Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Вертікалка ІЖ-12: яскравий представник вітчизняного мисливської зброї

Наша сеть партнеров Banwar

Привіт, Євген Геннадійович. Чи не могли б ви розповісти про такі рушниці, як ІЖ-54, ІЖ-58, ІЖ-12? Справа в тому, що я володію рушницею МЦ21-12, це рушницю мені подобається, але хочеться придбати що-небудь з двостволок, і бажано вироблених в Радянському Союзі в штучному виконанні. Олександр Разіньков. Привіт, Євген Геннадійович

фото автора

З Іжевськими двостволками ІЖ-12, ІЖ-54 і ІЖ-58 я багато полював, і з них справив чимало неординарних пострілів.

Матеріалів накопичилося багато, кожна двостволка заслуговує окремої статті, але обмежуся тим, що найбільше цікавить сучасних мисливців.

Вертікалка ІЖ-12 і горизонталки ІЖ-54 і ІЖ-58 - це найяскравіші, незважаючи на доступну категорію, представники вітчизняного виробництва масового мисливської зброї.

Вони наочно, як товари народного споживання, характеризують розвиток вітчизняної металургії і машинобудування в 1950-1960 роки.

Почався масовий випуск іжевського мисливської зброї в СРСР набагато раніше, в 1920-1930-і роки, але надовго перервався через Великої Вітчизняної війни.

І ось нарешті настав час, коли магазини стали наповнюватися горізонталка і вертікалка вітчизняного виробництва з Іжевська і мисливці отримали сучасне мисливську гладкоствольну зброю.

Читайте матеріал " Про вибір хорошого нарізного карабіна "

Вимоги до вітчизняної збройової технології в той час були досить високі, а ГОСТи і стандарти обов'язкові і регулярно переглядалися. Вся ця стандартизація та уніфікація привели до того, що і через півстоліття на вторинному ринку мисливської зброї іжевські моделі ІЖ-12, ІЖ-54 і ІЖ-58 займають стійке положення.

Багато мисливців, в тому числі молоді, за стажем, звичайно, і навіть новачки нерідко намагаються знайти вітчизняну двостволку в хорошому стані.

Причому не тільки тому, що вартість порівняно невелика, а показники бою досить гарні, але й тому, що це добротне зброю створено в нашій країні, розроблено нашими інженерами, виготовлено нашими майстрами різних спеціальностей.

Особливою популярністю користуються зразки, виготовлені в період існування СРСР, а екземпляри, декоровані атрибутикою Радянського Союзу, особливо зображенням Герба СРСР, взагалі нарозхват.

Їх все менше і менше на ринку, за володіння такими рушницями розгортаються негласні битви, створюються багатоходові інтриги, щоб відокремити можливих конкурентів при покупці, адже цінність їх обчислюється не тільки кількістю сплачених грошей, вона набагато вище, фактично це історія нашої країни, втілена в мисливському зброю.

Вітчизняні рушниці 1950-1960-х років викликатимуть непідробний інтерес і багато років по тому, коли нащадки нинішніх власників стануть ефектно відстрілювати крякашей або бекасів на увазі шанобливо спостерігають за ними приятелів з імпортними рушницями.

А після ранкової або вечірньої зорі друзі будуть шанобливо слухати розповіді та легенди про горізонталка ІЖ-54 12-го калібру з золотими зображеннями Герба СРСР на стовбурах.

Читайте матеріал " надійна вертикалка "

Ваша задача важка, придбати іжевську двостволку періоду СРСР, але поки можливості все-таки є, на ринку з'являються навіть малостреляние або майже нестріляних екземпляри.

Не секрет, що цілий ряд рушниць купувався не стільки для полювання, скільки для того, щоб власник вважав себе причетним до мисливської спільноти. І зараз спадкоємці виводять ці рушниці на вторинний ринок.

Отже, вертикалка ІЖ-12. Найвідомішою з перших серійних іжевських вертікалок є добре зарекомендувала себе двостволка ІЖ-12 заводу ИжМех.

Зазначу лише те, що насправді першої масової вертікалка цього заводу є мисливська модель ІЖ-59 «Супутник» з блоком з'єднаних тільки муфтами неспаянних стовбурів.

Створив двостволку ІЖ-12 в 1961 році конструктор А.А. Клімов, як і раніше попередню. А з 1962 року почалося виробництво рушниці ІЖ-12 переважно 12-го калібру і в меншій кількості 16-го, з ними успішно полювали і навіть стріляли на стенді.

Призначена для полювання і спортивної стрільби така модель в середині 1960-х років коштувала 120 рублів, що можна порівняти з зарплатою початківця інженера. Бувало, що вона вручалася як цінний подарунок працівникові від профспілки. Від всесоюзного об'єднання «Разноекспорт» рушниці ІЖ-12 йшли і на експорт.

Вертікалка ІЖ-12, показана на фотографії Копейка Є.Г., від попередньої моделі відрізнялася блоком жорстко з'єднаних стовбурів за допомогою припаяних бічних сполучних планок.

У казенній частині стовбури з'єднані за допомогою казенної муфти з підстовбурними гаками, причому передній спирається на поперечну шарнірну вісь. Таким чином, в досить високій колодці помістився блок стовбурів з підстовбурними гаками.

Це широко відома і популярна конструкція, в якій вгадується віддалений прототип Browning B-25 1926 року і яка застосовується багатьма фірмами.

На боковини колодки блок стовбурів вертикалки ІЖ-12 спирається бічними поздовжніми виступами (ребрами) на казенної муфти блоку. У колодці блок стовбурів закривається нижній засувкою, всувають в паз заднього подствольного гака, як видно на фотографії Копейка Є.Г.

Читайте матеріал " Заощадження рушниці і догляд за ним "

Ударні механізми з бойовими спіральними пружинами, насадженими на стрижні, розміщені в колодці, а спусковий механізм змонтований на нижній личині-підставі.

Курки зводяться при відкриванні блоку стовбурів, мисливцям важливо, що є можливість плавного спуску курків без пострілу при закриванні блоку стовбурів.

Важливо і те, що в ударні механізми введені интерсепторами-перехвативатели, що виключають випадковий постріл при сильному струсі рушниці без натиску на спусковий гачок. Знімне цівку аналогічно системі Deeley - Edge.

Характеризується вертикалка ІЖ-12 стандартними параметрами, так модель 12-го калібру з блоком стовбурів довжиною 725-730 мм важить 3,2-3,4 кг, а зразок 16-го калібру з блоком стовбурів довжиною 720 мм дещо легше, 3,1 -3,3 кг.

Стовбури виготовлені зі сталі марки 50РА з хорошими характеристиками: межа плинності 50 кг / мм2 і межа міцності 75 кг / мм2. Прицільна планка, як правило, суцільна, поєднання дульних звужень типове - «получок» - «чок».

Канали стовбурів і патронники захищені хромовим покриттям від ерозії і корозії, проте чистити їх необхідно регулярно. Сувора форма колодки, підкреслена лаконічним, як правило, малюнком гравіювання, ефектно поєднується з геометрично простою шийкою ложі.

Маса рушниці залежить не тільки від калібру і довжини блоку стовбурів, але і від щільності деревини горіха або бука на ложе і цівка, а також форми ложі. Найчастіше встановлювали ложу з шийкою пістолетної форми, торець якої прикритий фігурної розеткою.

Читайте матеріал " народні рушниці "

Стовбури 12-го калібру вертикалки ІЖ-12 випробовували при тиску 900 кг / см2, а стовбури 16-го калібру при тиску 950 кг / см2. Саму вертикалку ІЖ-12 12-го калібру відчували при тиску 800 кг / см2 патронами з посиленими зарядами пороху «сокіл» масою 3,4 г і снарядом дробу масою 35 г, а модель 16-го калібру при тиску 850 кг / см2.

На казенній частині блоку стовбурів клеймо у вигляді ромба з буквою Н відзначало випробування стовбурів. Там же вказували рік випуску і калібр. Випробування рушниці виявлено тавром у вигляді трапеції з буквою Н.

Випробувальні заряди пороху вказую спеціально, щоб не виникала навіть думка стріляти з рушниці ІЖ-12 патронами такого спорядження.

На заводі ИжМех кучність бою дробом перевіряли патронами, спорядженими зарядом пороху «сокіл» масою 2,0 г і снарядом дробу № 3 масою 35 г стріляниною на дистанцію 35 метрів, а результати відзначали в «Паспорті».

Так звана спортивно-мисливська модель ІЖ-12 12-го калібру 1965 року давала кучність 50% нижнього стовбура з дульним звуженням «получок» і 60% для верхнього стовбура з дульними звуженням «чок». Це досить непогані показники для масового серійного рушниці.

Зі своєї вертикалки ІЖ-12 12-го калібру з такими сужениями я стріляв патронами з дробом переважно дрібних і середніх номерів. Цілком достатньо, щоб добувати рябчиків, глухарів, качок, зайців, і навесні, і восени ефектних пострілів було багато.

На базі мисливської моделі ІЖ-12 12-го калібру з 1969 року випускалася перша серійна спортивна важка вертикалка ІЖ-25 зі спусковим механізмом з одним спусковим гачком.

Читайте матеріал " Риболовля під греблею "

Призначалася вона для навчання спортсменів і тренувань, та й полювали з нею досить успішно. Вертікалка ІЖ-12 16-го калібру стала основою для невеликих партій двійника-вертикалки ІЖ-15 з комбінованим блоком стовбурів, гладким верхнім 16-го калібру і нарізною нижнім калібру 5,6х39.

Масова, досить вдала двостволка ІЖ-12 виготовлялася до 1974 року в різних виконаннях, що відрізняються, в основному, декором і сортом деревини на ложе і цівка.

За весь період її виробництва мисливці отримали трохи менше третини мільйона примірників. На зміну їй прийшла ціла група вертікалок ІЖ-27, але у них своя історія.

Поставити своє запитання Євгену Копейка можна за електронною адресою: [email protected]

Євген Копейка 19 грудня 2017 о 10:10

Чи не могли б ви розповісти про такі рушниці, як ІЖ-54, ІЖ-58, ІЖ-12?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов