Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

ЗАТ. Відчуження акцій учасникам | Блог бухгалтера-практика і юриста-аналітика

Наша сеть партнеров Banwar

Найчастіше бухгалтеру малого підприємства доводиться займатися зовсім бухгалтерськими питаннями Найчастіше бухгалтеру малого підприємства доводиться займатися зовсім бухгалтерськими питаннями. Наприклад, незалежно від розмірів бізнесу (мале підприємство або великий), в закритому акціонерному товаристві може виникнути необхідність змін у складі акціонерів. Ситуація породжує не тільки цивільні, а й податкові наслідки. Нещодавно аналогічну ситуацію мені довелося пропрацювати.

Вихідні дані: закрите акціонерне товариство, бездокументарна форма акцій, кілька учасників-фізичних осіб, один з учасників продає іншому свої акції.

1. Порядок оформлення відчуження акцій ЗАТ учасникам (продаж акцій одним учасником іншому учаснику)

Включає три етапи:

  1. Оформлення договору купівлі-продажу Договір купівлі-продажу акцій ЗАТ
  2. Оформлення передавального розпорядження передавальне розпорядження
  3. Внесення змін до реєстру

Договір купівлі-продажу акції виготовляється в простій письмовій формі і не потребує нотаріального посвідчення. Обов'язковою документом угоди є Передавальне розпорядження, в якому вказується ціна договору і повна інформація про покупця і продавця. Щоб уникнути спірних моментів підпис продавця на передавальному розпорядженні рекомендується завіряти нотаріально.

Право власності на акції виникає у нового власника з моменту внесення запису до реєстру акціонерів. Запис проводиться власником реєстру на підставі пред'явленого передавальне розпорядження, що посвідчує особу пред'явника документа та сертифіката цінних паперів (у разі документарної форми випуску акцій). Продаж акцій, що перебувають у спільній частковій власності, можлива тільки при наявності письмової згоди всіх учасників часткової власності.

Повідомляти ФСФР про зміну складу акціонерів не треба, тому що акціонерне товариство - закрите, а не відкрите, і проспект цінних паперів не реєструвався (ст.30 ФЗ про ринок ЦП). З цієї ж причини, до речі, від закритого акціонерного товариства не потрібно здавати звітність в ФСФР.

Засновники залишаються назавжди в списку засновників і будуть фігурувати в ЕГРЮЛ (як «батьки»), а ось акціонери змінюються самі по собі, що ніяк в ЕГРЮЛ не відбивається.

2. Оподаткування операції купівлі-продажу акцій між фізичними особами (в дужках дані посилання на положення Податкового кодексу РФ)

Фізичні особи, які отримують доходи від джерел в РФ, визнаються платниками податків податку на доходи фізичних осіб (п.1 ст.207).

До доходів від джерел в РФ ставляться, в тому числі, доходи від реалізації в РФ акцій чи інших цінних паперів (пп.5 п.1 ст.208).

Об'єктом оподаткування (ПДФО) визнається дохід, отриманий від джерел у РФ (п.1 ст.209).

При визначенні податкової бази враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і в натуральній формах, або право на розпорядження якими в нього виникло, а також доходи у вигляді матеріальної вигоди (п.1 ст.210).

Таким чином, в результаті операції купівлі-продажу акцій між фізичними особами оподатковуваний дохід може виникнути як у продавця, так і у покупця.

Продавець.

Податковою базою по операціях з цінними паперами визнається позитивний фінансовий результат від відповідних операцій (п.14 ст.214.1). Тобто

доходи, отримані в податковому періоді за операціями з цінними паперами, не обертаються на організованому ринку цінних паперів (п.1, п.7 ст.214.1), зменшені на документально підтверджені і фактично здійснені витрати, безпосередньо пов'язані з придбанням цінних паперів (п. 10 ст.214.1) (п.12 ст.214.1).

Таким чином,

Оподатковуваний дохід = (сума продажу акцій за договором) мінус (сума покупки акцій)

Якщо сума продажу акцій менше або дорівнює сумі їх покупки - податку немає, але до 30 квітня наступного року подається податкова декларація 3-ПДФО.

Якщо сума продажу акцій є більшою за суму їх покупки, то з різниці сплачується податок на доходи за ставкою 13% і до 30 квітня наступного року подається податкова декларація 3-ПДФО.

Не підлягають оподаткуванню доходи, одержувані від реалізації акцій, не обертаються на організованому ринку, за умови, що на дату реалізації таких акцій вони безперервно належали платнику податків на праві власності більше п'яти років (п.17.2 ст.217) і право власності на них виникло після 1 січня 2011 року. У цьому випадку податкова декларація не подається.

Якщо ж реалізуються акції, право власності на які виникло до 1 січня 2011 року, то, навіть за умови володіння ними більше 5 років, необхідно заплатити податок і подати податкову декларацію.

Покупець.

Доходом платника податків, отриманих у вигляді матеріальної вигоди, є, в тому числі, матеріальна вигода, отримана від придбання цінних паперів (пп.3 п.1 ст.212). При цьому податкова база визначається як перевищення ринкової вартості цінних паперів над сумою фактичних витрат платника податку на їх придбання. Ринкова вартість цінних паперів, не обертаються на організованому ринку цінних паперів, визначається виходячи з їх розрахункової ціни на дату здійснення операції (п.4 ст.212).

В даному випадку розрахункова вартість цінних паперів визначається за правилами глави 25 «Податок на прибуток» НК РФ (п.4 Порядку визначення <...> розрахункової ціни цінних паперів <...> з метою 23 глави Податкового кодексу Російської Федерації, затвердженого Наказом Федеральної служби з фінансових ринкам від 09.11.10 № 10-65 / пз-н), а саме:

Відповідно до п.6 ст.280 «з цінних паперів, не обертаються на організованому ринку цінних паперів, фактична ціна операції приймається для цілей оподаткування, якщо ця ціна знаходиться в інтервалі між мінімальною і максимальною цінами, визначеними виходячи з розрахункової ціни цінного паперу та граничного відхилення цін ... Відповідно до мети цієї статті граничне відхилення цін цінних паперів, не обертаються на організованому ринку цінних паперів, встановлюється в розмірі 20 відсотків у бік підвищення або зниження від розрахункової ціни цінного б маги ».

Таким чином, для визначення податкової бази за операціями з цінними паперами враховуються такі показники:

- фактична ціна операції (сума за договором купівлі-продажу);

- розрахункова вартість цінних паперів;

- мінімальна ціна (20% в бік зниження від розрахункової ціни);

- максимальна ціна (20% у бік підвищення від розрахункової ціни).

Розрахункова ціна акції ЗАТ може визначатися або шляхом залучення незалежного оцінювача, або шляхом ділення вартості чистих активів товариства, розрахованих в установленому законодавством порядку, на загальну кількість звичайних акцій (Порядок визначення розрахункової ціни цінних паперів, не обертаються на організованому ринку цінних паперів, з метою 25 глави Податкового кодексу Російської Федерації, затверджений Наказом Федеральної служби з фінансових ринків від 09.11.10 № 10-66 / пз-н).

За встановленими правилами (Порядок оцінки вартості чистих активів страхових організацій, створених у формі акціонерних товариств, затв. Наказом Мінфіну РФ і Федеральної служби з фінансових ринків від 01.02.07 № 7Н / 07-10 / пз-н), для оцінки вартості чистих активів акціонерного товариства складається розрахунок за даними бухгалтерської звітності.

При визначенні фінансового результату для цілей оподаткування (тобто в якості ринкової вартості) приймається:

- фактична ціна купівлі (сума за договором купівлі-продажу), якщо вона більша за мінімальну і менше максимальної ціни;

- мінімальна розрахункова ціна, якщо сума за договором купівлі-продажу менше мінімальної ціни;

- максимальна розрахункова ціна, якщо сума за договором купівлі-продажу більше максимальної ціни.

Порядок визначення матеріальної вигоди в разі придбання акцій ЗАТ можна представити у вигляді алгоритму:

Якщо Фактична ціна покупки менше мінімальної розрахункової ціни

Те Сумою угоди з метою оподаткування визнається мінімальна розрахункова ціна,

Матеріальна вигода = (Мінімальна розрахункова ціна) мінус (Фактична ціна покупки)

ІначеЕслі Фактична ціна покупки більше максимальної розрахункової ціни

Те Сумою угоди з метою оподаткування визнається максимальна розрахункова ціна, Матеріальною вигоди немає

Інакше Сумою угоди з метою оподаткування визнається фактична ціна купівлі, Матеріальною вигоди немає

Алгоритм визначення матеріальної вигоди при покупці акцій

Таким чином, матеріальна вигода у покупця виникає тільки в тому випадку, якщо сума за договором купівлі-продажу акцій виявиться нижче мінімальної розрахункової ціни. В цьому випадку до 30 квітня наступного року з суми матеріальної вигоди сплачується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 13% і подається податкова декларація. У будь-якому іншому випадку (при відсутності матеріальної вигоди) податок не сплачується, декларація не подається.

Читайте також:

Виплата дивідендів в ЗАТ

Виплата дивідендів в ТОВ

Оплата лікарняних листів як спосіб оптимізації оподаткування

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов