Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Заміна глушника на Пріорі своїми руками: як зняти і який краще поставити, несправності (стріляє, тече тосол, троит) + відео

  1. Вихлопна система «Лади Пріори»
  2. З чого складається вихлопна система
  3. Як визначити несправність глушника
  4. Чому глушник стріляє
  5. Стуки з-під кузова
  6. Тосол в глушнику
  7. У трубах накопичується конденсат
  8. Як провести заміну своїми руками
  9. Яку деталь краще поставити
  10. Готуємо інструменти для заміни
  11. Відео: як самостійно замінити глушник
  12. Міняємо гофру, гумки, кільця ущільнювачів
  13. Як поміняти гофру
  14. заміна гумок
  15. Ущільнювальні кільця на стиках
  16. Як встановити глушник на «Ладу Пріору»

Наша сеть партнеров Banwar

«Лада Пріора» - це знаменита модель «АвтоВАЗу». Вона випускається вже десять років і за весь цей час довела свою конкурентоспроможність з іномарками економ-класу. Однак, як і на всіх моделях ВАЗ, у машини є одне вразливе місце - це недовговічний глушник. Тому власники «Лади Пріори» повинні вміти вчасно помічати всі неполадки в роботі вихлопної системи і знати, як і що потрібно робити, щоб швидко провести заміну.

Вихлопна система «Лади Пріори»

Вихлопна система будь-якого транспортного засобу призначається для швидкого і безпечного відведення відпрацьованих газів. До того ж основний елемент системи - глушник - працює на пониження шумів і обсягів токсичних речовин у вихлопі.

Залежно від конструкції кузова «Лади Пріори» можуть різнитися і глушники:

  • для кузова хетчбек характерним вважається глушник з діаметром вихлопної труби 51 мм; до того ж довжина його буде трохи менше штатної зарахунок зменшення габаритів кузова;

  • для "Пріори" в кузові седан випускаються пристрої з нержавіючої сталі з діаметром вихлопної труби 63 мм; проте така величина отвори доцільна при наявності на автомобілі турбокомпресора;

  • машини в кузові універсал можуть використовувати ті ж конструкції; єдина відмінність - довжина вихлопної труби.

Тобто глушники на «Ладу Пріора» можна вважати взаємозамінними в стандартних комплектаціях. Якщо модель оснащується потужним силовим агрегатом і турбокомпресором, рекомендується використовувати деталі спортивного типу з розширеним отвором вихлопу.

Якщо модель оснащується потужним силовим агрегатом і турбокомпресором, рекомендується використовувати деталі спортивного типу з розширеним отвором вихлопу

Такі системи модифікації «Павук» відмінно справляються з підвищеними навантаженнями і відрізняються довговічністю

З чого складається вихлопна система

Система для зниження шумів і висновки газів на «Ладі Пріорі» складається всього з трьох елементів:

  • основний глушник;

  • додатковий;

  • випускний колектор з нейтралізатором газів.

Всі ці частини з'єднуються між собою так, щоб стати єдиним цілому пристроєм зі 100% -й герметичністю.

Всі ці частини з'єднуються між собою так, щоб стати єдиним цілому пристроєм зі 100% -й герметичністю

1-прокладка ГБЦ, 2-приймальня труба каталізатора, 3-армована прокладка, 4-гофра, 5-резонатор, 6-гумові підвіски, 7-кронштейн, 8-приймальня труба, 9-кільце ущільнювача, 10-прокладка, 11-основний глушник, 12-кріплення

Основний «глушак» - це конструкція з легкого металу або стали, яка має форму еліпса. Часто водії між собою називаються його «бочонком». Основний глушник всередині має кілька камер, які розташовані паралельно один одному. Така будова дозволяє швидко переривати хід звукової хвилі і знижувати шум газів. До того ж всередині бочки проходить перфорована труба, крізь отвори якої виходять вихлопи.

З двох сторін основний глушник підключається до труб: одна запускає відпрацьовані гази, а друга - видаляє їх з корпусу. Бочонок кріпиться до днища автомобіля всього двома гумовими підвісками. Однак такий спосіб монтажу вважається максимально надійним і захищає від зайвих вібрацій.

Додатковий підключається безпосередньо до труби випускного колектора болтовими з'єднаннями. Він являє собою трубу, яка іншим кінцем входить в основний. Вся вихлопна система на «Ладі Пріорі» сконструйована таким чином, що основний і допоміжний з'єднуються між собою шарнірним механізмом.

Випускний колектор з нейтралізатором необхідний для скорочення в обсязі газів питомої ваги токсичних речовин. Відмінною особливістю вихлопної системи «Пріори» вважається наявність нейтралізатора, який приймає на себе відпрацьовані гази і бореться з їх токсичністю. Випускна труба кріпиться до колектора за допомогою фланцевих з'єднань, між якими обов'язково повинна бути термозахисний прокладка.

Вихлопна системи «Лади Пріори» в люксових комплектаціях передбачає розміщення в трубах датчиків кисню, а також тепловий захист днища автомобіля та рульової рейки за допомогою спеціальних екранів.

Як визначити несправність глушника

По суті, це той елемент, який найчастіше піддається впливу високих температур. Згодом цей елемент виходить з ладу - виною тому корозія, прогари, удари об нерівності дороги або постійні скупчення конденсату в трубі.

Згодом цей елемент виходить з ладу - виною тому корозія, прогари, удари об нерівності дороги або постійні скупчення конденсату в трубі

Корозія призводить до того, що корпус глушника втрачає герметичність

Якщо глушник несправний, то водій відразу ж помітить це:

  • «Глушак» почне стукати об кузов;

  • автомобіль втратить динамічність;

  • у вихлопній трубі можна почути удари і сильний рев;

  • з нього тече тосол.

Чому глушник стріляє

Найчастіше автовласники скаржаться на гучні хлопки у вихлопній системі під час руху. Глушник може стріляти тільки з однієї причини: топливовоздушная суміш не встигає до кінця прогоріти в моторі, тому займання проводиться в трубах вихлопу.

Через це може серйозно пошкодити цілісність труб. Тому при перших же оплесках потрібно перевірити такі системи авто:

  • свічкові дроти (якщо після заміни свічок дроти були неправильно приєднані, то можуть з'явитися неполадки в роботі двигуна);

  • управління газорозподілом;

  • працездатність ГРМ.

Тобто виникнення ударів не пов'язане з працездатністю самого глушника, проте безпосередньо впливає на термін служби труб.

Стуки з-під кузова

Глушник може стукати:

У будь-якому випадку удари труби об поверхню швидко деформують покриття, в результаті ця деталь втрачає герметичність. Існує дві причини, чому вона втратив своє початкове положення під кузовом і почала при їзді битися в інші поверхні:

  1. Зносилися гумові підвіски. Досить просто купити нові гумки і провести заміну. Глушник прийме своє нормальне положення і стуки припиняться.

  2. Після заміни будь-яких елементів вихлопної системи. Цілком можливо, щоб були неправильно з'єднані ті чи інші частини, не так прикручені гайки, армована прокладка вставлена ​​не тим боком і т. П. Щоб розібратися в цій проблемі, потрібно ретельно перевірити всі з'єднання і елементи. Часто стуки виникають через неправильну установку короткоходкі.

Тосол в глушнику

Тосол, який капає з вихлопної труби, може говорити про одну серйозну проблему з двигуном - знос прокладки головки блоку циліндрів. Тому охолоджуюча рідина потрапляє всередину, а не використовується в системі охолодження.

Рекомендується негайно вжити заходів з діагностики рухового апарату.

У трубах накопичується конденсат

Водії часто помічають таке явище, як вода у вихлопній трубі. Іноді конденсат проявляється навіть у зимовий час. Зрозуміло, для сталевих труб вихлопної системи волога вважається головним ворогом - тут і до корозії недалеко.

Однак утворення конденсату в трубах - це процес незворотний. Це не можна назвати несправністю або шлюбом вихлопної системи, так як через високі температур всередині труб і нижчих зовні вихлопної газ переходить в рідкий стан. Тому і утворюється конденсат. Деякі водії, щоб вода швидше йшла з глушника, свердлять маленькі отвори в «глушаке». Це дійсно допомагає уникнути швидкого розвитку корозії.

Таке явище часто можна спостерігати на всіх автомобілях

Як провести заміну своїми руками

Стикаючись з неможливістю ремонту свого «глушака», власник вирішує поставити новий. Але сьогодні авторинок пропонує велике розмаїття пристроїв з самих різних матеріалів, тому власник може розгубитися при виборі нового вироби. Існує кілька порад, як правильно підібрати глушник:

  1. Насамперед звернути увагу на матеріал, з якого виконано виріб. Вважається, що кращого матеріалу, ніж нержавіюча сталь, для виготовлення годі й шукати. Однак сучасні технології дозволяють купити деталь з алюмінізірованной стали - вони більш міцна і зносостійка, до того ж практично не схильна до корозії.

  2. Після цього рекомендується оцінити пристрій вузла в цілому. Наскільки зручний буде глушник за габаритами, чи є в каталізаторі датчики кисню і нейтралізатор, чи є додаткова термозахист і т. Д. Зрозуміло, при оснащенні кожним з цих елементів деталь буде оцінюватися вище.

  3. Також має сенс подивитися на виробника. Досвід вітчизняних водіїв говорить про те, що глушники для «Лади Пріори» з Туреччини або Польщі, як правило, не служать довше трьох років. Коли як російські і німецькі вироби безвідмовно працюють шість і більше років.

Яку деталь краще поставити

Зазвичай на «Ладу Пріору» встановлюються три види запчастин, кожна з яких має свої особливості:

  • виробництво «Лада-Імідж» - глушник виконаний з алюмінізірованной стали і ідеально підходить для автомобілів в будь-якому кузові; вартість самого простого вироби - від 2500 рублів;

  • виробник «Фобос» спеціалізується на випуску закатних нержавіючих типів; технологія дозволяє виготовляти вироби без використання зварювального апарату, ціна - від 3000 рублів;

  • самими бюджетними вважаються вітчизняні деталі виробництва «ВВВ Тольятті»; вони коштують від 1350 рублів, але відрізняються тонкими стінками і швидким зносом.

Виробник гарантує довгий термін служби своїх виробів і стійкість до корозії

Готуємо інструменти для заміни

Процедура заміни глушника на автомобілях «Лада Пріора» не представляє ніяких труднощів навіть для водія-початківця. Головне - загнати автомобіль на естакаду або оглядову яму і підготувати всі необхідні інструменти:

  • гайкові ключі на 7 і 13;

  • викрутка з плоским тонким лезом;

  • гальмівна рідина або WD-40;

  • зубило + молоток.

Комплектація інструменту залежить тільки від того, наскільки сильно кріпильні гайки прикипіли до кронштейну. Якщо під днищем автомобіля порівняно небагато іржі і бруду, то зняти потрібний елемент можна буде за допомогою одних ключів. В іншому випадку буде потрібно знімати болти зубилом.

Відео: як самостійно замінити глушник

як зняти

Щоб було зручно працювати, рекомендується загнати «Ладу Пріору» на естакаду або оглядову яму. Хоча найчастіше автолюбителі проводять заміну, використовуючи звичайний домкрат. Можна просто підняти задній лівий край машини. При цьому краще підстрахуватися і прокласти кілька додаткових упорів, щоб кузов не міг різко опуститися.

Після того як автомобіль був надійно піднято, можна приступати до зняття:

  1. Зазвичай демонтажу піддається всього два елементи глушника - це безпосередньо основний глушник і резонатор. Приймальна труба вкрай рідко виходить з ладу, тому рідко хто з автовласників коли-небудь її змінює.

  2. Для того щоб зняти основний, буде потрібно для початку від'єднати кріплення хомутів між ними.

  3. Глушник виходить з резонатора, прокладку яка знаходиться між ними, можна сміливо викидати - в процесі заміни необхідно встановлювати нові ущільнювачі.

  4. Резонатор трохи підняти і зняти його з підвісок.

  5. Те ж саме зробити і з корпусом.

  6. Глушник кріпиться до приймальні трубі болтовим з'єднанням. Рекомендується спочатку побризкати на болти і гайки мастильної рідиною і дати їй просочитися, після чого приступити до відкручування. Якщо болти сильно приіржавіли, можна скористатися молотком і зубилом, щоб зняти їх.

  7. Глушник і резонатор витягнути з-під машини.

Досить трохи підняти трубу, щоб вона зіскочила з гумки

Для автомобілів «Лада Пріора» в кузові хетчбек, седан або універсал різниці в проведенні цієї процедури немає. Єдині нюанси, які можуть виникнути, - це кількість гумових підвісок і болтових з'єднань. На «Ладі Пріорі» в кузові універсал (через довжину машини) кріпильних і сполучних стиків глушника буде більше, однак принцип демонтажу той же, що і на седані, і на хетчбек.

Міняємо гофру, гумки, кільця ущільнювачів

Перед тим як приступати до монтажу нового глушника, необхідно оглянути всі прокладки, які були встановлені на старому виробі. Як правило, кожна з них потребує заміни. Автолюбителі часто не надають особливої ролі ущільнювача елементам, встановлюючи старі гумки на новий глушник. Тому незабаром їм знову доводиться міняти «глушак», так як від працездатності прокладок і ущільнювачів залежить функціонал всієї вихлопної системи.

Як поміняти гофру

Гофра відповідає за зниження вібрацій, які створюються при випуску з колектора вихлопів. При тривалій експлуатації гофра може вийти з ладу, тому краще відразу ж поміняти цей елемент. На автомобілях «Лада Пріора» гофра захищає резонатор і трубу перед ним.

Тому перед установкою резонатора потрібно заміряти його розміри, купити підходящу гофру (найкраще підійде з нержавіючої сталі). Гофру потрібно вставити в трубу і краю акуратно приварити, щоб не пошкодити сам глушник.

Нова гофра спочатку прихоплюється по всьому діаметру труби, а потім ретельно проваривается

Якщо власник «Пріори» не володіє навичками аргонової зварки, то заміну гофри краще довірити фахівцям.

заміна гумок

Найпростіше поміняти гумові підвіски. Вони продаються в будь-якому автомагазині і коштують копійки. Перед монтажем потрібно зняти старі гумки з гачком під кузовом (підняти гумку - так вона швидко впаде з гачка) і прочистити місце її посадки. Важливо прибрати грязь, що накопичилася перед тим, як насаджувати нову гумку.

Важливо прибрати грязь, що накопичилася перед тим, як насаджувати нову гумку

Підвіски мають мінімальну еластичністю і не втрачають своїх властивостей довгі роки

На місця старих підвісок встановити нові гумки. Зазвичай процедура займає пару хвилин, так як нічого складного в ній немає.

Гумові підвіски простіше встановити на днище, а потім підвішувати на них глушник. Деякі водії надходять навпаки: вони кріплять підвіски на глушник, а потім під'єднують його до днища.

Ущільнювальні кільця на стиках

Між глушником і резонатором варто кільце ущільнювача. Найчастіше його називають прокладкою. При цьому виріб виконано не з гуми, а з термостійкого армованого матеріалу. Завдання цієї прокладки - знижувати високі температури, які йдуть від резонатора в глушник. Тому при тривалій експлуатації ущільнювач поступово вигорає.

Заміну найкраще проводити безпосередньо в момент монтажу. Перед тим як з'єднувати глушник і резонатор між собою, на трубу насаджується кільце ущільнювача і прикручується болтами (болти і гайки потрібно використовувати тільки нові, виконані з термостійких матеріалів на зразок бронзи).

Прокладка вставляється між трубами і акуратно затягується болтами - при цьому важливо не перетягнути з'єднання

Як встановити глушник на «Ладу Пріору»

Монтаж нового «глушака» проводиться в зворотній послідовності. Після того як була встановлена ​​нова гофра, підвішені нові гумки і підготовлено кільце ущільнювача, можна приступати до установки:

  1. Розташувати глушник і резонатор під кузовом в тому положенні, в якому він буде підвішуватися до днища машини.

  2. Підняти резонатор і закріпити його на гумках.

  3. Після цього з'єднати його з приймальні трубою каталізатора болтовим з'єднанням. Важливо не затягувати сильно гайки, а просто звернути їх до упору.

  4. Після фіксації резонатора до нього під'єднати сам основний глушник. Підвісити його на гумки і з'єднати з резонатором через ущільнювач.

  5. Перевірити надійність з'єднань: труби не повинні розгойдуватися при поштовхах рукою.

Після установки нового глушника з-під днища не повинно роздавати ніяких сторонніх шумів

Автомобілі «Лада Пріора» вважаються досить-таки складними агрегатами для проведення самостійного ремонту. Проте всі роботи, пов'язані з ремонтом і заміною вихлопної системи, може провести практично кожен автовласник. Головне - правильно підібрати глушник, заздалегідь купити всі необхідні дрібні елементи для заміни та загнати авто на естакаду.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов