Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Відстань від плити до витяжки: норми, правила і рекомендації. На якій висоті вішати витяжку: установка витяжної шафи, поради та рекомендації.

  1. Етап перший - вибір режиму очищення
  2. Етап другий - вибираємо вид витяжки
  3. Етап третій - знайомимося з критеріями вибору
  4. Різні плити, різні витяжки?
  5. Бренди та моделі - кращі витяжки для кухні
  6. Яка оптимальна висота установки витяжки?
  7. Чому важливо дотримуватися обмежень?
  8. Де встановити розетку для витяжки?
  9. На що звернути увагу при виборі витяжки на кухню
  10. Види витяжок для плити на кухні
  11. З чого повинна бути зроблена витяжка для плити
  12. Особливості витяжних систем
  13. Класифікація витяжок
  14. Умови розташування витяжки
  15. Вплив характеристик витяжки
  16. Монтаж витяжки (фото-інструкція)
  17. Як встановити витяжку своїми руками (відео)
  18. Правила установки
  19. конфігурації пристроїв

Наша сеть партнеров Banwar

Прийнято вважати, що основу кухні становить робочий трикутник - плита, мийка і холодильник. Але є ще один прилад, який відповідає за чистоту повітря і відсутність запахів - витяжка. Сьогодні вибрати можна як непримітну навісну модель для крихітної кухні, так і потужну острівну. Давайте розберемося з тонкощами процесу вибору та відзнаками витяжок для кухні.

Етап перший - вибір режиму очищення

Всі прилади за способом очищення повітря можна розділити на два види:

  • Витяжні - така модель буде очищати повітря в приміщенні за допомогою Жіроулавлівающие фільтра. Сам повітря буде повністю віддалятися з кухні через вентиляційний канал . Така модель вимагає наявності воздухоотвода і монтажу труб. Так, клопоту з установкою буде чимало, але витяжний прилад забезпечить практично 100% видалення запахів і буде відрізнятися низьким рівнем шуму.
  • Рециркуляційні - така модель буде вловлювати повітря, пропускати його через жироулавливающий, а потім вугільний фільтри і повертати назад в приміщення кухні вже чисте повітря. Для установки такої витяжки не потрібно монтувати труби-повітроводи, так як вбудувати її можна в навісну меблі або прикріпити до стіни, просто підключивши до електрики. Про те як встановлювати витяжки -.

Чим хороша витяжна модель, так це своїм «підходом» до якісної очищенню повітря, а також відсутністю вугільного фільтра, який потрібно буде періодично міняти. Рециркуляційні витяжки без воздуховода відрізняються меншою продуктивністю, вони очищають близько 70% повітря, але менш вимогливі в питаннях монтажу.

Етап другий - вибираємо вид витяжки

Форма і тип витяжки грає вирішальну роль. Вибрати можна стандартну навісну або купольну модель. Відмінність полягатиме в способі монтажу і зовнішньому вигляді приладу.

Вбудовані моделі вважаються найпопулярнішими. По-перше, таку витяжку можна встановити на будь-якій кухні, незалежно від розмірів приміщення. По-друге, вона забезпечує якісне очищення повітря за рахунок висувної панелі.


Прийнято вважати, що основу кухні становить робочий трикутник - плита, мийка і холодильник

До настінних ватажком відносяться кутові моделі, які монтуються до двох стінах. Такий прилад буде незамінний, якщо плита у вас встановлена ​​в кутку. Також настінні моделі можуть монтуватися під кутом в 40 градусів і нагадувати зовнішнім виглядом плоску картину. Кольорове рішення приладів може бути як класичним, так і оригінальним - жовтого, сталевого, синього, чорного кольору.


Кольорове рішення приладів може бути як класичним, так і оригінальним - жовтого, сталевого, синього, чорного кольору

Ще один інноваційний варіант витяжки - настільна. Така модель монтується в стільницю біля плити і висувається лише на час готування. Регулюється настільна модель по висоті, а працює за рециркуляційного принципом. Виглядати такий прилад може неймовірно стильно, але за своєю потужністю він поступається всім перерахованим вище видам витяжок.

Етап третій - знайомимося з критеріями вибору

Звернути увагу потрібно на такі параметри, як продуктивність, розмір, встановлені фільтри , Режими роботи і додаткові можливості витяжки. Почнемо з головного - з визначення продуктивності.

розраховуємо продуктивність

Що таке продуктивність приладу? Це параметр, який показує, яка кількість повітря пропускає модель за певну одиницю часу. Для витяжок ця одиниця / год. Для своєї кухні ви можете розрахувати оптимальні показники продуктивності.

  • Площа приміщення потрібно помножити на висоту.
  • Результат помножте на 12 (це встановлена ​​норма повітрообміну).
  • Цей результат знову помножте на 1,3 (КПЗ).

Подивимося на прикладі. Для кухні з площею в 6 квадратів і висотою стелі в 2,5 метра оптимальною буде модель з продуктивністю в 234 кубометра в годину.

В інструкції до приладу ви можете побачити показники продуктивності. Пам'ятайте, що зазначений буде максимальний параметр. Якщо витяжка працює по рециркуляційного принципом, продуктивність буде менше на 30-35% за рахунок того, що додаткове навантаження лягає на вентилятор.

Розмір приладу

Головне правило - ширина моделі не повинна бути менше ширини плити. Якщо прилад буде менше, він не зможе ефективно очищати весь забруднене повітря. Для плити в 40 сантиметрів краще модель з шириною в 50 см, а для вручений поверхні в 60 см краще підбирати витяжку більшого розміру - в 80 сантиметрів, якщо дозволяє площа кухні і розташування шаф.

Дивимося на фільтр

Модель може бути оснащена фільтром тонкої і / або грубої очистки.

Для чого потрібен фільтр грубої очистки? Дана металева сітка затримує великі частки жиру. Вона знімається з корпусу і миється в міру накопичення жиру. Додатково в приладі може бути встановлена ​​одноразова синтетична сітка, яка відповідає за уловлювання більш дрібних частинок. Її також потрібно періодично промивати.

Фільтри тонкого очищення (вугільні) встановлюються додатково, і вони відповідають за якісну очистку повітря. Вугільні фільтри потрібно міняти з періодичністю не менше одного разу на 3-4 місяці. Чим частіше прилад працює в рециркуляційно режимі, тим частіше потрібно міняти фільтр тонкого очищення.

вибираємо управління

Однозначно сказати, яка витяжка краще в плані управління, складно. Модель може мати стандартне кнопкове або слайдерне перемикання з плавним регулюванням потужності. Більш просунуті прилади оснащені сенсорними кнопками , електронним управлінням . Є також витяжки, які включаються і регулюються за допомогою пультів управління, а також реагують на присутність людини на кухні.

Хороша витяжка може бути оснащена і зовсім нестандартними функціями. Наприклад, плоским екраном, до якого можна підключити ноутбук, комп'ютер і слухати музику під час готування. Деякі моделі можуть показувати погоду (витяжні прилади, в яких витяжка з'єднана з метеостанцією).

Також витяжка буде оснащена лампами освітлення. Тут критерії вибору прості - якщо вам потрібно, щоб плита висвітлювалася по максимуму, вибирайте моделі з декількома лампами по периметру. Найбільш ощадливими вважаються неонові і галогенові лампи.

Різні плити, різні витяжки?

При виборі витяжки може виникнути питання: чи є відмінність моделей для електричної та газової вручений поверхні? Для будь-якої плити ви можете вибрати як вбудовану, так і настінну витяжку з будь-якого матеріалу і з будь-яким обладнанням. Різниця буде полягати лише в висоті монтажу приладу.

  • Для газової плити витяжку потрібно монтувати на висоті не менше 70, а краще - 80 сантиметрів від поверхні. Якщо ви встановите прилад нижче, він може частково гасити полум'я, за рахунок чого вогонь буде нерівномірним. прилади з великою потужністю і зовсім можуть загасити вогонь.
  • Для електричної плити прилад можна розміщувати на висоті в 60 см від поверхні. Ризиків, пов'язаних з полум'ям, тут немає. Так що відстань від виручених плит до витяжки може бути зменшено.

Бренди та моделі - кращі витяжки для кухні

Сьогодні багато виробників змагаються між собою за увагу покупців. Є кілька передових брендів, які йдуть в ногу з часом і можуть здивувати як стильним виконанням, так і технологічним оснащенням витяжки.


Є кілька передових брендів, які йдуть в ногу з часом і можуть здивувати як стильним виконанням, так і технологічним оснащенням витяжки

Подивимося на декілька найпопулярніших моделей, які завоювали симпатії багатьох споживачів. Всі витяжки мають ширину в 60 см і відносяться до середнього цінового діапазону.

Модель Cata TF-2003 60 DURALUM

Вбудована витяжка, яка очистить 760 куб. метрів повітря в годину і працює на двох швидкостях. Особливість моделі - наявність знімного металевого фільтра, а також зручне електронне клавишное управління.


Ця купольна модель оснащена п'ятишаровим жировим фільтром з алюмінію і може працювати на 3 швидкостях. Продуктивність становить 700 куб.м / год. Оснащений прилад двома галогенними лампами і кнопковим управлінням. Працювати модель може як в рециркуляційно, так і в витяжному режимі.


Одна з найвидатніших по потужності витяжок - її продуктивність становить 850 кубометрів на годину. Оснащена ця купольна модель алюмінієвим фільтром, кнопковим управлінням і підсвічуванням по всьому периметру на галогенових лампах. Працює витяжка тільки в режимі відведення.


Ви зможете правильно вибрати модель витяжки, знаючи всі тонкощі і особливості приладу. Тепер ви знайомі з критеріями вибору, передовими виробниками і найпопулярнішими моделями.

Вконтакте

Мало приємного є кухня без витяжки - під час готування запахи поширюються по всій квартирі, вбираються в шпалери, в фіранки і зовсім перестають здаватися ароматними. Саме тому питання про доцільність придбання стояти не може, очевидно, що без неї не обійтися. Зате після покупки з'являються інші важливі питання, один з яких - на якій висоті вішати витяжку?

Яка оптимальна висота установки витяжки?

Почнемо з того, що висота установки витяжки над плитою завжди вказана в описі конкретної моделі. Звичайно, це не чітка відмітка, а певний діапазон , В якому можна варіювати, відштовхуючись, наприклад, від дизайну кухні або від зростання господині. Втім, якщо інструкція загубилася або ви їй не довіряєте, існують стандарти, що визначають відстань від витяжки до плити. В першу чергу для правильної установки важливо враховувати тип вручений поверхні:

  • Висота витяжки над газовою плитою коливається в районі 75-85 см;
  • висота установки витяжки над електроплитою становить 65-75 см.

У разі якщо мова йде про похилу витяжці, то висота нижньої частини:

  • над газовою плитою повинна бути приблизно 55-65 см;
  • над електричної - 35-45 см.

Також відстань між плитою і витяжкою може змінювати в межах цих 10 см в залежності від потужності пристрою для очищення повітря. Наприклад, якщо кухонну витяжку низької потужності закріпити на максимально допустимому нормами відстані, немає гарантій, що вона буде повноцінно справлятися зі своїм завданням.

Чому важливо дотримуватися обмежень?

Рекомендована висота установки витяжки - це показник, яким не можна нехтувати, адже від нього залежить якість роботи техніки та безпеку. Якщо вийти за верхню межу зазначеного відстані, ефективність витяжки значно знизиться, вона буде захоплювати не весь пар. Якщо ж зайти за нижню межу, то збільшується Рекомендована висота установки витяжки - це показник, яким не можна нехтувати, адже від нього залежить якість роботи техніки та безпеку ймовірність пожежі. У випадку з газовою плитою жирова пил, що осідає на фільтрах витяжки, може стати джерелом загоряння від відкритого вогню. Зрештою, низька витяжка просто буде заважати процесу приготування їжі.

Де встановити розетку для витяжки?

Висота розетки для витяжки зазвичай 2-2,5 метра. Вона встановлюється вище кухонних шаф (10-30 см від верхньої межі). При цьому важливо враховувати, як буде проходити повітропровід, він не повинен перекривати розетку. Тобто розетка повинна бути зміщена на 20 см вліво або вправо від центру витяжки.

Навісні шафки, стіни і стелі швидко втратять первісну привабливість, якщо не буде в кухні гарної витяжки. Саме тому кожна господиня під час ремонту підходить до вибору цього приладу з особливою скрупульозністю. Перед тим, як зробити покупку, дізнайтеся,.

На що звернути увагу при виборі витяжки на кухню

Витяжка повинна не тільки лаконічно вписуватися в дизайн інтер'єру, але виконувати свою первісну функцію - всмоктувати пари під час готування обідів і вечерь. Очищення проводиться шляхом вентиляції або фільтрації. Перший має на увазі видалення забрудненого повітря в шахту, а в другому брудне повітря фільтрується.

Для очищення повітря в кухні можна скористатися провітрюванням, але витяжка, розташована над газовою плитою вважається більш ефективним методом . При її виборі, потрібно звернути увагу на різні параметри:

  • розмір;
  • виробника;
  • потужність;
  • режим роботи;
  • систему управління;
  • наявність фільтрів.

Продуктивність (ефективність) визначається обсягом повітря, що проходить через витяжку за 1 одиницю часу. По нормативу повний повітрообмін повинен відбуватися за годину і менше. Продуктивність визначається по формулі: площа приміщення збільшується на його висоту. Результат множиться на дванадцять (норматив), а потім множиться на коефіцієнт (1,3) можливого запасу. Якщо площа дорівнює шести метрам, висота двом з половиною, то прилад повинен мати продуктивність 234 кубометрів на годину.

Корисне відео: Установка витяжки, переважує кухонні шафи

Ширину витяжки можна брати меншого розміру, ніж сама плита. Вузька модель погано очищає, тому краще брати велику ширину, що перевищує поверхню плити на 60 сантиметрів. Повний розмір агрегату повинен бути приблизно 90 см. При наявності вузької меблів в кухні цей показник змінюється.

Види витяжок для плити на кухні

Перед покупкою витяжки для газової плити потрібно уточнити, який саме режим у вибраній витяжки (витяжною або фільтруючий). Витяжної режим справляється з роботою на 100 відсотків. При виборі фільтруючого варіанти, в комплекті потрібно брати змінні картриджі для приладу.

Фільтри для витяжки бувають тонкої і грубої очистки. Тонке очищення забезпечується за допомогою вугільних фільтрів, а груба справляється з частинками жиру. Ці фільтри являють собою синтетичні сітки і змінюються в міру їх забруднення. Вибір системи управління витяжки для газової плити залежить від бажання покупця. Керувати приладом можна за допомогою сенсорної, кнопкової, слайдерне системи управління.

В додаткові функції можуть включатися: інтервальний вид включення, залишковий варіант ходу клапанами. Остаточний варіант ходу дозволяє працювати вентилятору нетривалий час після відключення витяжки, що гарантує повне очищення від неприємних ароматів в кухні.

Інтервальний вид включення витяжки на короткий термін дозволяє надходити чистому повітрю в кухню. У деяких варіантах витяжок для газової плити є електронний таймер . Він дозволяє включатися і відключатися в потрібний момент.

Майже всі види витяжок для газової плити мають підсвічування. Для цього застосовуються лампочки денного світла, галогенове варіант освітлення або ж звичайні лампи. Ефективність витяжки залежить від безлічі факторів, наприклад, від тиску повітряного потоку від мотора. більш високий тиск збільшує продуктивність. Рециркуляція повітря має меншу ефективність, ніж виведення його в шахту.

При виборі витяжки для газової плити варто звертати увагу на перетин у Жіроулавлівающие фільтра, щільність вугільного фільтра, адже від цих параметрів залежить якість очищення і нейтралізація запахів. Вугільний вид фільтрів не дозволяє очищати повітря повністю. Враховувати при виборі варто продуктивність, адже чим вона вище, тим сильніше буде відбуватися очищення.


Враховувати при виборі варто продуктивність, адже чим вона вище, тим сильніше буде відбуватися очищення

Витяжки (навісні) для газової плити з жіроулавлівающий акриловими фільтрами працюють в рециркулируют режимі. Вугільний фільтр при цьому утримує більш дрібні частинки, але запахи не стираються повністю. Цей варіант вибирають ті, хто хоче знайти найдешевшу витяжку.

При установці гофрованого спеціального шланга продуктивність збільшується. Монтується витяжка в спеціальну шафку над варильної поверхнею. Вбудовувані варіанти витяжок часто мають витяжні панелі для збільшення корисної площі. Включення і відключення йде в одному основному режимі. Вбудовувані прилади мають багатошаровий вид жіроулавлівающий фільтрів і 2 мотора. Підвісна прилад монтується над варильною поверхнею, на стіні, стелі.

Камінний вид має купольнообразную форму різного виду . Такі моделі поділяються на 3 типи:

  • суцільнометалеві;
  • класичні із застосуванням дерева або аналогів;
  • металеві зі скляними вставками.

З чого повинна бути зроблена витяжка для плити

Витяжка повинна бути тихою і високопродуктивної. Гучність вираховується в децибелах і може коливатися від 35 до 70. Корпус виконується з нержавійки, сталі з емальованим покриттям, алюмінію, пластику, загартованого скла.

Найвигідніший і якісний варіант - це алюмінієвий. матове покриття перегукується з іншим кухонним обладнанням. нержавійка з загартованим склом ідеально створюють особливий стиль приміщенню. Дорогі варіанти витяжок з різних матеріалів можуть бути виконані під замовлення.

Витяжки видаляють забруднене повітря до 100 відсотків і є необхідними в їдальнях, кухнях і в квартирах-студіях. Знаючи, як правильно вибрати витяжку для газової плити ви зможете захистити квартиру від неприємних ароматів і поверхні кухні від жирних нальотів. Якщо не хочете робити ремонт в кухні своїми руками щорічно, поставтеся відповідально до вибору обладнання.

Під час використання газових плит потрібне очищення кухонної атмосфери від продуктів горіння, і витяжний пристрій просто життєво необхідно. Висота кухонної витяжки над газовою плитою визначає ступінь ефективності роботи системи, і є найважливішим параметром в забезпеченні чистоти повітря.

Відсутність очищення повітря призводить до дискомфорту, постійної інтоксикації організму. Витяжка, встановлена ​​на неправильній висоті над газовою плитою теж може зробити марною її наявність, або ускладнити процес приготування їжі. Оптимізація установки обладнання - дозволить створити необхідний комфорт для господині кухні.

Особливості витяжних систем

В загальному випадку , Кухонна витяжка являє собою конструкцію, що забезпечує примусовий забір забрудненого повітря з метою його очищення від різних випарів, продуктів неповного згоряння газу, компонентів диму, зважених домішок і запахів, які утворюються над плитою під час приготування їжі. Витяжні системи містять корпус, повітрозабірник, набір фільтрів і елементи електричної вентиляції.


За принципом дії витяжки поділяються на дві основні різновиди:

  1. Проточний тип пристрою ґрунтується на примусове виведення забрудненого повітря у вентиляційну систему будинку, тобто за межі кухні. Така система забезпечує, практично, повне видалення забруднень з приміщення за короткий час, але потребує притоку свіжої повітряної маси ззовні.
  2. Циркуляційний тип витяжки не видаляти повітря з приміщення, а очищає його за рахунок пропускання забрудненого потоку через систему фільтрів і подальшого повернення його на кухню. Основна перевага цього типу - відсутність додаткових магістралей; а недолік - збільшення часу повного очищення повітря.

Класифікація витяжок

Конструкція установки визначає розташування витяжки на кухні і умови її монтажу. Виходячи з монтажних особливостей, прийнято розрізняти такі види пристроїв:

  • підвісна система має, зазвичай, плоский вигляд і закріплюється внизу полки або навісної шафки безпосередньо над плитою;
  • вбудований тип являє собою витяжку, корпус якої розташовується всередині шафи або купола над плитою;
  • настінний варіант витяжки закріплюється на поверхні стіни над газовою плитою;
  • кутовий тип призначений для того, щоб витяжку можна було повісити в кутку приміщення, якщо плита зрушена в кінець стіни;
  • острівна різновид потрібна в великих кухнях, де треба підвісити витяжку до стелі в центрі приміщення.


підвісна система має, зазвичай, плоский вигляд і закріплюється внизу полки або навісної шафки безпосередньо над плитою;   вбудований тип являє собою витяжку, корпус якої розташовується всередині шафи або купола над плитою;   настінний варіант витяжки закріплюється на поверхні стіни над газовою плитою;   кутовий тип призначений для того, щоб витяжку можна було повісити в кутку приміщення, якщо плита зрушена в кінець стіни;   острівна різновид потрібна в великих кухнях, де треба підвісити витяжку до стелі в центрі приміщення

За конструкцією и формою повітрозабірніка можна віділіті три основні види: плоскі горизонтальні, вертикальні и куполоподібні установки. У плоских конструкцій нижня поверхня представляет собою прямокутні жалюзі; іноді, обмежені невісокім бортиком. Їх треба вішати горизонтально над плитою на певній висоті. Випускаються шириною 50 і 70 см. Вертикальна конструкція передбачає похиле розташування прямокутної витяжки, близьке до вертикального напрямку. У верхній частині, можливо, виконання направляючого козирка.

Найпоширенішою є купольна різновид, виконана, як шатро над плитою. Такі витяжки реалізуються шириною 50, 60, 70, 90 і 120 см. Глибина купола (висота від низу купола до жалюзі витяжки), зазвичай, становить 0,5 м. Загальна висота намету не перевищує 103 см.

за конструктивними особливостями , В частині універсальності установок, виділяються наступні види: стаціонарний, знімний і висувною (відкидний) варіант. Останній вид витяжки характерний для проточної системи і передбачає висувною повітрозабірник, який вводиться в зону приготування їжі, тільки коли потрібне очищення повітря.

Умови розташування витяжки

Головним параметром розташування установки є відстань від плити до витяжки. Перед тим, як повісити пристрій, необхідно визначиться на якій висоті вішати витяжку. Зазвичай, рекомендована висота установки витяжки вказана в інструкції на обладнання, і ці рекомендації треба виконувати. У разі, коли інструкції немає, оптимальна висота над газовою плитою визначається з урахуванням деяких умов.


Відстань між низом витяжки та плитою визначається наступними основними умовами:

  • безпеку обумовлює мінімально допустима відстань між відкритим полум'ям і пластиком, для виключення самозаймання (безпечну відстань - не менше 65-70 см);
  • нижню межу опускання витяжки визначається зручністю господині при готуванні їжі - вона повинна мати вільний доступ до найбільших каструлях;
  • верхній рівень висоти визначається можливістю витяжки затягнути повітря з нижніх найзабрудненіших шарів.

В цілому, нормальною вважається висота, на якій можна вішати витяжку, в межах 70-90 см. Але для оптимізації роботи обладнання слід уточнити цю величину. Перш за все, слід забезпечити зручність кухареві, а значить врахувати його зростання. Якщо людина має високий зріст, то розміри робочої ділянки слід збільшити до максимуму, а для цього потрібна витяжка з найбільшою потужністю.

Вплив характеристик витяжки

На вибір відстані між витяжкою і газовою плитою помітний вплив робить потужність (продуктивність) устаткування і площа повітрозабірника, а також вид його розташування. Слабкі витяжки з продуктивністю 240-300 куб. м / год доведеться вішати не вище 75 см. Сучасні потужні установки здатні очищати понад 600 куб. м / ч, що дає можливість збільшувати висоту робочої зони.


іншим важливим параметром є розміри витяжки. Ширина витяжки не повинна бути менше ширини газової плити, в іншому випадку, вона не охопити всю поверхню джерела забруднення повітря. А навіщо потрібна така установка? В середньому, ширина плити становить 60 см; отже, витяжки розміром 60-70 см можна піднімати високо. Для збільшення відстані слід встановлювати пристрій розміром 90 см.

На вирішення питання, якою має бути висота монтажу обладнання, впливає, як розташований повітрозабірник - горизонтально або з нахилом. При похилому розміщенні, нижній край витяжки слід опустити нижче рекомендованого відстані - аж до 55 см.

При виборі безпечної відстані слід враховувати той факт, що матеріал корпусу пристрою, практично, не впливає на цю величину, так, як ризик загоряння визначається осадженням жирів, кіптяви та інших речовин, здатних спалахнути від відкритого вогню або перегріву матеріалу, на поверхні повітрозабірника. Мінімальна відстань встановлюється, виходячи саме з цього умови.

Виходячи з досвіду експлуатації витяжок, рекомендується наступна висота розташування нижньої поверхні пристрою:

  • газова плита стандартна 4-х конфорочна - 75-85 см;
  • газова плита при похилому розташуванні витяжки - нижня лінія: 55-65 см;
  • електрична плита - 65-75 см.

Різні виробники зобов'язують дотримуватися різні умови монтажу. Витяжка Metida60W від фірми Shindo з продуктивністю до 420 куб. м / год монтується на висоті 75 см (при цьому, не рекомендується використовувати пристрій над пальником без встановленої посуду). Витяжка Bosch DWW09W650 з продуктивністю до 650 куб. м / год має телескопічний повітрозабірник, який можна опускати на висоту 65 см від пальника. Вітчизняна установка Сатурн М60 має продуктивність 245 куб. м / ч, її рекомендується вішати на висоті 75 см, як вказується в інструкції.

Монтаж витяжки (фото-інструкція)


Монтаж витяжки (фото-інструкція)

Як встановити витяжку своїми руками (відео)

Висновок

При монтажі витяжки необхідно стежити за співвісністю розташування обладнання і плити - зміщення пристрої щодо джерела забруднення зробить вибір висоту розташування неправильним, так, як заборник не зможе охопити всю площу забруднення.

Висота витяжки над газовою плитою важливий фактор в забезпеченні ефективного функціонування обладнання. Заниження параметра веде до ризику загоряння і зниження комфорту обслуговування плити; завищення - призводить до недостатньої очищення повітря.

Увага, только СЬОГОДНІ!

Після покупки витяжки необхідно правильно провести її монтаж. Для цього потрібно врахувати всі можливі нюанси , Так як проводити корекцію вже встановленого обладнання буде не можна. Важливим моментом є відстань від плити до витяжки - від нього залежать зручність і безпеку при експлуатації приладу.

Правила установки

Установка витяжки в кухонному приміщенні здійснюється відповідно до деякими правилами. Ці правила стосуються певних норм, згідно з якими повітрозабірник повинен знаходитися на безпечній відстані від вручений поверхні плити. Це необхідно для створення протипожежної ситуації.

Крім того, витяжний пристрій не повинно бути перешкодою для користувача, який здійснює приготування їжі. Його потрібно розташовувати таким чином, щоб усім членам сім'ї було зручно управляти приладом і вони не зачіпали його виступаючі частини.

Фактори, які потрібно враховувати при розрахунку висоти кухонної витяжки над плитою:

  • розміри витяжки;
  • тип вручений панелі;
  • вид витяжного пристрою;
  • стандартні значення для встановлення обладнання;
  • зростання користувачів.

Потужність і габарити витяжки обов'язково враховуються перед її установкою. для ефективної роботи прилад повинен володіти необхідною потужністю, щоб всмоктувати випаровування, що йдуть від плити. Якщо апарат малопотужний, не слід розміщувати його на великій висоті, так як він не зможе вловлювати всі забруднення.

Також розміри пристрою повинні відповідати площі конфорка. Результат від роботи витяжки буде в тому випадку, якщо периметр повітрозабірника буде не менше периметра плити. Рекомендується вибирати апарат, розміри якого на кілька сантиметрів більше, ніж ширина конфорки. Слід враховувати, що при видаленні витяжного отвору від плити, пари будуть розсіюватися по приміщенню, тому прилад повинен бути потужним і мати достатню площу повітрозабірника.

Висота витяжки над плитою впливає на зручність приготування їжі. Якщо прилад розташувати занадто низько, він може нагрівати краю посуду, наприклад, високих каструль. Жир і кіптява, що викидаються при готуванні, будуть забризкувати фільтр і частини воздуховода.

Ще одним важливим моментом питання на якій висоті вішати витяжку є зростання споживачів. Господині має бути зручно діставати до панелі управління. З іншого боку витяжку потрібно розташовувати так, щоб готує їжу людина не зачіпав головою виступаючі частини апарату.

При установці приладу зверніть увагу на розташування розетки. Врахуйте, що деякі моделі мають не надто довгий шнур, який може не діставати до місця включення в мережу. Тому потрібно буде або зміщувати апарат, або переносити розетку в більш зручне місце.

Висота установки витяжки над плитою також залежить від типу плити. З метою безпечного користування приладами, розраховані норми, що визначають мінімально допустима відстань від витяжного пристрою до конфорка. Вони різні для газової плити і електричної. Встановлені стандарти:

  • відстань від газової поверхні до повітрозабірника при прямій конструкції витяжки становить від 75 до 85 см;
  • при похилій воно може бути не менш 55 (від нижніх частин приладу);
  • над електроплитою можна встановлювати витяжку на відстані 65-75 сантиметрів, якщо конфігурація апарату пряма;
  • над електричної поверхнею і витяжкою похилого типу відстань може становити не менше 35 см (нижній край).

Як видно з цих стандартів, висота витяжки над газовою плитою значно більше. Це пояснюється тим, що в газових пальниках є відкрите полум'я. Для забезпечення протипожежної ситуації, повітрозабірник повинен знаходитися на безпечній відстані від відкритого вогню.

конфігурації пристроїв

Важливе значення при розрахунку висоти витяжки має конфігурація даних приладів. Щоб визначити на якій відстані повісити витяжку, потрібно вибрати вид очищення повітря. Витяжні пристрої можуть працювати в режимі рециркуляції або відводити забруднене повітря на вулицю і замінювати його новим.

Від принципу роботи залежить форма і розміри приладу. Циркуляційні апарати мають компактні розміри і невелику потужність. Проточні підключаються до вентиляційних шахтах. Як правило, вони більш потужні і можуть мати значні розміри.

По конфігурації прилади можуть бути плоскими і купольними. Плоскі конструкції в основному працюють за принципом рециркуляції. Їх встановлюють в невеликих кухнях, так як вони не можуть забезпечити повноцінну заміну повітря у великих приміщеннях. Купольні або камінні пристрої мають трубу, по якій повітря виводиться назовні.

Такі прилади займають багато місця, тому доцільно монтувати їх в великогабаритних кухнях. Так як купол може бути досить великим і заважати користувачеві, дані пристрої можуть робити з похилою панеллю. Це дозволяє значно економити місце в кухні.

Застосування похилих панелей є оптимальним варіантом , Так як дозволяє вміщати в кухонний простір досить великі прилади. Вони можуть встановлюватися на мінімальній відстані від поверхні плити - 34-45 см (при цьому мається на увазі нижній край пристрої). Їх можна порадити купувати людям з високим зростанням, так як в цьому випадку не створюється перешкод при приготуванні їжі.

Залежно від розміщення, камінні витяжки діляться на наступні види:

  • пристінні - монтуються до стіни біля плити;
  • кутові - використовуються при розташуванні плити в кутку кухні;
  • острівні - встановлюються в тому випадку, якщо плита знаходиться в середині приміщення.

Вибравши конкретну модель і дізнавшись її габарити, ви зможете визначити, розміститися вона у вашій кухні з урахуванням всіх критеріїв установки.

При розрахунку висоти витяжки, враховуйте всі фактори, що впливають на відстань між обома приладами. Подбайте про те, щоб усім членам сім'ї було комфортно користуватися пристроєм.


Чому важливо дотримуватися обмежень?
Де встановити розетку для витяжки?
Різні плити, різні витяжки?
При виборі витяжки може виникнути питання: чи є відмінність моделей для електричної та газової вручений поверхні?
Зате після покупки з'являються інші важливі питання, один з яких - на якій висоті вішати витяжку?
Яка оптимальна висота установки витяжки?
Чому важливо дотримуватися обмежень?
Де встановити розетку для витяжки?
А навіщо потрібна така установка?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов