Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Заправка автомобіля побутовим газом

Наша сеть партнеров Banwar

Чи можна заправляти автомобіль звичайним побутовим газом в домашніх умовах? Як економити на паливі? Як це зробити читайте в нашому матеріалі.

На нашому сайті вже не раз піднімалася тема переобладнання бензинових (іноді і дизельних) автомобілів під роботу на зрідженому або стиснутому газі ( Що буде якщо ... поставити ГБО на дизель , Що буде ... якщо налаштувати ГБО неправильно, або детально про газ для авто ). Поза всякими сумнівами експлуатувати такий автомобіль економічно більш вигідно. І чим потужніший і об'ємний двигун, тим швидше окупається ГБО і тим істотніше економія. У попередніх матеріалах ми приводили розрахунки зниження витрат на паливо, і прийшли до висновку, що при будь-яких умовах собівартість одного кілометра пробігу знижується в середньому в два рази. А тепер уявіть собі, що витрати можна знизити не в два, а в 6-10 разів. Думаєте це неможливо? Насправді, це можливо. Яким чином ми розповімо далі.

Розраховуючи витрати на кілометр пробігу на бензині і метані (за енергоємністю 1 куб.м метану = 1 л бензину), ми брали за основу вартість на спеціалізованих заправних комплексах. В середньому по Україні вона становить від 5,80 грн. до 6,60 грн. за куб.м. Середній показник на 04.11.2013 р становив 6,54 грн. Все правильно, це практично в два рази дешевше, ніж вартість літра бензину, відповідно, при рівному споживанні літра бензину і кубометра газу отримуємо подвійну економію. Ну і як далі можна знизити витрати? - запитаєте ви. Елементарно, заправлятися метаном, що надходять в наші будинки до газових плит і котлів опалення. Його вартість для населення набагато нижче. Якщо бути більш точними, то від 0,73 грн до 2,68 грн. Але верхня межа досягається тільки в разі споживання понад 12000 куб.м на рік. Навіть якщо опалюється будинок в 200 кв.м і заправляється пара трійка машин, навряд чи вам вдасться досягти такого витрати газу. Тим більше, опалювальний сезон у нас всього 4-5 місяців. Проте, надалі ми будемо проводити розрахунки, враховуючи максимальну вартість.

Вартість приємна, вона радує, але як побутовим газом заправити машину? Це не пропан-бутан, який скраплюється при відносно невисокому тиску. Метан зберігається в балонах при тиску до 200 Атм. Теоретично, досить придбати спеціальний компресор, здатний прийняти метан з газопроводу, довести його тиск до 200 Атм., І подати в балони.

В теорії все красиво, а що на практиці? Виявляється, іноді і в нашій країні теоретичні проекти цілком можуть бути втілені в життя. Бажаючи отримати інформацію з перших рук, ми звернулися в компанію «Енергоспецсервіс», яка є дистриб'ютором такої техніки.

Бажаючи отримати інформацію з перших рук, ми звернулися в компанію «Енергоспецсервіс», яка є дистриб'ютором такої техніки

Насправді, все виявилося до банального простим. Будь-який бажаючий може купити спеціальний насос високого тиску, який підключається до побутового газопроводу низького тиску та заправляє обладнаний ГБО (газ метан) автомобіль. При цьому якихось особливих дозволів або вимог по техніці безпеки від власника не потрібно. Підкреслю - особливих! Всі норми і вимоги і правила з техніки безпеки згідно «НПАОП 0.00-1.20-98 Правила безпеки систем газопостачання України» , Залишаються в силі. Не лякайтеся, це ті ж вимоги, що і для газової плити або опалювального котла. Крім того, установка підключається до електромережі і в обов'язковому порядку заземлюється.

Крім того, установка підключається до електромережі і в обов'язковому порядку заземлюється

А далі - просто казка. Ви підключаєте спеціальний шланг високого тиску до зарядного штуцера автомобіля, і ... чекати доведеться трохи довше, ніж на фірмовому заправну комплексі. Скільки? Все залежить від продуктивності обраного вами насоса. Наприклад, самий слабенький з продуктивністю 3 куб.м / год для заправки одного балона може витратити 5-6 годин, а середній продуктивності 10 куб.м / год витратить всього півтори години. Скажете довго? А ви порахуйте, скільки часу ваш автомобіль простоює біля будинку без діла. За цей час він цілком можете заправитися. Ви спите, машина заправляється. При досягненні граничного тиску система автоматично відключиться. Вранці вас чекає автомобіль з заправленими під зав'язку балонами. Все чудово, тим більше, що не витрачені на паливо купюри продовжують лежати у вашій кишені, а не в касі АЗС.

Все чудово, тим більше, що не витрачені на паливо купюри продовжують лежати у вашій кишені, а не в касі АЗС

Все добре і прекрасно, але ми все ж хлюпніть ложку дьогтю в цю прекрасну бочку меду. При всіх видимих ​​плюсах використання домашньої заправної станції, мінусів не менше.

По - перше - вартість установки ГБО.

По - друге - вартість газового компресора.

По - третє - вага і розміри балонів високого тиску.

По - четверте - мало наявність розгалуженої мережі метанових заправок (їздити доводиться не тільки біля будинку).

Але, є категорія громадян, для яких ці мінуси не критичні. Вони використовують транспортний засіб не тільки для переміщення свого тлінного тіла від будинку до роботи і назад, вони на ньому заробляють. Для тих, у кого автомобілі мають величезний річний пробіг перехід на метан і установка газової заправної станції цілком актуальне рішення.

Як завжди оцінюємо доцільність такого рішення на прикладі. Візьмемо приватного підприємця з невеликим парком автомобілів, ну скажімо 5 Газелей із середнім добовим пробігом 250 км.

Вартість заправної станції з продуктивністю в 10 куб.м / год становить 7600 євро або 83600 грн. Ділимо цю суму на кількість автомобілів і отримуємо витрати на один автомобіль 16720 грн. Додаємо сюди вартість ГБО близько 8000 грн.

16720 грн. +8000 грн. = 24 720 грн.

Початкові витрати вже склали 24 720 грн. на автомобіль.

на автомобіль

Середня витрата палива на автомобілі Газель становить близько 18 л / 100 км. Газа відповідно така ж кількість в кубах. Вартість куб.м метану 2,68 грн. (Максимальна вартість для населення). Разом 100 км шляху по паливу обходяться в 48,24 грн. На бензині за цей же пробіг треба віддати 187,20 грн. економія на кожних 100 км шляху 138,96 грн.

Відповідно, для окупності ГБО і заправних станцій машина повинна проїхати 17 790 км.

Тобто, за 71 робочий день обладнання відіб'ється, і в подальшому підприємець отримує постійну економію в розмірі 130 - 140 грн. на кожній сотні кілометрів.

При лякаюче великих початкових витратах, в подальшому система дозволяє досягати суттєвої економії. До 112 -113 тис. Грн. при пробігу в 100000 км.

Коли автопарк складається з декількох машин, і вони мають великий добовий пробіг, то установка заправної станції, безсумнівно, має сенс. А чи вигідно таке придбання, якщо ви збираєтеся заправляти власний автомобіль, маючи такий пристрій будинку? Для прикладу візьмемо машину зі значним мотором і відповідно витратою палива - TOYOTA Tundra . 25 - 30 л / 100 км змушують задуматися про витрати і найголовніше як їх знизити.

25 - 30 л / 100 км змушують задуматися про витрати і найголовніше як їх знизити

Так як заправляти доведеться тільки один автомобіль, то і установку можна вибрати менш продуктивну. Візьмемо з продуктивністю 5 куб.м на годину за 5955 євро або за курсом 65505 грн. Додаємо вартість ГБО 12000 грн. і отримуємо витрати в 77505 грн. Сума значна.

За середня витрата приймемо 27 л / 100 км. Відповідно, на кожну сотню кілометрів треба буде витратити 72,36 грн за метан, або 280,80 грн за бензин. Різниця становить 208,44 грн.

Значить ГБО і компресор високого тиску окупляться за 27602 кілометра пробігу. А далі ... ви будете продовжувати їздити на великому потужному автомобілі, несучи витрати як на дитину малолітражку. Вигода - на обличчя. Залишається тільки побороти стереотипи по відношенню до газу і переконати себе - економите ви не тому, що жадібний, а виходячи зі здорового глузду.

Залишається тільки побороти стереотипи по відношенню до газу і переконати себе - економите ви не тому, що жадібний, а виходячи зі здорового глузду

З окупністю розібралися, а от з розмірами балонів для зберігання метану все не так просто. Для застосування в легкових малолітражних автомобілях вони не годяться. Велика вага і розмір просто не дозволяють безболісно їх впровадити в конструкцію автомобіля. Швидше за все, ГБО на метані прекрасна альтернатива для величезних пікапів і американських позашляховиків. Там, в кузові, пара трійка великих, восьмідесятілітрових балонів не віднімуть багато місця.

Там, в кузові, пара трійка великих, восьмідесятілітрових балонів не віднімуть багато місця

Залишається нагальною і проблема з заправками, особливо в разі далекої подорожі. З ними справи йдуть не так добре, як хотілося б. Заправки є, але їх мало, а відстань між ними значна. Потрібно обов'язково мати докладну карту їх розташування, інакше про економію йтися не може. Доведеться знову заправлятися бензином.

Доведеться знову заправлятися бензином

Ну і наостанок, порадуємо екологів і суспільство Greenpeace. У двигуна, що працює на метані, набагато менше токсичність відпрацьованих газів. Більш ніж втричі зменшується кількість токсичної окису вуглецю СО (чадний газ), в 1,6 рази - вміст канцерогенних вуглеводнів СН, що складаються з частинок незгорілого палива. Концентрація окису азоту NO та двоокису NO2 при роботі двигуна на газі знижується в 1,2 рази.

Які висновки можна з цього зробити? Переклад сучасних автомобілів на метан хоч і витратна, але нескладна операція. При цьому, за рахунок більш низької вартості газу витрати швидко окупаються. Якщо взяти до уваги можливість установки заправної станції вдома, то це самий економічно вигідний варіант з існуючих на ринку.

Чи можна заправляти автомобіль звичайним побутовим газом в домашніх умовах?
Як економити на паливі?
Думаєте це неможливо?
Ну і як далі можна знизити витрати?
Вартість приємна, вона радує, але як побутовим газом заправити машину?
В теорії все красиво, а що на практиці?
Скільки?
Скажете довго?
А чи вигідно таке придбання, якщо ви збираєтеся заправляти власний автомобіль, маючи такий пристрій будинку?
Які висновки можна з цього зробити?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов