Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Вибухнув акумулятор в автомобілі, причини, що робити

  1. Популярні типи АКБ
  2. Теорія вибуху, або чому кипить електроліт
  3. Причини вибуху АКБ
  4. самозаймання
  5. Від чого запалюється газ
  6. Чим небезпечне і як усувати наслідки
  7. Превентивні заходи

Наша сеть партнеров Banwar

У даній статті мова піде про вибух акумулятора: чи можливо це, причини, що робити і яка перша медична допомога повинна надаватися.

Одним з основних джерел електроенергії в автомобілях є акумуляторна батарея. За допомогою її забезпечується запітиванія бортової мережі авто, і найважливіше - запуск силової установки.

Популярні типи АКБ

На автотранспорті зараз найпоширенішими є свинцево-кислотні типи АКБ.

Незважаючи на використання електроліту (розчину сірчаної кислоти в дистилляте), завдяки якому можливе проведення хімічних реакцій, що супроводжуються виділенням електричного розряду, такі акумулятори вважаються безпечними, але лише умовно.

АКБ мають герметичні корпуса, які по максимуму запобігають витіканню електроліту. Але все ж є вони лише умовно-безпечними.

А все тому, що перебіг кислотного розчину в результаті пошкодження корпусу (тріщина і т. Д) - не найнебезпечніше, велику небезпеку становить можливість вибуху з розльотом частинок корпусу і крапель електроліту.

Для багатьох автомобілістів може здатися, що АКБ вибухнути не може, просто хоча б тому, що в його конструкції немає нічого, що відноситься до вибухонебезпечних і легкозаймистих речовин, але факт залишається фактом, такі випадки бувають.

Як зазначено, робота акумуляторної батареї грунтується на проведенні хімічних реакцій, які і можуть стати причиною виділення вибухонебезпечних речовин.

І как не странно, але поява таких компонентів забезпечується завдяки наявності дистильованої води.

Відзначимо, що вибух АКБ можливий тільки при збігу певних факторів. Але спочатку трохи теорії.

Але спочатку трохи теорії

Теорія вибуху, або чому кипить електроліт

Акумуляторна батарея на авто постійно працює в режимі розряду-заряду. Наприклад, при запуску, стартер споживає велику кількість енергії, але після пуску, в роботу включається генератор, який відновлює витрачати батареєю заряд, і так відбувається постійно.

При цьому під час віддачі заряду в АКБ проходять окислювально-відновні хімічні процеси, в результаті яких з звичайного свинцю відбувається утворення сульфату свинцю.

При цьому на позитивних електродах здійснюється відновлення оксиду свинцю, а на негативних - окислення свинцю.

Всі ці процеси супроводжуються витратою сірчаної кислоти, через що щільність електроліту падає (масова частка кислоти знижується відносно дистиляту).

При заряді відбуваються ті ж процеси, але в зворотному порядку. У міру заряду, утворений в результаті реакцій при розрядці сульфат свинцю, розпадається на складові частини.

І коли він повністю витрачається, реакція не зупиняється, але в ній вже бере участь інша складова частина електроліту - дистилят.

Після повного отримання заряду, коли сульфату не залишилося, починається процес електролізу дистильованої води, що супроводжується поділом її на складові компоненти - водень (виділяється на негативному електроді) та кисень (утворюється на позитивному електроді).

А ось ці компоненти вже є вибухонебезпечними, і їх займання та є наслідком вибуху АКБ.

Візуально процес електролізу виглядає як закипання електроліту. Багато автомобілістів якраз і орієнтуються тому - якщо батарея вирує, значить, вона заряджена.

Багато автомобілістів якраз і орієнтуються тому - якщо батарея вирує, значить, вона заряджена

Але насправді кипіння електроліту - це активне виділення горючих газів. Від цих процесів нікуди не дітися, вони потрібні для нормальної роботи АКБ. І якщо дотримуватися всіх заходів безпеки, то виділення горючих газів нічим не загрожує.

Причини вибуху АКБ

Основною причиною вибуху АКБ є скупчення великої кількості горючих газів і виникнення факторів, які призводять до їх займання. А виділення газів починає відбуватися, коли повністю витрачався сульфат свинцю, утворений при розряді.

Тобто, як тільки батарея відновить заряд (витрачає сульфат), починає процес розкладання води. Звідси виходить, що основна причина вибуху - перезаряд АКБ.

Звідси виходить, що основна причина вибуху - перезаряд АКБ

А статися перезаряд може в двох випадках - тривала зарядка батареї (Поставили на підзарядку і забули) і неправильна робота регулятора напруги генератора.

Що стосується першої причини, то цього не відбудеться, якщо зарядний пристрій - автоматичне, і після повного відновлення заряду воно перестає подавати напругу.

І навіть з таким зарядним пристроєм необхідно повністю дотримуватися всіх запобіжних заходів при проведенні обслуговуючих робіт.

Другий випадок більш поширений. Справа в тому, що максимальна напруга, яка має подаватися від генератора на АКБ, повинна не перевищувати 14,2 В. Якщо регулятор несправний, то часто на батарею подається напруга більшого значення.

Якщо регулятор несправний, то часто на батарею подається напруга більшого значення

А оскільки на авто акумулятор працює в циклічному режимі, то перезарядити у нього трапляються систематично, а звідси і велика кількість виділених газів.

Горючі гази скупчуються під верхньою кришкою батареї. Щоб цього не відбувалося, передбачена система вентиляції корпусу (отвори в дахах банок, вентиляційна трубка), які і повинні відводити утворені гази.

Але недбала експлуатація батареї часто супроводжується закупоркою вентиляційних отворів, в результаті пальним компонентів діватися нікуди, і вони накопичуються всередині АКБ.

Кількість цих газів залежить від внутрішнього порожнього обсягу. У банках батареї хоч і розташовані пакети електродів і електроліт, але вони займають не весь простір, залишається місце, відведене саме для газів, які і повинні відводитися.

Якщо АКБ не обслуговувати, то розщеплення води призводить до зменшення обсягу електроліту, в результаті незайнятий обсяг збільшується, через що всередині банки може накопичуватися більше газу, а чим більше їх - ймовірність вибуху вище, збільшується і сила його.

самозаймання

Самі по собі гази вибухнути не можуть, якщо немає певних факторів для цього, які в АКБ утворюються не часто. Один з варіантів самозаймання - змішування їх з іншими компонентами.

Розберемо це на прикладі. Часто двигун не хоче запускатися, і водій крутить його стартером тривалий час.

Розряд батареї проводиться з великою швидкістю, тому всі хімічні процеси в батареї проходять дуже інтенсивно, що супроводжується високим нагріванням електроліту аж до закипання, що супроводжується виділенням великої кількості газових сумішей.

Змішування їх з воднем, накопиченим під кришкою, призводить до різкого збільшення обсягу і температури газової суміші, і вона просто розриває корпус.

Тому, не можна на тривалий час включати стартер в роботу, оскільки це не тільки посадить АКБ, а й може стати причиною його вибуху.

Навіть якщо АКБ після тривалої роботи стартера сіл, не варто відразу « прикурювати »Від іншого авто або батареї.

Навіть якщо АКБ після тривалої роботи стартера сіл, не варто відразу «   прикурювати   »Від іншого авто або батареї

Якщо гази ні НЕ самозапалившись, і батарея залишилася цілою, то це не означає, що їх там немає.

І при підключенні до неї клем від іншого АКБ ймовірність проскаківанія іскри - дуже висока.

Тому слід перед прикурювання завжди давати час на охолодження розрядженого акумулятора і природного відводу газів,.

Важливо почитати: Неможливо зарядити телефон акумулятор , Причини.

Від чого запалюється газ

Найчастіше ж вибух відбувається від стороннього джерела - іскри. І місць її освіти - цілком достатньо. Іскра може з'явитися при внутрішньому замиканні, коли пошкоджено з'єднання перемичок банок, при поганому контакті клем АКБ з Клемники бортової мережі, замиканні клем, оксидів.

Не варто забувати і про статичній електриці і неакуратному поводженні біля батареї, наприклад, не можна проводити обслуговування батареї з сигаретою, не допускається підсвічування запальничкою або сірниками при відкриванні кришок банок.

Водень - газ дуже горючий і досить найменшої іскри для його вибуху.

Чим небезпечне і як усувати наслідки

Вибух АКБ - явище дуже неприємне і небезпечне. Повний вихід з ладу батареї без можливості відновлення - найменша біда.

У момент вибуху корпус розламується, і від нього відлітають шматки, причому з великою швидкістю, які можуть нанести пошкодження, особливо відкритих ділянках шкіри, усім, хто знаходиться поруч.

У момент вибуху корпус розламується, і від нього відлітають шматки, причому з великою швидкістю, які можуть нанести пошкодження, особливо відкритих ділянках шкіри, усім, хто знаходиться поруч

Вилітають оскільки мають досить гострі кромки, які запросто можуть нанести порізи. Але і це не є найнебезпечнішим.

Значно гірше, що під час вибуху акумулятора з нього вилітають краплі електроліту, а інша частина просто розтікається. Електроліт здатний нанести серйозні хімічні опіки.

Тому відразу слід вжити заходів щодо нейтралізації потрапили на шкіру крапель.

Найкраще для усунення на шкірі і ділянках одягу скористатися розчином нашатирного спирту або кальцинованої соди (10% -ним). Їм потрібно обробити всі ділянки шкіри і одягу, а потім ретельно і рясно промити проточною водою.

При розльоті краплі можуть потрапити і в очі, що ще гірше. В такому випадку потерпілому необхідно негайно промити очі спочатку 5% -розчину питної соди, а потім великою кількістю проточної води.

Після відразу ж доставити його в лікарню для надання медичної допомоги.

Обов'язково потрібно нейтралізувати розлиту частина електроліту, для чого все поверхні, на які він потрапив, слід рясно промити розчином соди.

Превентивні заходи

Але це вже заходи, які приймаються в разі вибуху акумулятора. Набагато простіше дотримуватися певні рекомендації, щоб уникнути такого явища.

Мінімізувати можливість вибуху допоможе:

Важливо також дотримуватися заходів при обслуговуванні акумулятора:

Всі ці нехитрі, але обов'язкові правила не тільки допоможуть уникнути можливого вибуху батареї, але і продовжать термін її служби.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов