Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Вибір вогнегасних речовин і засоби огнетушения

Наша сеть партнеров Banwar

Вогнегасна речовина - речовина, здатна перешкоджати горіння завдяки своїм фізико-хімічним властивостям. Існують три основні принципи гасіння вогню огнетушащими речовинами: охолодження вогнища горіння, ізолювання від надходження кисню і інгібування (гальмування хімічних реакцій горіння).

Для гасіння пожеж застосовуються такі вогнегасні речовини: вода, водяна пара, піна, синтетичний порошок, інертні гази, вуглекислота, інертні розріджувачі.

Вода. Найбільш доступним і дешевим огнетушащим засобом є вода. Вона має високу теплоємність і надає на осередок горіння сильне охолоджуючу дію. Крім того, багато теплоти із зони горіння відбирається на процес випаровування води, а пара, що утворилася (в дуже великій кількості) надає ізолююча дія, перешкоджаючи розвитку вогнища пожежі.

Слід пам'ятати, що воду не завжди можна використовувати для гасіння вогню. Не всі палаючі речовини можна гасити водою. Не можна застосовувати воду при горінні речовин, що вступають з нею в хімічну реакцію, в результаті якої може статися запалення пожежонебезпечних газів або розвинутися велика температура. Не можна гасити водою ємності з легкозаймистими і горючими рідинами, об'ємна маса яких менше, ніж у води. Вода буде опускатися вниз, а палаюча рідина підніматися вгору, переливатися через краї ємності і збільшувати зону горіння.

Вода електропровідність, тому не можна гасити водою електроустановки, що знаходяться під напругою.

Вода може подаватися в зону горіння у вигляді суцільних струменів або в розпиленому вигляді. Суцільні струменя механічно збивають полум'я. Їх використовують у випадках, коли неможливо наблизитися до вогнища пожежі, і для подачі води у великій кількості. Розпорошені струменя води ефективні для гасіння в закритих об'ємах, вони відбирають багато тепла на випаровування, екранують теплову енергію від вогнища пожежі.

Мелкораспиленном струменя води мають властивість сприяти осадження диму в задимлених приміщеннях. Швидко перетворюючись на пару, вони «розбавляють» повітря, знижуючи в ньому процентний вміст кисню і цим сприяючи припиненню горіння.

Водяна пара рекомендують застосовувати для гасіння вогню в закритих виробничих приміщеннях. Огнегасительное властивості пара полягають в «розведенні» їм повітря, в результаті чого в осередку пожежі знижуються і температура, і концентрація кисню.

Піни. Піни є широко поширеним і ефективним засобом гасіння пожеж. Піна - це суміш газу з рідиною. Бульбашки газу можуть утворюватися в результаті хімічних процесів або механічного змішування газу з рідиною. Вогнегасна здатність піни обумовлена ​​її здатністю розтікатися по поверхні горючої рідини, ізолюючи її від полум'я, припиняти надходження парів цієї рідини в зону горіння і одночасно здійснювати охолодження поверхні рідини. Наприклад, швидкість випаровування бензину під шаром піни товщиною 5 см знижується в 30-40 разів. Піни використовуються для гасіння особливо пожежонебезпечних речовин (переважно легкозаймистих рідин - ЛЗР).

Застосовують або хімічну піну, що отримується з водних розчинів кислот і лугів, або повітряно-механічну піну, що формується потоком робочого газу (повітря, азоту або вуглекислого газу), що пропускається через водні розчини піноутворювачів.

Хімічна піна утворюється в результаті взаємодії кислоти і луги (раніше ізольованих один від одного). Утворений газ інтенсивно перемішує рідину, утворюючи піну, яка складається з бульбашок газу, оточених плівками рідини. Щільний покрив стійкою хімічної піни, мало руйнується від дії полум'я, не взаємодіє з нафтопродуктами і не пропускає пари рідини.

Але її не можна використовувати для гасіння електроустановок, що знаходяться під напругою, так як хімічна піна є провідником електричного струму.

Повітряно-механічна піна абсолютно нешкідлива для людей, не викликає корозії металів і дуже економічна. Її застосовують для гасіння твердих горючих речовин - таких, як дерево, хімічні волокна та ін.

Синтетичні порошки. Останнім часом для гасіння пожеж все більш широко застосовують вогнегасники синтетичні порошки. Вогнегасні порошки являють собою тонкоподрібнені мінеральні солі. Вони характеризуються найвищою вогнегасною здатністю, служать також для попередження вибухів.

Порошок використовують для гасіння органічних горючих матеріалів, ЛЗР, зріджених газів, твердих горючих матеріалів та ін. Гасіння відбувається шляхом створення порошкового хмари, яке обволікає осередок горіння, ізолюючи його від навколишнього повітря.

Інертні гази. Інертні гази, що застосовуються для гасіння пожеж, - діоксид вуглецю (вуглекислота) і азот. Вони мають властивість швидко змішуватися з горючими парами і газами, знижуючи при цьому концентрацію і надходження кисню, сприяючи припиненню горіння більшості горючих речовин. Вогнегасна дія інертних газів пояснюється тим, що вони, розбавляючи горючу середу, знижують при цьому температуру в осередку пожежі, в результаті чого ускладнюється процес горіння.

Вуглекислота в установках пожежогасіння зазвичай знаходиться в рідкому стані під значним тиском. Переходячи в твердий стан при нормальному атмосферному тиску, вона у вигляді аерозолю (дисперсної суспензії, пластівців «снігу») подається в зону горіння. При цьому з 1 кг вуглекислоти утворюється близько 500 л аерозолю. Вуглекислота широко застосовується для прискореної (протягом декількох секунд) ліквідації вогнища горіння.

Вуглекислоту використовують для гасіння електроустановок, що знаходяться під напругою, двигунів внутрішнього згоряння, акумуляторних станцій. Її широко застосовують для об'ємного гасіння пожеж на складах ЛЗР, для попередження на них вибуху.

Інертні розріджувачі надають «розбавляють» дію, зменшуючи концентрацію кисню в межах вогнища горіння. Крім того, на їх нагрівання витрачається велика кількість теплоти. До найбільш широко використовуваним інертним розріджувачів належать ті ж азот і вуглекислий газ. Крім того, до них відносяться і різні парообразующего галогеноугльоводород (наприклад, хладони, бромистий етил, суміш бромистого етилу з хладоном). Ці кошти застосовують там, де більш доступні вогнегасні речовини (вода і піна) виявляються малоефективними.

Ефективність використання хладонов заснована на утриманні парів біля вогнища горіння. Хладони володіють хорошими діелектричними властивостями, що визначає доцільність їх використання для гасіння пожеж на електрообладнанні, що знаходиться під напругою. Вони можуть використовуватися при мінусових температурах зовнішнього повітря, так як мають низькі температури замерзання.

Але Хладон притаманний ряд недоліків. Вони надають токсичну дію на організм, на багато матеріалів (гума, поліетилен та ін.) Діють як розчинники. Суттєвого впливу на метали вони не роблять.

До гасіння інертними розчинниками вдаються в умовах, коли пожежа перейшов у фазу об'ємного горіння. Якщо в палаючому приміщенні сталося скупчення газів, інертними розчинниками можна попередити вибух.

Засоби огнетушения. Пожежна техніка підрозділяється на наступні види:

- первинні засоби огнетушения (переносні і розміщуються в будівлях);

- пожежні автомобілі;

- стаціонарні спеціальні системи з запасом вогнегасних засобів, що приводяться в дію автоматично;

- залізничні пожежні поїзди, пожежні морські судна.

Вогнегасна речовина - речовина, здатна перешкоджати горіння завдяки своїм фізико-хімічним властивостям

Корисна інформація:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов