Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

вибиває УЗО

  1. Що треба знати для визначення несправностей
  2. Чому відключається УЗО - основні причини
  3. Несправність самого УЗО або неправильне підключення
  4. Зіпсувався механізм кнопки «Тест»
  5. Поламався важіль включення УЗО
  6. Виникнення струму витоку всередині корпусу УЗО
  7. Виникнення видимості струму витоку в нестандартному обладнанні
  8. неправильне підключення
  9. Штатний спрацьовування УЗО
  10. Попадання струму на корпус електроприладу
  11. Якщо струмом ударило людини
  12. Що робити, якщо відключається УЗО
  13. Як підсумок - добре це чи погано, якщо спрацьовує УЗО

Наша сеть партнеров Banwar

Існує велика кількість причин, що призводять до того, що вибиває УЗО, але в цілому вони зводяться до двох головних - несправність самого приладу і виникнення в домашній мережі витоків струму

Існує велика кількість причин, що призводять до того, що вибиває УЗО, але в цілому вони зводяться до двох головних - несправність самого приладу і виникнення в домашній мережі витоків струму. Крім того, обов'язково треба враховувати можливість неправильного монтажу пристрою. Тому, грамотний електрик обов'язково поцікавиться, вибиває нове УЗО відразу ж після установки, або той прилад, що вже відпрацював деякий час.

Що треба знати для визначення несправностей

Образно роботу пристрою захисного відключення можна порівняти з басейном, в який по одній трубі надходить вода, а з іншого вона йде. На обох трубах стоять лічильники і робота ПЗВ полягає в тому, щоб стежити за рівною кількістю що надходить і витікає води. З електричним струмом все відбувається приблизно так само. Кожна електроланцюг за визначенням є замкнутої - струм в неї «надходить» через фазу, проходить по всіх ланках ланцюга і «витікає» через нуль. Витік струму, після якої УЗО відключиться, може виникнути, якщо будь-яка частина ланцюга виявиться додатково з'єднана з додатковою навантаженням або ємністю, якими є «земля» або тіло людини.

Зрозуміло, що пристрій захисного відключення має бути налагоджене, щоб реагувати тільки на певну різницю між кількістю вхідної та витікає «води», адже «лічильники» не можуть «крутитися» абсолютно синхронно.

Це називається струмом уставки, величина якого завжди вказано на корпусі приладу - якщо витік менше цього значення, то ПЗВ не спрацює.

Відповідно, для правильного функціонування приладу повинно бути виконано його грамотне підключення. Якщо з яких-небудь причин «труби» підвести неправильно, то «вода» може безпосередньо перетікати між ними і ПЗВ не буде функціонувати, або протягом «знайде» собі інший шлях і УЗО стане спрацьовувати постійно, так як одна з труб виявиться незадіяною.

Принцип підключення ПЗВ на відео:

Чому відключається УЗО - основні причини

Всі причини, чому спрацьовує УЗО можна розділити на помилкові, пов'язані з несправністю самого приладу або неправильним його підключенням, і робітники - коли харчування ланцюга відключається пристроєм в штатному режимі з причини виникнення несправності електромережі або одного з електроприладів. У кожній з цих категорій є основні причини, які треба перевіряти в першу чергу

Несправність самого УЗО або неправильне підключення

Якщо немає підстав (явних ознак) думати, що проводка або один з електроприладів вийшов з ладу, то в першу чергу треба перевіряти УЗО - чому воно може видавати помилкові спрацьовування і розглядається нижче.

Зіпсувався механізм кнопки «Тест»

Для контролю працездатності пристрою, в ньому передбачений механізм перевірки - на корпусі є кнопка з літерою «Т» (або підписана словом «Тест»). При її натисканні через опір закорочуються висновок фази і введення нуля, внаслідок чого виникає струм витоку і УЗО спрацьовує.

Тут в першу чергу треба розуміти, що закорочування відбувається кнопкою з нормально роз'єднаними контактами, які можуть застрягти в натиснутому положенні (також між ними може налипнути пил, яка в певній концентрації проводить електрику).

Основний симптом, який вказує на несправну кнопку «Пуск» - коли УЗО при включенні знову вибиває - важіль повертається вгору і відразу ж зіскакує назад. Але тут треба бути уважним, так як це точно такий же симптом, як при виникненні серйозної витоку струму, у разі якщо відбулося пробиття ізоляції, струм потрапляє на корпус електроприладу і йде на заземлення.

Тому щоб виключити другий варіант, перед перевіркою всі електроприлади відключаються від мережі (з розеток).

Поламався важіль включення УЗО

Якщо пристрій захисного відключення все-таки може включатися, але потім мимоволі «вибиває», то ймовірна поломка навіть не самого важеля а тієї частини механізму, що утримує його у включеному положенні. Фіксація стає ненадійною і важіль може зіскакувати з кріплення, навіть якщо УЗО без навантаження - в результаті непомітних вібрацій.

Відповідно, щоб перевірити в цьому причина, треба просто легенько постукати по корпусу пристрою захисного відключення або по самому важеля - вимикатися він повинен тільки в результаті застосування деякого зусилля.

Виникнення струму витоку всередині корпусу УЗО

Це досить рідкісна несправність - з'явитися вона може в результаті впливу вологи (утворення конденсату) всередині корпусу приладу. При цьому волога може закорочувати контакти кнопки «тест» або створити інший шлях для виникнення струму витоку.

Відповідно, будуть схожими і симптоми - УЗО як не включався, так і далі буде просто відкидати важіль назад після спроби включення.

В першу чергу на можливість появи конденсату треба звертати увагу, якщо УЗО розташоване на відкритому повітрі.

Виникнення видимості струму витоку в нестандартному обладнанні

Під нестандартними електроприладами маються на увазі ті з них, що крім активної складової електричного струму споживають його індуктивну або емкостную складові. Це можуть бути різного роду фотоспалахи, а також імпульсні блоки живлення, які застосовуються в сучасних комп'ютерах, для зарядних пристроїв мобільних телефоном і подібних гаджетів.

Не вдаючись в нетрі електротехніки досить знати, що в цих пристроях використовується електронна схема, яка в момент запуску безповоротно забирає частину струму з мережі, що УЗО розцінює як витік.

неправильне підключення

Тут все просто і складно водночас. Простота проявляється в діагностиці, так як несправність виникає відразу ж після якої-небудь зміни електричної схеми: установка пристрою захисного відключення або додавання нової розетки до існуючої схеми.

Приклади неправильних схем підключення ПЗВ на відео:

Складність полягає в тому, що якщо вже помилка була допущена, значить у людини, яка проводить монтаж, недостатньо знань про принципи роботи і підключення пристрою захисного відключення і самостійно знайти причину буде досить проблематично.

За твердженням майстрів, помилки монтажу це найпоширеніші причини спрацювання ПЗВ серед помилкових вибивання.

Штатний спрацьовування УЗО

Під цим поняттям мається на увазі, що пристрій захисного відключення виявило реальну витік струму і відключило живлення мережі для запобігання виникненню або розвитку аварійної ситуації.

Попадання струму на корпус електроприладу

В правильно зібраної за рекомендаціями ПУЕ електричній схемі, в обов'язковому порядку присутній лінія заземлення, яка призначена для відведення струму витоку, що може виникнути на корпусі електроприладу.

При цьому, треба враховувати, що деякі електроприлади мають кілька електроланок. Наприклад, якщо пральна машина вибиває УЗО, то це може відбуватися або відразу при включенні її в мережу, або через кілька хвилин роботи - при запуску режиму підігріву води. Те ж саме стосується, наприклад, водонагрівача.

Тут має бути зрозуміло, що якщо безпосередньо при включенні пральної машини вибиває автоматика, то справа швидше за все в псуванні шнура її харчування або інших дротів, що йдуть до схеми.

У випадку зі спрацьовуванням під навантаженням - в момент підігріву, найвірогіднішим винуватцем є ТЕН - швидше за все порушена ізоляція нагрівальної нитки, з неї струм потрапляє на корпус пральної машинки і йде на заземлення.

Приклад ремонту пральної машинки, коли після її включення вибиває УЗО на відео:

Якщо струмом ударило людини

Треба розуміти, що УЗО буде спрацьовувати відразу ж після виявлення струму витоку. Це означає, що якщо заземлення є і воно справно, то при пробої фази на корпус УЗО навіть не можна буде включити - при піднятті важеля він відразу ж буде відкидатися назад.

Якщо ж пристрій захисного відключення підключено в мережі без заземлення, то при виникненні пробою фази на корпус витоку струму як такої ще не з'явиться, так як струм ще не пішов з ланцюга. Витік з'явиться, якщо до лінії підключиться додаткова ланцюг, в якості якої зазвичай виступає тіло людини (просто, якщо він доторкнеться до корпусу приладу рукою).

Повинно бути зрозуміло, що для спрацьовування пристрою захисного відключення не обов'язково щоб виникав пробою на корпус електроприладу - навіть якщо людина просто доторкається до струмопровідних дроту, то цим він може спровокувати появу струму витоку. При цьому сама людина не завжди може його відчути - якщо уставка УЗО низька, то спрацьовування відбудеться раніше, ніж сила струму витоку зможе відчутно «вдарити».

Що робити, якщо відключається УЗО

Так як підключення ПЗВ виконується строго за певною схемою, то і алгоритм визначення несправності завжди буде приблизно однаковий. В першу чергу треба визначитися з причиною - відбувається помилкове спрацьовування або все ж відключення проводиться в штатному режимі.

Тут треба враховувати як саме може відключатися УЗО.

  • Сама явна причина - коли спрацьовування відбуваються відразу ж після монтажу УЗО або додаткової електроланцюзі (розетки або іншої точки). Тут просто треба перевірити ще раз схему підключення і працездатність самого пристрою. В цілому, це помилки монтажу і докладно на них зупинятися немає сенсу.
  • Наступний по простоті випадок - якщо в будинку немає заземлення, а людина торкнувся корпусу електроприладу і відбулося спрацьовування. Це пряма вказівка ​​на несправність цього приладу - треба переглядати його Електрооснастка - шнур живлення і т.п.

Коли УЗО підключено до мережі без заземлення і вибиває мимовільно (без контакту людини з струмоведучими частинами електрообладнання), то швидше за все це несправність самого пристрою.

Втім, якщо проводка стара, тобто невелика ймовірність виникнення контакту фазного проводу із землею, наприклад з арматурою плити перекриття або подібним провідником. У першому випадку треба міняти УЗО, а в другому - всю проводку (або, як мінімум, шукати місце пошкодження і усувати несправність).

У першому випадку треба міняти УЗО, а в другому - всю проводку (або, як мінімум, шукати місце пошкодження і усувати несправність)

  • Якщо ПЗВ не включається після спрацьовування, то в першу чергу треба вийняти з розеток штепсели всіх електроприладів і спробувати знову підняти важіль пристрою. Включення УЗО в робочий режим говорить про необхідність перевірити всі прилади - їх можна включати в розетки по черзі і тоді несправне себе відразу покаже. Якщо УЗО і далі не включилося, то з його нижніх клем відкидаються дроти і знову пробують підняти важіль. Включення буде говорити про несправність проводки, а в іншому випадку це, швидше за все, несправність самого УЗО.
  • Коли пристрій захисного відключення просто періодично вибиває в процесі роботи, то це найнеприємніша в плані діагностики, поломка. В першу чергу тут треба дивитися, не змінювалися чи будь-які параметри електричного кола. Це може бути поява в будинку нового приладу, на потужність якого УЗО не розраховане або у нього імпульсний блок живлення. Якщо в ланцюзі нічого не змінювалося, то треба відстежувати, після чого відбуваються вибивання - це може бути робота одного з приладів в режимі максимального навантаження, підвищена вологість, і т.д. Якщо немає явної причини, то доведеться послідовно перевіряти всі можливі - від справності УЗО і правильності підбору уставки до кожного з ланок захищається електроланцюзі.

Якщо немає явної причини, то доведеться послідовно перевіряти всі можливі - від справності УЗО і правильності підбору уставки до кожного з ланок захищається електроланцюзі

Як підсумок - добре це чи погано, якщо спрацьовує УЗО

Регулярні спрацьовування УЗО, як і інший захисної автоматики, вносять чималий дискомфорт в життя сучасної людини, особливо, якщо для цього немає видимих ​​причин у вигляді оплавилися розеток, прання б'ється струмом пральною машинкою або така ж неправильна робота бойлера. Результатом періодично стає рішення тимчасово відключити пристрій захисного відключення, але сенс в цьому є виключно в тому випадку, якщо несправне саме УЗО.

Наочно про причини вибивання УЗО на відео:

Щоб не наражатися на ризик ураження електричним струмом, бажано знати, як провести хоча б первинну діагностику УЗО - це цілком можна зробити в домашніх умовах і підручними засобами.

В іншому випадку є можливість випробувати на собі «чорну» приказку електриків-монтажнтков: «Якщо десь коротить, то після включення це відразу буде видно».

Сенс в тому, що якщо УЗО реагує на витік струму через мікроскопічну тріщинку (яку не стали шукати), то після простого відключення пристрою на її місці буде виникати підгоряння ізоляції. Чим це загрожує навряд чи варто докладно пояснювати.

Як підсумок - ніколи не можна шкодувати часу щоб знайти причину, чому вибиває УЗО. Це в будь-якому випадку серйозний привід, щоб грунтовно переглянути справність не тільки самого пристрою, але і захищається їм електроланцюзі.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов