Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Заміна мембрани в газовій колонці: причина несправності + як зробити самому

  1. Про редукторі і місцезнаходження мембрани
  2. Кроки заміни мембрани редуктора
  3. Що потрібно знати перед початком робіт?
  4. Демонтаж редуктора і розбирання
  5. Короткий інструктаж по заміні мембрани
  6. Форми і матеріали мембран
  7. Ремонт мембран газових колонок
  8. Висновки і корисне відео по темі

Наша сеть партнеров Banwar

Водонагрівачі побутового призначення - газові колонки використовуються в старих багатоповерхівках і приватних будинках для підготовки санітарної води. Їх деталі і вузли мають властивість зношуватися так само, як і у будь-якого іншого обладнання. Найчастіше виходить з ладу мембрана водяного редуктора, поміняти яку можна власноруч.

Ми розповімо, як замінити мембрану газової колонки. У запропонованій нами статті детально описані дії з підготовки до заміни мембрани, надано рекомендації щодо її вибору. З урахуванням наших порад ви зможете проконтролювати роботу газовики або самі відновите працездатність водонагрівача.

Про редукторі і місцезнаходження мембрани

Пристрій, що називається водяним редуктором, входить до складу практично будь-якої конструкції газових теплообмінників.

Ця деталь може мати різну конфігурацію виконання в залежності від моделі апарата нагріву води, але принцип дії подібних пристроїв залишається незмінним.

Водонагрівачі побутового призначення - газові колонки використовуються в старих багатоповерхівках і приватних будинках для підготовки санітарної води

Редуктор газової колонки, де знаходиться мембрана: 1 - вхід води; 2 - головка штока і сальниковая група; 3 - шток; 4 - клапан кульовий; 5 - вихід води; 6 - сопло; 7 - пробки для зливу води з внутрішніх областей приладу

Редуктор води, встановлений на газовій колонці, служить для стабільної підтримки водяного тиску безпосередньо в системі теплообмінника водонагрівача. За рахунок рівномірності тиску забезпечується рівномірний проток, а значить такий же рівномірний нагрів рідини.

Деталлю редуктора, що сприяє плавного регулювання тиску, виступає гумова мембрана. Цей компонент редуктора, зроблений у вигляді прокладки зазвичай на основі технічної гуми, має форму кола. Він встановлюється всередині корпусу редуктора.

Унаслідок тривалої експлуатації обладнання нагріву води, будучи постійно в русі, мембрана поступово зношується. Знос технічної гуми в окремих місцях призводить до поривів матеріалу. Відповідно, функція регулювання тиску води припиняє діяти за заданим алгоритмом.

Прообраз класичної мембрани на основі технічної гуми. Форма тарілки кругла, поверхня має характерна ознака - опуклу центральну частину. Подібні аксесуари використовуються на більшості газових колонок

У таких випадках неминучою стає заміна гумової мембрани редуктора в газовій колонці, тому що нагрівач води не працює належним чином.

Якість нагріву санітарної води різко знижується, а в інших випадках колонку просто неможливо включити в роботу. Втрачається комфорт для користувача.

Кроки заміни мембрани редуктора

Якщо виходити з правил обслуговування газового обладнання та точно слідувати цим правилам, виконання будь-яких монтажних, слюсарних робіт, а також робіт, пов'язаних з електроживленням - це прерогатива сервісних газових служб, зокрема, місцевої яка обслуговує газової компанії.

Що потрібно знати перед початком робіт?

Іншими словами, проводити роботи на газовому обладнанні самостійно власникам газових колонок заборонено. І навіть враховуючи, що водяний редуктор теоретично не має відношення до газової системи, розбирати цю деталь конструкції і міняти мембрану своїми руками також забороняється.

І навіть враховуючи, що водяний редуктор теоретично не має відношення до газової системи, розбирати цю деталь конструкції і міняти мембрану своїми руками також забороняється

Обслуговування газового водяного нагрівача фахівцем. Згідно з правилами обслуговування, будь-які сервісні або ремонтні роботи проводяться тільки представниками спеціалізованих компаній

Іноді бажання все зробити самостійно, не маючи практичного досвіду у виконанні подібного роду робіт, може обернутися плачевними наслідками. Про що свідчать численні нещасні випадки, пов'язані з побутовим газовим обладнанням.

Однак передчасний знос мембрани і інших вузлів водонагрівача, що знаходяться під тиском, можна попередити, своєчасно проводячи власними руками або силами представника газової служби.

Однак передчасний знос мембрани і інших вузлів водонагрівача, що знаходяться під тиском, можна попередити, своєчасно проводячи власними руками або силами представника газової служби

Горький приклад з життя, коли через самостійна заміна деталей колонки стався вибух газу. Як результат руйнування значної частини багатоповерхового житлового будинку. І таких випадків щорічно фіксується чимало

Нерідко знаходяться майстри, готові самостійно змінювати мембрану редуктора на газовій колонці. Тим більше що зробити таку операцію, по суті, зовсім нескладно при наявності слюсарних навичок.

Роблять цю легку роботу в такий спосіб:

  1. За допомогою документації або шляхом розтину корпусу колонки і обстеження внутрішнього вмісту, визначають марку (модель) встановленого редуктора.
  2. Спираючись на отримані технічні відомості, набувають нову мембрану на ринку.
  3. Якщо обладнання імпортного виробництва, можливо, доведеться купувати мембрану тільки під замовлення.
  4. При наявності мембрани, перекривають подачу газу на обладнання, закривають кран подачі холодної води з ЦВС.
  5. газового нагрівача, використовуючи для цього сервісний кран зливу, місце розташування якого визначається по документації.

Після цих операцій можна приступати до демонтажу редукторного пристрою. Однак тут поспішати не слід. Працювати потрібно обережно, уважно, щоб не пошкодити інші близько-розташовані деталі газової колонки.

Демонтаж редуктора і розбирання

Редуктор водяного тиску має вхідний і вихідний патрубки. Власне, завдяки різьбовим накидним з'єднанням, пристрій кріпиться всередині газової системи, безпосередньо на лінії потоку води.

Власне, завдяки різьбовим накидним з'єднанням, пристрій кріпиться всередині газової системи, безпосередньо на лінії потоку води

Дві позиції під демонтаж: 1 - трубна гайка на вхідному патрубку пристрої регулювання тиску; 2 - трубна гайка на вихідному патрубку. Також слід використовувати зливні пробки

Тому щоб демонтувати прилад, необхідно відвернути дві накидних латунних гайки кріплення на трубопроводі. Але перш ніж виконати цю роботу, рекомендується викрутити одну або обидві пробки на зливних відводах редуктора, які знаходяться під тарілчастим корпусом.

Відвертати гайки слід плавно, одночасно утримуючи прилад від можливого провертання. Механізм пристрою має шток-регулятор, який контактує з іншою деталлю газової колонки. На деяких моделях головка штока фіксується гвинтом. Цей момент слід враховувати і якщо потрібно, послабити цей гвинт.

Цей момент слід враховувати і якщо потрібно, послабити цей гвинт

Гайки кріплення до трубопроводу відвернуті. Залишилося звільнити фіксуючий гвинт, притискає головку штока. На зображенні ця позиція відзначена цифрою 3

Демонтаж може супроводжуватися протіканням залишкової води. Рекомендується запастися зручною ємною посудом для збору.

Короткий інструктаж по заміні мембрани

Демонтований регулятор тиску потрібно розібрати, щоб дістатися до гумової (силіконової) мембрани. Розібрана деталь виглядає приблизно як тарілка.

Розібрана деталь виглядає приблизно як тарілка

Дві половини тарельчатого корпусу пристрою регулювання тиску, усередині якого розташовується мембрана. Тепер дефектний аксесуар легко знімається і замінюється новим

Послідовність розбирання / збірки:

  • відвернути на верхній частині тарілки кріпильні гвинти;
  • акуратно за допомогою плоскої викрутки роздвоїти тарілку;
  • витягти дефектну мембрану;
  • встановити нову;
  • співчленами половини тарілки;
  • закріпити зчленування гвинтами по кругу.

Правильне розташування мембрани на тарілці редуктора визначається спеціальною «ключовий» виїмкою або штифтом, який, в свою чергу, знаходиться на радіальної кромці в одному ряду з отворами під кріпильні болти.

Потрібно поєднати «ключ» мембрани з цієї виїмкою, перед тим як сочленяющаяся половинки тарілки і вкручувати гвинти.

Той самий штифт на корпусі однієї з половинок корпусу, завдяки якому мембрана точно фіксується на місці. На самому аксесуар є отвір під посадку на штифт

Момент вворачивания кріпильних гвинтів - дія традиційне. Однак слід мати на увазі рівномірність стягування частин редуктора. Технічно грамотно затягування виконується методом «хрест-навхрест». Тобто, перш послідовно затягуються чотири гвинти, розташовані один навпроти іншого, а вже потім підтискають все решта.

Зібраний редуктор, укомплектований новою мембраною, в зворотній послідовності встановлюють на місце. Акуратно вставляють шток всередину трубки регулюючого пристрою, вирівнюють прилад на рівень водопровідних патрубків. Потім вручну накручують гайки на суміжні ділянки труби.

Потім вручну накручують гайки на суміжні ділянки труби

На зображенні показано рівномірний розподіл моментів затягування гвинтів при зчленуванні двох частин корпусу. Цього умови потрібно дотримуватися обов'язково, щоб уникнути в майбутньому протікання води крізь нещільності

Як правило, з'єднання труб передбачають наявність ущільнюючих прокладок і правильну їх установку. Цей момент потрібно передбачити, виконуючи монтаж редуктора за місцем установки. Далі залишиться лише підтягнути гайки кріплення, докладаючи невелике зусилля і не забути підтягти пробки зливу під тарілкою.

Форми і матеріали мембран

Конструктивне виконання газових колонок відрізняється різноманітністю. Відповідно, не виключається зміна устрою редукторного клапана. Тому очевидним явищем бачиться також існування різноманітних за формою редукторних мембран.

Якщо стандартної вважається виріб круглої форми, яке можна часто зустріти при розбиранні клапанів вітчизняних газових колонок, імпортні апарати нерідко оснащуються «екзотичними».

Так званий екзотичний варіант виконання гумової мембрани. Як правило, найчастіше вироби подібного роду зустрічаються в конструкціях імпортного виробництва

Один з таких прикладів - газові колонки добре відомої зарубіжної компанії, яка випускає побутову техніку під маркою «Електролюкс». Багато моделей обладнання цього бренду комплектуються фігурними мембранами в образі «вісімки».

Апарати іноземної фірми Vaillant кілька менш популярні в порівнянні з Electrolux, але теж виділяються з усього ряду побутових газових колонок нестандартним виготовленням редукторних мембран. При розбиранні їх клапана є шанс зіткнутися з мембраною-прапорцем.

При розбиранні їх клапана є шанс зіткнутися з мембраною-прапорцем

Ще одна «екзотика», не настільки виражена фігурально і зовсім небагато відрізняється від класики, але тим не менше. Такі аксесуари також застосовуються на зарубіжних приладах

Заради об'єктивності слід зазначити: вироби нестандартної форми показують більш тонке регулювання тиску протоки, проте в плані довгостроковості роботи нерідко поступаються стандартним. Часто ступінь довговічності визначається якістю матеріалу.

На практиці відзначено, що силіконові мембрани служать довше гумових. Однак для силікону важливим критерієм є ретельна фільтрація мережевої води. Навіть невелика кількість піску або іржі, що потрапило в область розташування вироби з силікону, різко знижує термін служби матеріалу.

Навіть невелика кількість піску або іржі, що потрапило в область розташування вироби з силікону, різко знижує термін служби матеріалу

Виготовлення мембрани з використанням щодо нового матеріалу - силікону. За якістю роботи аксесуар в такому виконанні характеризується більш виразними параметрами, в порівнянні з технічної гумою

Технічна гума менш чутлива до впливу зважених часток, але здебільшого «страждає» хімічно недостатньою стійкістю. Тобто, якщо склад води в якійсь мірі має агресивну складову, в цих умовах вироби з технічної гуми зазвичай довго не служать.

Ремонт мембран газових колонок

Прагнення заощаджувати на всьому змушує деяких користувачів вдаватися і до такої методики віртуальної заміни, як ремонт дефектної мембрани своїми руками.

Відразу слід зазначити: заняття це, можливо, цікаве для домашнього майстра на всі руки, але, з точки зору сервісу, абсолютно нераціональне і безглузде.

Ремонтувати мембрани газових колонок намагаються різними способами:

  • шляхом шпаклівки силіконовим герметиком;
  • за допомогою склеювальних складів різного виду;
  • накладенням Пентеласт;
  • установкою мініатюрних латок;
  • і навіть малярським скотчем.

Діяльність такої «відремонтованої» деталі триває, як правило, не більше 1-2 діб. Після чого знову починаються проблеми, причому найчастіше ще більш посилилися.

Ремонт мембранних пластин газових колонок, тим більше своїми руками, в будь-якому випадку завершується невдачею. Перевірено на практиці не один раз. Так що, міняти «шило на мило» не рекомендується, якщо тільки в цій справі не проглядається чисто дослідницький інтерес.

Якщо відновити працездатність настінного водонагрівача не вдається, доведеться купувати нову газову колонку. З орієнтирами вибору обладнання ознайомить, детально розбирає цю актуальну тему.

Висновки і корисне відео по темі

Ролик демонструє особистий досвід одного з власників нагрівача - тобто, ремонт своїми руками регулятора тиску води. Зокрема, весь ремонт зводиться до заміни мембрани. Глядачам ще раз нагадаємо: самостійний ремонт газових систем неприпустимий!

Простіше знайти і купити нову мембрану для газової колонки, замінити цей аксесуар за інструкцією, описаною вище і спати спокійно. Тим більше що заміна, в більшості випадків, не вимагає істотних фінансових витрат. В середньому на покупку комплектного аксесуара досить 200-300 рублів.

Залишайте, будь ласка, коментарі, публікуйте фото по темі статті і задавайте питання в розташованому нижче блоці. Розкажіть про те, як вибирали і міняли мембрану в газовому водонагрівачі. Поділіться корисними відомостями і технологічними нюансами, які стануть в нагоді відвідувачам сайту.

Що потрібно знати перед початком робіт?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов