Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Видобуток алмазів в Індії: рудник Панна - 2

Наша сеть партнеров Banwar

Алмазоносних ділянки в Панна, як згадувалося в Частині 1 цієї серії публікацій, розташовані в штаті Мадхья Прадеш в центральній частині Індії і охоплюють площу в 4000 квадратних кілометрів. Потенційна алмазоносная провінція Панна (Panna) має ширину в 20 км і довжину в 100 км, і вона тягнеться в північно-східному напрямку вздовж річки Кен. Основний алмазний пояс має ширину 6-10 км і довжину 80 км, на якому навколо м Панна виявлені материнські породи кимберлита / ламброіта, вторинні конгломерати і розсипи від четвертинного періоду до сучасного віку.

Трубки Маджхгаван (Majhgawan) і Хиното (Hinota) є основними материнськими породами для алмазів, хоча там є кілька ділянок у місті Панна і його околицях, де були відновлені алмази як з конгломератів, так і з недавніх розсипних відкладень шарів галечника.

Історія свідчить, що в 1827 році капітан Франклін (Franklin) вперше повідомив про трубці Маджхгаван як про алмазоносной трубці, а потім в 1930 році Сайнор (Sinor) встановив кімберлітові породу трубки Маджхгаван і надав результати петрографічних досліджень. Після придбання Індією незалежності в ході досліджень, проведених Геологічною службою Індії (Geological Survey of India, GSI), були встановлені мінералогічні показники, розміри трубки і її алмазоносний потенціал. Приватна компанія Panna Diamond Mining Syndicate займалася гірської розробкою протягом недовгого періоду до 1959 року. Пізніше, в 1966 році, гірської здобиччю стала займатися Національна корпорація з розвитку корисних копалин (National Mineral Development Corporation, NMDC), державне підприємство Індії. Згідно з оцінками, понад 1 млн каратів алмазів було отримано з цієї копальні до сьогоднішнього дня.
Історія свідчить, що в 1827 році капітан Франклін (Franklin) вперше повідомив про трубці Маджхгаван як про алмазоносной трубці, а потім в 1930 році Сайнор (Sinor) встановив кімберлітові породу трубки Маджхгаван і надав результати петрографічних досліджень

Трубка Маджхгаван, розташована приблизно в 20 км на північний захід від м Панна, має грушоподібної тіло розміром 515 м x 330 м на поверхні, покрите "жовтої землею" і кимберлитовой алмазосодержащей брекчией на глибині до 5-6 м від верхнього шару грунту. Місцями жовтувата грунт верхнього горизонту переходить в шар кимберлита на глибині нижче 14 м від поверхні. Кимберлитовое тіло виявлено в горизонтальних корінних породах пісковика з різко вираженими контактами. Західні і південні контакти тіла мають сильну трещиноватость, пронизані ветвлениями вторинних жив, в основному кальциту, і мають конусоподібної тіло з вертикальними зонами.

Приблизно в 1956 році GSI провело випробування з валовим відбором проб з використанням 40 тонн зразків, з яких було вилучено в середньому 12,79 карата на сто тонн руди з 9 валових проб. Пізніше, в 1959 році, NMDC ще більше поглибила кар'єри і провела повторну оцінку, отримавши результат 9,73 карата на сто тонн руди. Компанія NMDC початку гірську розробку в 1966 році, і в 1968 році на руднику Маджхгаван почалося регулярне виробництво відкритим способом. У 1966 році було зроблено дві шахти на глибину 96 метрів і три штреку c інтервалом в 66 метрів. Обробка 7 709 тонн породи з трубки показала вміст на рівні 8,45 карата на сто тонн руди. З певного перспективного і потенційної ділянки прогнозували отримувати в середньому 10 каратів на сто тонн руди. Було встановлено, що існує більш висока концентрація алмазів в центрі трубки на ділянці жовтого туфу і червоною лапилли, ніж в периферійній зоні контакту, яка багата карбонатними жилами і ксенолітами корінний породи.

В середньому, центральна частина трубки давала 13-14 каратів на сто тонн руди, знижуючись до 6-7 каратів на сто тонн руди на периферії. Валова обробка проб показала невелике зменшення загального виходу на глибині в порівнянні з пробами, взятими на поверхні.

Даний рудник - це кар'єр глибиною близько 80 м, і кимберлит зараз розробляється виключно відкритим механізованим способом. Тобто розробляються уступи висотою близько 10 метрів, і виїмка йде від центру, а потім просувається до периферії трубки.

Алмази, здобуті на руднику Маджхгаван в останнє десятиліття

Year = рік   Ore Treated (tonnes) = перероблена руда (тонни)   No
Year = рік
Ore Treated (tonnes) = перероблена руда (тонни)
No. of diamonds recovered = кількість здобутих алмазів
Carat = карати
Grade (cpht) = вміст алмазів (каратів на 100 тонн руди)
Примітка. У 2007-2009 роках виробництва не велося. 2010-2011 рік - з 1 квітня 2010 р по 11 березня 2011 р

У 1994 році NMDC придбала установку по збагаченню руди у важкій середовищі потужністю 50 тонн на годину. Установка оснащена дробаркою, пристроєм для поділу у важкій середовищі і рентгенівської сортувальної машиною для забезпечення обсягу виробництва близько 100 000 каратів на рік. Добутий кимберлит піддається двом ступеням дроблення за допомогою дробарок первинного та вторинного дроблення. Матеріал дрібної фракції розміром до 1 мм відкачується насосом в форму для шламу, а матеріал більших фракцій розміром 1-20 мм транспортується по конвеєру в два бункера потужністю 50 тонн на годину на установку по збагаченню руди у важкій середовищі. Хвости при збагаченні у важких суспензіях йдуть в шлюб, а сухий алмазоносний концентрат просушується і подається магнітними сепараторами. Немагнітні концентрати проходять через рентгенівські сортувальні машини і жирові столи для витяг кінцевого продукту - алмазів.

Встановлено, що на руднику Маджхгаван щорічно обробляється близько 200-700 тисяч тонн кимберлитовой руди і виробляється близько 10-80 тисяч каратів алмазів. Загальна середній вміст становить близько 10 каратів на кожну сотню тонн руди. Алмази з рудника Маджхгаван в основному прозорі, без вад, мають хороші поверхні кристала і бувають в поєднанні з кристалами-восьмигранником (октаедра) і кристалами-дванадцятигранника (додекаедр), утворюючи гострі грані. В основному тут добувають двійникові кристали і плоскі кристали, і алмази з цієї місцевості вважаються високоякісними. В середньому Неограновані алмази з копальні Маджхгаван оцінюються по US $ 200 за карат, що є найвищою ціною у світі в даний час.

Зроблені розрахунки, що близько 1/3 алмазів, видобутих на руднику Маджхгаван, мають ювелірну якість. Загальний розмір алмазів складає 0,22 -1,78 карата, в середньому 0,5 карата. Найбільший коштовний камінь, видобутий на цій трубці до сих пір, важить 34,37 карата. Також був витягнутий ще один алмаз ювелірної якості вагою 30,33 карата. Основна продуктивна зона становить 320 x 280 м, охоплюючи площу близько 6,5 гектара.

Кімберлітові трубка Хиното, відкрита GSI, знаходиться приблизно в 3 км на північний захід від рудника Маджхгаван. Вона має тіло майже круглої форми розміром 200 х 180 м на поверхні і простягається в північно-західному і південно-східному напрямках. Тіло вкрите шаром грунту товщиною 2,5 метра з розсипом гірських порід. Нижче лежить 25-метровий пухкий жовтий і зелений глинистий горизонт. Типова кимберлитовая алмазосодержащих брекчия зустрічається до глибини близько 70 м, переходячи в масивний твердий щільний кимберлит. Тут порода в основному складається з слюдистого кимберлита, що переходить в кімберлітові брекчию на глибині, з мінералогічної точки зору аналогічну тій, що на руднику Маджхгаван. Проведені дослідження за допомогою буріння показали, що кимберлитовое тіло має товщину понад 160 метрів. Шахта, що досягає глибини 18,5 м, показала темно-сірий глинистий горизонт з включеннями до 2 м, сильно вивітрені кимберлитовое тіло, що переходить в масивну гірську породу.

Крім двох основних трубок, ряд алмазоносних ділянок і ультрамафіческіх тел, схожих на кимберлит, знайдені навколо м Панна. Начальник гірських робіт штату Мадхья-Прадеш на певних умовах видає ділянки місцевим людям для ведення видобутку алмазів.

Кілька алмазоносних ділянок виявлено поблизу конгломерату і ультрамафіческіх тел. Хоча порода проступає на поверхню рідко, то, що на великій частині потенційного ділянки, як кажуть, знаходили алмази, говорить про те, що існує велика ймовірність виявлення там нових прихованих великих кімберлітових тел.

Багато тіл - від мафічних до ультрамафіческіх - можна знайти в цій місцевості, наприклад, в Ангорі, Баріапуре, Донгхахе та інших. У 2004 році Rio Tinto, транснаціональна гігантська компанія, проводила геологорозвідку навколо Панни і виявила кластер з восьми алмазоносних тіл на ділянці Бандер (Bunder). Rio Tinto провела детальні геологорозвідувальні роботи по алмазному проекту Бандер (Bunder Diamond Project) і дала прогноз на 37 млн ​​каратів алмазів з вмістом 0,7 карата на тонну. Це родовище вважається в сім разів багатшими, ніж алмазний рудник Панна. Хоча Rio Tinto отримала ліцензію на геологорозвідувальні роботи у індійського уряду, компанія подала заявку на оренду для розробки корисних копалин. Беручи до уваги, що на даний проект виділено Rs. 200 млн, цей регіон, ймовірно, стане одним з десяти центрів по виробництву алмазів у світі з точки зору обсягу та вартості.

Пошук рішення і відновлення гірських розробок на призупинених проектах по гірському видобутку в Індії, може, і не дозволить повністю вирішити проблему дефіциту алмазної сировини в індійській галузі, але хто знає, чи не принесе це деяке полегшення для «зголоднілих з алмазів» центрам огранки коли- небудь в майбутньому?

Швидше за все, так воно і буде.

Аруна Гаітонде, шеф-редактор Індійського бюро, Rough & Polished

Дані та зображення взято з дозволу доктора Бабу з книги доктора Т. М. Бабу (TM Babu) «Glorious Indian Diamonds» ( «Знамениті індійські алмази»), опублікованій видавництвом DK Printworld (P) Ltd).

Доктор Бабу є геологорозвідниками ( [email protected] ), Співпрацює з GSI і декількома міжнародними організаціями. Він написав книги з алмазів, платини, олова, а також є співавтором книги «Mining and Metal Production Through Ages» ( «Гірська видобуток і виробництво металу - погляд крізь століття»), опублікованій Британським музеєм, Лондон.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов