Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Відмова від медобстеження: що загрожує водієві?

  1. Як проходить процедура медобстеження водія?
  2. Як проводиться медичний огляд?
  3. Чи існує законна процедура відмови від медобстеження?
  4. Що буде за відмову?
  5. Все вирішує суд
  6. Випадки відмови від медичного огляду
  7. При огляді в стаціонарному медичному закладі
  8. Штрафи та інші покарання за відмову від проходження медичного освідетельсвованія

Наша сеть партнеров Banwar

Незнання законодавства для автолюбителів загрожує не тільки штрафами. Відмова від медобстеження за КоАП карається позбавленням водійських прав. Здавалося б, в КоАП Федерації чітко це прописано, але так чи так все однозначно? Давайте розберемося чим загрожує відмова від медобстеження водієві? Чи є покарання у вигляді позбавлення водійських прав за відмову від проходження медичного огляду єдиним можливим виходом із ситуації?

Для більшості водіїв перевірка на сп'яніння правоохоронцями і медоосвідетельствованіе ідентична процедура. Цією помилкою і користуються недобросовісні ДПС-ники, схиляючи автоводіїв до «співпраці», за яке обіцяють мінімальні штрафи. Варто розрізняти поняття «відмова від огляду на стан алкогольного сп'яніння» і «відмова від медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння». Перше передбачає візуальну оцінку стану водія співробітником правоохоронних органів. Друге ж - медичного підтвердження або спростування підозр на сп'яніння в медичному закладі. Законом передбачена відповідальність за відмову в проходженні дослідження медичними працівниками.

Як проходить процедура медобстеження водія?

Процедура проведення оцінки регламентована нормами Правил, затверджених Постановою Уряду РФ №475. Відповідно до встановленого регламенту слід дотримуватися такого порядку:

  1. Виявлення одного з 5 ознак алкогольного сп'яніння: запах алкоголю, невиразна мова, неадекватна поведінка в певній ситуації, хиткість ходи (нестійкість), почервоніння обличчя. Список підстав не є розширеним, тобто інші ознаки не можуть бути використані.
  2. При виявленні ознак співробітник правоохоронних органів повинен провести огляд. Формально він може бути скасований, юридичних наслідків немає.
  3. Огляд здійснюється в присутності двох понятих. У судовій практиці є прецеденти використання відеозапису замість понятих.
  4. Перед початком проведення огляду працівник правоохоронних органів інформує водія про мету дослідження, порядок проведення; перевіряє цілісність пломб і працездатність приладу.
  5. Огляд проводиться за допомогою приладу - алкотестера. У народі прилад іменується «трубочкою». Механізм дослідження - аналіз складу повітря, що видихається водієм повітря.
  6. Після завершення складається акт, в якому відображаються результати аналізу. Копія акту видається водієві. Акт не готується, якщо водій не захотів «дихати в трубочку».

Як проводиться медичний огляд?

Направлення на медичний огляд відбувається на базі Протоколу. Протокол складається в одному з трьох випадків:

  • водій відмовився від аналізу стану алкотестером;
  • водій не згоден з підсумками;
  • є об'єктивні ознаки сп'яніння, але сліди алкоголю не виявлено тестером.

Водій при виявленні ознак сп'яніння відсторонюється від управління автомобілем, його доставка до медичного закладу, щоб провести дослідження, здійснюється інспекторами.

Установа, де буде проводитися дослідження, повинно мати ліцензію. Можуть використовуватися не тільки лікарні, а й пересувні пункти, спеціалізовані відділення лікарської допомоги. У межах великих населених пунктів дослідження повинне проводитися лікарем наркологом і психіатром. У сільській місцевості, де немає такої можливості, допускається проведення дослідження фельдшером.

В рамках огляду у водія береться забір крові і сечі, оцінюється склад повітря, що видихається. Всі процедури реєструються в Журналі. Про результати дослідження складається акт (3 примірники). Один примірник акта призначається для правоохоронних органів, другий - для зберігання в справах медичного закладу, третій примірник - для водія.

Чи існує законна процедура відмови від медобстеження?

За чинним законодавством проходження медичного огляду ставиться в обов'язок водієві. Однак законом визначено, що громадянин має можливість відмовитися, якщо вважає дії неправомірними, або, якщо умови проведення огляду не відповідають стандарту. Правовою підставою відмовитися буде відсутність у водія ознак сп'яніння, так як в такому випадку співробітник правоохоронних органів не має підстави для направлення. Також, якщо у інспектора немає алкотестера - «трубочки» - і водій не висловлює відмову від огляду, то направляти на дослідження до медичного закладу не можна.

Що буде за відмову?

За відмову пройти медичне дослідження на предмет сп'яніння застосовуються санкції ст. 12.26 КоАП РФ. Ця норма передбачає два види покарання: для керують автомобілем на законних підставах і для тих, хто не мав прав. У першому випадку відповідальність - штраф 30 000 руб. і позбавлення прав на 1,5 - 2 роки. У другому варіанті відповідальність - штраф 30 000 руб. і арешт на 10 - 15 діб. Норма застосовується незалежно від факту наявності стану сп'яніння.

Все вирішує суд

Застосування санкцій: штраф і позбавлення водійських прав - можливо виключно за рішенням суду. Тобто позбавлення водійських прав за відмову від проходження медичного огляду - прерогатива виключно суду. Дії співробітника правоохоронних органів можуть бути оскаржені, а на захист водія наведені докази, що виключають відповідальність. У судовій практиці рішення на користь водіїв виносяться рідко. Дуже часто судді суворі до водіїв. Не приймаються твердження, що відмовитися дозволив інспектор, запевнивши, що санкцій не буде. Однак прецеденти перемоги правопорушника в судовому процесі все-таки є.

Принципи побудови захисту базуються переважно на доведенні відсутності у працівника правоохоронних органів підстав для проведення огляду. Альтернативною лінією захисту є пошук процесуальних порушень: невірного складання протоколу, наявність помилок, відсутність понятих при огляді.

Випадки відмови від медичного огляду

При пробної перевірці «Дихаємо в трубочку»

Ця відмова виражається в незгоді особи, яка керувала ТЗ, на перевірку алкотестером ( «дихати в трубочку»), яку проводить правоохоронець. Відзначимо, що пропозиція пройти подібну процедуру має слідувати після відсторонення автоводія від керування автотранспортом, яке оформляється відповідним протоколом про відсторонення від керування ТЗ.

Незгода водія «дихати в трубочку» є підставою для складання ДПС-ником тільки протоколу-направлення на огляд в медустанову. Документ підписується крім правоохоронця, водія ще й двома понятими. Останні ставлять підписи також і в протоколі-відсторонення автолюбителя від керування автотранспортом, акті огляді.

Тут ви знайдете зразок акта про огляд ДПС - АКТ огляду ДПС

При огляді в стаціонарному медичному закладі

П.2.3.2 ПДР РФ обмовляється, що автоводії зобов'язані перевірятися на тверезість в медорганізаціі, якщо цього вимагають співробітники ДПС. Можна оформляти відмову від алкогольного огляду медпрацівником на місці зупинки автотранспорту патрульними або вже в медустанові. В організацію водія супроводжують правоохоронці.

Особі роз'яснюють норми, якими встановлюється відповідальність за відмову від огляду. Якщо автолюбитель не змінив рішення, складається протокол про адмінправопорушення, в якому фіксується відмова від огляду, стаття КоАП РФ.

Тут ви знайдете зразок протоколу-направлення на медичний огляду - Протокол-напрямок на медобстеження

Штрафи та інші покарання за відмову від проходження медичного освідетельсвованія

Отже, у нас є два відмови від медичного огляду на алкоголь. Яке з них є правопорушенням? І що загрожує водієві за відмову від медобстеження?

Фінансові стягнення або позбавлення прав за відмову від огляду алкотестером не загрожує, якщо громадянин згоден пройти перевірку в медустанові. Однак, акт візуального огляду всерівно прикладається до протоколу-напрямку.

більш суворий КоАП (ст.12.26) до водіїв, які відмовилися від медичного огляду, на яку вони спрямовані уповноваженими представниками правоохоронних органів на законних підставах. Їм загрожують такі види покарання:

  • позбавлення водійських прав за відмову від медичного огляду;
  • фінансові санкції в розмірі 30тис.руб.

Якщо ж автотранспортом керував водій, який не має водійського посвідчення, або за кермом виявився позбавлений прав автовласників, то його можуть покарати:

  • пятнадцатісуточним адмінарештом;
  • тридцятитисячним штрафом.

Проходження експертизи самостійно, після того як задокументовано відмова від проходження огляду на стан сп'яніння судом, як доказ не приймається.

Повертається посвідчення після закінчення визначеного судом терміну, за умови успішного складання іспиту з ПДР.

Спартак Борисович Корольов

Юрист Колегії правового захисту. Спеціалізується на веденні адміністративних і цивільних справ, пов'язаних з порушенням правил дорожнього руху, відшкодуванням шкоди, суперечками зі страховими компаніями, оскарженням постанов і рішень ГИБДД, захистом прав споживача.

Залишилися питання по темі Запитайте у юриста

Як проходить процедура медобстеження водія?
Як проводиться медичний огляд?
Чи існує законна процедура відмови від медобстеження?
Що буде за відмову?
Здавалося б, в КоАП Федерації чітко це прописано, але так чи так все однозначно?
Давайте розберемося чим загрожує відмова від медобстеження водієві?
Чи є покарання у вигляді позбавлення водійських прав за відмову від проходження медичного огляду єдиним можливим виходом із ситуації?
Як проходить процедура медобстеження водія?
Як проводиться медичний огляд?
Чи існує законна процедура відмови від медобстеження?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов