Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Зовнішній блок кондиціонера: розміри, габарити, пристрій, установка

  1. Внутрішньо пристрій зовнішнього блоку кондиціонера
  2. Моноблочні спліт-системи
  3. Розміри і потужність зовнішнього блоку кондиціонера
  4. Місце для розміщення зовнішнього блоку кондиціонера
  5. На що кріпиться зовнішній блок
  6. Правила установки зовнішнього блоку кондиціонера
  7. Етапи монтажу зовнішнього блоку кондиціонера
  8. Ремонт і профілактичне обслуговування
  9. механічні поломки
  10. Збої в електриці і електроніці

Наша сеть партнеров Banwar

Побутові і напівпромислові спліт-системи складаються з двох блоків: внутрішнього і зовнішнього, який розміщується поза приміщенням. Такий поділ цілком виправдано і навіть вигідно для користувачів, так як самі галасливі вузли приладу - компресор і вентилятор - винесені «за борт», і зовсім немає необхідності думати про те, куди відводити тепле повітря.

Внутрішньо пристрій зовнішнього блоку кондиціонера

Побутові і напівпромислові спліт-системи складаються з двох блоків: внутрішнього і зовнішнього, який розміщується поза приміщенням

елементи зовнішнього модуля

Незалежно від того, до якого конструкционному типу належить спліт-система, її зовнішній модуль завжди має однакові робочі вузли:

  • Компресор відповідає за стиснення фреону під тиском до переходу в рідку фазу;
  • Вентилятор забезпечує обдув теплообмінника і відведення теплого повітря з блоку при охолодженні або його паркан при обігріві;
  • Конденсатор відповідає за охолодження фреону і його конденсацію;
  • Фільтр фреонової системи захищає контур системи від потрапляння туди пилу, бруду і іншого дрібного сміття;
  • Капілярна трубка або ТРВ (терморегулюючий вентиль) потрібен для регулювання тиску і переходу фреону в суміш газу і рідини.

Якщо кондиціонер може працювати в режимі теплового насоса, то зовнішній блок комплектується чотирьохходові клапаном, управління яким здійснюється внутрішнім блоком. Чотириходовий клапан відповідає за зміну блоків місцями - зовнішній забирає тепло з вулиці, а внутрішній його виводить в кімнату.

Моноблочні спліт-системи

спліт-система без зовнішнього модуля UNICO

Існують кондиціонери без зовнішнього блоку, але не мобільні або віконні установки, а саме моноблочні сплити, у яких всі компоненти розміщені в одному модулі. Вони складаються з:

  • компресора;
  • електроприводу;
  • теплообмінника;
  • вентилятора;
  • механічного та вугільного фільтрів;
  • рекуператора.

У таких моделей спліт-систем передбачений подвійний повітропровід, через який йде викид теплого відпрацьованого повітря і паркан свіжого вуличного. Конденсат виходить через трубку, що відповідає за виведення тепла, разом з гарячим потоком. Зовні вихідного отвору закривають декоративними вентиляційними гратами.

Серед кондиціонерів без зовнішнього блоку є моделі, що працюють не тільки на холод, але і на холод / тепло. Виробники випускають моноблочні спліт-системи як з лінійним (on / off), так і інверторним приводом. Існують навіть мульти-спліт системи з двома сполученими блоками, які можуть функціонувати разом і окремо. У них передбачений невеликий перепад висот. Розміщують блоки або зверху, або знизу на стіні.

Більшість кондиціонерів, які не мають зовнішній блок, на основі стандартних режимів: охолодження, обігрів, вентиляція, осушення повітря. Середній рівень шуму становить 28-37 дБ при енергоефективності від класу A до A ++. Багато хто має зручні настройки типу:

  • додаткового обігрівача;
  • таймера включення / вимикання;
  • розподільника повітря;
  • функції розморожування;
  • режиму економічного нічного споживання енергії.

Основна частина моноблочних спліт-систем має розширений Діапазон робочих температур , Який дозволяє функціонувати їм при сильних морозах.

Основна частина моноблочних спліт-систем має розширений   Діапазон робочих температур   , Який дозволяє функціонувати їм при сильних морозах

зовнішній блок DAIKIN

До основних плюсів таких пристроїв відносяться:

  • полегшений настінний монтаж;
  • приплив свіжого повітря;
  • відсутність необхідності прокладати дренаж для нереверсивного приладу.

Але є у них і суттєві мінуси, які відзначають не тільки монтажники, а й самі покупці:

  • фіксований монтаж, який передбачає розміщення лише на зовнішній стіні приміщення;
  • дуже чутливий теплообмінник;
  • грибок на стіні зовні від постійно стікає конденсату;
  • підвищений шум (якщо порівнювати зі звичайними двохблокові системами);
  • нерівномірність розподілу потоків при установці блоку ближче до підлоги;
  • висока ціна, що не виправдує очікування користувачів.

Багатьох насторожує той факт, що провідні світові лідери кліматичної техніки не випускають моноблочні спліт-конструкції. Основна їх частина належить китайським компаніям. У Росії на прилавках магазинів можна зустріти такі марки:

У деяких випадках, коли правила забороняють встановлювати зовнішній блок кондиціонера на фасаді, моносплітная система є єдиним способом вирішити проблему кондиціонування квартири або офісу.

Розміри і потужність зовнішнього блоку кондиціонера

потужності розміри кондиціонерів

Підбір зовнішнього блоку кондиціонера і місця для його монтажу залежить від розмірів агрегату. У поняття габаритів входять тісно пов'язані між собою конкретні величини, що позначають фізичні параметри модуля, тобто висота (В), ширина (Ш), глибина (Г), і потужність по холоду, яка може бути як номінальної, так і змінної.

Деякі конденсатори вимагають дуже потужного обдування, який можуть забезпечити лише два вентилятора, відповідно, розміри такого модуля будуть значно відрізнятися від габаритів агрегату, що охолоджує невелику кімнату в квартирі. Коли потужність переходить встановлені межі норми для габаритів корпусу, виникає питання про підбір модуля з великими розмірами.

У технічних характеристиках приладу зазвичай вказані такі дані, як В * Ш * Г і холодопродуктивність. Перші вимірюються в міліметрах (мм), другі в кіловатах (кВт).

На розміри зовнішнього блоку кондиціонера впливає його потужність, а на неї - площа теплообмінника, компресора і вентилятора.

Місце для розміщення зовнішнього блоку кондиціонера

стандартне розміщення під вікном

Як вже говорилося, розмір зовнішнього блоку часом визначає найбільш оптимальне місце для його монтажу.

Стандартна установка передбачає кріплення приладу під вікном трохи нижче рівня підвіконня або збоку від вікна, не заходячи на територію сусідньої квартири. Але існують і не зовсім стандартні варіанти розташування зовнішнього модуля. Якщо допустима довжина траси і перепад висот дозволяють, то монтаж можна здійснювати на даху або горищі будинку. Багато встановлюють блок на фасаді балкона / лоджії або всередині них при відсутності повного засклення. Живучи в приватному будинку або на першому поверсі іноді монтують його під лоджією, закриваючи від несприятливих впливів атмосферних явищ і не порушуючи тим самим зовнішній вигляд будівлі.

Живучи в приватному будинку або на першому поверсі іноді монтують його під лоджією, закриваючи від несприятливих впливів атмосферних явищ і не порушуючи тим самим зовнішній вигляд будівлі

розміщення на фасаді балкона

Особливий інтерес викликає установка зовнішнього блоку в підвалі будинку. Здійснити такий проект можна при наявності збільшених траси і перепаду висот. Якщо підвальне приміщення при цьому опалюється, то кондиціонером можна буде не тільки охолоджуватися, але і грітися в морози.

Для цього немає необхідності встановлювати зимовий комплект на прилад або купувати систему з розширеним діапазоном робочих температур, так як зовнішній блок кондиціонера, встановлений в підвалі, чи не буде піддаватися впливу гранично низьких температур. Головне - забезпечити нормальну циркуляцію повітря, щоб не було перегрівання теплообмінника.

Влітку в таких приміщеннях зазвичай прохолодно, тому і тут є свій плюс - при даному розташуванні зовнішній модуль буде видавати більший ККД, так як повітря там холодніше, ніж на вулиці.

На що кріпиться зовнішній блок

кронштейни

При монтажі зовнішній модуль повинен бути обов'язково закріплений. Для стандартного кріплення блоку до стіни будівлі використовують кронштейни, що складаються з двох зварних планок. Робляться вони зазвичай з міцного профілю різного перетину. У них є два отвори для кріплення до стіни і два - для установки самого кондиціонера. Такі елементи кріплення витримують навантаження, що перевищують вагу середнього блоку в кілька разів.

кондиціонери на підставках

Для установки приладу на даху, підлоги, землі використовують універсальні підставки під зовнішній блок кондиціонера, які роблять з металу і покривають порошковою фарбою. Вони кріпляться до поверхні через приварні отвори Рамка-фасадним кріпленням і мають розсувні планки, яких підганяли під будь-який розмір приладу. Як правило, підставка під зовнішній блок кондиціонера може витримати більше 250 кг, що відповідає вазі дуже потужного промислового агрегату.

Правила установки зовнішнього блоку кондиціонера

нормальне розміщення блоку з доступом до основних сервісним клапанів

Перш ніж приступити до закріплення, слід врахувати правила установки зовнішнього блоку кондиціонера, недотримання яких тягне за собою некоректну роботу пристрою:

  • Прилад не повинен порушувати тишу в нічний час - максимально допустимий шум складає близько 32 дБ. Необхідно організувати нормальний відведення конденсату, щоб він не потрапляв на стіни будинку, козирок під'їзду і проходять повз людей;
  • Обов'язково враховують міцність стін. Вона повинна витримувати навантаження в кілька десятків кілограм. Не можна кріпити кондиціонер до конструкцій з газобетону, зовнішньої облицювання будинку і шару утеплювача;
  • Кронштейнів з блоком забезпечують максимально надійні підставу і кріплення;
  • Для того, щоб не відбувалося перегріву компресора, мінімальна відстань від стіни до зовнішнього блоку не повинно бути менше 10 см. Не повинно бути ніяких перешкод для нормального обдування;
  • Кондиціонер розміщують з урахуванням необхідності вільної циркуляції повітря. Радіатора потрібно нормальне охолодження;
  • Забезпечують хороший доступ до сервісних клапанів, щоб можна було проводити профілактичний огляд;
  • Не можна допускати множинного згинання мідного трубопроводу, так як заломи перешкоджають нормальній прокачування фреону компресором;
  • Максимальна довжина трубопроводу між модулями спліт-системи не повинна перевищувати довжину, встановлену виробником, інакше ефективність роботи помітно падає;
  • Не допускають потрапляння прямих сонячних променів на задню частину приладу, тому занадто великої відстані від зовнішньої стіни до зовнішнього блоку бути не повинно;
  • Бажано передбачити захист від вологи.

Дотримання монтажниками всіх правил установки зовнішнього блоку кондиціонера гарантує довгострокову і безперебійну роботу холодильної машини.

Етапи монтажу зовнішнього блоку кондиціонера

схема підключення зовнішнього блоку LG

Якщо монтаж здійснюють на етапі ремонтних робіт, то спочатку штробят стіну і закладають трасу. При установці спліт-системи після ремонту комунікації укладають в короби.

Сам зовнішній модуль кріплять, дотримуючись основні етапи монтажних робіт:

  1. Роблять розмітку під кронштейни. Враховують їх розташування відносно один одного, щодо підвіконня і щодо наявного отвору під трасу.
  2. Перфоратором свердлять отвори в стіні.
  3. Дюбелями з «глухарями» або анкерними болтами кріплять кронштейни. На них встановлюють зовнішній блок і фіксують його болтами з гайками.
  4. Під'єднують фреонові трубки. Попередньо їх треба отрімміровать, зняти фаску і развальцевать. Тільки після цього можна підключати.
  5. Під'єднують дроти. Відміряють потрібну довжину, зачищають і підключають в Клемник. Підключення проводять по принциповій електричній схемі, вказаній на самому котлі або в інструкції користувача.
  6. Коли внутрішній модуль вже встановлено, до зовнішнього підключають вакуумний насос, відкачують повітря з траси і внутрішнього агрегату. Потім пускають газ, відкривши крани на зовнішньому блоці, і закручують все захисні кришки.
  7. Надягають захисний кожух на прилад.

Якщо монтаж здійснюється некваліфікованими людьми, то може знадобитися ремонт зовнішнього або внутрішнього блоку, який не завжди обходиться дешево.

Ремонт і профілактичне обслуговування

У яких ще випадках можуть знадобитися виклик майстра і проведення ремонтних робіт для усунення неполадок в зовнішньому блоці кондиціонера?

Як правило, поломки вуличного агрегату можуть бути пов'язані з виходом з ладу механічної частини приладу або електрики і електронної системи. Перша група включає в себе несправності елементів холодильного контуру, а друга - збої в платі управління або проблеми в електричному ланцюзі.

механічні поломки

Якщо поломка є саме в механічної частини, то виражатися це може у вигляді:

  • обмерзання зовнішнього блоку кондиціонера;
  • появи нехарактерних шумів і вібрацій;
  • зниження ефективності обдування теплообмінника;
  • появи масляних патьоків на портах.

Більшість перерахованих проблем пов'язано з витоком фреону або його початкової браком. Наявність таких легко визначить майстер за допомогою манометра.

Існують і інші причини, чому обмерзає зовнішній блок кондиціонера, причому не тільки взимку в режимі обігріву, але і влітку майже відразу після установки.

В системі може бути надлишок хладагента, зайве повітря або надмірна волога. Не виключено те, що забиті капілярні трубки або просто прилад потребує профілактичної чищення, яка включає в себе промивання панелей обох блоків, очищення або заміну фільтрів, а також видалення зайвої гряз з вентилятора і теплообмінника. Нерідко зустрічається така проблема, як некоректна довжина мідного трубопроводу, від чого і виникає або нестача, або надлишок фреону.

Якщо жодна з цих причин не визначена, дозаправка або повна перезаправка проведені, а зовнішній блок кондиціонера продовжує обмерзати, то слід шукати причину в несправності компресора.

Збої в електриці і електроніці

Не менш серйозною проблемою може стати вихід з ладу плати управління. Як правило, про це сигналізують коди помилок і світлодіодні лампи на корпусі внутрішнього модуля, що дають відповідні стоп-сигнали. Якщо плата згоріла, то може диміти зовнішній блок кондиціонера, хоча задимлення іноді свідчать про перегорання електродвигуна компресора або вентилятора обдування.

При найменших підозрах на збої в електриці, необхідно відразу ж відключити автомат в електрощитку, який відповідає за кондиціонер.

Якщо зовнішній блок кондиціонера димить в режимі обігріву взимку, то це може свідчити не про спалах, а про розморожування теплообмінника (конденсатора). В такому випадку дим - це всього лише пар.

Незалежно від складності поломки, необхідно відразу знеструмити апарат і викликати майстра з сервісної служби, який зробить огляд системи та ремонт зовнішнього блоку, якщо він буде потрібно.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов