути розташований в ручці труборіза). Цей пристрій дозволяє готувати торці, знімаючи з них фаску.


Цей пристрій дозволяє готувати торці, знімаючи з них фаску

Для розрізання труб великого діаметру зручніше використовувати труборізи, які працюють за принципом гільйотини. Як правило, ці моделі сконструйовані таким чином, щоб розріз труби можна було виконати і в незручних умовах, наприклад, в траншеї.

Для збору систем опалення та трубопроводи подачі гарячої води використовуються спеціальний різновид труб з армуванням. Потрібно зауважити, що зварювання поліпропіленових армованих труб проводиться за тією ж технологією, що і з'єднання труб звичайних, але ось в процесі підготовки матеріалу є відмінність.

Яке обладнання використовувати для прочищення системи каналізації?

Сучасний пластик є надійним, довговічним матеріалом, внаслідок чого він досить часто зустрічається при виготовленні поліетиленових, а також поліпропіленових труб. Але для того, щоб поліпропіленові труби прослужили довгі роки, знадобиться для пластикових труб, за допомогою якого створюються якісні з'єднання.

Популярні моделі

Сучасний ринок електричних товарів пропонує широкий вибір спеціальних пристроїв для зварювання поліетиленових і поліпропіленових труб, найбільш популярні серед яких стоять детального розгляду.

Моделі обладнання:

  • ; Зварювальний апарат Ресурс РСА-1500
  • Зварювальний паяльник Енергомаш СТ-72180;
  • Зварювальний апарат Енергомаш СТ-72170;
  • Паяльник Wester DWM 1000;
  • Устаткування Ставр АСПТ-800;
  • Апарат Prorab 6405 К;
  • Устаткування Sturm TW7217;
  • Паяльник зварювальний Калібр СВА-780т;
  • Паяльник Енкор АСП-1500 / 20-63;
  • Устаткування DeFort DWP-2000;
  • Апарат Turan Makina AL 500.

Крім згаданих електричних приладів для з'єднання поліетиленових труб існує безліч якісних моделей, створених для довговічного сполучення поліпропіленових труб. Варто відзначити, що зварювальний може конструктивно відрізнятися.

По конструкції пристосувань вони можуть відрізнятися на наступні типи:

  1. Ручні нагрівальні елементи;
  2. Ручні пристрої для з'єднання за допомогою пластикових муфт;
  3. Агрегати для стикових з'єднань труб;
  4. Спеціалізований зварювальний апарат для зварювання поліпропілену муфтами з вбудованими тенами.

Ресурс РСА-1500: опис і характеристики

Паяльник цієї моделі призначений для зварювання поліетиленових, а також поліпропіленових труб. Пристосування досить потужно, але разом з тим працює від побутової електромережі 220В. Апарат може створювати якісні пластикові муфтові сполучення різних розмірів, а також володіє двоступеневої системою регулювання потужності за рахунок двох кнопок включення.

Характеристики:

  • Напруга живильної мережі - 220В;
  • Тип робіт - розтрубний;
  • Частота мережі - 50 Гц;
  • Потужність - 1,5 кВт;
  • Вибір температури в межах 50-300 гр .;
  • Час нагріву - 1 хвилина;
  • Маса - 1,35 кілограма;
  • Робочі діаметри - 20,25,32,40,50,63 міліметра.

Електроприлад АСТ-2,5: опис і характеристики

Апарат створений спеціально для з'єднання пластикових (поліпропіленових і поліетиленових) труб. Даний паяльник допомагає в створенні нероз'ємних довговічних сполук шляхом підвищення температури сполучних ділянок, а також їх деформації. Кількість насадок, з якими може благополучно працювати паяльник, становить 6 штук. Комплект пристосування своєму розпорядженні спеціальні та зручними ножицями, призначеними для різання поліпропіленових і поліетиленових труб.

Технічні характеристики:

  • Номінальна потужність установки на першому режимі - 2,5 кВт;
  • Робочі діаметри - 20,25,32,40,50,63 міліметра;
  • Габарити - 450х300х100 міліметрів.

TW-7215X BauMaster: опис і характеристики

Даний зварювальний паяльник призначається для створення якісних з'єднань поліетиленових і поліпропіленових труб. Даний апарат працює від побутової електромережі, має в своєму розпорядженні потужністю 1,5 кВт. Серед достоїнств є плавне регулювання робочої температури нагріву поліпропіленових і інших деталей.

Технічні характеристики:

  • Напруга живильної мережі - 20В;
  • Частота мережі - 50 Гц;
  • Потужність обладнання - 1,5 кВт;
  • Регулювання температурного режиму нагріву - плавна, ручна;
  • Діапазон регульованих температур - 50-300 гр .;
  • Довжина шнура живлення - 1,6 метра;
  • Час нагріву до робочої температури - менше 15 хвилин;
  • Діаметри насадок - 20,25,32,40,50,63 міліметра.

Електромеханічний пристрій Turan Makina AL 160: опис і характеристики


Електромеханічний пристрій Turan Makina AL 160: опис і характеристики

Центратор розпорядженні ручним приводом, з двома основними зажимами на діаметр 16 сантиметрів на нерухомій основі з 2-стороннім кріплення вкладишів. Також для зручності виробника створені спеціальні затискні гвинти, призначені для надійної фіксації поліпропіленових труб.

Щодо електроторцевателя варто сказати, що він виконаний з електричним приводом, що забезпечує відмінну якісну зачистку торців труб після закінчення процедури торцювання, здатний видаляти стружку за межі пристрою. Також він оснащений фіксатором робочого положення. Даний зварювальний апарат працює від побутової електричної мережі напругою 220В, а потужність самого електроторцевателя становить 810 Вт.

Нагрівальний елемент має високоякісне тефлонове покриття, що сприяє відсутності гару на робочої поверхню пристрою. Можливість регулювання і контролю температурного режиму роботи дає можливість забезпечувати безпечне проведення сполучних робіт, при цьому дотримуючись міжнародних стандартів якості. Потужність нагрівального елементу складає 1,5 кВт.

Характеристики:

  • Робочі діаметри - 40, 50, 63, 75, 90, 110, 125, 140, 160 міліметрів;
  • Параметри мережі живлення (напруга, частота) - 220В, 50 Гц;
  • Зачистной (торцевої) елемент - потужність 810 Вт;
  • Тип приводу - механічний;
  • Маса установки - 60 кілограмів;
  • Потужність нагрівального елементу - 1,5 кВт.

Агрегат включає в себе наступні основні елементи:

  • Опорну раму;
  • захвати;
  • Привід переміщення захоплень;
  • Електроторцеватель;
  • Нагріваючий елемент.

Wester DWM 1000: опис і характеристики

Дане обладнання призначене для надійного і довговічного скріплення поліпропіленових і поліетиленових труб. Здатний створювати якісні сполучення з фітингами. Установка підключається від побутової мережі змінного струму , Укомплектований мечевидной формою з трьома отворами, службовцями для одночасного кріплення трьох змінних нагрівачів. Вбудований 2-ступінчастий нагрівальний елемент, а також терморегулятор дозволяють забезпечувати під час роботи постійну температуру роботи.

Незначна вага, зручна рукоятка та інші переваги, якими володіє обладнання, дають можливість виконувати монтажні роботи в будь-якому просторовому положенні. Пристрій призначений для з'єднання труб діаметрами, 20, 25, 32, 40, 50, 63 міліметра. Інструмент має масу 3, 18 кілограма, за рахунок чого в роботі досягається значна зручність і можливість вибору будь-якого просторового положення роботи. Додатково до всього, для контролю показників температури в пристосуванні передбачений рідкокристалічний екран, що відображає всі важливі параметри роботи.

Технічні характеристики:

  • Напруга живильної сет - 220В;
  • Частота мережі - 50 Гц;
  • Робочі діаметри - 20,25, 32, 40, 50, 63 міліметра;
  • Потужність - 80 Вт;
  • Маса - 3,18 кілограма;
  • Регулювання температури;
  • 6 змінних насадок;
  • 3 отвори для насадок.

Вивчаючи характеристики і описи цікавлять Вас товарів, з'являється можливість практично безпомилкового вибору потрібного Вам електричного інструменту.

За останні роки поліпропіленові труби остаточно витіснили з ужитку своїх залізних попередників і стали основою для створення будь-якого трубопроводу. Їх зварювання здійснюється спеціалізованим обладнанням, яке має свої критерії вибору. Розглянемо, що представляється зварювальний апарат для зварювання поліпропіленових труб і які нюанси важливо враховувати при його виборі.

Вибираючи апарат для зварювання поліпропіленових труб важливо розуміти принципи проведення цих заходів, результат яких спрямований на створення герметичного стику деталей.

Поліпропілен відноситься до класу термопластичних полімерів. Після досягнення потрібної температури він переходить в свою рідку форму, а остигаючи, повертається в тверду форму без втрати початкових властивостей. Метод зварювання має на увазі нагрівання двох деталей і їх з'єднання. У цьому випадку здійснюється проникнення елементів, що зварюються один в одного і при охолодженні виходить монолітна деталь з ледь помітним швом.

Таким чином, зварювання має на увазі наявність двох етапів:

  • Нагрівання елементів до їх розм'якшення;
  • Стиснення елементів для їх взаємопроникнення.

На даний момент зварювання труб з пластику здійснюється декількома способами:

  1. Стикового підходить для спайки труб рівного діаметра. Важливим моментом є якісна підготовка торців стикуються деталей: вони повинні ідеально прилягати одне до одного. Деталі одночасно нагріваються і завдяки механічному тиску міцно стискаються до охолодження і полімеризації з'єднання. При уявній простоті цей спосіб вимагає спеціального зварювального устаткування і використовується переважно в промисловості, зокрема при необхідності створення довгих комунікацій.
  1. Муфтовий спосіб передбачає використання труби і муфти. Важливою умовою є дотримання діаметрів: зовнішній діаметр труби повинен бути ширше внутрішнього у муфти. Без розплавлення поліпропілену їх стикування неможлива. Замість муфти також застосовуються будь-які інші фітинги.
  2. Розтрубний спосіб подібний до муфтовими. Одна з труб, що з'єднуються на кінці має розтруб, внутрішній діаметр якого дозволяє вставити кінець іншого елемента.

Простота і універсальність муфтової і розтрубної зварки дозволяють застосовувати їх в побуті.

Основні види зварювальних апаратів

На ринку будівельних товарів зараз представлені різноманітні зварювальні апарати, що дозволяють проводити роботи з пайки пластика різними способами.

ручні апарати

Ручний зварювальний апарат для пайки поліпропіленових труб буде ідеальним вибором для початківців зварників або при невеликих ремонтних роботах вдома. Його головний плюс - це гранична простота.

Розрізняються кілька типів подібних інструментів:

  1. Мечоподібний прилад являє нагрівальний щит з отворами для труб різних діаметрів. Матеріал, з якого виготовлений прилад, виключає прилипання поліпропілену на нагрівальні поверхні. Даний апарат оснащений датчиком регулювання температури, який дає можливість контролювати рівень нагріву пластикових деталей. У різних модифікаціях пристрій може бути забезпечене екраном або звуковими датчиками для оповіщення про нагріванні деталі до потрібної температури. Перевагою цього типу є його простота і зносостійкість.
  1. Циліндричний апарат зручний для твору робіт в умовах обмеженого простору. На нього одягаються фітинги для з'єднання елементів. Пристрій забезпечений регулятором нагріву.

Механічний зварювальний апарат

Даний тип розрахований на стикового спайку труб діаметра 4-16 см. Метод роботи наступний:

  • Кінці елементів поміщаються в захоплення, які нагрівають їх;
  • З'єднання елементів проводиться під ручним тиском, показники якого передаються вбудованим динамометром;
  • Оскільки стикове з'єднання вимагає рівних країв деталей, що з'єднуються, апарат комплектується електричним торцеватели.

Електрогідравлічне обладнання для зварювання

Принцип зварювання подібний механічному приладу з тією різницею, що обладнання самостійно стискає розплавлені елементи для їх з'єднання. Подібні апарати забезпечуються додатковими елементами, які дозволяють проводити зварювання у вигляді Т-образних конструкцій.

Покриття електрогідравлічного пристрою повинно виключати прилипання нагріваються пластикових елементів. Цій вимозі відповідає металізований тефлон.

Апарати для розтрубної і муфтової зварювання

Дані пристрої користуються особливою популярністю, так як зварювання за допомогою розтрубів або фітингів є найбільш міцною і простий. Монтаж двох труб невеликого діаметра (до 12 см) цілком комфортний при використанні ручних апаратів.

Необхідність зварювання труб більшого діаметра вимагає використання електромуфтового приладів, які оснащені рядом додаткових пристроїв. Головні з них - це центруючі елементи, завдяки яким відбувається точне з'єднання труби і фітинга. Подібне обладнання часто працює в режимі автомата і застосовується професіоналами.

Вибір зварювального апарату

Вибір пристрою для зварювання має на меті визначення його класу. Перед тим як вибрати апарат для зварювання поліпропіленових труб, спробуйте визначити з масштабами його застосування:

  • Врахувати діаметри труб, які будуть зварюватись пристроєм;
  • Потужність споживання;
  • Стоимость.

Зазначені критерії мають тісний зв'язок між собою. Зварювальний апарат для поліпропіленових труб, здатний нагрівати труби великого діаметра, коштує в рази дорожче приладу, розрахованого на менші труби. Змінюється і потужність приладу.

Важливо врахувати і сферу застосування обраного пристрою. Критерії, що пред'являються до апарату для побуту і «з нагоди», не зрівняються з вимогами до приладу, який повинен працювати «на потоці» у виробництві або промисловості. Таким чином, вибирати апарат для зварювання поліпропіленових труб потрібно з чітким уявленням вимог до нього.

Вибираємо ручний пристрій для застосування в побуті

Для застосування в побуті універсальними вважаються прилади, які дозволяють зварювати труби діаметром не більше 4 - максимум 6 см. У даних межах ручні апарати не мають конкурентів по співвідношенню ціни і якості.

Провести якісну пайку ручним інструментом труб діаметра більше 6 см буде досить важко. Незважаючи на те, що в продажу є насадки для розігріву труб більшого діаметру, це сфера застосування інших пристроїв.

При покупці ручного інструменту рекомендуємо звернути увагу на загальну комплектацію пристрою. Хорошим придбанням стане пристрій, в комплектації якого представлені захисні рукавички, викрутки, ножиці та інші корисні інструменти.

Ціна якісного ручного приладу, як правило, починається від суми в 1,5 тис. Рублів.

Вибір пристрою для пайки труб великого діаметра

Головна проблема при пайку труб великого діаметру, наприклад при створенні трубопроводу, з'єднання розплавлених елементів. Провести його в ручному режимі якісно практично неможливо, тим більше в умовах потоку.

При необхідності проведення подібних зварювальних робіт рекомендуємо вибирати пристрої механічного типу, які забезпечені затискачами для з'єднання розігрітих елементів.

Вибір подібного апарату залежить від:

  • Необхідності пайки у вигляді Т-образних конструкцій;
  • Можливості використання фітингів і розтрубів.

Початкова вартість апаратів складає від 120 тисяч рублів.


Шукаємо професійний апарат

Професійний апарат для зварювання поліпропіленових труб укладає в собі обладнання механічного типу, електрогідравлічні і електромуфтового пристрою. При їх виборі враховується ряд характеристик:

  • Частина з них налаштовані на роботу в напівавтоматичному режимі. Завдяки наявності сканерів вони зчитують інформацію зі штрих-коду на елементі і проводять їх зварювання згідно з інформацією;
  • Дані пристрої оснащені пристосуваннями для твору зварювання під різним кутом деталей один до одного;
  • Забезпечені електричним торцеватели;
  • З'єднання елементів проводиться за участю електричного гідравлічного апарату.

Звичайно, вартість подібних машин прямо пропорційна набору їх опцій і в середньому починається від 150 тис. Рублів і може доходити до декількох мільйонів для агрегатів, налаштованих на роботу з трубами діаметром від 60 см.

Ще однією важливою відмінністю професійних пристроїв є їх великий розмір і, як правило, необхідність стаціонарної установки.

Підведемо Підсумки

Сучасний ринок будівельного обладнання пропонує широкий вибір зварювальних апаратів для пайки поліпропілену. Представлені агрегати з різними можливостями і різної цінової категорії.

Перед тим як вибрати зварювальний апарат, важливо сформулювати власні вимоги до нього:

  • Сфера і частота застосування: побут, будівництво, промисловість;
  • Діаметр труб;
  • Споживана потужність;
  • Необхідність пайки труб під кутом або використання фітингів.

Для застосування в побуті ідеально підійдуть ручні пристрої, що дозволяють швидко і без клопоту провести з'єднання труб малого діаметра. Пайка труб великих розмірів зручна із застосуванням механічних апаратів. У промисловості перевага віддається професійним агрегатів, що дозволяє роботизировать процес пайки.


Чим вони відрізняються один від одного?
Чому так важливо звертати увагу на марку і виробника?
Який же зварювальний апарат підійде для побутового використання?
Що потрібно врахувати при виборі?
Як вибрати найбільш підходящий апарат?
Чи варто довіряти тільки рекомендаціям консультантам?
Яке обладнання використовувати для прочищення системи каналізації?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов