Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Відновлення та ремонт емалі ванною своїми руками: як прибрати подряпини і відколи

  1. наслідки експлуатації
  2. види відновлення
  3. Реставрація за допомогою вкладиша
  4. Реставрація рідким акрилом
  5. Реставрація емальованому поверхні
  6. Чим закрити скол емалі

Наша сеть партнеров Banwar

Зміст статті

Від автора: здрастуйте, друзі! Сучасне простір санвузла не обходиться без ванній чаші - це очевидний факт, який нерозумно заперечувати. Зважившись на витратний ремонт, ми підбираємо все необхідне виходячи з якості, комфорту і естетичного вигляду, але це далеко не показник того, що ванна не піддасться зносу.

Сьогодні ми приділимо увагу питанням відновлення і тому, як правильно провести ремонт емалі у ванній. Звучить страхітливо, але як тільки ви познайомитеся зі статтею і перегляньте добірку відео-роликів з даної тематики, ви зрозумієте, що це під силу кожному!

Ніхто не скасовує і інший варіант - запропонувати роботу досвідченого фахівця. Він самостійно усуне дрібні дефекти у вигляді тріщин і відколів або повністю проведе реанімаційні роботи по відновленню поверхні. Що від вас вимагається? Тільки оплатити роботу і прийняти результат.

наслідки експлуатації

Навіть чавунна ванна, що володіє значним терміном використання в 50 років і стійко переносить активну експлуатацію, має слабкі місця, а що вже говорити про інших, менш зносостійких, матеріалах? Найбільш зношуються і схильне до псування місце у будь-ванни - це зовнішнє покриття, емаль.

Знос емалі складно не помітити і проявляється він у такий спосіб.

  • пожовтіння. Від регулярного контакту з водою, забрудненою і містить в своєму складі залізо та інші елементи таблиці Менделєєва, емаль втрачає колір, набуваючи жовтуватий наліт і іржаві патьоки. На жаль, але усунути цю проблему досить складно, а якщо скористатися сильнодіючими абразивними засобами, то можна остаточно знищити емаль;
  • шорсткість. Неправильно підібране засіб для чищення з кислотосодержащимі і абразивними складовими здатне вбити будь-яку емаль за короткий термін. Поверхня стає шорсткою і пористої, розсадником мікробів і грибка. Про гігієну доведеться остаточно забути;
  • сколи та тріщини. Від подібних дефектів ніхто не застрахований, причиною для виникнення можуть бути висока температура, механічні ударні навантаження, купання тварин, прання, установка в ванну відер для набору води і т. Д. Все перераховане легко може привести до утворення тріщин і відколів, здатних неабияк зіпсувати естетичний вигляд чаші і стати середовищем для розвитку грибка.

Все перераховане легко може привести до утворення тріщин і відколів, здатних неабияк зіпсувати естетичний вигляд чаші і стати середовищем для розвитку грибка

Виробники, користуючись інноваційними технологіями та технологічними експериментами, наносять емаль на ванну з допомогою електростатичного способу і надалі її обпалюють - це дозволяє продовжити життя чаші до 20 років. Чи рятує це від проблем? На жаль немає! Які ж види відновлення застосовуються досвідченими майстрами?

види відновлення

Вибір способу відновлення ванній залежить від декількох факторів: складність дефекту, технологічні характеристики та особливості чаші, необхідність демонтажу, фінансові можливості, час реставраційної роботи і трудомісткість. Як в такому наборі проблемних завдань розібратися? Спробуємо систематизувати варіанти реставрації емалі ванни, згідно з пропонованими способам:

  • акриловий вкладиш. Один з найпопулярніших способів при повному відновленні ванній . Даний метод полягає в щільній фіксації готового вкладиша з акрилу до базового основи чаші за допомогою монтажної піни. Процедура не з дешевих і оцінюється приблизно в 50% від нової акрилової ванни. Головне достоїнство в швидкості установки і отриманні ідеальної глянсової поверхні;
  • рідкий акрил. Технологія «наливний ванни» можна порівняти з ювелірною роботою, вимагає навичок або досвідченого порадника. Але незважаючи на складність, страх не отримати однорідний компаунд, величезна кількість відеороликів і розборів дозволяють здійснити процедуру нанесення акрилу на пошкоджену поверхню емалі;
  • епоксидна емаль. Даний спосіб найбільш доступний за ціною і простий у використанні. Головним недоліком вважається тривалий термін висихання шару епоксидної емалі, повна полімеризація складу відбувається за 7 днів.

Відзначимо, що відреставрувати одним з перерахованих способів можна, якщо ваша ванна не має наскрізних отворів і серйозних ушкоджень. Численні дрібні дефекти у вигляді сколів і тріщин можна приховати під шаром акрилу, епоксидної емалі і, тим більше, за допомогою вкладиша. З більш серйозними ушкодженнями доведеться додатково повозитися і купити спеціальний ремнабор, призначений для таких цілей.

Резонне питання: якими перевагами володіють вищеперелічені способи відновлення, крім отримання оновленої поверхні і збільшення термінів експлуатації на 1-2 роки? В першу чергу, це невисока вартість в порівнянні з покупкою нової ванни і її установкою, по-друге, це відсутність демонтажу чаші, дверного отвору. Не забуваємо про транспортування і доставку, що теж створює додатковий клопіт і витрати.

Реставрація за допомогою вкладиша

Приступимо до більш детального розбору дій з порятунку емалі на поверхні ванній чаші. Почнемо з реставрації за допомогою акрилового вкладиша. Відразу відзначимо, що мова йде не про відновлення емалі, а про повне порятунок пошкодженої або зіпсованої поверхні за допомогою готової заводської накладки.

Важливо: з вашого боку потрібно правильно зняти загальні розміри і глибину старої моделі ванни для повної відповідності з новою накладної чашею.

Короткий покрокове керівництво по установці:

  • очистити і знежирити поверхню;
  • перевірити відповідність розмірів нової вкладки зі старою ванною, правильність стикування каналізаційних зливів;
  • нанести монтажну піну і клей на внутрішню поверхню;
  • провести герметизацію за допомогою силікону;
  • налити воду в чашу для повної усадки.

Більш докладний інструктаж ми обов'язково розкриємо в одній з наступних статей.

У підсумку ви отримаєте практично нову ванну і істотну економію сімейного бюджету.

У підсумку ви отримаєте практично нову ванну і істотну економію сімейного бюджету

Реставрація рідким акрилом

Своїми руками реально здійснити і інший варіант відновлення пошкодженої емалі - рідким акрилом або стакрілом.

Двокомпонентний матеріал - стакріл - розроблений виробниками для повного комплексу відновлення емалі ванних чаш. Разом з затверджувачем відбувається процес полімеризації, що перетворює речовину в акрилову плівку завтовшки до 5 мм.

Ефективність досягається за допомогою трьох важливих компонентів: в'язкості і текучості матеріалу, відкладеної полімеризації. Повільно огортаючи поверхню чаші, акрил заходить в кожну шпаринку і тріщину, створюючи монолітну структуру шару. Відзначимо, що після повного висихання і при правильності проведеної процедури ви отримуєте зносостійке покриття, яке не поступається вкладиша і емальовані шару.

Важливо: перед роботою обов'язково придбайте засоби захисту (рукавички, респіратор) і подбайте про хорошу вентиляцію приміщення.

Як це зробити своїми руками? Приступимо до опису технології відновлення емалі.

  1. Готуємо поверхню: очищаємо і знежирюємо робочий шар, від'єднуємо сифон і ставимо під каналізаційний злив піддон (надалі туди буде стікати зайвий акрил).
  2. Наносимо акрил: згідно з інструкцією, готуємо суміш (краще зробити трохи більше передбачуваного обсягу), повільно виливаємо по верхньому, а потім за середнім краю чаші.

Процес заливки не повинен припинятися, ви безперервно проходите по всій площі чаші, рівномірно розподіляючи суміш спеціальним шпателем по дну ванни. Для того щоб уникнути виникнення калюж, акуратно допоможіть стекти зайвому акрилу в ємність, що стоїть під зливом.

Порада: досвідчені майстри рекомендують вибирати акрил, який довше сохне. В середньому поверхню сохне не менш 4 днів. Завдяки очікуванню і терпінню ви отримаєте більш якісне покриття з терміном придатності до 20 років.

Реставрація емальованому поверхні

Нарешті ми підійшли до найбільш простому варіанту відновлення емалі, що складається з двох етапів: підготовки чаші і нанесення шару покриття. Сміливо озбройтесь електродрилем зі шліфувальним кругом, абразивним засобом і наждачним папером, знежирювачем, двухкомпонентной емаллю з затверджувачем, пензликами і засобами індивідуального захисту. Ну, а далі важлива послідовність технологічних робіт і якість матеріалу.

Приступимо до розбору деталей роботи відновлення емалі.

  1. Готуємо приміщення: меблі, побутову техніку виносять, або покривають плівкою або тканиною, а в приміщенні ретельно прибирають (щоб уникнути випадкового потрапляння сміття на поверхню емалі).
  2. Готуємо поверхню ванній чаші: за допомогою лужного засобу очищаємо старий шар, а потім проходиться по ньому наждачним дрібнозернистою папером або шліфувальним диском. За результатом очищення поверхню знежирюємо ацетоном або щавлевої кислотою.
  3. Наносимо 1-й шар емалі. Пензлем з натуральним ворсом або м'яким валиком наносимо епоксидну емаль за певною схемою: від країв до середини, паралельно розтираючи виникли патьоки.
  4. Через 2 години наносимо другий шар і залишаємо ванну до повного висихання в закритому приміщенні, без протягів, прогрітому до 25 градусів. Протягом тижня буде відбуватися полімеризація і затвердіння шару. Досвідчений майстри рекомендують в цей час рідше відвідувати ванну кімнату , Щоб уникнути осідання на поверхні пилу і бруду.
  5. Останній етап - поліруємо поверхню для досягнення гладенькою поверхні і насолоджуємося результатом, як мінімум, 6-8 років.

Важливо: робота з епоксидною смолою пов'язана з небезпекою вдихнути токсичні пари суміші, тому не нехтуйте індивідуальним захистом!

Чим закрити скол емалі

Однозначно відповісти на це питання не можна через різні типів матеріалів ванн, ми зупинимося на частковому ремонті чавунних, акрилових і сталевих чаш. Практично всі відколи й дрібні дефекти можна виправити своїми руками за схожим принципом.

Порада: якщо ви власник дерев'яної, скляної або мармурової ванни, то настійно рекомендуємо не проводити експерименти, а звернутися за допомогою до фахівця.

На першому плані стоїть передпідготовки поверхні, від правильності та обліку технічних особливостей буде залежати результат. Приступимо до розбору етапів.

  1. Видаляємо іржу, якщо така є, з допомогою спеціальних засобів або підручних інструментів (ніж, викрутка). Промиваємо поверхню водою, очищаючи від дрібного сміття.
  2. Видаляємо забруднення миючими засобами без абразивних включень і добре просушують поверхню. Для прискорення процесу можна скористатися звичайним феном.
  3. Знежирюємо за допомогою ацетону і знову добре просушують все тим же феном. Пропустивши дану процедуру, ви знизите зчіплюваність між старою ушкодженою поверхнею і нової.

Наступний етап пов'язаний з безпосереднім нанесенням шпаклівки. Рекомендуємо звернути увагу на готові комплекти по ремонту сколів, в яких вже є шпатель і шпаклівка, аерозоль або емаль. Якщо немає, то підійде звичайна автошпаклевка або шпаклівка зі скловолокна.

  1. Наждачним дрібнозернистою папером обробляємо, очищаємо поверхню і знову знежирюємо.
  2. Наносимо спеціальний аерозоль з термо- і водостійкими характеристиками, призначений для ремонту сколів.
  3. Якщо ви не знайшли аерозолю, то можна придбати емаль для ванн, яка вже володіє необхідними характеристиками.
  4. Для маскування слідів і отримання ідеальної поверхні, використовуємо абразивную пасту для полірування чаші.
  5. Готуємо шпаклівку, змішуємо затверджувач і смолу. Зверніть увагу, що смоли повинно бути в 30 разів більше в співвідношенні до затверджувача.
  6. Наносимо готову суміш на пошкоджену ділянку, ретельно утрамбовувавши і виключаючи виникнення пустот.
  7. Чекаємо затвердіння близько години і шліфуємо новий шар. Якщо візуально не вистачає шпаклівки, то наносимо другий шар і знову шліфуємо після затвердіння.

Порада: під час зачистки, шпаклівки та шліфування акрилової ванни обов'язково заклейте сусідні поверхні, щоб не пошкодити їх.

  1. Тепер можна знежирити і нанести фарбу. Зазвичай фарба сохне до 4 днів, але рекомендуємо вам познайомитися з інструкцією для оцінки технічних характеристик.
  2. Переконавшись, що фарба висохла, можна скористатися полировальной машинкою і надати естетичний вигляд відремонтованої поверхні.

Відразу попередимо, що ми запропонували вам короткий посібник, для детального ознайомлення можна звернутися до всезнаючого Youtube і побачити, як на практиці відбувається ремонт відколу.

Як бачите, процес відновлення емалі і ремонт дрібних дефектів - цілком самостійно здійсненний спосіб повернути виробу естетичний вигляд і позбутися від проблемних ділянок. Успіху і терпіння!

Що від вас вимагається?
Чи рятує це від проблем?
Які ж види відновлення застосовуються досвідченими майстрами?
Як в такому наборі проблемних завдань розібратися?
Резонне питання: якими перевагами володіють вищеперелічені способи відновлення, крім отримання оновленої поверхні і збільшення термінів експлуатації на 1-2 роки?
Як це зробити своїми руками?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов