Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом

  1. Зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом
  2. Вплив властивостей нержавіючої сталі на технологію зварювання
  3. Види зварювання нержавійки
  4. Роль захисного газу
  5. Усунення наслідків деформації
  6. Зварювання нержавіючої сталі (нержавіючої сталі) полуавтоматом (MIG) | Тіберіс
  7. зміст
  8. Де найчастіше застосовується цей метод
  9. Чи обов'язково використовувати захисний газ
  10. Які переваги і недоліки є у даного методу на відміну від MMA і TIG зварювання
  11. Зварювальні матеріали та обладнання для зварювання нержавійки полуавтоматом
  12. Які типи металів (сталі) можна зварювати з нержавейкой
  13. Особливості процесу зварювання і рекомендації
  14. Обробка нержавійки після зварювання напівавтоматом
  15. Які моделі напівавтоматів найкраще підійдуть для зварювання нержавійки
  16. Як правильно варити нержавійку полуавтоматом?
  17. Інструменти, необхідні для роботи
  18. Методи зварювання напівавтоматом
  19. Як зварити шов полуавтоматом в захищеному середовищі?
  20. Як правильно варити полуавтоматом?
  21. Зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом
  22. Схема роботи пальника
  23. Опис до схеми пальника
  24. Способи зварювання нержавіючої сталі
  25. Нержавіюча дріт для зварювання та її правильне застосування
  26. Підготовчі роботи
  27. усунення деформацій
  28. Обробка вироби з нержавійки після зварювання
  29. Де нададуть послугу

Зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом

Свою назву нержавіюча сталь отримала через високу корозійної стійкості, яку забезпечує оксидна плівка хрому на поверхні. Плівка дуже тонка, всього в декілька атомів, і при механічних пошкодженнях місця подряпин іржавіють. Згодом відбувається повторне відновлення захисного шару. Хром - основний легуючий елемент (12% -20%) нержавійки. Для додання металу інших необхідних властивостей (жаропрочность, стійкість до агресивних середовищ, жаростійкість) в сталь можуть вводитися: нікель, титан, кобальт, марганець, ніобій, молібден.

Наша сеть партнеров Banwar

Нержавіючі стали незамінні для виробництва турбінних лопаток, ріжучого інструменту, гідравлічних клапанів, елементів крекінг-установок, зварений апаратури, виробів для харчової промисловості, столового посуду та інших виробів.

При складальних, ремонтних і монтажних роботах з нержавіючої сталлю зварник повинен грамотно підібрати необхідний спосіб зварювання, обладнання та режими роботи. Нержавійка є складним матеріалом і вимагає від зварника певного досвіду і знань.

Вплив властивостей нержавіючої сталі на технологію зварювання

  • Теплопровідність нержавійки в два рази менше, на відміну від основних видів сталей, що застосовуються в промисловому виробництві. Ця здатність дозволяє сконцентрувати більше теплоти в місці зварювання з проплавлением більшого шару металу і несприятливими змінами його структури. Якщо силу струму не знижувати на п'яту частину від стандартних режимів і додатково не охолоджувати шов - місце зварювання стає нестійким до корозії.
  • Маючи більший коефіцієнт лінійного розширення, ніж інші метали, нержавіюча сталь при нерівномірності нагріву під час зварювальних робіт схильна до деформації. З огляду на це властивість, між деталями залишають певний зазор, що залежить від їх розмірів і товщини.
  • Високі температури впливають на структуру металу. Якщо місця зварювання відразу не охолоджувати і виконувати роботу з перевищенням оптимальних налаштувань - на отриманих швах можливо швидку появу іржі. 500 градусів - максимальна температура зварювання для нержавіючої сталі.

Підготовка до зварювання

Перед самою зварюванням кромки деталей готуються особливо ретельно, враховуючи складність роботи з нержавейкой. Підготовчі роботи умовно діляться на три послідовні процедури:

  • механічна обробка або зачистка поверхонь зварюваних кромок;
  • знежирення уайт-спіритом, авіаційним бензином або ацетоном;
  • видалення із зони зварювання залишків вологи прогреванием.

Види зварювання нержавійки

  • зварювання із застосуванням покритих електродів, вибір яких полегшить знайомство з ГОСТ10052-75;
  • зварювання в аргонової середовищі вольфрамовим електродом, ступінь легування якого підбирається більшою, ніж у свариваемой нержавійки;
  • зварювання напівавтоматом.

Нержавіюча сталь максимально зберігає свої властивості і структуру металу при зварюванні напівавтоматом. Захисної середовищем при виконанні робіт є суміш аргону і вуглекислоти. При 2% вуглекислоти в цій суміші створюються оптимальні умови отримання дуже якісного шва. Але для зниження витрат її процентна частка може доходити до позначки 30. Альтернативою аргону може стати доступний і дешевший ацетилен. Але підвищена небезпека при роботі з ним є безумовним мінусом.

Цей вид зварювання передбачає застосування дроту із сплаву нікелю. Застосування звичайних марок сталевого дроту також можливо, але з гіршими якісними характеристиками на виході.

Роль захисного газу

Вибір способу зварювання в середовищі суміші аргону і вуглекислоти дозволяє ізолювати від впливу повітря, головним чином від азоту, зварювальну ванну. Вплив атмосферних впливів на металургійні процеси, що протікають під час зварювання, зводяться до мінімуму. У газовому середовищі інтенсивніше згорає застосовується дріт, забезпечуючи отримується шву поліпшені характеристики.

Конструктивно зварювальний напівавтомат під час операції зварювання забезпечує:

  • механічну подачу в зону зварювання присадного дроту, причому швидкість подачі налаштовується;
  • подачу захисної газової суміші;
  • охолодження пальника;
  • можливість доступу і проведення робіт в незручних місцях.

Працюючи з напівавтоматом пальник відхиляють злегка назад і витримують відстань від її сопла до шва в 8-12 мм. Струм подається на наконечник сопла, через який виходить дріт. Захисний газ і зварювальний дріт подаються одночасно. Зварювальний дуга розплавляє метал. Процес зварювання забезпечується подачею розплавленого електродного металу в саму зварювальну ванну, функцію захисту якої виконує газова суміш.

При зварюванні напівавтоматом необхідно:

  • дотримуватися нахил пальника і допустимий виліт дроту;
  • забезпечити зворотну полярність;
  • контролювати витрату газу (6-12 кубічних метрів в хвилину);
  • використовувати осушувач;
  • варити шов плавно, коливальні рухи виключити;
  • не починати і не закінчувати зварювання на краю деталі;
  • промазати зварюються деталі водно-крейдяним розчином для захисту їх поверхні від розплавлених бризок.

Усунення наслідків деформації

Деформація - часте явище після зварювання. Тут безсилі і знання і досвід - вже дуже примхливий матеріал. Намагаючись не нанести іншу шкоду виробу (тріщини, розрив) виріб правлять гвинтовими пресами, прокатом (ефективно для виробів з тонкої листової нержавіючої сталі), домкратами. Помічником у боротьбі з деформаціями може бути молоток або пальник. Молотком простукують деталь через прокладку-гладилку від краю до центру опуклості. У другому випадку прогрівання виступу круговими рухами пальника і простукування молотком здійснюється до повного вирівнювання.

Знизити ймовірність майбутнього напруги металу дозволяє місцевий підігрів галузі зварювання до початку робіт (приблизно, до 300 градусів). У готових виробах напруга металу знімається після його прогріву до 660 градусів з наступним вільним охолодженням. Для самого зварювального шва температура нагрівання - 760 градусів.

svarkagid.com

Зварювання нержавіючої сталі (нержавіючої сталі) полуавтоматом (MIG) | Тіберіс

Зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом - є найбільш популярним способом зварювання в середовищі захисного газу, до якого вдаються і в авторемонтних майстерень, і на великих промислових виробництвах. З нашої статті ви дізнаєтеся, в чому полягає технологія методу напівавтоматичного зварювання нержавіючих сталей, які вона має особливості, і про що варто пам'ятати в процесі зварювання, щоб домогтися ідеальної якості зварного шва.

зміст

Що вдає із себе метод зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом

Зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом (MIG) в середовищі захисного газу являє собою високотехнологічний процес, під час якого в зону зварювання автоматично подається дріт, яка одночасно виконує роль електрода, і присадочного металу, потім вона розплавляється під впливом тепла дуги. На якість дуги багато в чому впливає правильний вибір режимів роботи напівавтомата: струм, швидкість подачі дроту, вибір захисного газу і його витрата. Зварений шов утворюється швидко і відрізняється рівністю. Як правило, в процесі зварювальних робіт цим способом використовується захисна газова суміш аргону і вуглекислоти. Замість вуглекислоти іноді застосовують кисень, в цьому випадку смачиваемость по краях зварювального шва збільшується (тобто крайової кут стає гострішим). Технологія зварювання напівавтоматом враховує особливості будови металу, його структуру і хімічні властивості. Питання, як варити нержавійку полуавтоматом може мати кілька відповідей. Працювати з напівавтоматом можна трьома різними способами:

  • Короткою дугою (для нержавійки товщиною рівною або менше 0,8 мм);
  • За допомогою струминного переносатолщіна нержавійки в межах від 0,8 мм до 3 мм);
  • Імпульсної зварюванням (товщина нержавіючої сталі більш 3 мм. Але можна застосовувати і для більш тонколистової сталі).

Де найчастіше застосовується цей метод

Нержавіюча сталь активно використовується у багатьох сферах нашого життя, і, звичайно, в процесі роботи з цим металом, а також в ході виконання тих чи інших деталей з нього доводиться звертатися до зварювання. Метод MIG по праву вважається універсальним. Висока ефективність способу дозволяє застосовувати його і в гаражних умовах, і при виготовленні побутових приладів, посуду, наприклад, в разі монтажу і зварювання різних огорож, металевих баків на дачі, і на великих виробництвах в автомобільній промисловості при серйозних вимогах до якості зварювального шва і оперативності свариваемого процесу.

Чи обов'язково використовувати захисний газ

Можлива зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом без використання газу. Такий спосіб зварювання характеризується тим, що в процесі бере участь спеціальна порошковий дріт. Результатом стає якісний шов. Але недолік такого способу полягає в тому, що шовний матеріал з плином часу буде покриватися іржею. Тому для робіт з нержавейкой краще застосовувати дріт з нержавіючої сталі і з подачею захисного газу в зварену ванну.

Які переваги і недоліки є у даного методу на відміну від MMA і TIG зварювання

Якщо порівнювати з іншими способами зварювання, такими як зварювання ТІГ, ручне зварювання нержавійки ММА метод зварювання нержавійки полуавтоматом (MIG) (c газом) має такі переваги:

  • Висока продуктивність;
  • Невелика кількість диму.

До незручностей даного методу зараховують:

  • Необхідність придбання газового балона;
  • Обмежене застосування на відкритому повітрі.

Для методу MIG без газу за допомогою порошкової дротом виділяють свої плюси і мінуси. Так до переваг цього способу відноситься

  • Відсутність газових балонів;
  • Ідеально для процесу зварювання на відкритому повітрі.

А з недоліків виділяють:

  • Необхідність видалення шлаків;
  • Витрати на порошкову дріт.

Висновок: Висока продуктивність перекриває незручність від необхідності використання газового балона, саме тому метод з газом є найбільш популярним, особливо в приміщеннях.

Зварювальні матеріали та обладнання для зварювання нержавійки полуавтоматом

Для того щоб зварювати нержавійку полуавтоматом вам знадобляться:

Хоча можна, як говорилося вище, варити і без газу, тоді необхідним стане придбання самозахисного порошкового дроту.

Багато хто цікавиться, який дротом варити нержавійку. Електродний дріт вибирається залежно від товщини зварювальних деталей (таблиця 1). Тонка дріт забезпечує стійке горіння дуги для досягнення більшої глибини провару. Товста дріт потребує значних величинах зварювального струму, в середньому по 100 А на кожен додатковий мм діаметра.

Товщина листа, мм Діаметр дроту, мм Сила струму, А 1 0,8 65 1,5 0,8 115 2 0,8 130 3 1 215 3 1 210 4 1 220 4 1,2 280 5 1,2 300 5 1 , 2 190 6 1,2 300 6 1 115 8 1,2 300 8 1 130 10 1,2 300

Які типи металів (сталі) можна зварювати з нержавейкой

Метод MIG-MAG застосовується, коли необхідно зварити низько-, так і високолеговані (нержавіючі) стали, а також алюміній і його сплави. Досить новим використанням методу є пайка полуавтоматом MIG-Brazing в середовищі захисного газу. Причому можливі різні комбінації зварюються: мідь-мідь, сталь-сталь, мідь-сталь та ін.

Особливості процесу зварювання і рекомендації

До особливостей процесу зварювання методом MIG відноситься кілька моментів, які необхідно враховувати з метою досягнення найкращого результату. Наводимо рекомендації досвідчених зварювальників:

  1. Газова суміш для зварювання повинна включати: 30% аргону і 70% спеціальної зварювальної вуглекислоти (можна застосовувати харчову).
  2. Виліт електродного дроту повинен знаходитися в межах 6-12 мм. При зварюванні відстань від сопла повинна дорівнювати 5-15 мм. Робочий витрата газової зварювальної суміші становитиме 6-12 м³ / хв при тиску в 0,05-0,2 атм. При зменшенні кількості газу зварювальний шов буде низької якості.
  3. При роботі використовується зворотна полярність. Пряма полярність можлива лише при зварюванні під флюсами.
  4. Дотримуватися кут зварювання треба таким чином, щоб він дивився назад, тобто зварювальник рухається зліва направо. Нахил повинен складати приблизно 5-10 градусів. Це дає хорошу глибину проплавлення, шов виходить більш рівним і якісним. При нахилі кута вперед, виходить широкий шов, а глибинапроплавлення зменшується. Такий варіант є більш відповідним для тонких листів металу.

Висновок: Уважне ставлення до деталей зварювального процесу безпосередньо впливає на його результат, іншими словами, на якість зварювального шва.

Обробка нержавійки після зварювання напівавтоматом

У процесі зварювання нержавійки будь-яким методом, включаючи і МIG / MAG спосіб, виникає пористий шар окису, а хром, що міститься в стали, послаблює метал, збільшуючи його здатність іржавіти. Тому необхідно ретельно обробити виріб після зварювальних робіт.

Які моделі напівавтоматів найкраще підійдуть для зварювання нержавійки

Сьогодні на ринку зварювального устаткування представлений широкий асортимент напівавтоматичних агрегатів російського, так і зарубіжного виробництва,

Залежно від необхідного напруги можна вибрати:

  • Моделі зварювальних напівавтоматів (MIG / MAG) під напругу мережі в 220В:

Недорогі моделі - Сварог EASY MIG 160 (N219), ФЕБ НОРМА-205МП, Це досить компактні сварочніка, які незважаючи на демократичну вартість можуть використовуватися для зварювання MIG як з газом так і без.

Моделі преміум класу - EWM Picomig 180 Puls, KEMPPI MinarcMIG EVO 170, KEMPPI MinarcMIG EVO 200, Lincoln Electric Speedtec 200C. Це апарати останнього покоління зварювальної техніки, створені для професійного зварювання, що забезпечують вирішення широкого кола завдань. Інвертори зберігають функціональність навіть при падіннях і поштовхах.

  • Моделі зварювальних напівавтоматів (MIG / MAG) під напругу мережі в 380В:

Серед бюджетних варіантів BRIMA MIG 250, TRITON MIG 300, що відрізняються високими продуктивними характеристиками, незважаючи на компактні розміри.

І преміальні моделі для професійного зварювання, які характеризуються багатофункціональністю та високою якістю солідних європейських виробників EWM Phoenix 351 Puls, KEMPPI FastMig Pulse 450.

Висновок: Вибір конкретної моделі сварочніка залежить від переслідуваної завдання, умов роботи і матеріальних можливостей зварника. У Тіберіс ви з легкістю підберете той агрегат, який влаштує за всіма показниками. Тут же ви зможете отримати професійну консультацію досвідчених фахівців з усіх питань, що стосуються методу MIG зварювання.

www.tiberis.ru

Як правильно варити нержавійку полуавтоматом?

  • Дата: 12-05-2015
  • Переглядів: 326
  • Рейтинг: 27

Роботи зі зварювання нержавіючих сталей зустрічаються часто. Сама система не має особливих складнощів, але є певна технологія, якої потрібно обов'язково слідувати. Інакше нічого не вийде. Тому, перед тим як варити нержавійку полуавтоматом, слід вивчити етапи виконання робіт.

Схема зварювального напівавтомата.

Інструменти, необхідні для роботи

Зварювальний процес відбувається за допомогою нікелевої дроту, яка забезпечує високу якість шва.

Режими зварювальних робіт в середовищі інертних газів.

Кожен елемент пальника повинен знаходитися на своєму місці і працювати певним чином:

  1. Корпус. Під час виконання варіння його нахиляють під певним кутом, так як інакше не буде утворюватися дуга.
  2. Сопло. Від того, на якій відстані воно буде від поверхні металу і яким чином воно буде нахилений, залежить температура прогрівання шва.
  3. Наконечник, за яким надходить струм. Його місцезнаходження - всередині сопла.
  4. Електродний дріт, за допомогою якої здійснюється зварювання. Її вставляють в наконечник.
  5. Зварювальний дуга, яка працює безпосередньо з металом.
  6. Шов. Він є результатом зварювання з'єднуються металевих деталей.
  7. Зварювальний ванна. Це поняття має на увазі собою ту область, де під час всього процесу плавився метал.
  8. Краплі електрода. Під час плавки металу вони потрапляють у ванну.
  9. Газовий захист.

Не варто забувати про те, що всі роботи повинні проходити в захисному одязі, тобто необхідно надіти окуляри, рукавички і фартух. Причому взуття на ногах повинна бути тільки закритого типу.

Методи зварювання напівавтоматом

Напівавтоматична дугова зварка плавиться в захисному газі.

Для з'єднання деталей конструкції з нержавіючого металу можна використовувати зварювання:

  • імпульсну;
  • із застосуванням короткої дуги;
  • із застосуванням струменевого перенесення.

У першому випадку є можливість самостійно управляти всім процесом. Сам процес відбувається таким чином, що мітла подається по одній краплі імпульсними рухами. Так як в цьому випадку є середній рівень струму, то тепловкладення зменшується. Це призводить до оптимального розміру самої зварювальної ванни. З точки зору безпеки імпульсна зварювання найкраще підходить новачкам, так як при ній немає сильного розбризкування. А це призводить до того, що шви мають більш високу якість і не вимагають ретельної зачистки.

Другий варіант використовують, коли мають справу з тонким металом. А третій тип зварювання, навпаки, призначений для з'єднання товстих металевих елементів.

Що ж стосується комбінації чорного металу і нержавіючої сталі, то такий варіант можливий. Але слід враховувати марку металу і мета, якої слугуватиме отримана конструкція. А щоб якість швів виходило хорошим, не варто використовувати звичайну присадні дріт. У разі варіння дугою або з використанням аргонової суміші краще скористатися спеціальними присадками з нержавійки.

Як зварити шов полуавтоматом в захищеному середовищі?

Сварка в середовищі захисного газу.

Така технологія має свої вимоги і має на увазі собою певну підготовку:

  1. Склад зварювального газу повинен бути в такій пропорції: 70% спеціальної вуглекислоти для зварювання і 30% аргону.
  2. У цьому варіанті використовується зворотна полярність, але якщо є флюси, то можна використовувати і пряму.
  3. Дріт повинна виходити на відстань в 0,6-1,2 см. Під час роботи напівавтоматом проміжок між соплом і робочою поверхнею металу повинен дорівнювати 0,5-1,5 см. Якщо зварювання відбувається під тиском в 0,05-0,2 атмосфер, то газова суміш буде витрачатися зі швидкістю 6-12 м ³ на хвилину. Тиск ні в якому разі не зменшується, так як від цього безпосередньо залежить якість шва. Причому є ймовірність, що вуглець і легуючі добавки почнуть сильно вигоряти.
  4. Під час зварювального процесу дуже важливо дотримати правильний кут так, щоб він дивився назад. Сам же електрод тримається таким чином, щоб його нахил (5-10 °) противолежащей ходу шва. Змінюючи кут нахилу, глибина провару змінюється в меншу сторону, що годиться тільки для роботи з тонкими металами.
  5. Використання осушувача обов'язково під час зварювання. Це необхідно, для того щоб вода, яка є одним з компонентів, що наповнюють балон, що не утворювала кислоту. Її видаляють осушувачем, щоб не псувалося якість швів. Для таких цілей можна використовувати силікагель або мідний купорос, яким вистачає 15 хвилин і 200 °, щоб покататись. Для 3-4 балонів вистачить і 100г.
  6. Щоб забезпечити захист від розбризкування, застосовують крейдяний водний розчин.

Як правильно варити полуавтоматом?

Схема аргоно-дугового зварювання.

Є три марки нержавіючої сталі:

  • низколегированная;
  • середньолегованих;
  • високолегована.

При варінні нержавіючого металу застосовується спеціальна дріт:

  1. Під час роботи з першими двома типами відбувається змішування легуючих складових, але під час цього процесу метал має властивість вигоряти, особливо якщо справа мати з хромом. В цьому випадку взаємодіють агресивні середовища, що призводить до корродірованію.
  2. Що стосується останнього типу, то така дріт спеціально розроблена для даних видів робіт. Її застосування забезпечує акуратну роботу зі швами, допомагає уникнути утворення тріщин, а також знімає напругу.

Перед початком робіт метал також необхідно підготувати. Його поверхня обезжиривается, щоб зняти оксидну плівку. Для цього можна скористатися хімічними засобами або застосувати спеціальну кислоту.

Далі місце майбутнього шва прогрівають до 100 ° з метою його збезводнити. Якщо планується робити суцільний шов, то надлишок сам википить. Можна також прогріти всю прилеглу область майбутнього шва до позначки в 200 °. Таким чином, досягається зменшення впливу на метал, коли почнеться сама зварювання. Але фахівці зазначають, що варто робити прогрів тільки однотипних металів, а не різних.

Варіння бічних частин краще здійснювати внахлест, при цьому потрібно проварювати обидві сторони.

В цьому випадку кромки підгинаються назовні, а внутрішній кут не треба проварювати. Після цього рекомендується зовнішні стики обробити роликами із застосуванням технології пресування.

Схема розбирання поверхні для зварювання.

Варка металу повинна відбуватися з тією умовою, що напруга буде знята. Для цього робляться такі кроки:

  1. Якщо відпустку має температуру в 560-660 °, то напруга знімається. Для цього деталь прогрівається до потрібного температурного показника, а потім їй дають охолонути на відкритому повітрі.
  2. Якщо температура буде дорівнювати 760 °, то хром на шві почне відновлюватися. Якраз цей процес і знімає напругу, яке заважало б створити шов високої якості.
  3. Якщо робота відбувається з тонким металом, то проблем з напругою не виникає, так як воно досить легко видаляється. Після того як шов готовий, його проколачівают молотками при дотриманні температури в 100 °.

Так як під час зварювання можуть виникнути моменти, які вплинуть на форму деталі, після закінчення іноді виникає потреба виправляти деформації. Для цього можна використовувати такі дії:

  1. За допомогою молотка «бракована» деталь оброблятися. Її необхідно накрити спеціальною гладилкою, а весь процес вирівнювання - проводити на ковадлі, щоб деталь щільно до неї прилягала.
  2. Іноді під час варіння на шві утворюються бульбашки. Для усунення цього дефекту краю шва простукують молотком, повільно пересуваючись безпосередньо до центру міхура. Зі зворотного боку ця область прогрівається пальником, при цьому відбуваються кругові рухи, поступово прямуючи до самого дефекту. Кроки повинні рівнятися 3-6 см. Слід дотримуватися шаховий порядок і одночасно продовжувати простукування молотком.

http://moyasvarka.ru/youtu.be/2DvrTTEsynU

Насправді, для того щоб варити полуавтоматом, потрібен певний досвід. Тому якщо такого немає, то краще за все спочатку потренуватися на «запасному» металі. Таким чином, є можливість набити руку. Звичайно, не варто забувати і про те, що після закінчення всіх робіт інструмент необхідно привести в порядок, інакше подальше його застосування буде скрутним.

moyasvarka.ru

Зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом

Зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом (MIG) - це найпоширеніший спосіб зварювання в середовищі захисного газу. Він широко використовується і на великих промислових виробництвах, і в авторемонтних майстерень. Цей вид зварювання являє собою високотехнологічний процес, в ході якого в зону зварювання автоматично подається зварювальний дріт. Причому, цей дріт одночасно є і електродом, і присадним металом. Під впливом нагрівання дуги вона розплавляється. На якість дуги впливає вибір режиму роботи сварочніка:

  • величина струму;
  • швидкість подачі дроту;
  • вибір захисного газу і його витрата.

При правильному виборі режиму зварювання зварної шов формується швидко і рівно. Як захисна суміші використовується, в основному, суміш аргону і вуглекислоти. Замість вуглекислоти в деяких випадках застосовується кисень. Технологія зварювального процесу за допомогою напівавтомата повинна враховувати структуру металу, його особливості та хімічні властивості.

Зварювання нержавіючої сталі досить проста, але вимагає дотримання ряду норм і умов. Почнемо з опису схеми роботи пальника.

Схема роботи пальника

Схема зварювального пальника.

Опис до схеми пальника

1. корпус пальника. Для отримання якісного шва він повинен мати в процесі зварювання певний кут нахилу до поверхні зварюваного металу;

2. сопло. Для оптимального прогрівання шва, воно повинно знаходитися під строго певним кутом і на оптимальній відстані від оброблюваної поверхні;

3. струмопровідний наконечник. Вузол розташований всередині сопла;

4. електродний зварювальний дріт. Витратний матеріал проходить через струмопровідний наконечник. Для зварювання застосовується спеціальний дріт. До її складу входить нікель, який дозволяє поліпшити характеристики шва. Дріт в пальник подається імпульсами, і метал потрапляє в ванну по одній краплі;

5. зварювальний дуга. Це джерело теплової енергії, який розігріває метал і дріт;

6. зварений шов. Він виходить в результаті зварювання деталей;

7. зварювальний ванна. Область розплавленого металу, в якій формується зварні шви;

8. основний метал. Зварюваний метал;

9. краплі електродного металу. Електродна зварювальний дріт плавиться і у вигляді крапель поповнює зварювальну ванну;

10.газовая захист. Область, яка формується захисним газом.

Способи зварювання нержавіючої сталі

Зварювання нержавіючої сталі можливо робити декількома способами:

  • імпульсна зварювання;
  • зварювання короткої дугою. Застосовується для зварювання тонкого металу;
  • зварювання струменевим перенесенням. Застосовується для зварювання товстостінного металу.

Найбільшого поширення набула імпульсна зварювання, і тому зупинимося на ній особливо.

Імпульсна зварка - це процес керований. Вона здійснюється при середньому рівні струму, що дозволяє зменшити тепловкладення і, як наслідок, зону загального термічного впливу. При цьому виходить оптимальний розмір зварювальної ванни, а це дуже важливо для нержавіючої сталі. При імпульсної технології відсутні бризки розплавленого металу. Це дозволяє підвищити безпеку процесу зварювання і економити матеріал. Крім того, скорочується час, що витрачається на зачистку шва, і його поверхня виходить більш якісною.

Нержавіюча дріт для зварювання та її правильне застосування

Спеціальна зварювальний нержавіюча дріт випускається 3-х марок:

  • харчова нержавіюча низколегированная;
  • харчова хімічна нержавіюча середньолегованих;
  • витримує високий тиск, жароміцний хімічна нержавіюча високолегована.

При зварюванні на напівавтоматі нержавіючої сталі слід правильно вибирати зварювальний дріт. Для цього слід враховувати її особливості:

  • перші дві марки зазначеної вище дроту забезпечать змішування всіх легуючих елементів. При цьому вигорає метал (особливо хром). Викликано це тим, що в процесі зварювання зустрічаються агресивні середовища, і відбувається процес Кородування;
  • третя марка зварювального дроту є спеціальної. При її використанні не виникає напруг в шві і, як наслідок, тріщин. Шов виходить більш якісним.

Підготовчі роботи

До початку зварювання необхідно виконати деякі підготовчі роботи:

  • провести знежирення поверхонь деталей, що зварюються. При цьому необхідно повністю видалити окисну плівку;
  • перед самим процесом зварювання необхідно збезводнити майбутній шов. Для цього його прогрівають пальником до температури Т = 100 ° C. У процесі зварювання суцільного шва все решта надлишки википають автоматично. Якщо шов переривчастий (і в деяких інших випадках), то область металу навколо майбутнього шва прогрівають до Т = 200 ° C (іноді такій процедурі піддають всю заготовку). Зневоднення дозволяє зменшити вплив вологи на метал близько зварювальної ванни в процесі нагрівання при зварюванні. Не рекомендується проводити нагрів двох різних типів стали одночасно (тільки одного типу).

Зварювання нержавіючої сталі напівавтоматом.

усунення деформацій

Після закінчення зварювання необхідно усунути можливі деформації. Здійснюється це таким чином. Деталь кладуть на ковадло і через «гладилку» обробляють молотком. Утворився «бульбашка» простукується по краю, акуратно наближаючись до центру деформації. З іншого боку цю область слід прогріти пальником, здійснюючи кругові рухи з діаметром 30 ... 60 мм.

Обробка вироби з нержавійки після зварювання

Після зварювання виріб з нержавійки належить обов'язково обробити. Невиконання цієї вимоги може швидко привести до тяжких наслідків: появі іржі і, навіть, зменшення його міцності.

Обробка складається з двох етапів:

  • механічна. Вона проводиться карщёткой, пескоструем, шліфуванням і т. Д .;
  • травлення. Обробка зварних швів хімічно активними речовинами, які роз'їдають окалину. Остання може викликати корозію;
  • пассивация. Нанесення на зварений шов спецзасобів, під дією яких на поверхні металу утворюється захисна плівка з оксиду хрому. Після такої обробки виріб здатний надійно протистояти корозії.

Де нададуть послугу

  • Сайт: http://ekb-profi.ru/;
  • Адреса: м Єкатеринбург, вул. Апаратна, будинок № 5;
  • Телефон: + 7- (343) -268-06-44;
  • пошта: [Email protected]

Компанія здійснює зварювання нержавійки полуавтоматом.

На закінчення, пропонуємо подивитися фільм з серії «Доктор зварювання» під назвою «Зварювання нержавіючої сталі». Бажаємо Успіхів!

kovka-svarka.net

Як правильно варити полуавтоматом?
Як зварити шов полуавтоматом в захищеному середовищі?
Як правильно варити полуавтоматом?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов