Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

ВСТАНОВЛЕННЯ ДЛЯ високоякісне відтворення ЗВУКА (1970 р)

Наша сеть партнеров Banwar


Установка для високоякісного відтворення звуку являє собою двоканальну стереофонічну систему, що складається з двох каналів А і Б. Обидва канали зібрані по одній і тій же схемі і мають ідентичні частотні і амплітудні характеристики.

Технічні дані підсилювачів установки наступні;

- смуга підсилюються частот 20-20 000 гц;
- неспотворена потужність на виході кожного каналу, не менше 5-6 вт;
- нелінійні спотворення не більше 1,0%.

При відсутності стереопрогравач граммзапісей або стереомагнітофони установка дозволяє здійснити високоякісне звучання від звичайних радіопристроїв (програвач, магнітофон, радіоприймач і трансляционная лінія). Для цього регулятори гучності і тембру обох каналів мають самостійні ручки управління.

При стереофонічному відтворенні звуку балансування посилення каналів підсилювача проводиться регулятором балансу за допомогою індикатора виходу, який підключається по черзі до кожного з каналів.

Характеристики записи сучасних граммпластінок в більшості випадків мають підйом на високих і завал на низьких частотах. При високоякісному відтворенні граммзапісей необхідно компенсувати завал низьких частот; для цієї мети в установці є блок корекції, що дозволяє підібрати необхідну частотну характеристику для різних видів записів. (Заводи і фірми, що випускають довгограючі граммпластінкі, використовують різні частотні характеристики записи).

Для відтворення звуку в комплект установки входять два акустичних агрегату об'ємом по 0,285 м3.

Блок-схема установки показана на рис. 1.

Установка для високоякісного відтворення звуку являє собою двоканальну стереофонічну систему, що складається з двох каналів А і Б

Принципова схема підсилювача приведена на рис. 2.

2

Шелкніте мишкою для отримання більшого зображення.

На вході підсилювача встановлений перемикач роду робіт П1, за допомогою якого на вхід підсилювача можуть бути підключені звукознімач, магнітофон, приймач AM, приймач ЧС і трансляционная лінія.

Регулювання гучності здійснюється змінними резисторами R3, R3-1 з логарифмічною залежністю величини опору від кута повороту ручки. Це - компенсований регулятор гучності, який добре зарекомендував себе при малих рівнях сигналу.

Перемикач П2 закорачивает входи підсилювачів лівого і правого каналів при монофонічному відтворенні звуку. Змінний резистор R6 необхідний для балансування посилення підсилювачів обох каналів при стереофонічному відтворенні звуку.

Перші каскади посилення стереопідсилювача виконані на двох подвійних тріодах типу 6Н2П (Л1), в кожному з яких використовується тільки одна половина подвійного тріода, що зроблено з метою більш кращого поділу каналів підсилювача.

Регулювання посилення на високих частотах (тембру звучання) проводиться змінними резисторами R9, R9-1, а на низьких частотах - резисторами R11, R11-1.

Другі каскади посилення і фазоінвертори підсилювача працюють на подвійних тріодах типу 6Н2П (Л2). Кінцеві каскади підсилювача зібрані по ультралінейной схемою на лампах типу 6П14П (Л3, Л4). Негативний зворотний зв'язок здійснюється подачею напруги з виходів підсилювачів на катод лампи Л2 (ліва половина подвійного тріода) через ланцюжок R16, C16.

Вторинні обмотки вихідних трансформаторів на-завантажені на чотири гучномовця, схема з'єднання яких приведена на рис. 3.

Харчування підсилювача здійснюється від випрямляча (рис. 4).

4)

Для кращого розподілу каналів підсилювача анодні кола, які живлять каскади підсилювача, мають самостійні згладжують фільтри. Лампочки Л5 і Л6 є індикаторами наявності накального і анодного напруг на виході блоку живлення.

Підсилювач і блок живлення, що встановлені на загальному шасі, що представляє собою Г-подібну панель. При бажанні блок живлення підсилювача можна змонтувати на окремому шасі, що дозволить скоротити розміри і вага підсилювача, а також спростити його наладку в зв'язку з усуненням безпосередніх наведень від поля розсіювання силового трансформатора на деталі і ланцюги підсилювача.

Розмітка і розміри шасі і передньої панелі наведені на рис. 5.

5

Розміри вікон для кріплення вихідних трансформаторів дані для сердечників типу УШ 60X25. Сердечники з такими розмірами вікна слід застосовувати в підсилювачі з вихідною потужністю понад 10 пт. В описуваному підсилювачі застосовані сердечники типу УШ 50Х Х20, для кріплення яких використовується фланець. Всі деталі підсилювача і блоку живлення, крім вихідних трансформаторів і дроселів фільтра випрямляча, фабричні, наявні в продажу.

Змінні резистори для регулювання гучності використані від приймача «Фестиваль». Можна використовувати і інші здвоєні змінні резистори.

Для регулювання тембру необхідно відібрати змінні резистори типу СП-1 або СПО-2. Вони повинні мати хороший контакт і плавно змінювати свою величину залежно від кута повороту движка.

Силовий трансформатор застосований від телевізора «Рубін». У разі самостійного виготовлення силового трансформатора його можна зібрати на осерді УШ 30X60.

Мережеві обмотки складаються з двох секцій з відводами, намотані проводом ПЕВ 0,59, число витків 183 + 27. Анодна обмотка має відвід від середини і відводи від початку і кінця обмотки. Загальна кількість витків цієї обмотки 67 + 383 + 383 + 67, провід ПЕВ 0,33. Обмотка для харчування накальних ланцюгів кінцевих ламп (6П14П) має 12 витків дроту ПЕВ 0,93. Обмотка для харчування накальних ланцюгів ламп попереднього підсилювача і блоку корекції містить 9 витків дроту ПЕВ 0,93. Дроселі фільтру випрямляча Др1 намотані проводом ПЕВ 0,22 до заповнення каркаса. Сердечник Ш 20X30 з малим вікном.

Особливу увагу слід звернути на вихідні трансформатори, які повинні бути дуже ретельно намотані (виток до витка). Між секціями обмоток необхідно прокладати не менше двох шарів шовкової лакоткани, а між другим і третім шарами обмоток - конденсаторний папір. Висновки робити проводом МГШВ 0,12 довжиною не менше 15-20 см. Висновки вторинної обмотки слід робити тим же проводом, яким проводилася намотування (ПЕВ 0,8-1,0), надягаючи на них хлорвінілову трубку діаметром 1,5-2 мм . Місця з'єднання висновків з обмоткою треба ретельно пропоювати і ізолювати шматочком лакоткани.

Розташування секцій обмоток вихідних трансформаторів на каркасі і порядок з'єднання цих секцій між собою показаний на рис. 6 і 7.

6 і 7

Перед тим, як встановлювати вихідні трансформатори на шасі підсилювача, їх необхідно попередньо перевірити на відсутність обривів і коротких замикань в обмотках, а також переконатися в правильності з'єднання секцій обмоток між собою.

Дані всіх інших деталей підсилювача і блоку живлення вказані на принципових схемах (див. Рис. 2 і 4). При монтажі підсилювача необхідно мінусовій провід з'єднувати з шасі тільки в одній точці, для чого під корпуси всіх електролітичних конденсаторів слід підкладати ізолюючі шайби.

Точка заземлення знаходиться дослідним шляхом при налагодженні підсилювача (за найменшим рівнем фону змінного струму, що прослуховується в гучномовцях). Користуватися корпусом підсилювача в якості сполучних проводів заземлення не можна.

Накальную ланцюга слід підводити свити проводом, поміщеним в металевий панчіх (екран). На екран надягати хлорвінілову трубку, а екранний панчіх заземлювати тільки з одного кінця.

Все сіткові і анодні ланцюги необхідно вести екранованим проводом типу РК-119 (в напрямку керуючих сіток). Екран потрібно заземлювати також з одного кінця. При відсутності екранованого кабелю типу РК-П9 можна скористатися будь-яким екранованим проводом, надівши попередньо поверх екранної обплетення хлорвінілову трубку.

У сіткових ланцюгах необхідно використовувати резистори типу ПОМ або МЛТ 0,15-0,25, в анодних ланцюгах - типу МЛТ на відповідну потужність розсіювання.

Сердечники дроселів і всіх трансформаторів повинні бути заземлені (з'єднані з шасі).

Налагодження підсилювача треба починати з установки режимів харчування ламп, наведених у таблиці. Напруги на анодах і катодах підсилюючих ламп заміряються за допомогою авометра (ТТ-1, ТТ-3, АВО-5, Ц-51 ​​або іншими відповідними цього класу приладами).

Прилад підключається між мінусовим (заземленим) проводом і точкою, де необхідно заміряти напругу. На анодах і екранних сітках напруги можуть бути на 15-20% нижче від зазначених в таблиці, що мало позначається на роботі підсилювача. Напруги, великі зазначених в таблиці, подавати не слід. На катодах ламп напруги повинні відповідати величинам, наведеним у таблиці, або мати незначні відхилення.

На катодах ламп напруги повинні відповідати величинам, наведеним у таблиці, або мати незначні відхилення

Після установки режиму необхідно провести балансування анодних струмів ламп кінцевих каскадів, для чого авометр слід підключити між анодами ламп 6П14П (попередньо встановивши його шкалу на 5-10 в) і за допомогою змінних резисторів R29, R30 домагатися мінімального показання приладу. Якщо при цьому доводиться значно змінювати величину будь-якого з резисторів R29, R30, то необхідно замінити лампу 6П14П в цьому ланцюзі, де значно змінилося опір.

За допомогою змінних резисторів R43, R44, R45 слід домогтися мінімального прослуховування фону змінного струму в гучномовцях підсилювача.

Всі перераховані вище операції необхідно виконувати з відключеними ланцюгами негативного зворотного зв'язку (R16, C16 і R16-1, C16-1). Потім підключити ці ланцюжки до відповідних обмоток вихідних трансформаторів.

У разі самозбудження какоголибо з каналів підсилювача необхідно поміняти місцями кінці вторинних обмоток.

Глибина негативного зворотного зв'язку залежить від величини резисторів R16, R16-1. Чим менше їх значення, тим більше величина негативного зворотного зв'язку. Однак менше 15 кому ці опору ставити не слід, так як при цьому значно впаде вихідна потужність підсилювачів. Для більш успішного налагодження підсилювача потрібно скористатися генератором звукової частоти і осцилографом. Подавши на вхід підсилювача напруга відповідної амплітуди і частоти, на осцилографі переглядають форму і амплітуду посиленого напруги в різних точках підсилювача. Це дає можливість швидко визначити ділянку, де виникають спотворення, самозбудження і інші дефекти.

При відсутності осцилографа і звукового генератора налагодження підсилювача виробляють на слух, підключивши на вхід підсилювача звукознімач, магнітофон, приймач або трансляційну лінію.

На рис. 8 приведена частотна характеристика одного каналу підсилювача. Глибина регулювання тембру і гучності підсилювачів досягає 16-20 дб в залежності від підсилюються частот (штрихуванням показані межі регулювання).

Принципова схема блоку корекції частотних характеристик для звукознімача показана на рис. 9. Перший каскад блоку виконаний по каскодной схемою на лампі 6Н2П (Л1). Перемикач П1 служить для підбору частотної характеристики в залежності від типу програються граммпластінок.

Шелкніте мишкою для отримання більшого зображення.

Перемикачем П2 можна звужувати і розширювати смугу пропускання верхніх частот блоку корекції відповідно до якості застосовуваних граммзапісей. Залежно від положення цього перемикача смуга пропускання встановлюється в межах від 5 до 13 кГц.

У положенні 1 смуга пропускання не обмежується. З метою зменшення рівня різних наведень і кращого узгодження блоку корекції зі входом підсилювача, на виході останнього застосований катодний повторювач. Рівень посилення встановлюється змінним резистором R27 при налагодженні блоку.

Харчування блоку здійснюється від того ж пристрою, з яким блок передбачається використовувати (підсилювач, низькочастотна частина радіоприймача, телевізора, магнітофона). Конструктивно блок корекції оформлений спільно з панеллю програвача граммзапісей. Як звукознімача застосована універсальна головка, яка дозволяє програвати як звичайні, так і стереофонічні граммзапісі. При програванні стереофонічних записів блок корекції відключається.

Котушка індуктивності L1 фільтра верхніх частот намотана в карбонільних осерді типу СБ-5 (провід ПЕВ 0,07 до заповнення каркаса). Під час монтажу пристрою корекції необхідно дотримуватися тих самих правил, що і при монтажі стереопідсилювача. Налагодження блоку зводиться до установки режиму ламп, який приводиться в таблиці. Правильно змонтований блок починає працювати без налагодження.

Гучномовці лівого і правого каналів стереопідсилювача змонтовані у вигляді окремих акустичних агрегатів. У низькочастотної частини агрегатів застосовані акустичні фазові інвертори, що представляють собою резонатори Гельмгольца з робочим об'ємом близько 0,3 м3

Високочастотні гучномовці виділені в окремі секції, що знаходяться у верхній частині агрегатів.

Ящики агрегатів виготовлені з столярної плити товщиною 25 мм (бічні стінки) і фанери товщиною 10 мм (верхня кришка, перегородка високочастотної частини і дно). Акустичні екрани для низькочастотних гучномовців виготовлені з столярної плити товщиною 25 мм, а труби резонаторів з фанери товщиною 10 мм. Розміри ящиків акустичних агрегатів вказані на рис. 10. Зсередини ящики проклеюють повстю, поролоном, губчастої гумою або руберойдом. Можна також для внутрішньої оббивки ящиків застосувати стьобану вату, яка кріпиться до стінок ящиків за допомогою рейок.

У разі застосування інших типів низькочастотних гучномовців, робочий об'єм ящиків акустичних агрегатів можна підрахувати за формулою У разі застосування інших типів низькочастотних гучномовців, робочий об'єм ящиків акустичних агрегатів можна підрахувати за формулою

де V - об'єм, см3; f0 - резонансна частота корпусу агрегату, гц;
S - площа вікна резонатора, см2;
I - довжина труби резонатора, див.

Площа вікна береться рівній площі дифузора сабвуфера. Якщо застосовується кілька низькочастотних гучномовців, то площа вікна буде дорівнює сумі площ поверхні, що випромінює гучномовців (дифузорів).

Резонансна частота ящика береться рівній резонансній частоті сабвуфера.

Якщо застосовується кілька гучномовців, f0 визначається як квадратний корінь твори f1 * f2, де f1 і f2 резонансна частоти гучномовців.

Для зміни резонансних властивостей ящика агрегату корисно зробити трубу резонатора розсувний. Остаточна наладка установки для високоякісного відтворення звуку проводиться за допомогою тестзапісей ГОСТ 5289-61 і 33С6961-197.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов