Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Вимірювач маси тіла в невагомості

Наша сеть партнеров Banwar

Вимірювач маси тіла в невагомості (ІМТ, ІМ, массметр) - прилад для вимірювання маси тіла і малих мас в невагомості [1] .

Зі збільшенням тривалості космічних польотів медики поставили питання про необхідність спостереження за вагою космонавтів [2] .

Перехід в інше середовище проживання неодмінно веде до перебудови організму, в тому числі і до перерозподілу в ньому потоків рідини [2] .

В невагомості змінюється потік крові - з нижніх кінцівок значна її частина надходить до грудної клітки і голові [2] .

Стимулюється процес зневоднення організму і людина втрачає у вазі [2] .

Однак втрата навіть п'ятої частини води, яка становить у людини 60-65 %% вельми небезпечна для організму [2] .

Тому медикам знадобився надійний прилад, для постійного моніторингу маси тіла космонавтів в польоті і при підготовці до повернення на Землю [2] .

Звичайні «земні» ваги визначають не масу , а вага тіла - тобто силу тяжіння , З якою воно тисне на прилад [2] .

В невагомості такий принцип неприйнятний - і порошинка, і контейнер з вантажем, при різній масі, мають рівний - нульова вага [2] .

При створенні вимірювача маси тіла в невагомості інженерам довелося використовувати інший принцип [2] .

Вимірювач маси тіла в невагомості побудований за схемою гармонійного осцилятора .

Як відомо, період вільних коливань вантажу на пружині залежить від його маси [2] . Таким чином система осцилятора перераховує на масу період коливань спеціальної платформи з розміщеним на ній космонавтом або яким-небудь предметом [1] .

Тіло, масу якого треба виміряти, закріплюють на пружині таким чином, щоб воно могло здійснювати вільні коливання уздовж осі пружини.

Період T {\ displaystyle T} Період T {\ displaystyle T}   цих коливань пов'язаний з масою тіла M {\ displaystyle M}   співвідношенням: цих коливань пов'язаний з масою тіла M {\ displaystyle M} співвідношенням:

T = 2 π M K {\ displaystyle T = 2 \ pi {\ sqrt {\ frac {M} {K}}}} T = 2 π M K {\ displaystyle T = 2 \ pi {\ sqrt {\ frac {M} {K}}}}

де К - коефіцієнт пружності пружини.

Таким чином, знаючи K {\ displaystyle K} Таким чином, знаючи K {\ displaystyle K}   і вимірявши T {\ displaystyle T}   , Можна знайти M {\ displaystyle M} і вимірявши T {\ displaystyle T} , Можна знайти M {\ displaystyle M} .

З формули видно, що період коливань не залежить ні від амплітуди, ні від прискорення вільного падіння.

Виглядає як «стілець» прилад складається з чотирьох частин: майданчики для розміщення космонавта (верхня частина), підстави, яке кріпиться до «підлозі» станції (нижня частина), стійки і механічної середній частині, а також електронного блоку вимірювання показань [3] .

Розмір приладу: 79,8 х 72 х 31,8 см [3] . Матеріал: алюміній, гума, скло органічне [3] . Вага пристрою - близько 11 кілограмів [2] .

Верхня частина пристрою, на яку грудьми лягає космонавт, складається з трьох частин [3] . До верхньої майданчику прикріплений прямокутний лист оргскла [3] . З торця площадки на металевому стрижні висувається упор для підборіддя космонавта [3] .

Нижня частина приладу є подковообразное підставу, до якого прикріплена механічна частина приладу і блок вимірювання показань [3] .

Механічна частина складається з вертикальної циліндричної стійки, за якою зовні на підшипниках переміщається другий циліндр [3] . Зовні на рухомому циліндрі є два маховика зі стопорами для фіксації рухомої системи в середньому положенні [3] .

Зверху до торця рухомого циліндра за допомогою двох трубчастих кронштейнів прикріплена фігурна майданчик для тіла космонавта, що визначає свою масу [3] .

На нижній половині рухомого циліндра прикріплені дві рукоятки, що мають на кінцях курки, за допомогою яких стопора рухомий системи утапліваются в рукоятках [3] .

Внизу на зовнішньому циліндрі встановлена ​​підставка для ніг космонавта, що має два гумових ковпачка [3] .

Усередині циліндричної стійки рухається металевий шток, забитий одним кінцем у верхній майданчику; на протилежному кінці штока встановлена ​​тарілка, по обидва боки якої прикріплені дві пружини, що встановлюють рухому систему приладу в середньому положенні при знаходженні в умовах невагомості [3] . У нижній частині стійки закріплений магнітоелектричний датчик, що фіксує період коливання рухомої системи [3] .

Датчик автоматично враховує тривалість періоду коливань з точністю до тисячної частки секунди [2] .

Як показано вище, частота коливань «стільця» залежить від маси вантажу. Таким чином космонавту досить трохи погойдатися на таких гойдалках, і через деякий час електроніка порахує і видасть результат вимірювань.

Для вимірювання маси тіла космонавта достатньо 30 секунд [2] .

Згодом виявилося, що «космічні ваги» значно точніше, ніж медичні, якими користуються в побуті [2] .

Валентин Лебедєв описує процедуру зважування в «Щоденнику космонавта» (1982) у такий спосіб [4] :

Прилад для вимірювання маси тіла космонавта був створений не пізніше 1976 року в ленінградському спеціальному конструкторсько-технологічному бюро « Біофізприлад »(СКТБ« Біофізприлад ») [3] .

Перший массметр був встановлений на орбітальній станції « Салют-5 » [2] [3] .

Першими випробувачами приладу в умовах реальної невагомості стали космонавти Борис Волинов і Віталій Жолобов [2] [3] .

В процесі перших випробувань виявилося, що вага Волинова в Жолобова на борту станції збігся, хоча перед польотом різниця становила майже десять кілограмів [2] . Управління польотом припустило, що це помилка «космічних ваг» [2] . Однак інженери розібралися, що інструкція з експлуатації приладу складена не зовсім ясно [2] . Після того, як космонавти скористалися відправленими на «Салют» роз'ясненнями, прилад став показувати результати точніше, ніж звичайні земні ваги [2] .

Розроблений СКТБ «Біофізприлад» вимірювач маси діяв багато років в умовах невагомості на борту орбітальних станцій « Салют »І« світ » [3] [1] .

Модернізований варіант вимірника маси поставлений на Міжнародну космічну станцію [1] .

  • Відео з демонстрацією роботи приладу на МКС: Mass Measurement .

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов