Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Вибір насоса для колодязя: який насос краще придбати і чому? »Аква-Ремонт

  1. Яким вимогам повинен відповідати насос?
  2. Види насосів і фактори, що впливають на їх вибір
  3. Занурювальні насоси
  4. Погружной або поверхневий - який купити?

Наша сеть партнеров Banwar

У більшості колодязів рівень води коливається в межах від півтора до двох метрів, рідкісні щасливчики можуть похвалитися великим. Залежно від сезону і погоди ця величина коливається: в посушливе літо дзеркало води в колодязі може опуститися до одного метра. У такій ситуації без перебоїв обійтися практично неможливо. Вирішуючи, який насос краще для колодязя, потрібно враховувати не два, а як мінімум, шість чинників. Правда, в магазині все начисто про них забувають і цікавляться лише показниками напору і витрати. В результаті насоси ламаються через великої кількості домішок, в них постійно спрацьовує датчик сухого ходу, на дзеркалі води з'являються масляні плями, додаючи дачникам турбот.

Яким вимогам повинен відповідати насос?

Вибір насоса для колодязя починається не в магазині, а на ділянці. Причому безпосередньо у джерела води. По-перше, необхідно заміряти наступні величини:

  • Глибину колодязя. Це відстань від поверхні грунту до дна. Визначають його за допомогою рейки або шнура з вантажем. Якщо колодязь не саморобний, а викопаний офіційної фірмою, то підглянути глибину можна в паспорті. Хоча і перевірити ще раз буде не зайвим;
  • Статичний рівень води в колодязі. Це відстань від поверхні грунту до водного дзеркала. Щоб визначити цю величину, потрібно дати криниці наповнитися. Добре, якщо завмер виробляється вранці або після тривалого (кілька днів) відсутності водоспоживання. Для виміру використовується та ж мотузка з грузиком, після контакту з водою якого чутний характерний сплеск. Для отримання висоти водяного стовпа, потрібно відняти статичний рівень з глибини колодязя;
  • Динамічний рівень (його ще називають дебетом свердловини). Щоб його визначити, потрібно почати викачувати з колодязя воду. Той рівень, на якому вода перестане зменшуватися, і є динамічним. А якщо після півгодини-години відкачування товщина водяного стовпа зміниться незначно, то колодязь володіє достатнім дебетом, і ризик «викачати всю воду» невеликий.
  • Діаметр кілець колодязя. Він потрібен для обчислення загального обсягу води і вимірюється звичайною рулеткою.
У більшості колодязів рівень води коливається в межах від півтора до двох метрів, рідкісні щасливчики можуть похвалитися великим

Статичний і динамічний рівень води в колодязі потрібно заміряти обов'язково. Ці цифри знадобляться при виборі насоса

Якщо можливості колодязя менше продуктивності насоса, то можливо спрацьовування захисту насоса від «сухого ходу» через недостатнє обсягу води в системі.

По-друге, потрібно з'ясувати якість води в колодязі. Щоб насос не зламався протягом першого ж тижня експлуатації, важливо визначити наявність суспензій, домішок і твердих частинок різного діаметра.

По-третє, встановлюють максимальний і середній об'єм води - величини, за якими визначається потужність насоса. Її повинно бути достатньо у пік споживання.

По-четверте, обов'язково враховуються сезонність і робоча температура насосного обладнання. Якщо передбачається, що воно буде експлуатуватися тільки протягом літа, то це розширює потенційний асортимент. Але, якщо насос повинен працювати цілий рік, то вибирати доведеться серед меншої кількості моделей.

Але, якщо насос повинен працювати цілий рік, то вибирати доведеться серед меншої кількості моделей

При виборі насоса потрібно враховувати умови його експлуатації. Одні моделі призначені тільки для використання в літній період, інші можуть працювати круглий рік

До того, як підібрати насос для колодязя, обов'язково вирішите, для яких цілей буде використовуватися вода: тільки для поливу, для роботи побутової та опалювальної техніки або і для пиття.

Умови роботи насоса визначають наявність або відсутність гідроакумулятора. Якщо подача переривчаста, наприклад, відкриваються крани на кухні або в санвузлі, то бак для води обов'язковий. Часте включення і відключення для насосного обладнання вкрай небажано. Але якщо вода буде подаватися постійно, то гідроакумулятор ні до чого. І без нього насос відмінно впорається з поливом городу або наповнення басейну.

І без нього насос відмінно впорається з поливом городу або наповнення басейну

Гидроаккумулятор потрібен в тому випадку, коли подача води переривчаста, адже часте вмикання і вимикання насоса вкрай небажано

Види насосів і фактори, що впливають на їх вибір

поверхневі насоси

Їх корпус в воду не опускається, але може перебувати в безпосередній близькості від дзеркала, наприклад, на поплавці. Оптимальна висота, на яку вони можуть підняти воду, від шести до восьми метрів, максимальна - десять. Щоб збільшити її можна використовувати ежектор, однак він суттєво знижує ефективність і надійність системи.

Класифікація поверхневих насосів:

  • за способом перекачування води: відцентровий і вібраційний;
  • за типом всмоктування: нормального всмоктування (система при цьому повністю заповнена водою) і зважених (вода підтягується завдяки розрідженості, утвореної видаленням повітря).

Звичайний поверхневий насос підійде для забору води на глибині 3-8 метрів. При досить частих включеннях він прекрасно доповнюється автоматикою і гідроакумулятором, який збільшує термін служби насосного обладнання.

Коли не потрібно додаткове підвищення тиску, то самовсмоктувальний - кращий насос для колодязя. Але якщо потрібна більша тиск, то слід вибрати модель з нормальним всмоктуванням.

Занурювальні насоси

У рідину вони занурюються частково або повністю і підходять для підйому води з великої глибини. Вони більш ефективні, ніж поверхневі, оскільки тиск створюється внизу за допомогою самої рідини, а не за допомогою розрідженого повітря.

Корпус насосу герметичний і як правило виконаний з нержавіючої сталі або стійких до впливу води полімерних матеріалів. При виборі моделі важливо дотримати баланс між продуктивністю і потужністю, щоб гарантувати стабільну роботу водопроводу в межах дебету колодязя.

Ще потрібно враховувати глибину занурення - у багатьох моделей вона не перевищує сім метрів, а також ефект «конуса всмоктування», який створюється сильною тягою насоса. Крім цього, зверніть увагу на наявність фільтра і захисної автоматики.

Щоб за рахунок ефекту «конуса всмоктування» погружной насос не втягувати мул і пісок, до дна колодязя повинно залишатися не менше одного метра. У разі, якщо ця величина менше, можна піти на хитрість: з безпечного нержавіючої матеріалу потрібно зробити коло і підвісити його на 10-15 сантиметрів вище дна. Його діаметр повинен бути лише трохи менше діаметра колодязя. Потоки води будуть рухатися до насоса трохи інакше, і потрапляння небажаних частинок зведеться до мінімуму.

У глибокі колодязі можна встановлювати насоси свердловин. Якщо динамічний рівень води в них маленький, то з наявних на ринку моделей найменше бояться домішок ESPA Neptun і Водомет (Джілекс). Перший допускає наявність 185 грам піску на кубічний метр води, а другий прекрасно справляється з роботою при наявності до двох кілограм домішок на 1 м3.

Погружной або поверхневий - який купити?

Основним параметром, на який спираються при виборі насоса для колодязя, є робоча глибина. Якщо вона велика, то кращий погружной тип. Ну, а якщо рівень води в колодязі маленький, і качати воду належить майже з самого дна, то підійде якраз поверхневий насос. Його і з місця на місце просто перенести: він дуже легкий.

Його і з місця на місце просто перенести: він дуже легкий

Вибираючи між занурювальним і поверхневим насосом, потрібно керуватися перш за все не їх ціною, а якістю виконання і умовами, при яких буде працювати обладнання. Економія може привести не тільки до поломки, але і до забруднення колодязя. У деяких випадках можливе навіть зниження рівня води

Коефіцієнт корисної дії глибинного насоса більше, ніж у працюючого на поверхні. Ефективність останнього знижується через необхідність створення розрідження і всмоктування.

Якість збірки корпусу і всіх комплектуючих насосу має бути дуже хорошим. Його розгерметизація і поломка можуть призвести до потрапляння масла в колодязь, видалення якого складна і дорога процедура.

Вивчаючи технічні характеристики конкретних моделей, зверніть увагу на наявність або відсутність захисту від «сухого ходу». Якщо її немає, то ця модель не підійде.

Оптимальним варіантом буде не тільки наявність захисту від «сухого ходу», але і поплавка, який відключає харчування насоса при досягненні критичної позначки в колодязі. Його рівень потрібно виставити трохи вище позначки, при якій устаткування почне працювати всуху.

Великим плюсом для будь-якого глибинного насоса є датчик, контролюючий перегрів корпусу. Хоча конструкція обладнання передбачає, що охолоджувальною рідиною є вода, його наявність не буде зайвим.

До вибору насосного обладнання слід підходити грунтовно і відповідально. Економія на ньому може обернутися не тільки частими поломками самого агрегату. Масляна плівка, запесковиваніе, активізація пливуна, підняття дна, зниження рівня води в колодязі - ці проблеми покупкою нового насоса можна вирішити. За їх усунення доведеться заплатити велику суму досвідченим фахівцям.

Яким вимогам повинен відповідати насос?
Яким вимогам повинен відповідати насос?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов