Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Знімаємо кулер з процесора. Як замінити кулер процесора, відеокарти, блоку живлення комп'ютера.

  1. Покрокова інструкція

Наша сеть партнеров Banwar

Заміна кулера необхідна для надійного охолодження і Крім того, користувачі повинні стежити за працездатністю вентилятора, він швидко забивається пилом, після чого процес теплообміну між мікросхемами порушується. Радіатор процесора або не справлятиметься з підвищеним навантаженням, через що деякі елементи можуть згоріти.

Заміна кулера, простіше кажучи, являє собою установку нового вентилятора, який необхідний для охолодження процесора. Заміна потрібна в тих випадках, якщо старий вентилятор не забезпечує належного охолодження для процесора. В результаті комп'ютер почне зависати, не виключено мимовільне відключення живлення. Незалежно від того, який комп'ютер стоїть у вашій кімнаті, без надійного вентилятора його продуктивність нічого не означає. Зазвичай, під корпусом системного блоку встановлюються три вентилятора - для охолодження процесора, забору охолодженого повітря і виведення гарячого повітря.

Встановлюємо кулер на процесор

Заміна кулера для процесора - одна з першочергових потреб, яка виникає при апгрейді вашого ПК. Зазвичай, заміна вимагає установку алюмінієвого або мідного радіатора, який наділений парою теплопровідних трубок.

Перед тим, як приступити до операції «Заміна кулера» рекомендуємо переконатися, що придбаний вами вентилятор + радіатор сумісний з використовуваним процесором. Встановлюючи нове охолодження, необхідно переконатися, що радіатор щільно прилягає до кришки процесора, а між ними є тонкий шар Термопасту можна придбати в будь-якому магазині радіоелектроніки. Важливо пам'ятати, що термопаста повинна наноситися тонким шаром. У деяких випадках, термопаста поставляється разом з новим охолодженням. Якщо у вас виникли проблеми з заміною, то ви завжди можете звернутися до приватних фахівцям або фахівцям сервісних центрів.

Закріпити кулер на материнській платі не дуже складно. Заміна виконується самостійно, для цього не потрібно особливих навичок. Після установки вентилятора, натисніть на спеціальні засувки, конструкція повинна щільно прилягати до материнської плати. При цьому не слід перестаратися з тиском на пластик, щоб уникнути поломки.

Установка кулера на корпус


Установка кулера на корпус

Заміна кулера можлива не тільки для основних компонентів. Нерідко заміна потрібна для додаткового охолодження, після того, як другорядні вентилятори виходять з ладу. Вони встановлюються безпосередньо на корпус системного блоку. Якщо вам буде потрібно установка такого вентилятора, розберіть системний блок і уважно огляньте його «нутрощі». Зі зворотного боку корпусу повинні знаходитися спеціальні отвори для нових вентиляторів. Якщо ви не знайшли нічого схожого на це, виконайте отвори самостійно. Пам'ятайте, що найоптимальніший варіант для будь-якої конфігурації - установка однакової кількості вентилятора на вдув і відведення.

Насамперед, необхідно подбати про те, щоб холодне повітря надходив ззовні, а слідом за цим наступав інший етап - висновок гарячого повітря. Заміна кулера проводиться на лицьовій або бічній панелі для забору повітря, а для виведення - в верхніх і задніх областях системного блоку. Така конфігурація є найбільш оптимальною і зустрічається найчастіше. Таким чином, вам комп'ютер буде забезпечений надійною циркуляцією повітря в різних областях «металевої коробки».

Важливе значення відіграє і рівень шуму. Заміна кулера так само має на увазі максимальний комфорт при подальшій роботі. При підвищеному навантаженні на процесор, вентилятори починають працювати швидше, через що до вух користувача починає доноситися неприємний шум. Рекомендується купувати вентилятори не більше 120 міліметрів в діаметрі. Умовні стрілочки та інші позначення допоможуть зрозуміти, в какуб сторону обертаються лопаті і як здійснюється відведення нагрітого повітря.

Отже, заміна кулера зроблена у відповідності з усіма моїми вказівками. Спробуйте запустити комп'ютер. Перший час, вентилятор може торохтіти і видавати незрозумілі звуки. Не варто лякатися, це відбувається через резонанс з металевими корпусами. Якщо вас дратує подібний шум, підкладіть прокладку в область між корпусом і новим вентилятором.
Як встановити кулер на процесор ви можете дізнатися, подивившись це відео.

Як встановити кулер системного блоку ви можете дізнатися, подивившись це відео.

Потужний процесор це комфорт і зручність при використанні комп'ютера. Трапляється так, що при покупці комп'ютера або ноутбука люди невірно вибирають CPU, який повільніше, ніж необхідний для вирішення їх завдань. Трапляється це зазвичай через економію і надії на подальший апгрейд комп'ютера (коли гроші будуть), або ж просто через нестачу знань. Але навіть якщо був куплений топовий CPU, то за кілька років він встигає морально застаріти, і продуктивності процесора вже не вистачає для вирішення покладених на нього завдань. В цьому випадку можна зробити upgrade комп'ютера: замінити процесор. У цій статті розповімо про те, як зняти кулер і замінити процесор в звичайному настільному комп'ютері (Desktop системі). Такий upgrade ноутбука досить складний, а часом і зовсім неможливий. Навіть якщо Ваша модель notebook'а дозволяє такий апгрейд, то інструкцію по заміні CPU саме для Вашої моделі необхідно знайти в мережі.

Процедура заміни процесора

в цілому проста і невибаглива:
0. Відключити живлення від системного блоку! Відключити від нього всі дроти!
1. Відкрити системний блок;
2. Зняти кулер з CPU;
3. Відкрити socket з процесором;
4. Замінити процесор;
5. Закрити socket;
5. Нанести шар термопасти на новий процесор;
6. Встановити кулер.

Як відкрити системний блок: робиться це зазвичай відкручуванням декількох гвинтів по периметру задньої панелі системника. Сучасні моделі корпусів все частіше використовують гвинти з накатаною головкою, для викручування яких навіть не потрібно викрутка. Не поспішайте викручувати все гвинти! Швидше за все, є можливість зняття тільки однієї бічної кришки, за якою відкривається повний доступ до всіх компонентів системного блоку. Для того, щоб зняти боковину (або весь кожух), необхідно трохи змістити їх в напрямку від передньої / лицьовій панелі до задньої стінки (буквально на 1 сантиметр). Після чого знімається елемент легко відокремиться від шасі. Так, з корпусом впоралися ... Покладіть його на бік, щоб було зручніше працювати.

Як зняти кулер: на цьому етапі можна безліч варіацій. Все залежить від встановленої моделі кулера. Зазвичай спосіб демонтажу повинен стати зрозумілий після візуального огляду. Рекомендуємо проводити ці операції на досить вільному просторі, де можна без перешкод повернути весь корпус комп'ютера в більш зручне положення.


Якщо система обладнана Intel CPU і найпопулярнішим стандартним рішенням для його охолодження, то досить просто. Треба повернути 4 пластикових штирі з плоскою головкою у напрямку, вказаному стрілкою на їх «капелюшках», і злегка потягнути вгору. Після цих маніпуляцій з кожним з штирьків можна, також акуратно потягнувши його вгору.


Якщо ваш системний блок обладнаний AMD CPU і боксовим охолоджувачем, то знайдіть на ньому один або пару «важелів», які необхідно «перекинути» в інший бік. Після цього скоба, що притискає радіатор, ослабне і дозволить «скинути» її кінці з зачепів на сокеті (гніздо для CPU), після чого можна зняти кулер з процесора.


У разі, коли встановлено нестандартне рішення для охолодження CPU, то, швидше за все, вам буде потрібно викрутка, якій необхідно вивернути кілька гвинтиків (зазвичай чотири), що утримують радіатор на процесорі. Цілком можливо наявність додаткової рамки зі зворотного боку «материнки» для запобігання вигину останньої. Приклади таких «нестандартних» кріплень можете бачити на фото вище. У найскладніших випадках може виникнути необхідність вийняти відеокарту або навіть всю материнську плату з корпусу, але це зустрічається досить рідко. Такі системи зазвичай застосовуються ентузіастами, які люблять «гратися» екстремальним розгоном процесорів і відеокарт. Так що, якщо Ви жодного разу не знімали кулер і не належите до IT'ентузіастам, то на 90% Ваша система обладнана типовим рішенням по охолодження CPU , І проблем зі зняттям виникнути не повинно.

Додатково звернемо увагу лише на те, що між радіатором і процесором повинен бути шар термопасти, яка могла вже засохнути, в результаті чого CPU і радіатор можуть трохи склеїтися - в цьому випадку після відкручування (отстёгіванія) кулера необхідно застосувати певних зусиль при його знятті. Додатково можна спробувати трохи повернути радіатор щодо процесора - так буває легше відклеїти кулер. Якщо термоінтерфейс НЕ засох, то він дуже брудниться - врахуйте цей момент і майте під рукою ганчірку або серветки для рук.


Як зняти процесор: необхідно звільнити його з сокета, шляхом підняття важеля, який притискає або сам процесор (Intel) або затискають його ніжки в отворах з контактами (AMD). Будьте обережні з витягнутими CPU - не слід упускати його. У разі падіння CPU без ніжок на м'який підлогу нічого страшного статися не повинно - процесор зламатися не повинен. У разі наявності ніжок на нижній його стороні - вони можуть погнутися і Вам доведеться їх випрямляти. Якщо ж впустити процесор на кахельну або гранітна підлога, то цілком імовірний скол підкладки кристала, що містить сотні найтонших провідників. В останньому випадку процесор можна викинути - його вже не відновити. Загалом - будьте обережні!

новий потужний процесор встановлюється в сокет точно в тій же орієнтації, що і старий. Для Intel CPU зазвичай є пара «западин» на торцях підкладки CPU і відповідні виступи в сокеті. Процесори AMD найчастіше мають позначений кут, який зверху позначений білим трикутником і мають скіс на «малюнку» контактів нижньої сторони. Після правильного позиціонування CPU вставити його в роз'єм і затиснути за допомогою наявного важеля.

Після того, як Ви замінили процесор, необхідно нанести на нього тонкий шар термопасти (на поверхню, що контактує з радіатором) і встановити кулер. Врахуйте, що потужні процесори зазвичай мають значну тепловиділення і повинні охолоджуватися відповідним кольором, щоб уникнути перегріву і виходу з ладу. Сучасні CPU, звичайно, оснащені датчиками температури і можуть знижувати своє енергоспоживання (і нагрів), але це відбувається за рахунок зниження швидкодії ... а Ви ж замінювали процесор на більш потужний для підвищення швидкості! Завершальним етапом не забудьте підключити живлення кулера до відповідного роз'єму на материнській платі (CPU_Fan), закрити корпус системного блоку і загорнути на місце гвинтики, відкручені на першому кроці.

Taskmanager на 8-процесорному сервері з Intel Xeon E7-2870.

Нещодавно ми розповідали про найшвидший процесор для desktop систем:. Його установка в сокет на материнській платі цілком може бути виконана за інструкцією, наведеної вище. Врахуйте, що потужні CPU виділяють багато тепла, так що краще придбати для такого «монстра» хороший кулер , Який буде більш продуктивним, ніж штатний / боксового. Цим ви убезпечите новий потужний процесор від перегріву і позбавите себе від надокучливого шуму високою частотою вентилятора штатної системи охолодження.

Інструкція

Завершіть роботу в операційній системі і вимкніть живлення клавішним вимикачем, розміщеним на задній стороні корпусу системного блоку поруч з гніздом підключення мережевого шнура. Якщо у вашому системному блоці такого вимикача не передбачено, то просто вийміть шнур живлення з розетки.

Покладіть системний блок на праву (якщо дивитися з боку передньої панелі) бічну поверхню. Так як вам доведеться докладати певних зусиль, то корпус повинен мати стійке положення. Якщо для того, щоб його зручно розташувати, потрібно від'єднати всі дроти на задній поверхні - зробіть це.

Зніміть ліву бічну панель. Зазвичай вона кріпиться двома гвинтами до задньої сторони корпуса, а зніметься зрушенням назад.

Від'єднайте проводок харчування, що з'єднує вентилятор кулера з системною платою.

Визначте тип кріплення кулера до системній платі - їх існує досить багато. В абсолютній більшості випадків радіатор охолоджувача притискається до процесора пружним металевим коромислом, яке має вирізи з обох сторін і чіпляється ними за пластмасові виступи з двох сторін кріплення процесора. Треба послідовно звільнити спочатку верхній край цього коромисла, потім нижній. Деякі з моделей кулерів на верхньому кріпленні коромисла мають великий пластмасовий важіль - в цьому випадку буде досить повернути його для звільнення верхнього кінця. Якщо такого важеля немає, то трохи притисніть цю сторону пружинного коромисла до плати (наприклад, викруткою) і витягніть її з виступу на кріпленні процесора. Нижній край звільнити буде легко, так як за відсутності натягу він буде вільно бовтатися в своєму пазу.

Візьміться за металевий радіатор кулера і обережно зніміть його з процесора. Місце прилягання радіатора до процесора покривається термопастою, яка має досить в'язку консистенцію і до того ж знаходилося постійно під тиском, створеним пружинним коромислом. Тому і без механічного кріплення термопаста самостійно може утримувати радіатор на корпусі процесора. Чи не відривайте кулер, докладаючи велике зусилля, краще посуньте його наскільки можливо в горизонтальному напрямку, щоб зменшити покриту термопастой площа зчеплення двох поверхонь, і потім зніміть.

Пил, яку збирає кулер, що охолоджує процесор комп'ютера, нікуди не дівається роками, оскільки зазвичай за цим ніхто не стежить. Рано чи пізно кулер забивається брудом настільки, що вже не справляється зі своїм завданням, і процесор починає грітися. Раптові перезавантаження системи, зависання і гальма - все це симптоми перегріву процесора. У такій ситуації необхідно зняти кулер і почистити його від бруду.

Інструкція

Відкрутіть гвинти і знімаємо бічну кришку корпусу.

Залежно від конкретної конструкції кулер разом з радіатором кріпиться або затискачем, розташованим з однієї з його сторін, або спеціальними замками, або звичайними гвинтами. Звільніть всю конструкцію, натискаючи на затискачі або відкручуючи відповідні гвинти.

Акуратно підніміть і витягніть кулер і радіатор. Тепер їх можна повністю почистити від бруду і прибрати накопичилася багаторічну пил. Встановлюючи конструкцію назад, не забудьте змастити процесор і підошву радіатора, що контактує з ним, термопастою, що оберігає від перегріву.

Якщо у вас немає під рукою термопасти, можна зняти кулер іншим способом. Досить часто пристрій самого кулера дозволяє дістатися до вентилятора. Зазвичай він захищений зверху гратами, закріпленої чотирма гвинтами. Відкрутивши ці гвинти, можна витягнути вентилятор. Вільного простору при цьому цілком вистачить для того, щоб провести чистку, що не отсоединяя всю конструкцію від материнської плати . для

Ця стаття розповість, як правильно і безпечно зняти кулер з процесора. Намагаючись відірвати прикипіла до ЦП вентилятор великий шанс пошкодити "серце" вашого комп'ютера. Як цього уникнути? Постараюся описати правильний алгоритм і можливі ситуації, погнали.

1. Комп'ютер перед початком повинен бути повністю відключений від мережі. Це зрозуміло, інша справа: чи варто чекати повного охолодження?

Дати охолонути радіатора - думки розходяться.

З одного боку, це вірно: ЦП може грітися до 90 градусів, обпечеться руки. Але при високих температурах термопаста, яка знаходиться між процесором і вентилятором більш податлива; іншими словами в сухому стані процес зняття кулера може стати справжньою проблемою. Але це працює не для всіх типів термопаст. З КПТ-8 не пройде: вона пастоподібних при будь-якій температурі.

Раджу знімати вентилятор, коли радіатор ще не до кінця охолов. При дотику до нього руці буде тепло, але не гаряче.

2. Відключаємо харчування кулера.

Для цього тягнемо штекер строго вертикально.

Будь-які розхитування неприпустимі. Зламаєте голку.

3. Зняти кріплення вентилятора.

Тип кріплення залежить від материнської плати і кожного конкретного пристрою. На одних комп'ютерах використовуються скоби, на інших - якісь засувки. По початку, це здається проблемою, але по факту - нічого понад складного.

Якщо є болтики, то відкручувати їх слід проти годинникової стрілки.

4. Вище була прелюдія, тепер зробимо сама дія. Коли все від'єднано, витягуйте кулер з радіатором. І тут прийдуть вони. ПРОБЛЕМИ.

З 90% ймовірністю ЦП в прямому сенсі слова прилип до охолодження. Через термопасти. Будьте гранично обережні: розхитуйте вгору-вниз, наліво-направо, за годинниковою стрілкою і т.п. Поступово збільшуйте силу і амплітуду. Поспішати або відразу проявляти надмірні зусилля забороняється.

Не дивуйтеся і не лякайтеся, якщо разом з охолодженням ви витягнете з рідного гнізда процесор.

PS включати комп без вентилятора - це вбити процесор. З гарантією і контрольним пострілом. Не треба так. Так само перед складанням не полінуйтеся, удачі!

Цікаве на блозі:
Цікаве на блозі:

Кулер вдає із себе спеціальний вентилятор, який засмоктує холодне повітря і проводить його через радіатор до процесора, тим самим охолоджуючи його. Без кулера процесор може перегрітися, тому при поломці його необхідно замінити якомога швидше. Також для будь-якої маніпуляції з процесором кулер і радіатор доведеться на якийсь час зняти.

Сьогодні є кілька видів кольорів, які кріпляться і знімаються по-різному. Ось їх список:

Залежно від типу кріплення, вам може знадобиться викрутка з потрібним перетином. Деякі кулера йдуть спаяними разом з радіаторами, отже, від'єднувати тоді доведеться радіатор. Перед роботою з комплектуючими ПК необхідно відключити його від мережі, а якщо у вас ноутбук, то додатково потрібно витягти акумулятор.

Покрокова інструкція

Якщо ви працюєте з звичайним комп'ютером , То бажано покласти системний блок в горизонтальне положення, щоб уникнути випадкове «випадання» з материнської карти комплектуючих. Рекомендується також почистити комп'ютер від пилу.

Виконайте ці кроки для зняття кулера:


Якщо ж кулер спаяний разом з радіатором, то виконайте все те ж саме, але тільки з радіатором. Якщо ви не можете його від'єднати, то є ризик того, що термопаста внизу засохла. Щоб витягнути радіатор доведеться її розігріти. Для цих цілей можна використовувати звичайний фен.

Як бачите для демонтажу кулера не потрібно мати які-небудь поглибленими знаннями конструкції ПК. Перед включенням комп'ютера обов'язково встановіть систему охолодження на місце.



Як цього уникнути?
Це зрозуміло, інша справа: чи варто чекати повного охолодження?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов